vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

369 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Mimhsdr, dkostas, maprix, lidbab, gfilip

Twitter

ζαλαδες πονοκεφαλοι

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 03, 2022, 09:18 »
Δοκίμασε λιγότερη νικοτίνη, τη μισή ίσως.

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 03, 2022, 09:56 »
Πόσα ml ατμίζεις μέσα στην ημέρα αντί των 5 τσιγάρων που έκανες; Μάλλον περισσότερο από όσο είχες συνηθίσει.
Η "μαστούρα" από νικοτίνη, αφήνει ένα ελαφρύ μούδιασμα στα δάχτυλα, χώρια την σύγχυση (που περιέγραψες σαν άβολη κατάσταση).
Αν όμως ήσουν καπνιστής των 5 τσιγάρων την ημέρα, η δική μου πρόταση είναι πως δεν έχεις σοβαρή εξάρτηση. Κόψτο τελείως (άτμισμα και κάπνισμα). Αν για ψυχολογικούς λόγους δε θες να σταματήσεις, τότε άτμισε χωρίς νικοτίνη, ή το πολύ με 1mg/ml.


Αποσυνδεδεμένος Kos_X

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 03, 2022, 14:49 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το τσιγάρο το έκοψα επειδή είχα τα ίδια συμπτώματα έστω και με αυτά τα 5 κάθε μέρα. Ήλπιζα ότι με το ηλεκτρονικό θα έφευγαν αφού δεν θα κάπνιζα την πίσσα. Στην αρχή δεν είχα θέμα αλλά μάλλον επειδή τώρα κάνω πιο συχνά γι'αυτό εμφανίστηκαν. Μάλλον όντως θέλει λιγότερη νικοτίνη, αυτή φαίνεται ότι το προκαλεί.

Αποσυνδεδεμένος Kos_X

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 04, 2022, 20:02 »
edit: Άλλαξα το υγρό σε 3αρα νικοτίνη και είδα αμέσως διαφορά, αφού έκανα κουβέντα και με τον υπάλληλο ο οποίος είχε το ίδιο θέμα με την 6αρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2022, 22:16 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 08, 2022, 18:42 »
Να θυμάσαι πάντα κάτι ναι?

Δεν είναι όλα για όλους!!!

Με το άτμισμα πρέπει να ψαχτείς αρκετά κ να δεις τι σου κάνει κ τι όχι  :)

Με την νικοτίνη είχα τρομερές ζαλάδες κ προβλήματα που όμως έλυσα

γρήγορα κ σήμερα πια είμαι μια χαρά  :)

Αποσυνδεδεμένος Kos_X

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 08, 2022, 18:45 »
Το θέμα πονοκέφαλος το έλυσα, αλλά προέκυψε πονόκοιλος και οι λεγόμενες καούρες/ξινίλες, σα να έφαγα κρύο φαγητό με πολύ λεμόνι π.χ. Άσε που φοβάμαι ότι επηρεάζει τα αυτιά μου γιατί μετά από πολύ άτμισμα έχω εμβοές!! Όλα καλα, χαχα...


Όπως δεν είναι εδώ τα θέματα αυτά, οπότε δεν το συνεχίζω!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2022, 23:08 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 08, 2022, 18:50 »
Μπορεί να σε πειράζει η βάση που ατμίζεις ναι? Μπορεί το υγρό δλδ το άρωμα?
Δοκίμασε να ατμίσεις σκέτη βάση για αρχή ναι?

Κ μετά με άρωμα (Αν βάζεις)  κ μετά με διαφορετικής μάρκας νικοτίνη.Όμως
τα συμπτώματά σου μήπως είναι τυχαία κ οφείλονται αλλού?

Καλό είναι να δεις κ εναν γιατρό γιατί κάποιες φορές φταίει κάτι άλλο κ εμείς
νομίζουμε ότι φταίει το άτμισμα κ αυτό? Είναι φυσιολογικό όταν ξεκινάμε κάτι
καινούργιο  :)


Αποσυνδεδεμένος Kos_X

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 08, 2022, 19:44 »
Μπορεί να σε πειράζει η βάση που ατμίζεις ναι? Μπορεί το υγρό δλδ το άρωμα?
Δοκίμασε να ατμίσεις σκέτη βάση για αρχή ναι?

Κ μετά με άρωμα (Αν βάζεις)  κ μετά με διαφορετικής μάρκας νικοτίνη.Όμως
τα συμπτώματά σου μήπως είναι τυχαία κ οφείλονται αλλού?

Καλό είναι να δεις κ εναν γιατρό γιατί κάποιες φορές φταίει κάτι άλλο κ εμείς
νομίζουμε ότι φταίει το άτμισμα κ αυτό? Είναι φυσιολογικό όταν ξεκινάμε κάτι
καινούργιο  :)


Τα συμπτώματα ξεκίνησαν με το άτμισμα, οπότε Θα ρωτήσω στο μαγαζί, από την εμπειρία τους θα ξέρουν.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 590
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 08, 2022, 19:59 »
Περισσότερη εμπειρία από εδώ στο φόρουμ δεν θα βρεις σε κανένα μαγαζί..... :nope: γνώμη μου

Αποσυνδεδεμένος Kos_X

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 08, 2022, 20:20 »
Το υγρό που χρησιμοποιώ είναι το woody tobacco caramel της mount vape. Μου ταιριάζει πιο πολύ σαν γεύση επειδή είναι πιο διακριτικά γλυκό. Τα προηγούμενα που ήταν πιο γλυκά με ζάλιζαν αρκετά. Όλα αυτά με 6αρα νικοτίνη. Τώρα όμως με 3αρα ενώ δεν ζαλίζομαι, όπως είπα, έχω πονοκοιλο και καούρες. Ίσως φταιει ότι δεν μου πάνε τα γλυκά. Ίσως και το mod, η αντίσταση κλπ. Θα ψαχτώ σίγουρα γιατί δεν ξαναγυρίζω στο κανονικό τσιγάρο...

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 590
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 08, 2022, 20:28 »
Ισχύουν όλα αυτά που σου είπε η Αγγελική @DARK ANGEL κατέβασε την νικοτίνη κ άλλο 2mg μήπως είσαι  καλύτερα !!

Αποσυνδεδεμένος Kos_X

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 08, 2022, 20:31 »
Ισχύουν όλα αυτά που σου είπε η Αγγελική @DARK ANGEL κατέβασε την νικοτίνη κ άλλο 2mg μήπως είσαι  καλύτερα !!


Μετά θα ατμιζω συνέχεια γιατί θα μου λείπει η νικοτίνη!! Αλλά θα το δοκιμάσω, έτσι θα έχω το ατού να αλλάζω γεύσεις πιο συχνά.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 09, 2022, 00:20 »
Ενας φίλος  ένιωθε φούσκωμα και καούρες όταν έκανε  δικά μου υγρά που είχαν 70% vg. Με τα δικά του (30% vg) δεν είχε πρόβλημα. Εμένα πάλι με τα δικά του με ενοχλούσε ο λαιμός μου. Ψάξε λίγο τις αναλογίες και θα το βρεις σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 09, 2022, 02:11 »
Καινούριος στο ατμισμα, εδώ και 5 μήνες δηλαδή. Άρχισα με 6αρα νικοτίνη και τον πρώτο μήνα δεν είχα κάποιο θέμα, ίσα ίσα που κατάλαβα την διαφορά προς το καλύτερο σε σχέση με το τσιγάρο  (κάπνιζα old holborn κίτρινο, 5 τσιγάρα τη μέρα περίπου).
Μετά θα ατμιζω συνέχεια γιατί θα μου λείπει η νικοτίνη!! Αλλά θα το δοκιμάσω, έτσι θα έχω το ατού να αλλάζω γεύσεις πιο συχνά.
Με καθημερινό κάπνισμα στα 5 τσιγάρα (ειδικά Old Holborn κίτρινο) αποκλείεται να έχεις σοβαρή εξάρτηση. Το είπα πιο πάνω, θα το ξαναπώ άλλη μία: Δοκίμασε υγρό χωρίς νικοτίνη. Ακόμα καλύτερα, κόψτο εντελώς. Εκτός και αν προσπαθείς να εξαρτηθείς από τη νικοτίνη ατμίζοντας.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ζαλαδες πονοκεφαλοι
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 09, 2022, 09:18 »
Περισσότερη εμπειρία από εδώ στο φόρουμ δεν θα βρεις σε κανένα μαγαζί..... :nope: γνώμη μου

Ακριβώς αυτό.
Πάντως γενικότερα αν έχετε την υποψία ή ακόμα και ορισμένες ενδείξεις ότι κάποιες παρενέργειες μπορεί να οφείλονται στο άτμισμα, καλύτερα να το σταματήσετε εντελώς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3658 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 959 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem