vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasilis27p, pngtszs1976, camber

Twitter

Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 12:51 »
Συνάντησα όλο αυτό το διάστημα συνατμιστές που προτιμούσαν φανατικά άλλοτε το ένα και άλλοτε το άλλο είδος γλυκών γεύσεων. Γλυκές γεύσεις ορίζω τις μη καπνικές, από φρούτα μέχρι καφέδες και ποτά (ουίσκυ κλπ).
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ιδίως το γυναικείο φύλο προτιμά γλυκές γεύσεις ακόμα και χωρίς νικοτίνη. Απλά για την γεύση.
Από προσωπική μου εμπειρία, συνέλαβα τον εαυτό μου να ατμίζω ακόμα και 12 ώρες φρούτο χωρίς νικοτίνη (μπανάνα) μόνο και μόνο γιατί μου άρεσε πολύ η γεύση.
Αλήθεια ποια είναι η δική σας εμπειρία;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 12:59 »
εγω προσωπικα εχω ατμισει κ καπνικες κ μη καπνικες γευσεις
αλλα τωρα τελευταια δεν με ενδιαφερει αν ειναι τσιγαρισιο η οχι
διοτι με τοσο ψαξιμο για την τελεια γευση δεν μπορει καπου να
βγει..μου αρεσουν κ οι δυο εκδοχες βεβαια πιο πολυ τσιγαρισιο
αλλα αυην την στιγμη κανω γλυκια γευση μονο κ μονο για την
γευση σε 12mg νικοτινη και δεν με πειραζει κιολας

Αποσυνδεδεμένος jonybda

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 13:33 »
προσωπικη μου αποψη αυστηρα γιατι οπως ξερεις η γευση ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα

υστερα απο εξι μηνες το μονο που ψαχνω ειναι μια ωραια γευση οχι απολυτα καπνικη
για παραδειγμα τις τελευταιες δυο εβδομαδες εχω κολησει με το φουντουκι και cola

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 13:36 »
Φίλε kallitexnis σε μια πετυχημένη καραμέλα ή ακόμη και σε μια γεύση που να θυμίζει σοκολάτα Lacta δεν θα έλεγα ποτέ όχι :)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 13:37 »
Πάνο όπως είδες και στην συνάντηση είμαι Fun των καπνικών γεύσεων, όμως το φουντούκι μου έκανε ένα καλό click. Όλα όμως με νικοτίνη, να δω για πόσο ακόμα. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 13:58 »
Τους τελευταίους μήνες έχω κολλήσει με τα φρούτα  του δάσος με 11mg  ( PG73% , VG 23% , άρωμα 4% Ιταλία )
Τα τσιγαρίσια τα έχω καταργήσει ( μπορεί μετά από λίγους μήνες να ξαναγυρίσω στα τσιγαρίσια ) 
Που και που φράουλα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:27 »
Προσωπικα,ισως σαν γυναικα :idiot1:...,παντα μα παντα(μεχρι τωρα τουλαχιστον -10μηνες ατμισματος) μονο γλυκες γευσεις,ειτε ειναι τσιγαρισιες,ειτε φρουτων,ειτε ροφηματων κτλ....αλλα και παλι οχι τοσο οσο να με λιγωνουν... ;)
Αυτα απο μενα... ::) ::) :-[ :-[

Ααααα....και με νικοτινη..και χωρις..(μονο που με νικοτινη συνηθιζω να κανω λιγο ποιο εντονα τα υγρα μου γιατι μου τα καιει... ;D ;D :-[ )

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:31 »
Καμιά φορά ατμίζω μπισκοτάκι cookies με πορτοκαλάκι στα 6mg..
Απλά και μόνο για ξεμπάφιασμα. Μετά το ξαναγυρίζω σε tribecca στα 18mg για να στανιάρω.. ;D
Γενικά δε μου πολυαρέσουν οι γλυκές γεύσεις. Προτιμώ τις τσιγαρίσιες.
Όταν πάντως ατμίζω γλυκές γεύσεις τις προτιμώ με ελάχιστη ή και καθόλου νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:41 »
Σοκολάτα FA στα 6mg VG, φτιαγμένη από μένα, η μοναδική γλυκιά γεύση που μ' αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:44 »
Γλυκές γεύσης όχι αλλά νικοτίνη απαραιτήτως  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 15:37 »
Δεν είμαι φανατικός υπέρ της μιας ή της άλλης σχολής. Απλώς σε καπνικά μου είναι πιο εύκολο να βρω υγρά που να μου αρέσουν γι' αυτό τα ατμίζω συχνότερα. Ακόμη δεν έχω βρει κάποια γλυκιά γεύση που να με ενθουσιάσει.

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 15:38 »
Απαπα, ούτε για αστείο γλυκές γεύσεις, ακόμα και οι «καπνικές» αν γλυκίζουν πολύ στο τελείωμα τους, με χαλάνε! Αν και γυναίκα, ;D προτιμώ τις «πικρότερες» καπνικές, και ακόμα είμαι στην αναζήτηση της καθόλου γλυκιάς!!! (καμιά ιδέα?)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 15:56 »
Γλυκες οσο μπορει να δωσει βεβαια μια σκετη VG 36αρα αντε και 24. Ποτε ομως χωρις  8)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 16:15 »
Απαπα, ούτε για αστείο γλυκές γεύσεις, ακόμα και οι «καπνικές» αν γλυκίζουν πολύ στο τελείωμα τους, με χαλάνε! Αν και γυναίκα, ;D προτιμώ τις «πικρότερες» καπνικές, και ακόμα είμαι στην αναζήτηση της καθόλου γλυκιάς!!! (καμιά ιδέα?)

Prime15(αν αντέξεις τη μυρωδιά) ή freedom. 8)
Απ την άλλη μπορείς να δοκιμάσεις σκέτη βάση με νικοτίνη,σε PG/VG ή σκέτη μια εκ των δυο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Γλυκές γεύσεις - Με νικοτίνη ή χωρίς
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 16:25 »
Από όσο βλέπω καταλαβαίνω ότι όλα τα γούστα υπάρχουν... Ακόμα και οι ελαφρύτερες από 12mg γλυκές γεύσεις... Μια χαρά...
Το λέω αυτό διότι πίστευα πως 18άρια και 0νικά γλυκά υγρά θα είχαν ανταπόκριση. Αν και μακάρι να κυκλοφορούσαν στο εμπόριο 2 τουλάχιστον επίπεδα αρώματος.
Το regular και το over με την έννοια πως μου έχουν πει αρκετοί για αδύναμες γεύσεις που θα μπορούσαν να είναι πιο δυνατές και να τους ευχαριστούν παραπάνω.
Βέβαια φανταστείτε ότι υπάρχει πολυπλοκότητα σε κάποιον -ειδικά μεγάλο- οίκο, για 1 μόλις γεύση να βγάλει 0,6,12,24 σε regular και over προϊόν.
Ουσιαστικά θα μπλόκαρε την παραγωγή του.
Ωστόσο, έτσι μπορεί να ικανοποιεί περισσότερα γούστα, με μεγαλύτερη ακρίβεια...
Ειλικρινά από τα έτοιμα υγρά που αγόρασα και δοκίμασα μερικές φορές ήταν ασθενική η γεύση σε ημείο που λόγω της γλυκύτητας και της μειωμένης νικοτίνης, είδα τον εαυτό μου να προσπαθώ να εισπνεύσω με δύναμη και αυτό δεν είναι ορθό ως τακτική.
Για να δούμε...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364