vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, FaniFox

Twitter

VnV premium e-liquids

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #570 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 12:41 »
Demon sause με voodoo τι διαφορές έχουν?
Μέχρι στιγμής το voodoo με συνοδεύει άψογα σαν adv μέσα στον hastur sta 26 watt replay mode.Το demon θα παίξει ικανοποιητικά εκεί ή να βαμβακωσω τον obs2 που παίζει στα 120-140 χαχαχααχ..Γενικά από τα 3 σε τανκατους σε αυτά τα βατ+- ποιο προτείνεται?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #571 στις: Νοεμβρίου 08, 2019, 09:39 »
VNV Ruby Kat



Η εταιρεία μας υπόσχεται "Μία ιδιαίτερη, καινούρια ποικιλία σοκολάτας με λευκή βάση, χρωματισμένη από άγρια berries πάνω σε τραγανή γκοφρέτα".
Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, αλλά το υγρό είναι κατά τη γνώμη μου δίνει αυτά που υπόσχεται και είναι από τα πιο εύκολα all day vapes που έχει βγάλει η vnv.
Το γευστικό προφίλ του δεν είναι συνηθισμένο, έχει μια ιδιαίτερη γεύση που συνδυάζει λευκή σοκολάτα / γκοφρέτα και φρούτα χωρίς να στηρίζεται στην γλύκα που κατά τις επιταγές της μόδας δυστυχώς συνοδεύει τα περισσότερα αντίστοιχα SNV.
Σημαντικό επίσης για εμένα είναι ότι παίζει εξαιρετικά στον eviva 2 με απλό Ni80 σύρμα στα 18W χωρίς να χρειάζεται απαραίτητα εξωτικές αντιστάσεις, ντριπερ και W θερμάστρας για να αποδώσει τις γεύσεις του, καθώς και το γεγονός ότι το ατμίζεις άνετα μετά από μερικές ωρίτσες ωρίμανσης.
Γενικά είναι καθαρό υγρό, δεν παρατήρησα κάποια ιδιαίτερη μάκα στην αντίσταση.
Επιτυχημένη συνταγή κατά τη γνώμη μου, ειδικά αν αναλογιστώ ότι είμαι δηλωμένος ατμιστής καπνικών και σπανιότατα βρίσκω υγρό που να μπορεί να αντικαταστήσει το καθημερινό μου άτμισμα με τριμπέκα χωρίς να μου λείψει.
[member=17565]trandism[/member] πέτυχες διάνα :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #572 στις: Δεκεμβρίου 14, 2019, 13:48 »
Ποσες μερες να το αφησω το Ruby Kat?

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #573 στις: Δεκεμβρίου 14, 2019, 14:00 »
24 ωρες προτείνουν απο την εταιρεία 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #574 στις: Δεκεμβρίου 14, 2019, 15:42 »
Άστους να λένε για 24ωρες. Στις 5 μέρες δίνει σχεδόν ολόκληρο το προφίλ και μετά...

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alphonse

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • θα μειώσω νικοτινη απο Δευτέρα
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #575 στις: Δεκεμβρίου 28, 2019, 13:38 »
αναφορικα με το lacrema ο συνιστώμενος χρόνος ωρίμανσης 5-10 ημέρες ισχύει?

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #576 στις: Δεκεμβρίου 28, 2019, 14:51 »
Οχι,ατμιζεις αμεσως

Αποσυνδεδεμένος alphonse

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • θα μειώσω νικοτινη απο Δευτέρα
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #577 στις: Δεκεμβρίου 28, 2019, 15:42 »
 αυτο μαλλον ηθελα να ... ακουσω
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #578 στις: Ιανουαρίου 02, 2020, 13:58 »
Όπως πολλοί εδώ μέσα έχω καταναλώσει αρκετά μπουκαλάκια original Lacremas,μιλάμε εξάλλου για ένα απο τα πιο εμπορικά υγρά εδώ στην Ελλάδα.Mια πουτίγκα μπανάνας που ατμίζετε τόσο ευχάριστα που δεν καταλαβαίνεις για πότε τελειώνει το 60ml.
Κατα καιρούς στις ατμοσυναντήσεις δοκίμασα αρκετές παραλλαγές της και μιξαρίσματα απο διάφορους fun της πουπραγματικά δεν ξέρω για πoιο να πρωτογράψω. :eyesplash:
Τι με διάφορα καπνικά την αναμίξανε,τι με άλλα φρούτα,ζύμες,coolades...μέχρι και με NET καπνικά .Το περίεργο
ήταν με τα συγκεκριμένα ότι όλα είχαν ένα ενδιαφέρον και ατμιζόντουσαν ευχάριστα.Το συγκεκριμένο υγρό πραγματικά είναι μια εξαιρετική βάση για πειραματισμούς και νέα mix.
Έτσι και ο δημιουργός της [member=17565]trandism[/member] αποφάσισε να δώσει μια παραλλαγή της επίσημα και στα ράφια των καταστημάτων.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα έλεγα εγώ ...αρκετό καιρό τον ζαλίζαμε και το σκεφτότανε :angry_orange:
Και πάμε στο υγρό...

VnV Lacrema Strawberry

"Η γεύση που όλοι αγαπήσατε εμπλουτισμένη με έναν πρωτότυπο συνδυασμό από φράουλες που ταιριάζει άψογα με την κλασσική συνταγή πουτίγκας που καθιέρωσε τη Lacrema! "

...Είναι η official περιγραφή της εταιρείας και πάμε να το δούμε λίγο αναλυτικότερα:

Καταρχήν να πω οτι το υγρό στην commercial έκδοση το έχω για δοκιμή και testing εδώ και κάποιες μέρες και το πρώτο συμπέρασμα είναι οτι όπως και στην original lacrema ο χρόνος που απαιτείται για την ωρίμανση του υγρού είναι σχεδόν ανύπαρκτος.Απο το πρώτο μισάωρο μου δίνει προσωπικά όλο το προφίλ .
Η μυρωδιά απο τις φράουλες με το που ανοίγεις το καπάκι  κάνει μπαμ και σου έρχεται να το πιείς...όχι να το ατμίσεις.
Στην εισπνοή της τζούρας μου έρχεται με την μία το γνώριμο σώμα της πουτίγκας του original lacrema με ένα αρκετά πηχτό σιρόπι φράουλας και στην επίγευση σου αφήνει την αίσθηση φρεσκοκομμένης φράουλας με μια κρεμώδης υφή .
Το ατμιστικό αποτέλεσμα πραγματικά εθιστικό παίδες...είχα φτάσει στην μέση του πρώτου μπουκαλιού μέσα σε διάστημα 2 ωρών.Το υγρό για τα ατμιστικά μου γούστα είναι κόλαση.Πραγματικά οι fan των desert πρέπει να το δοκιμάσετε και στους fan των κρεμοφράουλων να πω περαστικά μας :laugh1:.  
Να πω επίσης οτι το υγρό σε σχέση με τις περισσότερες κρεμοφράουλες που είναι τίγκα στα γλυκαντικά είναι πεντακάθαρο.120 ml σχεδόν μέχρι σήμερα και τα βαμβάκια μου είναι σε άψογη κατάσταση.Ακριβώς όπως και με την original lacrema

Δοκιμάστε το ... απο Τρίτη επίσημα και στα ράφια:delicious2:



EDIT: Έγινε διόρθωση προσανατολισμού εικόνας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2020, 09:15 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #579 στις: Ιανουαρίου 02, 2020, 14:06 »
fun... :nope:

fan... :yes:

::)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #580 στις: Ιανουαρίου 03, 2020, 10:01 »
VnV Holy Brittle "Special Edition"


Το δεύτερο υγρό της σειράς των special edition παίρνει το όνομα του προφανώς απο τις κλασσικές peanut brittle που στην ουσία είναι ένα toffee(σκληρή καραμέλα βουτύρου) με φυστίκια.Όσοι έχουν κάνει φοιτητές ή ταξιδάκια στην Αγγλία σίγουρα τις γνωρίζουν.

"Πλούσια σιγοκαβουρδισμένα peanuts δεμένα με καραμέλα μελιού έρχονται να δώσουν μια άλλη νότα σε μια
 smoky creme royal."


Mας λέει η περιγραφή της εταιρείας και πάμε να το δούμε αναλυτικότερα:

Kαταρχήν να πω οτι το έχω  5η μέρα το υγρό φτιαγμένο και το βλέπω τις τελευταίες 2 μέρες σταθερό στην γεύση του οπότε και αυτό σαν το αδερφάκι του το Holy blend την 3η μέρα έτοιμο για κατανάλωση είναι χωρίς να του λείπει κάτι απο το γευστικό του προφίλ.

Το υγρό βασίζεται πάνω στο μαγικό Holy RY οπότε οι περισσότεροι ryάκηδες και μη ,φίλοι των καπνικών ξέρετε τι θα ακολουθήσει λίγο - πολύ.Το υγρό πραγματικά μεταμορφώνετε με τον αέρα και μπορώ άνετα να πω οτι μετά απο καιρό βρήκα τον εαυτό μου να απολαμβάνει ένα υγρό περισσότερο μέσα σε τανκ παρά σε dripper.
Στους drippers που χρησιμοποίησα για τις δοκιμές έρχονταν πολύ μπροστά τα φυστίκια και με χάλαγε μια απότομη γλυκάδα.Δεν μπορούσα να ξεχωρίσω με τίποτα τα layer του υγρού και χρειάστηκε να κλείσω σχεδόν όλο τον αέρα για να να αποφύγω το μπούκωμα...
Όλα αυτά τελείωσαν με το που το έβαλα σε έναν απο τους eviva v2(2,8mm custom air pin + SK mtl alien) μου .
Το ατμιστικό αποτέλεσμα αρκετά διαφορετικό.Απο την πρώτη τζούρα καταλαβαίνεις αμέσως το Holy RY και το toffee καραμέλα με τα φυστίκια.Στην εκπνοή η γλυκιά επίγευση που αφήνει μετά το πλούσιο σώμα του ιδιαίτερου αυτού toffee θα έλεγα δεν είναι γνώριμη και σε κάνει να αναρωτιέσαι τι είναι αυτό που αφήνει.
Σίγουρα δεν είναι μέλι σαν αυτά που έχουμε μάθει μέχρι στιγμής ατμιστικά.Προσωπικά θα έλεγα οτι μοιάζει αρκετά ένα σιρόπι μελιού σαν το γνωστό μέλι "Αττική" .Είναι αρκετά πιο γλυκό και ευχάριστο,χωρίς να αφήνει την γνωστή ποδαρίλα-παστουρμαδίλα στην ατμόσφαιρα.

Γευστικότατο υγρό ,που του πάει άνετα λίγη έξτρα νικοτινούλα,συνοδεύει άνετα τα ποτάκια και σίγουρα αξίζει  την δοκιμή. :delicious2:

Δοκιμάστε το και τα λέμε ξανά



« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2020, 14:41 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #581 στις: Ιανουαρίου 03, 2020, 11:37 »
Μέλι "Αττική"... 

Τους είχαμε δώσει καμιά 10ρια τόνους μέλι παλιά, πριν καμια 30ριά χρόνια.....

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #582 στις: Ιανουαρίου 03, 2020, 12:26 »
Με τέτοια αραίωση που του κάνουν θα βγάλανε πολύ πράμα..

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος SpirosVaper

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #583 στις: Φεβρουαρίου 09, 2020, 10:22 »
Παιδια καλημέρα ατμιζω με vinci x στα 22w τι θα μου προτείνατε να δοκιμασω μεταξύ urban almond,lacrema,ruby kat για πιο γεματη γεύση που να μη τη συνηθίζω ευκολα; μέχρι τωρα εδω κ κανα 6μηνο εχω χτίσει τη steam train γιατί με γεμιζουν τα αρώματα αλλα αλλα μια αλλαγή...

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #584 στις: Φεβρουαρίου 10, 2020, 02:20 »
Ωραιο δεν λεω το holy britte ατμιζεται ανετα κ αυτο απο τη 2η μερα αλλα μετα απο 8-10 μερες κανει αποτομο step down το υγρο με αποτελεσμα να χανει ολη τη μαγεια του κ να ειναι τελειως μονοτονο..Εννοειται πως μιλαμε για σωστη φυλαξη του υγρου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15772 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136163 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35437 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12