vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

389 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Ατμοποιητές ego-t

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 22:36 »
Καλησπέρα παιδιά..Και Χρόνια πολλά..Όπως ο Τσαρλυ έτσι κι εγώ έχω μπερδευτεί..εδώ κι ένα μήνα έχω ego-t της alter..σκέφτομαι να παραγγείλω ατμοποιητές αλλά δεν μπορώ να καταλήξω..atmo carto μεγάλο μπέρδεμα..ποιο ταιριάζει με τι κτλ..οι μπαταρίες είναι ego-t..τι μπορώ να κοτσάρω επάνω τους;;μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να με κατατοπισει;;Καθε συμβουλή είναι χρήσιμη..Καλές γιορτές παιδιά και υγεία..Εξάλλου λεφτά υπάρχουν..μαζί τα τρώμε..Σας ευχαριστώ..

Ενας καλος "μπουσουλας" ειναι οτι στις μπαταριες σου ταιριαζει οποιοσδηποτε ατμοποιητης με σπειρωμα 510. Απο εκει και περα, αν ψαχνεις τα on-line καταστηματα οπου δεις να αναφερεται οτι ο ατμοποιητης ειναι συμβατος με eGo-T, ειναι κ με το δικο σου. Το αν ενας ατμοποιητης ειναι καρτο, τανκ, η clearomiser αφορα την "φιλοσοφια" λειτουργιας του κ οχι το αν ταιριαζει στις μπαταριες σου.

Ενδεικτικα σου αναφερω μερικους ατμοποιητες που ταιριαζουν:
eGo-w (clearomiser, ουσιαστικα, ειναι τανκ αλλα συνηθως με την αντισταση "επανω")
ego-want (τανκ "κλειστου τυπου")
eGo-f (τανκ "κλειστου τυπου")
eGo-c (σαν αυτους που εχεις, επιστομιο-τανκ, αλλα αφαιρειται το κυριως κομματι της αντιστασης κ δε χρειαζεται να αγοραζεις ξανα ολο το κωνο - ματζαφλαρι)
i-Mist (σαν αυτους που εχεις, επιστομιο-τανκ, αλλα "σπαει" σε κομματια ωστε να μπορεις να αλλαξεις η καθαρισεις ειτε την αντισταση ειτε το φιτιλι με αλλα ανταλλακτικα που θεωρητικα θα υπαρχουν, ακομα αναμενεται αυτο)
Giant (καρτο, διαφερει παρασαγγας απο τα υπολοιπα σαν φιλοσοφια, εχει ενα "σφουγγαρακι" που το "νωτιζεις", ετσι ειναι ολα τα καρτο )
 Ειδικα με τα καρτο, υπαρχουν μετα κ "εξωτερικα τανκ" δηλαδη "δοχεια" κυλινδρικα μεσα στα οποια μπαινει ο καρτο κ φροντιζουν ωστε να ειναι μονιμα υγρος. Αν θες συγκεκριμενο παραδειγμα κοιτα για το titan DCT.

Μετα απο ολα αυτα, κ αν αποφασισεις οτι θελεις να κανεις το ατμισμα κατι παραπανω απο αντικατασταση του τσιγαρου (να το κανεις hobby) πας στις μοντες (mods).

Οι eGo-c και i-Mist δειχνουν το τελευταιο καιρο να προτιμουνται απο χρηστες του eGo-T, νεους και μη. Ο Giant φαινεται να ειναι "σταθερη αξια" για πολλους χρηστες, εκ των οποιων και εγω!  ;)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 00:10 »
παιδια καλησπερα..απο χτες το βραδυ χρησιμοποιω τον δευτερο ατμοποιητη που ειχα παρει με το ηλεκτρ τσιγαρο
ovale ego-t..ο πρωτος αντεξε απο τις 10 δεκεμβριου με ενα ενδιαμεσο μπανακι-βρασιμο
δυστηχως ο 2 απο χτες συνεχεια μου βγαζει καμενο...αναγκαζομαι να τραβαω συνεχεια τζουφιες για να τροφοδοτησει και μετα απο 2-3 τζουρες ξανα καμενο....μαλον επεσα σε μουφα καινουργιο κοματι...
τελικα εχουν δικιο αυτοι που λενε οτι ειναι μουφα οι συγκεκρ. ατμοποιητες....
εχω ξενερωσει απιστευτα και ειμαι στη χαρμανα γ@#ώτο..αυριο εαν δεν στρωσει η κατασταση παω να παρω 2 giant να τελειωνω..... :angry_orange: :angry_orange:

βρε παιδια τι να πω.......ακουστε......οπως αναφερω ποιο πανω αντιμετωπισα μεγα προβλημα καμενου με καινουργιο ατμοποιητη
ovale ego-t...χτες τον εβρασα και του πειραξα λιγο το φυτιλη με καρφιτσα..χωρις να βγαλω γεφυρα....τον αφησα στην ακρη
και μεχρι να κοιμηθω ατμισα λιγο με τον πεθαμενο πρωτο ατμοποιητη..το πρωι λοιπον λιγο πριν παω να αγορασω καινουργιους ατμοπ..
λεω δεν δοκιμαζω τον βρασμενο για λιγο μεχρι να παω στο μαγαζι????ε αυτος απο το πρωι μεχρι τωρα παει ρολοι!!!!!καμενο καθολου!!!!μονο αφου τον φυσαω πριν το γεμισμα του τανκ και αυτο για 2-3 το πολυ τζουρες.....χτυπημα αρκετα καλο.......
τελικα δεν τα εσκασα για καινουργιους!!!!!!
αυτη η ovalle θα με τρελανει εντελως!!!!!!!σηκωνω τα χερια ψηλα!!!!!!! :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 19:24 »
Καλησπέρα.... Να κάνω μια ερώτηση; Τι μπαταρία (την μεγαλύτερη που μπορούμε να βρούμε) με passthrough, μπορώ να κουμπώσω πάνω σε ένα τιταν 3.5 ml;
Ρωτάω γιατί και εμφανισιακά θα είναι ωραίο, τον τιταν τον έχω δοκιμάσει με i want μπαταρία και είναι οκ, και θέλω την ευκολία του elips με το passthrough.  Και όλα αυτά χωρις να πάω σε κάποιο mod.

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 02:38 »
Πριν λιγο δοκιμασα ενα καινουριο ατμοποιητη και μεσα υπηρχε υγρο..λογικα απο το εργοσταστιο για να μην ξεραθει..επειδη βρωμαει αυτη η μ...α πως θα απαλαγω απο την βρωμα?θελω να αποφυγω βρασιματα μιας και ειναι καινουριος..τον φυσηξα οσο μπορουσα..

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 02:46 »
καθαρο οινόπνευμα η αλκοολ 90 της εκατο τουλαχιστο ειδαλος βγαλε το το τανκ κ ρίχνε σταγονες κάψιμο καλα κ παλι σταγονες και οθτο καθε εξής  ;)

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 02:57 »
το καθαρο οινοπνευμα ποθ να το βαλω?στο φυτιλι η να το βγαλω και αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 16:05 »
καμια βοηθεια?

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 16:07 »
βγαλε το τανκ πατα το κουμπι κ ριχνε σταγονα σταγονα μεσα

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 17:32 »
Παιδιά τί κάνω λάθος και έχω διαρροή σε δύο καινούργιους ατμοποιητές ego t; Της joyetech είναι..

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 17:35 »
κατα πασα πιθανοτητα συνηθως οφείλεται στον τροπο που ατμιζεις..
πατα το κουμπι κανα 2 δευτερα χωρις να ρουφας και μετα κανε αργες και
μακροσυρτες τζουρες χωρις βιασυνες..
μη ξεχνατε οτι το η.τ ΔΕΝ ειναι τσιγαρο αρα και ο τροπος που ρουφαμε
δεν ειναι ο ιδιος..υπαρχει μια διαδικασια που συμβαινει μεσα στον ατμοποιητη..
πρεπει το υγρο που ακουμπαει στην αντισταση μεσω του φυτιλιου να "προλαβαινει"
να ζεσταθει και να εξατμιστει πριν το ρουφήξετε..
μια σιλικονουχα ταπα βοηθαει επισης την κατασταση..

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 22:41 »
Συμφωνω οτι η διαρκεια ζωης ενος ατμοποιητη ειναι υποκειμενικο και σε καποιες περιπτωσεις θεμα τύχης. Η προσωπική μου εμπειρία όμωςμου λέειότι οι ατμοποιητές 510 εχουν την μεγαλύτερη διάρκεια ζωής απο οπου και αν προέρχονται... (μπορεις να δοκιμασεις 510-T) που είναι στην ουσία της ίδιας φιλοσοφίας με τους eGo-T...

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 00:37 »
διαφορά βλεπεις αναμεσα στα κάρτο συνηθως οπου υπαρχει και μεγαλη ποικιλια και οχι τοσο στα τανκακια.
και εγω τωρα 510-Τ κανω αλλα δεν υπαρχει ιδιαιτερη διαφορα με του ego-t.
εγω πιστευω παρα πολυ παντως οτι ο τροπος που ατμιζει ο καθενας παιζει καθοριστικο ρολο
στην αντοχη του ατμοποιητη..
ηδη ο ατμοποιητης της ovale εχει ξεπερασει τον 3ο μηνα και συνεχιζει απτοητος!

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Προβλημα με καινουριο ovale ego t
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:11 »
Έπειτα απο 9 μερες ατμισματος ο πρωτος ατμοποιητης που χρησιμοποιουσα ειχε θέμα.Δεν μπορούσα να ρουφήξω σαν να είχε <<στουμπώσει>>.Ετσι χρησιμοποιησα τον δευτερο ατμοποιητη (καινουριο) απο το κουτ που αγορασα 2 ego t.Τραβάει μεν αλλά δε νιωθω καθόλου μα καθόλου χτύπημα. :(

Ιδιο υγρο 18 νικοτινη και στα 2.

Δεν καταλαβαίνω.Μου ρχετε να αναψω κ.τ..

edit Eχει και γευση καμμενου επισης ο καινουριος.Το παλεύω με τον παλίο και απο αυριο παω να παρω καινουριους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:25 από smoka »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Προβλημα με καινουριο ovale ego t
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:29 »
Δοκίμασε στον πρώτο άλλη δεξαμενή, μηπως είναι βουλωμένη για κάποιο λόγο.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Προβλημα με καινουριο ovale ego t
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:35 »
Οταν λες δεξαμενη φανταζομαι το φιλτρο.Χρησιμοποιησα το ιδιο φιλτρο.Το βγαλα απο το ενα το βαλα στο αλλο.

Ψιλοεφτιαξε απο μονος του ο παλιος ατμο αλλα αυριο παω τρεχοντας να αγορασω 2 να εχω στην ακρη.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem