vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

198 επισκέπτες, 6 χρήστες
Lazy Dog, ipomonias, camber, Sergios, Nikrom, Doubt

Twitter

Egoist Shake n' Vape

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 12:36 »
Από λεμόνι πάντως δεν πάσχει το 120μελο. Μπορεις να το κανεις και 100ml και αναλογα το γουστο σου αραιώνεις.

Αποσυνδεδεμένος petran_

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 12:41 »
To δοκιμασες το τσισκεικ  σε 30 μελο και 120μελο?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 07, 2018, 13:04 »
Σε 120 ml μόνο. Ωραια γευση καραμελα λεμόνι με μια ιδεα κρέμας. 
Το πόσο μοιαζει με  cheesecake δεν το γνωρίζω, δεν έχω φάει ποτε ουτε και θα το φαω αυτο το πράμα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 14, 2018, 17:55 »
Egoist Strawberry Cheesecake


Disclaimer: Προέρχομαι από βαρύ κορεσμό και οι κάλυκες μου μάλλον θέλουν καλιμπράρισμα. Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να γράφω ότι να ‘ναι!  :dontknow:
                                                       
                                                                                         
Δοκιμάστηκε σε Unfollow με σύρμα Ni80 0,32 mm και βαμβάκι Native Wicks στα 11 περίπου watts.

Με το αδελφάκι του (Lemon Cheesecake) τα πήγαμε μάλλον χάλια. Τόσο χάλια που έγραψα για πρώτη φορά στο νήμα ‘χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει’! Γι’ αυτό και δεν περίμενα πολλά...
Να ξεκινήσω από τα εύκολα. Λοιπόν. Φράουλα δεν καταλαβαίνω. Μπισκότο δεν καταλαβαίνω. Κρέμα δεν καταλαβαίνω. Τέλος του ριβγιού, καληνύχτα σας! Όχι, πλάκα κάνω! Για τον δικό μου ουρανίσκο λοιπόν το υγρό αυτό μόνο τσιζκέικ φράουλα δεν είναι! Βέβαια η ακρίβεια των περιγραφών των υγρών είναι δευτερεύον θέμα για μένα. Αν μου αρέσει ένα υγρό δεν πα’ να το περιγράφουν και ως φάβα παντρεμένη, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Και το υγρό αυτό μάλλον μου αρέσει. Στις πρώτες τζούρες κατάλαβα ότι το όνομα (και η περιγραφή) είναι γεια σου και ετοιμάστηκα να το βάλω στη πάντα. Δεν το έβαλα όμως και στις επόμενες τζούρες συνειδητοποίησα πως αυτό το μάλλον ακαθόριστο υγρό πιθανώς και να μ’ αρέσει! Έβγαζε μια χημικίλα βέβαια αλλά αυτό δεν είναι πάντα δυσάρεστο. Θέλω να πω, και το lemon tart της κυρίας του δείπνου δεν είναι φρεσκοκομμένα λεμονάκια απ’ τον κήπο και τάρτα απ’ τα χεράκια της γιαγιάς – χημικίλα του κερατά είναι αλλά ωραία χημικίλα! Βέβαια όποιος περιμένει να ατμίσει το Strawberry Cheesecake και να νομίσει ότι δάγκωσε μια ώριμη, μυρωδάτη φράουλα μάλλον θα πρέπει να προσπεράσει. Το ίδιο και αυτός που περιμένει μια μπουκιά από το υπέροχο cheesecake της φίλης μου της Κρίστης (που φτιάχνει κι ένα μαγικό γλυκό με salted caramel, αλλά φεύγω απ’ το θέμα μου πάλι...). Κατά τα άλλα είναι ένα υγρό όχι πολύ γλυκό, καθόλου μπουχτιστικό και άνετα ολοήμερο. Φτάνει να σ’ αρέσει. Που δεν είναι και τόσο σίγουρο...

Σας φώτισα, ε;  :laugh1:


Προς τον συντονισμό: Μήπως θα έπρεπε το θέμα αυτό να μεταφερθεί στον πίνακα Shake and Vape;

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 14, 2018, 18:10 »
Δοκιμάστηκε σε Unfollow με σύρμα Ni80 0,32 mm και βαμβάκι Native Wicks στα 11 περίπου watts.
Άαααααααντε! Δεν το πιστεύω!!! Που τον βρήκες?? :laugh1: :laugh1: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #260 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 15:07 »
Το αρχικό άρωμα (20ml) είναι 100%pg;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #261 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 15:20 »
Ναι σε PG είναι... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #262 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 15:54 »

Ευχαριστώ αδερφε


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2018, 19:22 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #263 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 13:17 »
 
Holly strawberry των 30ml
70Vg, 3mg, σχεδόν 7 ημέρες παλαίωσης
flat η γεύση της φράουλας κ σε επίγευση κάτι βαρύ, σχεδόν λιπαρό
σε GS Air κ σε iJust S
 
σε αντίθεση με το Holly cofee κ το White castle, που με ίδιες συνθέσεις, παλαίωση κ ατμοποιητές οι γεύσεις κ τα αρώματα είναι πιο ισορροπημένα κ καλύτερα διακριτά
το μόνο κακό είναι, ότι παίρνει χρόνο, για να φύγει η μυρωδιά της καρύδας από τους ατμοποιητές, ακόμη κ μετά από πλύσιμο
 
 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #264 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 17:05 »
Egoist Pecan Ice Cream

(Το ριβγιού αυτό είναι μιας εβδομάδας αλλά ξέχασα να το ποστάρω όταν ήταν φρέσκο...)

Έχω γνωρίσει όλα τα μέλη του φόρουμ εκτός του JoeBar (αν είχα γνωρίσει και τον JoeBar δηλαδή θα ήξερα 19.312 ατμιστές!). Δεν ξέρω πως τα καταφέρνει και μου ξεφεύγει συνέχεια αλλά εγώ δεν το βάζω κάτω και του στήνω καρτέρι στα ατμομάγαζα σα να'ναι συναγρίδα. Θα μου πεις βέβαια ότι δεν έχει καμία σχέση ο JoeBar με το Pecan Ice Cream και θα έχεις δίκιο, αλλά αν δεν ήμουν συνέχεια στο ψάξιμο του Joe δεν θα είχα πάει στο ατμομάγαζο την Παρασκευή και δεν θα συναντούσα τον μπάρμπα (πατημένα σαράντα!) που μπήκε στο μαγαζί και ζήτησε υγρό Pecan. Το Late Hours ζήτησε ο άνθρωπος δηλαδή αλλά ο πωλητής τον παρέπεμψε σε μένα για να του πω ένα παρεμφερές μιας και το συγκεκριμένο είχε εξαντληθεί. "Παπαγαλόζουμο θες, παπαγαλόζουμο μας τελείωσε, να ο παπαγάλος, ρώτα τον να σου πει κάνα άλλο που να μοιάζει...". Στην αρχή του είπα αυτά που είμαι υποχρεωμένος να πω βάσει συμβολαίου (δεν υπάρχει υγρό παραπλήσιο του Late Hours, κι αν υπάρχει θα είναι πολύ ακριβό ή θα χαλάει με τον καιρό ή θα περιέχει υδροκυάνιο - τα γνωστά δηλαδή...) αλλά είδα την απελπισία στα μάτια του και του είπα να πάρει το Bust a Nut του FlavourBoss. "Ούτε αυτό το έχουμε! " πετάχτηκε θυμωμένος ο πωλητής. Τότε σκέφτηκα το υγρό της παρουσίασης μόνο και μόνο λόγω του Pecan στο όνομα δηλαδή γιατί δεν το είχα δοκιμάσει ακόμα και δεν είχα άποψη (το είχα φτιάξει και ωρίμαζε αλλά θα το δοκίμαζα την Δευτέρα το πρωί...). Το δοκίμασε ο κυριούλης, τον ρώτησα αν του άρεσε, μου είπε πολύ και μου έδωσε κι εμένα μια τζούρα. Καλούλι ήταν αλλά είχα ήδη δοκιμάσει καμιά τριανταριά υγρά οπότε δεν κατάλαβα και πολλά. Ο μπαρμπούλης το αγόρασε το υγρό τελικά (κι εγώ τσέπωσα την προμήθεια μου...) αλλά πριν φύγει τον ρώτησα αν ξέρει κάποιον Τζο. Μου είπε πως ξέρει μόνο τον Τζο Ντάλτον. Ρε; Λες να με δούλευε ο μπάρμπας;  :hmmm:

Σήμερα το πρωί λοιπόν ήρθε η ώρα για την δοκιμή του υγρού που ωρίμαζε για 15-16 μέρες. Πριν πάρω την πρώτη τζούρα, μύρισα το μπουκαλάκι ψάχνοντας την χαρακτηριστική μυρωδιά του Pecan, αλλά αυτή άφαντη εντελώς! Περίεργο. Η πλήρης απουσία του Pecan συνεχίστηκε και κατά την διάρκεια του ατμίσματος του υγρού προς μεγάλη μου απογοήτευση. Μετά όμως είπα "Μπαρόκε πάρ'το αλλιώς!" και άρχισα να το ατμίζω χωρίς να ψάχνω για ομοιότητες με το Late Hours. Ήπιο υγρό, όχι πολύ γλυκό και χωρίς πολύ ξεκάθαρες γεύσεις και μυρωδιές. Αντιλαμβάνεσαι κάποια υπόγλυκη κρέμα και κάποιον ξηρό καρπό αλλά σε καμία περίπτωση αυτός δεν είναι pecan, ούτε καν κλασικό καρύδι. Καλά δεμένα είναι τα συστατικά και το υγρό είναι άνετα ADV αλλά δεν ξέρω αν θα το ξαναγοράσω. Κι αυτό γιατί είμαι σίγουρος πως μπορώ και μόνος μου να φτιάξω κάποιο παραπλήσιο υγρό με πολύ μικρότερο κόστος (το ίδιο ακριβώς είχα σκεφτεί όταν άτμιζα και το SteamPunk Lounge...). Θα μου πεις εδώ κάνω σαματά για SnV που κοστίζουν ένα εικοσάρικο και παραπάνω, το δωδεκάρι του Pecan Ice Cream με μάρανε; Πράγματι είναι σχετικά οικονομικό για SnV το υγρό, αλλά τα άλλα (τα ακριβά) με κάναν και παραμιλούσα! Το Pecan Ice Cream, όχι. Το Charlie's Acai Pear και το ΟΡΜΗ Buttermilk Pie είναι δύο υγρά που θα τα ξαναγόραζα ακόμα κι αν διπλασιαζόταν η τιμή τους! Το Pecan Ice Cream είναι μία ασφαλής επιλογή αλλά, κατά την γνώμη μου, μάλλον ακριβή γι' αυτό που προσφέρει.  :dontknow:


ΥΓ. Έπαθα έναν κορεσμό την Παρασκευή από τα πολλά υγρά που δοκίμασα που ήταν όλος δικός μου! Το Σαββατοκύριακο την πέρασα με διάφορες παραλλαγές σκέτης βάσης! Μεγάλη δυστυχία! Γι' αυτό άλλωστε δεν πήγα και στην έκθεση και αναγκάστηκαν οι διοργανωτές να επιστρέψουν πίσω τα χρήματα τους σε όσους είχαν αγοράσει εισιτήρια για την ομιλία μου. Χτες το πρωί σα να υποχώρησε λίγο αλλά δεν είμαι σίγουρος πως έχει φύγει τελείως. Οπότε μη δίνετε και πολύ σημασία σ' όλα αυτά που γράφω από πάνω. Καλό είναι το υγράκι. Δεν το έχω βάλει κάτω από χτες... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #265 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 17:28 »
 
...χωρίς πολύ ξεκάθαρες γεύσεις και μυρωδιές...
 
κάπως έτσι είναι, έχω την εντύπωση, όλη η γκάμα της Egoist
έχει περάσει πολύς καιρός από την τελευταία μου επαφή, αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι
 
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 198 42386 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Ηρακλης
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos