vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Taifun gt iv

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 05, 2018, 18:43 »
Μεγειά σου Μάκη.

..αφού από τις πρώτες τζούρες σου άρεσε (..όταν "στρώσει" και λίγο) ..θα τον ευχαριστηθείς τα μάλα!!

Καλά και γευστικά ατμίσματα..

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 05, 2018, 19:47 »
Μάκη μου, έχεις αρχίσει και θυμίζεις λίγο [member=16029]JoeBarTeam[/member]. Στο λέω και κάνε τα κανονίσματά σου. 

Καλοάτμιστος :) 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 05, 2018, 20:37 »
[member=4133]makis206[/member], υπέροχος! και πάντα καλοάτμιστος! Μην ακούς τίποτα. Μπαίνει ο κάθε ένας ινδιάνος και ποστάρει άσχετα πράγματα με το θέμα.  :o / [Εξαιρετικό όπλο ο Γερμανός, και που δυστυχώς εγώ δεν έχω].


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 05, 2018, 20:42 »


Όχι και άσχετα! Εμείς είχαμε Taifun πριν από εσάς, χλωμά πρόσωπα!

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 05, 2018, 21:19 »
Πέρασε απ' τα χέρια δύο φίλων και πριν καν προλάβω να τους συναντήσω ώστε να τον κάνω μια δοκιμή, οι άτιμοι τον έβαλαν αγγελία και τον έδωσαν στο φτερό. Με βρήκαν και στα "κάτω" των οικονομικών μου οπότε δεν είχα και την δυνατότητα να τους τον αρπάξω εγώ. Ανησυχία όμως, "γιατί ρε τον δώσατε τόσο σύντομα;"
Τεράστιος και βαρύς για την κοπέλα, αδιάφορος για τον mtl-ά.

Έλα όμως που το άχτι..

Κι έτσι έφτασε σήμερα στα χέρια μου, καινούργιος, άνοιξε διάπλατα τα μέσα του για να δώσει στα δικά μου χέρια την ευκαιρία να στηθεί για πρώτη φορά.
Δεν θα πω πολλά άλλα αυτά τα λίγα θα είναι με θράσος και επιμονή ότι τα ίδια θα πιστεύω και αύριο, και μεθαύριο.. και μέχρι όπου πάει αυτή η ατμιστική μου "προτίμηση" τέλος πάντων. Ίσως το μέλλον με οδηγήσει πάλι στα τέρμα σφιχτά, ποιος ξέρει.;

Γι' αυτόν εδώ τον "τύπο" ατμίσματος όμως ο GT4 είναι μακράν ότι ομορφότερο, γευστικότερο, smooth-ότερο έχω δοκιμάσει ποτέ. Ναι ρε με θράσος αυτή τη φορά, χωρίς "ίσως να είναι κι ο ενθουσιασμός, η αναμονή, το hype, τα κλπ κλπ..".

30 τζούρες μέχρι τώρα και τον αγάπησα από την πρώτη του κιόλας, πολλά σκαλιά πάνω απ' τα υπόλοιπα που δοκίμασα ΕΓΩ μέχρι σήμερα. Στο συγκεκριμένο "τύπο" ατμίσματος ξαναλέω - με θάρρος. Και θράσος.

Έχω πάθει μεγάλη εμπλοκή με τον θηρίο, τέλος μετάδοσης. :))

(Image removed from quote.)

Welcome to the club και καλοατμιστος φίλε. Εξαιρετική επιλογή.

Εντάξει ο GT IV δεν υπάρχει, είναι κορυφή ίσως στην κατηγορία του.
Μου αρέσει τόσο πολύ όπως είναι που δεν πήρα καν nano kit από Steamtuners. Ίσως να πάρω το 3ml kit της Smokerstore όταν έρθει.

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 05, 2018, 22:09 »
Από εβδομάδα ultem tank και ultem drip tip by manajoma Taifun v4 edition

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 06, 2018, 01:04 »
Αφού ευχαριστήσω όλους και έναν έναν ξεχωριστά να πω στον Κώστα ότι το "σύνδρομο joebar" όλους μας έχει βαρέσει λίγο πολύ.. :))

Βασικά έτσι ήμουν πάντα κι εγώ αλλά τελευταία δοκιμάζω πολλές περισσότερες - αλλά και οικονομικότερες "λύσεις" (να'ναι καλά η ανατολή ), πράγματα που αλλάζουν τόσο συχνά όμως που ούτε την αναφορά στο φόρουμ δεν προλαβαίνω να κάνω πια. :))
Έχω ακόμα τη "συλλογή" με τα "δεν θα αποχωριστώ ποτέ" κομμάτια μου, ενίοτε -καλή ώρα τώρα ας πούμε- προσθέτω κι άλλο ένα οπότε με βρει λίγο λάσκα η κατάσταση.
 Ο gt4 ήταν από την αρχή ένα άχτι, ασχέτως αν με χαλούσαν ορισμένα του χαρακτηριστικά. Φρόντισε και τα έσβησε με τη μία όμως, ήμουν σίγουρος ότι θα το κάνει πριν τον δοκιμάσω. Παρεμπιπτόντως, σήμερα έκανα την πρώτη δοκιμή στον δικό μου εντέλει κι όχι στο μαγαζί που τον έφερε και που είχα σκοπό να επισκεφτώ πριν μερικές μέρες. Απλά δεν έτυχε να περάσω από εκεί.

Είναι εξαιρετικός, ουσιαστικά δεν με χαλάει πάνω του το παραμικρό. Αν θέλετε ένα χαζό παράπονο για να μην τον βγάλω 100% τέλειο έχω κάτι πάντως, με ενοχλεί ας πούμε το στενό "πιάσιμο" που έχει για τον έλεγχο των υγρών. Αν έχεις χοντρά δάχτυλα θα τον σιχτιρίσεις. Ίσως και το ότι χρειάζεται αρκετές περιστροφές το πάνω καπάκι για να αναπληρώσεις το τανκ. Όμως ανοίγει τόσο εύκολα και ομαλά..
Κατά τα υπόλοιπα μπλοκάρω, δεν μπορώ να βρω κάτι. Αν του πάρω κοντύτερο τανκ θα το κάνω για να μη φθείρεται το δικό του με τη χρήση, άλλο λόγο δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή. Λειτουργικά, ένας taifun σε ψηλότερα σκαλοπάτια απ' τον προκάτοχό του κατ' εμέ. Ένα διαμάντι που εγώ θα λατρέψω, που σίγουρα δεν θα αρέσει το ίδιο σε όλους όμως εμένα δεν με επηρεάζει αυτό. Έναν πολύ καλύτερο gt3 βρήκα σήμερα και αυτό μου αρκεί.

Μετά μισής μέρας χρήσης με ένα μόλις στήσιμο με ni80 fused-o-clapton-οϊδές η δική μου βαρυσήμαντη - και προσωπική φυσικά, ο βασιλιάς του εύρους των 25-30w.. Θα πέσουν όμως πολλές δοκιμές, τις σηκώνει. :)


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 06, 2018, 22:49 »
[justify][member=4133]makis206[/member], καλησπέρα. Χεχε, δεν ξέρω τι σύνδρομο πέφτει, όμως έκανες καταπληκτική επιλογή, και ο νηματοθέτης Varaderum μόνο τυχαίος ατμιστής δεν είναι, όταν προτείνει κάτι γνωρίζει άριστα για τι πράγμα μιλάμε. Και εδώ, ο Γερμανός είναι πραγματικό όπλο. Η αφεντιά μου τον είχε δοκιμάσει από τις πρώτες μέρες και μάλιστα είχε πέσει σε μικρό χαμό όπου η ταμειακή έβγαζε φλόγες. Δυστυχώς, εγώ δεν τον επέλεξα γιατί το πεδίο που παίζει ο IV είναι για άλλα χέρια. Όμως είναι όπλο, κυριολεκτικά. Και πάλι, πάντα καλοάτμιστος![/justify]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 07, 2018, 00:45 »
Αφού ευχαριστήσω όλους και έναν έναν ξεχωριστά να πω στον Κώστα ότι το "σύνδρομο joebar" όλους μας έχει βαρέσει λίγο πολύ.. :))

Βασικά έτσι ήμουν πάντα κι εγώ αλλά τελευταία δοκιμάζω πολλές περισσότερες - αλλά και οικονομικότερες "λύσεις" (να'ναι καλά η ανατολή ), πράγματα που αλλάζουν τόσο συχνά όμως που ούτε την αναφορά στο φόρουμ δεν προλαβαίνω να κάνω πια. :))
Έχω ακόμα τη "συλλογή" με τα "δεν θα αποχωριστώ ποτέ" κομμάτια μου, ενίοτε -καλή ώρα τώρα ας πούμε- προσθέτω κι άλλο ένα οπότε με βρει λίγο λάσκα η κατάσταση.
 Ο gt4 ήταν από την αρχή ένα άχτι, ασχέτως αν με χαλούσαν ορισμένα του χαρακτηριστικά. Φρόντισε και τα έσβησε με τη μία όμως, ήμουν σίγουρος ότι θα το κάνει πριν τον δοκιμάσω. Παρεμπιπτόντως, σήμερα έκανα την πρώτη δοκιμή στον δικό μου εντέλει κι όχι στο μαγαζί που τον έφερε και που είχα σκοπό να επισκεφτώ πριν μερικές μέρες. Απλά δεν έτυχε να περάσω από εκεί.

Είναι εξαιρετικός, ουσιαστικά δεν με χαλάει πάνω του το παραμικρό. Αν θέλετε ένα χαζό παράπονο για να μην τον βγάλω 100% τέλειο έχω κάτι πάντως, με ενοχλεί ας πούμε το στενό "πιάσιμο" που έχει για τον έλεγχο των υγρών. Αν έχεις χοντρά δάχτυλα θα τον σιχτιρίσεις. Ίσως και το ότι χρειάζεται αρκετές περιστροφές το πάνω καπάκι για να αναπληρώσεις το τανκ. Όμως ανοίγει τόσο εύκολα και ομαλά..
Κατά τα υπόλοιπα μπλοκάρω, δεν μπορώ να βρω κάτι. Αν του πάρω κοντύτερο τανκ θα το κάνω για να μη φθείρεται το δικό του με τη χρήση, άλλο λόγο δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή. Λειτουργικά, ένας taifun σε ψηλότερα σκαλοπάτια απ' τον προκάτοχό του κατ' εμέ. Ένα διαμάντι που εγώ θα λατρέψω, που σίγουρα δεν θα αρέσει το ίδιο σε όλους όμως εμένα δεν με επηρεάζει αυτό. Έναν πολύ καλύτερο gt3 βρήκα σήμερα και αυτό μου αρκεί.

Μετά μισής μέρας χρήσης με ένα μόλις στήσιμο με ni80 fused-o-clapton-οϊδές η δική μου βαρυσήμαντη - και προσωπική φυσικά, ο βασιλιάς του εύρους των 25-30w.. Θα πέσουν όμως πολλές δοκιμές, τις σηκώνει. :)
Το δαχτυλίδι για τα υγρά θα στρώσει σιγά σιγά. Βαλε και μπόλικη VG.
Το πάνω καπάκι έχει όντως πολλές στροφές αλλά είναι τα πιο smooth σπερωματα που έχω συναντήσει σε ατμοποιητη. Επίσης δεν χρειάζεται να το ανοίγεις τέρμα, μέχρι εκεί που χωράει η μύτη του μπουκαλιου και γεμιζεις.
Στα στησιματα οτιδήποτε από dual parallel και πάνω παίζει τρομερά. Βγάλε και τις 4 extra βίδες αν παίζεις με μονή για να γλυτώνεις το πλύσιμο.
Πάντως όντως η Smokerstore κατάφερε να φτιάξει έναν ατμοποιητη παντού καλύτερο από τον προκατοχο χωρίς τα ενοχλητικά θεματακια του προηγούμενου και χωρίς να δημιουργήσει νέα θεματακια.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 07, 2018, 01:46 »
Το γέμισμα χωρίς να αφαιρώ εντελώς το καπάκι το σκέφτηκα, ακόμα και να το βγάζω όμως πραγματικά βρίσκω πολύ μικρό το κακό. Κουβέντα να γίνεται. Συγκρίνοντας όμως με έναν Zeus Dual ας πούμε που χρησιμοποιώ καθημερινά, αν δεις τον τρόπο που αφαιρείς το πάνω καπάκι του για αναπλήρωση θα αισθανθείς ότι ο gt4 βρίσκεται τουλάχιστον 1-2 χρονάκια πίσω σε αυτό το σημείο.

Βέβαια του ενός το "σύστημα" θα ζήσει αιώνια, του Κινέζου χλωμό το κόβω αν θα βρίσκεται μαζί μας να δούμε παρέα την πρωτοχρονιά του 2019, άλλο θέμα όμως.. :))

Αυτό που πραγματικά δεν μου πέρασε απ' το μυαλό όμως είναι με τις βίδες, πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να κουβαλάω και τις 6 (έξι! ) μαζί μου όπου πάω, ξεκινάω Α-λάφρωμα! :))

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 07, 2018, 08:18 »
Δεν ξέρω αν βγάζοντας τις βίδες "χαλάμε" την ροή του ατμού, αλλά το βρίσκω λίγο απίθανο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 07, 2018, 15:06 »
Κι όμως μου πέρασε κι αυτό απ' το μυαλό, ειδικά με τις μεσαίες κάτι θα δημιουργείται με το κενό εκεί αλλά δεν ξέρω αν είναι ικανό να επηρεάσει την αίσθηση ή τον ήχο έστω. Αν τις αφαιρέσω και διαπιστώσω κάτι θα σας πω. ;)

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 22, 2018, 10:28 »
ξέρει κάποιος από που μπορούμε να παραγγείλουμε τα ultem parts για τον gtiv?
Τα ελληνικά καταστήματα δεν τα έχουν φέρει και από smokerstore δεν μπορώ να παραγγείλω μάλλον δεν στέλλει ελλάδα

Έχετε δει κάτι σε κανένα ευρωπαϊκό store που να στέλενει?

Ωραίο το tank από steamtuners κάνει τον ατμοποιητή κόσμημα αλλα δεν με βόλεψε πρέπει να βγαίνει το drip tip και το καπάκι ξεχωριστά και να τα αφήνεις κάπου κάθε φορα και πιο συχνά λόγο της μειωμένης χωρητικότητας που έχει  όταν χρειάζεται γέμισμα και χρειάζεται συχνά ενώ το εργοστασιακό καπάκι δεν χρειάζεται καν να βγει από επάνω...

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 22, 2018, 12:12 »
Θα έρθουν σε λίγο διάστημα {..ίσως και μέσα σε αυτήν την βδομάδα (..όπως μου ειπώθηκε από τους ίδιους) ..καθώς ήδη έχουν φύγει από την Γερμανία}, στην vapers boutique.

..και εγώ αυτά περιμένω...

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun gt iv
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 23, 2018, 11:34 »
ναι έτσι μου είχαν πάει όταν τον πήρα σε 10-15 μέρες αλλα είμαι ανυπόμονος...! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias