vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, kon95, antiklitos140, giorgos1999, manoslykos, lounik

Twitter

ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη

Αποσυνδεδεμένος jonybda

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 11:56 »
φιλοι συνατμιστες καλημερα σας
υστερα απο επτα μηνες στο χωρο του ατμου θα ηθελα να παραθεσω μια ιστορια που ισως βοηθησει τους καινουριους ατμιστες

ξεκινησα το ατμισμα τον απριλη με ενα πακετο ovale ego-t
στην αρχη ενθουσιαστηκα και ειδα οτι με καλυπτε πληρως. μετα απο 15 ημερες κατι δεν πηγαινε καλα και ψαχνοντας ανακαλυψα τους LR που μου φανηκαν κανονια.
δεν περασαν 20 μερες παλι τα ιδια και ψαχνοντας ανακαλυψα το FOG και ετσι εκανα και την εισοδο μου στο χωρο της μοντας.
καλο το fog αλλα ιδιοτροπο οποτε μετα απο 1 μηνα περιπου τελη αυγουστου ηρθε στα χερια μου το GGTS μαζι με τον iatty.
ενταξει λεω ατμιστικη πανδαισια και τα 6 volt? παραδεισος
παμε για περισσοτερα λοιπον και να ο a2 και να το provari ετσι για να εχουμε να βαζουμε volt
δε λεω καλος ο α2 αλλα μεχρι εκει.για τα λεφτα του και το μεγεθος του.....μεχρι εκει
το GGTS πουληθηκε λογω προβαριου αλλα ο iatty δεν μου αρεσε πια......καλα τα volt αλλα του ελειπε ο ρυθμιστης τζουρας
πριν απο 2 εβδομαδες πηρα απο εναν συμφορουμιτη μας  το GGstealth μαζι με 1 ufs
το ggstealth εγινε ggts με ρυθμιστη τζουρας για τον iatty και αναμονη για τον οδδυσεα
τι καταφερα λοιπον?
ξαναγυρισα εκει που ημουν αφου σπαταλησα χρονο αλλα κυριως χρημα
γι αυτο παιδια σκευτειτε πριν αγορασετε και κυριως αν μπορειτε δοκιμαστε. αυτο ειναι ενα απο τα καλα των συναντησεων που γινοντε μεσω του forum
καλες ειναι οι παρουσιασεις,ο ενθουσιασμος αλλα υπαρχουν και οι συζητησεις ,οι γνωμες και η εμπειρια των πιο παλιων που στο κατω κατω δεν ειναι ντροπη να τα ζηταμε

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:07 »
Πολύ καλές παρατηρήσεις-συμβουλές, ειδικά για νέους.

Λίγο-πολύ οι περισσότεροι το έχουμε κάνει, έτσι και αλλιώς οι ατμιστικές μας αναζητήσεις κάνουν κύκλους.
Τα έχουν ξαναγράψει οι παλαιότεροι αλλά ποιός τους ακούει;
Και μεις που τώρα το συζητάμε, μπορεί σε λίγες μέρες να ξαναμπούμε στο τρυπάκι με την αναζήτησή του τέλειου ατμοποιητή-μόντας, πράγμα που κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν υπάρχει.
Απλά πρέπει να συνηθίσεις σε αυτά που έχεις,και να κάνεις και κάποιες υποχωρήσεις, αλλιώς μια ζωη θα ψάχνουμε σαν το Διογένη με το φανάρι.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:08 »
Μπραβο φιλε πολυ καλος προβληματισμος.
Εγω λιγο διαφορετικα.
Με το eGo-t εμεινα 3 μηνες (ενω καποια παιδια που γνωριζω σε 3 μηνες εχουν αγορασει το συμπαν ολο)
Μετα πηρα το ice το οποιο και εχω ακομα
Μετα πηρα και εγω ενα fog αλλα δεν τα ''βρηκαμε'' ποτε γι' αυτο εφυγε και αυτο.
Και τελος εχω και 3 μοντ (2 νν και ενα μηχανικο) με κοστος και τα τρια 135 ευρω.
Επισκευασιμο ατμο δεν εχω παρει ποτε.
Καποια στιγμη θα παρω καποιον...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:13 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:15 »
Εγώ είμαι ακόμα στα ΗΤ που αγόρασα για πρώτη φορά στις 26 Μαϊου.
Είναι έξι όμως, για να αντέχουν (έτσι διάβασα στην πρώτη μου μέρα εδώ).
Με έχουν δικαιώσει. Αλλάζω μόνο ατμοποιητές.
Και δεν έχω σκοπό αλλαγής, πριν τουλάχιστον δύο βγούν off.
Μέχρι τότε, θα έχουν κυκλοφορήσει πολλά...

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:20 »
Eγω ξεκίνησα ενα πρωινο με το hybrid της nobacco που το ειχα δει από τον κουμπάρο μου
κ είπα να άνω την ύστατη προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο κ τα κατάφερα.Μετα από μερικο καιρό
έπαψα να είμαι ικανοποιημένος και λόγω προβλημάτων της μπαταρίας κ ψάχνοντας το internet βρεθηκα
εδώ.Διαβασα πολλά πράγματα αγνωστα σε εμένα και μετά πήγα κ πήρα μια μπαταρία ego-t μαζί με giant
ατμοποιητη ανεβαινοντας ενα μικρό επίπεδο...Διαβαζοντας και άλλο και αλλο και αλλο πηγα σε μηχανικό
mod με μπαταριες λιθιου και επισκευάσιμο A2 μεχρι προσφατος που απέκτησα και ενα VV μαζι με εναν
ΙΑΤΤΥ...Που χρησιμοποιω μεχρι σημερα.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:23 »
Εγω παλι μετα απο 2,5 μηνες με ατμοποιητες εμποριου ειδα οτι δεν παει αλλο γιατι 1στους 3 ηταν τα χαλια του τα μαυρα.Ηθελα οπωσδηποτε εναν επισκευασιμο.Αν θα δουλευει ή οχι να ειναι στα χερια μου κι οχι στην τυχη.
Κι ετσι πηρα εναν Α2 που ειναι μικρος κι ευκολος.Αυτο που ηθελα δηλαδη.
Πιο πριν ειχα παρει κι ενα μοντ για καλυτερη αποδοση.
Αυτη τη στιγμη ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με αυτα που εχω.Με κρατανε ανετα μακρια απο το κ.τ.
Μια Giant usb passthrough για οταν ειμαι σπιτι και το DD για εξω.

Στο μελλον ισως παρω ενα VV και εναν ΙΑΤΤΥ ή Οδυσσεα για περισσοτερη απολαυση.
Αν και μεσα μου θα προτιμω να τα εχω πουλησει ολα γιατι θα το εχω κοψει κι αυτο...Με χαλαει απιστευτα που ειμαι εξαρτημενος απο κατι.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 13:50 »
εγω παιδια ξεκινησα τον ιουλιο με ενα πακετο ego-t της οvale , με καλυπτε απολυτα αφου εκοψα αμεσως το τσιγαρο και το ειχα/ω μεχρι τον Σεπτεμβριο οπου αποφασισα και παρηγγειλα το elips, τοτε γνωρισα και το forum οπου εμαθα παρα πολλα πραγματα αν οχι ολα απ οσα ξερω τωρα :) μετα αρχισαν οι αναζητησεις καλυπτομουν μεν ατμιστικα, δεν καλυπτομουν gadgetistika :laugh1:  οποτε παρηγγειλα και εγω ενα provari που εχω απο εχθες στα  χερια μου (μαζι με δεκαδες carto-atmo  απο εδω και εκει) και πλεον ειδα οτι δε νομιζω να αναζητησω κατι αλλο γιατι απλα υπερκαλυπτομαι και δεν πιστευω οτι αλαζει κατι σοβαρα απο εδω και πανω :yes: επισκευασιμο ατμο δεν αναζητησα ουτε προκειται γιατι πολυ απλα δεν εχω την υπομονη να αλαζω αντιστασεις και φυτιλια κτλπ :D

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 14:29 »
Σιγουρα αυτα τα ποστ θα βοηθησουν καινουργειους ατμιστες για αυτο τον λογο γραφω και εγω τον δικο μου κυκλο ,
Θεωροντας παντα το ιντερνετ ως μια ατελιωτη βιβλιοθηκη , ξεκινησα την περιπετεια μου απο αυτο ! ,
Μετα απο μερικες μερες βρηκα το φορουμ , εδω και τρελλαθηκα απο τις πληροφοριες ! , Ξεκηνησα με ενα πακετο του Giant apo Nobacco ,
Βλεπωντας μετα απο μερικες εβδομαδες οτι η μπαταρια απλοως δεν ηταν φτιαγμενη για τα μετρα μου η 1100 , αποφασησα να επενδυσω σε ενα μικρο και τιμιο μοντ με λογικη τιμη , απεκτησα το DivideD και με ελαχιστα χρηματα ελυσα το θεμα μπαταρια .. τωρα για ατμο σχεδων εδω και 3 μηνες τους εχω δοκημασει σχεδω ολους τις αγορας , καθε φορα που πεθενει ενας περνω και ενα διαφορετικο , οχι ακριβα πραγματα .. απλους ατμοποιητες / καρτομιζερ ανα 10 με 15 μερες 1 .....
Συντομα πιστευω να περασω σε ενα επισκευασιμο , ωστε να τελιωνει και απο εκει το κοστος και το ψαξιμο ....
Υγρα δεν εχω εχω αγορασει ακομη του εμποριου , εκτος απο 1 το οποιο το εχω ακομη και το κανω μονο σε βαριες κατασταστεις ! , ολα τα υγρα μου τα μαγειρευω εγω με μικροτατο κοστος ...

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 14:34 »
Μου εκαναν δωρο ενα set ego-t που χρησιμοποιουσα για 10 μερες.
Μετα δοκιμασα εναν ατμοποιητη giant,
μου αρεσε καλυτερα και αγορασα το set giant.
Με καλυπτει με καποια προβληματα στους ατμοποιητες, ειδικα στους 2,00,
ενω οι 1,6 με καλυπτουν και σε ατμο και σε γευση και σε διαρκεια.
Διαβαζοντας στο forum βλεπω οτι ειναι καλα για νεους ατμιστες,
αλλα δεν ειμαι αρνητικος και σε νεες δοκιμες με επισκευασιμους ατμοποιητες.
Μικρος  :) :)  ειμαι ακομη θα μαθω, αλλα εως τοτε ελπιζω να μειωσω
τοσο τα ποσοστα της νικοτινης, ωστε να το χρησιμοποιω σαν πιπιλα.
Ελπιζω να μην μου μεινει το κουσουρι των συνεχων αλλαγων,
γιατι παρα την ηλικια μου ειμαι και λιγο gadgetακιας.
 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:00 »

Καπνιζα απο τα 14 μου χρονια, και ειχα κανει προσπαθειες να το κοψω αλλα δεν τα ειχα καταφερει, αγορασα τον Gamuchi πριν απο χρονια αλλα θες γιατι δεν ηξερα να τον ατμιζω, θες γιατι δεν εβγαζε τοσο ατμο και χτυπημα τον παρατησα.
Συνεχισα με κ.τ. μεχρι που ειδα τον μπατζανακι μου να ατμιζει εναν Ego T Joytech. Δοκιμασα και ειδα οτι με καλυπτε, και την αλλη μερα πηρα ενα σετ δικο μου. Απο τοτε (πριν απο 2 μηνες περιπου) ειμαι με αυτον.

Ειναι πολυ καλος ο Ego T αρκει να μαθεις τα κολπα του. Απο την αλλη, το μονο που θελω ειναι εναν τροπο να κρατηθω μακρυα απο το κ.τ. και προς το παρον ο Ego T το καταφερνει με επιτυχια. Δεν θέλω κατι παραπανω.

Αν πεισθω οτι ενας επισκευασιμος ατμοποιητης, μπορει να μειωσει ακομη περισσοτερο το κοστος ατμισματος, θα το σκεφτω σοβαρα να παρω εναν. Μεχρι τοτε ειμαι μια χαρα.

Νικος

Αποσυνδεδεμένος manoscello

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Re: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 11:03 »
Έχω ξεκινήσει το ατμισμα από την 2α Νοέμβρη με dual coil categorized lr και ego-t μπαταρία. Με κράτησε μια χαρά αλλά λίγο αργότερα είπα να δοκιμασω και κανένα άλλο σύστημα. Έτσι πήρα και έναν ατμο ego-t type  Α και μου άρεσε πολύ. Έχτες πήρα και τον τιτανα της nobacco και ένα ατμο echo dual coil.Θέλω να παραμεινω στις ego μπαταρίες οπότε με σχετικά λίγα χρήματα δοκιμάσα διάφορα συστήματα. Προσωπικά ο ego-t με καλύπτει καλύτερα απολους μιας και διαρροές δεν έχω καθόλου κι ελπίζω μα συνεχίσει έτσι. Το μόνο που στεναχωριεμαι είναι η μικρής χωρητικότητας αμπουλα, 1,2ml. Πιστεύω πως τα τρία είναι μια χωρητικότητα που δεν ταλαιπωρει έναν νορμαλ ατμιστη.  Ego-t type B δεν έχω δοκιμάσει ακόμα. Έχει πιο έντονα προβλήματα διαρροων μουπαν στο μαγαζί. Ισχύει?!? Γενικά δεν πιστεύω να πάω σε κάποιο μοντ, κάπου εκεί κοντά είμαι. Έχω συμβιβαστει με την ιδέα πως τα η.τ είναι εργαλεία που πρέπει να μάθεις την χρήση τους. Δεν είναι για παθητικό αυτόματο ατμισμα, και τα μικροπροβληματακια έτσι και μάθεις να τα αντιμετωπιζεις σωστά είναι τίποτα! Πιστεύω επιπλέον ότι καλό είναι να μην γινομαστε υπερβολικοι με το ψάξιμο, σκεφτείτε ότι με το κ.τ. άνοιγαμε το πακέτο, παιρναμε τσιγάρο και καπνιζαμε. Δεν αφιέρωναμε 10 ώρες τη μέρα να ασχολούμαστε μαζί του. Εκεί πρέπει να φτάσουμε σχετικά σύντομα και με το η.τ. να μας κάνει εκείνο παρέα και όχι να του κάνουμε εμείς. Έτσι κερδιζουμε υγεία, χρόνο και χρήμα. Επίσης άποψή μου είναι πως και στο θέμα της οικονομίας δεν πρέπει μα είμαστε υπερβολικοι. Το η.τ έχει κι αυτό κάποια έξοδα. Γνώμη μου είναι πως αν η μηνιαία δαπάνη του η.τ είναι μέχρι και 60-70 %σε σχέση με αυτά που διναμε για κ.τ τότε πρέπει να είμαστε ικανοποιημενοι. Δεν θα βγάλουμε κι από τη μύγα ξιγκι! Αν μάλιστα καταλήξουμε και κάνουμε νορμαλ χρήση του η.τ χωρίς δηλαδή να το έχουμε συνέχεια στο μυαλό μας, τότε η το κόστος θα πέσει στο 40-50% του κόστους του κ.τ. Μέτρο σύγκρισης πρέπει να παραμένει αυτό πάντα και όχι η απόλυτη τιμή της δαπάνης.Όλα αυτά πιστεύω πως συμβάλουν στο να κλείσει επιτυχημένα ο ατμιστικος κύκλος. Από κει και πέρα μιλάμε για χομπυ και τα χομπυ δεν έχουν κύκλο, είναι σαν τις συλλογές, συνεχώς ασχολείσαι μαζί τους. Αλλά εδώ μιλάμε για η.τ ως υποκατάστατο του κ.τ. Αυτά! Καλά ατμισματα!

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 10:13 »
8η μερα η σημερινη για μενα χωρις κ.τ. και ειμαι παρα πολυ ευτυχης γι αυτο!

το πρωτο μου πακετο τ οποιο ειχα δοκιμασει απο ενα φιλο ηταν της Nobacco το Giant μιας κ μ ενδιεφερε να εχω μια επαρκη αυτονομια μπαταριας για τους δικους μου ατμιστικους ρυθμους.

Το πακετο με καλυψε κατα μεγαλο βαθμο αν εξεραισω τα 2 στα 3 τζουφια καρτο επισης κατι που ως αγχωτικο τυπο με εκνευριζε ηταν τ οτι δεν ειχα την ευχαιρια να χαζευω ποσο υγρο μου απομενει μες τα καρτο με αποτελεσμα η πρωτη μου "μεταρτοπη" να ειναι δυο ατομαιζερ του 1,5μλ ετσι για το χαζι...

μετα διαβαζοντας πολλα εδω για συσκευες που ουτε καν φανταζομουν οτι υπαρχουν μπηκα στη πριζα να ψαχτω και να διαπιστωσω τι θα με καλυπτε κ ως γκατζετακιας οπως αναφερει κ ο φιλος ματσακωνας παρηγγειλα ενα VV Lavatube το οποιο αναμενω, θελω να ελπιζω πως θα μεινω εκει κ δεν θα προχωρησω παραπερα αλλα κ απ την αλλη σιγα σιγα ανακαλυπτω πως και ο κοσμος του ατμου ειναι κ αυτος πιο πολυ χομπυ για μενα !!!

ελπιζω να μεινω εκει αγοραστικα μιας κ γενικοτερα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος και με αυτο που ηδη εχω αλλα το θεμα ειναι να καλυπτεσαι κ οπτικα απ το "εργαλειο" τ οποιο εχεις αγκαλια ολη μερα :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 10:19 »
φιλε Διονυση, εαν μεινεις μονο εκει, εμενα να μου βαλουν χαλκα στη μυτη και να με σερνουν στα πανηγυρια σαν κατι αρκουδες που εσερναν παληα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ο ατμιστικος κυκλος ενος πρωταρη
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 10:22 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
και να με ηξερες δεν θα μπορουσες να κανεις καλυτερη αναφορα !!!
αυτο ειναι το μονο σιγουρο φιλε αλλα προς το παρον λεω να κανω μια μικρη αποσβεση κ βλεπουμε, κατσε να ερθει το προβαρι κ σε κανα μηνα θα σου πω ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8236 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33872 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 529 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14025 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy