vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

622 επισκέπτες, 8 χρήστες
lemon78, gfilip, bakoulini, ΨΗΛΟΣ, Milarepa, maprix, manoslykos, tibolaso

Twitter

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 11:37 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:  :-[ συγγνώμη ναι? αλλά ένοιωσα τώρα εντελώς χαζή!!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Σε ευχαριστώ που απάντησες  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:05 »
Εγώ την βλέπω να γράφεται σπειρομέτρηση στο internet..

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:33 »
Ουσιαστικά πρόκειται για μέτρηση της δύναμης  και κατα συνέπεια της χωρητικότητας των πνευμόνων. Απέφυγα να την κανω πριν κανα δυό χρόνια  ;D παρ'ότι είχα δικ΄ς μου υποψίες για ΧΑΠ λόγω εντονου βήχα, αλλα τελικά ο βήχας υποχώρησε παρα τα 25 χρόνια καπνίσματος που είχα στην πλάτη μου. Το θρέντ με κάλυψε και σε κάτι άλλο, ο βήχας λοιπόν είναι το οτι καθαρίζουν τα πνευμόνια έ? Δεν το πάθαμε μόνο εμείς ως ζεύγος. Ημουν ετοιμος να κανω ερώτηση αν είναι νορμάλ! Είναι ομως νορμάλ να αρχίζει Απο την ΙΔΙΑ μέρα??? Εχω ενα τελευταίο (αλπίζω) πακέτο καπνό, και κάνω και κανα τσιγάρο που και που, το ΗΤ το άχισα μόλις χτές και εγινε προέκταση του χεριού μου. Βήχας όμως υπάρχει ήδη! Απο χτές. Πανω στο τρίωρο χρήσης και ελλειψης κτ. Νορμάλ αυτό η  να βάλω τις φωνές? ( ή τους βήχες ότι ερθει πιο ευκολα)

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:56 »
Ο βήχας είναι κάτι πολύπλοκο. Εδώ μάρκα τσιγάρου αλλάζαμε και τρελλαινόμασταν στον βήχα.


Ναι, δεν πρέπει να σε ανησυχεί. Μάλλον θα μειωθεί τις επόμενες μέρες.


Αν δεν μειωθεί, τότε να σε ανησυχήσει...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:01 »
Συμφωνω και θα σου προτεινα και το εξης. Κανε δοκιμες και 2-3 διαφορετικα υγρα οπως επισης και τα mg. Μπορει να εινε υψηλα και να μην τα σηκωνει ο οργανισμος σου, δεν εινε ολοι το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:07 »
@ alexmach

Θέλω να ξέρεις οτι δεν κάνει καλό να ατμίζεις κ να καπνίζεις ταυτόχρονα κ καλλίτερα να  μην τα συνδοιάζεις αυτά ποτέ αν αγαπάς ναι?

Όταν σταμάτησα το κάπνισμα τις πρώτες μέρες είχα βήχα κ ενα πλάκωμα στο στήθος. Αυτό δεν μου συνέβη απο την πρώτη μέρα που εσυ λες ναι? Καλό θα ήταν αν συνεχίσει ο βήχας σου να πάς σε έναν καλό γιατρό κ να το κοιτάξεις γιατί μπορεί να έχεις κάποιο θέμα με την υγεία σου κ να νομίζεις οτι σου έκανε κακό το άτμισμα ναι?  :)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:13 »
@Vrs5
Eχω ήδη πάρει τρια διαφορετικά υγρά, ίδιας μάρκας βέβεια, απο ένα σάιτ ψώνισα και ναι εχει και διαφορά στο βήχα. Η κυριότερη διαφορά τους όμως είναι το πόσο με χτυπάει στο λαιμό το κτ πλέον, παρ ότι και τα τρία υγρά ειναι 6mg, (που ανακάλυψα οτι ήταν λάθος, έπρεπε να πάρω και κάποιο πιό βαρύ) Είναι σαν το ητ να μου έχεται πιό απαλά στο λαιμό ως προϊόν όχι απευθείας κάυσης, άσχετα απο τα mg. (λεω εγω τωρα...) τα πειράματα με τα υγρά θα συνεχιστούν πάντως, και παρά τους υπολογισμούς μου πρίν δοκιμάσω ητ, τα κανονικα ατομ του eGoT με καλύπτουν σε ποσότητα ατμού (και λαιμού) και για να βγω και οφ τόπικ μιας και δεν βλέπω πουθενα στο φόρουννα εχει γραφτεί, το μόνο μου προβλημα ειναι η υπερκατανάλωση μεχρι στιγμής. (1 μέρα) για το οποίο δεν ξερω κάν αν φταίει η νικοτίνη η ησυνήθεια! μαλλον το δεύτερο όμως!
@DARK ANGEL
Το φαντάζομαι οτι δεν ειναι καλο βεβαια! Απλα διανύω το τελευταίο πακετο καπνού, γιατι ο αρχικός μου σκοπός δεν είναι  να το κόψω το τσιγάρο, παρά τα οφέλη, αλλα να απαλλαγώ απο τα τασάκια, τις μυρωδιές και το ντουμάνι. Ο καπνός τελειώνει έτσι κι αλλιώς, και δεν σκοπεύω να το συνεχίσω ως πρακτική βέβαια! Ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:17 »
Συμφωνα με την μεχρι τωρα πειρα μου η υπερκαταναλωση οφειλεται στο γεγονος οτι τα υγρα σου εινε αδυνατα. Τουλαχιστον αυτο ισχυει σε μενα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:21 »
@ alexmach

Τώρα θα με βγάλεις εκτός θέματος μα θα σου πω ενα  ανέκδοτο..........

Ήταν ένας κύριος κ είχε πρόβλημα την καρδιά του κ είχε κ  ανεβασμένη χοληστερίνη!!
Ένα βράδι που λές... ο κύριος αυτός έφαγε ένα τεράστιο χταπόδι μα άφησε ενα πλοκάμι αφού δεν ένοιωθε καθόλου καλά!!!!

Ήρθε ο γιατρός τον εξέτασε κ κούνησε λυπημπένα το κεφάλι..... Γιατρέ τι έγινε? μπα.... τι να σου πω? πεθαίνεις.... του λέει ο γιατρός!!!
Ποιά είναι η τελευταία σου επιθυμία λοιπόν????????????

Κ λέει τότε ο φίλος μας ....Δεν φέρνεις εκείνο το πλοκάμι που άφησα να μην πάει χαμένο??????????????????????????????????  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Αυτό μου θύμισες  λέγοντας ότι σου έχει μείνει λίγο καπνός...... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:25 »
Δεν φέρνεις εκείνο το πλοκάμι που άφησα να μην πάει χαμένο??????????????????????????????????  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Αυτό μου θύμισες  λέγοντας ότι σου έχει μείνει λίγο καπνός...... ;D ;D ;D

 :)) :)) :)) χααααααα. καλο! Λέγε με αμετροεπή! Αλλα επαναλαμβάνω! Δεν ξεκινησα θέλοντας να κόψω το κάπνισμα! να το ντικαταστήσω θέλω! και στους χαλεπούς καιρούς που ζόύμε, αρνούμαι να πετάξω τα 4 € που έδωσα για το πακέτο! χεχεχε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:46 »
Τώρα που λέτε για υγρά που προκαλουν βήχα, θυμάμαι πέρισι που είχα πάρει ένα υγρό Whisky απο την OKSMOKEY (Αγγλία) το οποίο ήταν
εισπνοή και βήχας...
Φυσικά πετάχτηκε στα γρήγορα...

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:50 »
Πηγαινα στο φαρμακειο ενος φιλου μου,
καπνιστη 45 χρονια με 50-60 τσιγαρα την ημερα.
Εβηχε διαρκως και του εβγαιναν τα ματια εξω και παρ ολο που ηξερε πολυ καλα τις συνεπειες του καπνισματος, δεν το εκοβε ουτε καν εκανε αποπειρα.
Πριν απο 18 μερες του πηρα με το ζορι ενα
set giant και διαλεξε υγρα 6mg.
Σημερα πηγα στο φαρμακειο και μυριζε φαρμακιλα και οχι τσιγαριλα.
Ατμιζει 18 μερες μονο και επι μια ωρα που ημουν εκει δεν εβηξε ουτε μια φορα και η διαθεση του ηταν πολυ καλυτερη.
Συνεχιζει το ατμισμα με 6mg, ατμιζοντας 20ml δεκαημερο και ειναι απολυτα ικανοποιημενος.
Οτι και να μου πουν, οποιοι και να το πουν, εμενα μου περισευει.
 :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 15:57 από Νικος »

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 15:25 »
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση γιατι καπου εχω προβληματιστει και αν ειμαι oftopic ας με διορθωσει καποιος  :D
Διαβαζω σε διαφορα topic του forum οτι κ.τ. και η.τ. μαζι δεν κανει και θα ηθελα να μαθω το γιατι  :confused1: :confused1:
Για καποιους η περιοδος απεξαρτησης απο το κ.τ. ειναι μια μερα και για αλλους 6 μηνες.
Αν για παραδειγμα καπνιζες 25 κ.τ. την ημερα στα 0,7 mg επερνες 17,5 mg νικοτινη (25χ0,7) .
Αν τωρα ( και παντα σε απολυτες τιμες ) ατμιζεις 1 ml στα 14 mg την ημερα και κανεις και 5 κ.τ. απο πλευρας νικοτινης δεν περνεις τις ιδιες ποσοτητες  ( 5χ0,7=3,5+14=17,5) ??
Εκτος και αν δεν μιλαμε μονο για νικοτινη.
Αν τωρα παρουμε οτι η αποροφηση της νικοτινης με το η.τ. δεν ειναι ιδια αλλα λιγοτερη τοτε περνεις λιγοτερη .
Αν και πιστευω οτι εστω και ετσι παλι κερδισμενος εισαι .
Την γνωμη σας παρακαλω.
Ευχαριστω  :D :D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 15:44 »
Πριν λίγο άνοιξε κι άλλο μέλος παρόμοιο θέμα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4209.0.html
Διάβασε εκεί και θα βρεις το κατάλληλο θέμα για το ερώτημά σου, όπως και απαντήσεις.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 23, 2011, 15:48
Όσο για το "κ.τ. και η.τ. δεν κάνει μαζί, από άποψη υγείας μάλλον αυθαίρετο είναι. Οι περισσότεροι το λένε από την άποψη ότι έτσι δεν πρόκειται να ξεφύγει κανείς από το κάπνισμα. Δεν είδα κάπου να αποδεικνύεται ότι η.τ. + κ.τ. είναι χειρότερο από το κ.τ. σκέτο.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και αναπνευστικό
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 17:49 »
Το θεμα ειναι να μη ξαναβαλουμε πισσα μεσα μας.Τι 5 τι 10 τι 20 τσιγαρα τη μερα και παλι βλαβερα ειναι.
Και δεν ειναι μονο η πισσα...
Για μενα το να κανεις κ.τ. με η.τ. ειναι σα να κανεις κ.τ. μονο.
Οσο για τα υγρα που φερνουν βηχα δεν μου εχει τυχει.Τουλαχιστον οχι ακομα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 83 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix