vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #465 στις: Μαρτίου 05, 2019, 11:34 »
Oχι Γιάννη καμία σχέση με την σκληράδα του αγαπημένου μας 3BEC.Πυραζίνη γιοκ :nope:
Πιο πολύ σαν μια αλκοολούχα smokey caramel θα την έλεγα :yes:

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #466 στις: Μαρτίου 05, 2019, 12:04 »
Επειδή εδώ στην πόλη μου δεν παίζει να το βρώ σε δοκιμάστήριο, πόσο έντονο είναι το burbon ; 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #467 στις: Μαρτίου 05, 2019, 12:09 »
Καθόλου έντονο όπως γράφω και στην περιγραφή...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #468 στις: Μαρτίου 05, 2019, 12:43 »
Το έχω και εγώ στα χέρια μου από χτες. Μία που το μιξάρισα, μία που έπεσε ένα στάξιμο στο κουνέλι για να δω πρώτα δείγματα.

Φαντάζομαι ότι πολλά από τα στοιχεία που ανίχνευσα στην πρώτη δοκιμή, θα υποχωρήσουν στις 3-5 μέρες! Αν όντως ΄έτσι γίνει και κυριαρχήσουν οι γεύσεις της περιγραφής, τότε μπορώ προκαταβολικά να πω ότι πρόκειται για καλά μελετημένο και δουλεμένο υγρό! Επιβεβαιώνω κι εγώ, δεν βρήκα πυραζίνη!

Θα επανέλθω!

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #469 στις: Μαρτίου 05, 2019, 12:58 »
RY4. Κάθε μίξερ στα πρώτα του βήματα φτιάχνει από ένα και επιστρέφει στο προφίλ αυτό συχνά-πυκνά δοκιμάζοντας συνδυασμούς. Στην Ελλάδα, κυρίως λόγω της τρομερής επιτυχίας που είχε η Tribeca της Halo, κυριαρχούσαν οι πολύ πυραζινούχες εκδοχές ενός RY4 προφίλ, τόσο στο ράφι κάθε εποχής όσο και στις DIY συνταγές. Βασικό υλικό σε αυτά τα υγρά ήταν - και παραμένει - ένα υλικό της TPA, το RY4Double, ενώ σε χώρες όπου ήταν εφικτό, πολύ χώρο στα εμπορικά υγρά αλλά και στις "σπιτικές" προσπάθειες είχε βρει το RY4 της Hangsen, το οποίο για μας εδώ ήταν και είναι αρκετά δυσεύρετο υλικό. 

Προς τα τέλη του 2017, δημοσιεύτηκε μια συνταγή στο ATF. Ο mixer ήταν ο Fear και η συνταγή λεγόταν Cardinal. Πέρασε σχετικά απαρατήρητη καθώς εξ όψεως δε φαινόταν τίποτα το συναρπαστικό. Ένα oneshot της DIYFS με τίτλο Holy Grail και δυο καπνικά της FLV σε πολύ μικρά ποσοστά. Όταν η συνταγή συμπεριλήφθει στις 5 καλύτερες της χρόνιας στην ανασκόπηση του DIYorDIE άρχισε να μιξάρεται και να χτίζει το σχετικό hype. Η αποκάλυψη της συνταγής δεν ήταν φυσικά ο συγκεκριμένος συνδυασμός καπνικών υλικών αλλά το oneshot αυτό καθαυτό. Ένα RY4 υλικό που είχε σοβαρά πλεονεκτήματα σε σχέση με τα δύο βασικά υλικά που αναφέρθηκαν στην εισαγωγή του παρόντος. Ο χρόνος ωρίμανσης που απαιτεί είναι πολύ μικρότερος, είναι πολύ πιο smooth χωρίς την χαρακτηριστική "σιδερίλα" του υλικού της TPA, είναι πολύ συνεργάσιμο με μια σειρά υλικών νέας γενιάς, κυρίως των καπνικών της Flavorah αλλά και διαφόρων κρεμών της Vape Train Australia. Ακολούθησαν 539 - μέχρι τη στιγμή που γράφεται το παρόν κείμενο - συνταγές στο ATF, εκ των οποίων οι 52 δημόσιες. Πρακτικά, κάθε σοβαρός μίξερ έστησε τουλάχιστον ένα μιξ για να δοκιμάσει το υλικό.

Το μειονέκτημα του Holy Grail? Η τιμή του σε συνδυασμό με την ένταση - και άρα το ποσοστό που πρέπει να τοποθετηθεί, καθώς και η διάθεσή του. Ένα υλικό που παρασκευάστηκε σαν oneshot με ανάλογο τιράζ, ξαφνικά στην DIY κοινότητα, έφτασε να αντιμετωπίζεται σαν συμβατικό υλικό. Εξ όσων γνωρίζω - κάτι που προκύπτει και από τις επαφές μας με την εταιρεία παρασκευής - το Holy Blend της VnV είναι το πρώτο εμπορικό προϊόν παγκοσμίως που χρησιμοποιεί το υλικό. Οι συνομιλητές μας από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού δεν έιχαν παρασκευάσει ποτέ τόσο πολύ, δεν γνώριζαν πώς πρέπει να το συσκευάσουν σε αυτήν την ποσότητα για να το στείλουν αεροπορικώς, δεν αντιλαμβανόντουσαν το τί θέλουμε να το κάνουμε κ.ο.κ.

Όλα αυτά τα είχα υπόψην μου προσωπικά όταν εμφάνισα το προσωπικό μου batch στην VapeExpo του περασμένου Σεπτέμβρη και προειδοποίησα αναλόγως και τους συνεργάτες μου. Όμως αυτοί, επέμεναν και έτσι άρχισε ένας αγώνας δρόμου με αλλεπάλληλες επαφές με την Αμερική για να καταφέρουμε να στήσουμε μια διαδικασία παραγωγής που δε θα εκτόξευε την τιμή του SnV σε τρελά σημεία, ούτε θα το άφηνε out-of-stock επειδή θα ήταν αδύνατο να έχουμε μια σταθερή προμήθεια. Το μόνο που δεν χρειάστηκε τελικά ήταν να ταξιδέψει ο Βασίλης στην California και να λέει "Whaaaat?" σε άπταιστα Αγγλικά στους ελέγχους των αποσκευών. Μέχρι και ιστορικά χαμηλά θερμοκρασιών που οδήγησαν σε απαγορεύσεις πτήσεων μας έτυχαν.

Τελικώς, φτάσαμε σήμερα στο σημείο να είναι διαθέσιμο στα ράφια των ατμιστικών καταστημάτων σε όλη την Ελλάδα. Καμία άλλη εταιρεία δε θα μου έβγαζε αυτό το μιξ στο ράφι, πόσο μάλλον περίπου 24 ώρες πριν την τυπική απαγόρευση όλων των SnV στη χώρα. Κανείς δεν είναι τόσο τρελός. Ελπίζω να το ευχαριστηθείτε. Αν χρειαστεί θα μετατραπεί και σε Shortfill στο τέλος της όποιας περιόδου προσαρμογής προκύψει στην αγορά. Προτείνω ωρίμανση 3-5 ημερών κυρίως για τον όγκο που κερδίζει το batch σε αυτήν την περίοδο. Από την πρώτη μέρα υπάρχει το προφίλ αλλά με υπερτονισμένες της top νότες. Δοκιμάστε το και αμέσως για να έχετε και προσωπική γνώμη πάνω στην εξέλιξή του. Το ακριβές προφίλ το δίνουμε και τις περιγραφές των e-shops. Ry4 με εμπλουτισμένο καπνικό κομμάτι, ακατέργαστη ζάχαρη, bourbon, βάση μπισκότου και συνδυασμός κρεμών για σώμα, μαλτόλη για blenderize. Ελπίζουμε να άξιζε τον κόπο. 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #470 στις: Μαρτίου 06, 2019, 10:21 »
Το δοκίμασα το υγρό απο φίλο που τον έστειλα να το δοκιμάσει για δικό του και γύρισε με 3 μπουκάλια.

[member=17565]trandism[/member]  :respect_hat:

Για όσους δεν ξέρουν αναφέρω ότι εδώ και κανα χρόνο ατμίζω ΜΟΝΟ φραουλόκρεμες και παράγωγά τους. Με το συγκεκριμένο έπαθα πλάκα. Μόνο και μόνο στο άκουσμα RY4 μου έρχεται μια αναγούλα. Είναι το μόνο RY4 που ατμίζω ευχάριστα και με μανία. Πάρτυ καραμέλας και βανίλιας με αλκοόλ στο τέλος. Το υγρό είναι υπερπαραγωγή.  :101010:

Προτείνω στον φίλο [member=13885]cpbaroque[/member] να ΜΗΝ στοκάρει ΚΑΙ απ αυτό τουλάχιστον όχι μέχρι να αξιωθώ να πάω να πάρω εγώ.

Εν κατακλείδι τα συγχαρητήρια μου στον chef και σε όσους βοήθησαν στην υλοποίηση αυτής της συνταγής  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2019, 10:28 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #471 στις: Μαρτίου 06, 2019, 10:27 »
Tην μυρωδιά που ανησυχούσες πως την είδες;

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #472 στις: Μαρτίου 06, 2019, 10:30 »
Εξαιρετικά ευχάριστη Σταύρο. Καταλαβαίνεις φυσικά της ανησυχίες μου για την μυρωδιά από ένα υγρό που έχει RY4 μέσα. Ευτυχώς το υγρό στο χώρο αφήνει βανιλοκαραμέλα ζαχαροπλαστείου. Well done  :thumpup:

Αυτή τη στιγμή το ντριπάρω σε εναν DR στα 90W. Θεικό...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #473 στις: Μαρτίου 06, 2019, 10:57 »
Oχι Γιάννη καμία σχέση με την σκληράδα του αγαπημένου μας 3BEC.Πυραζίνη γιοκ :nope:
Πιο πολύ σαν μια αλκοολούχα smokey caramel θα την έλεγα :yes:
Θα μπει στα υπόψιν για άμεση δοκιμή, αν και από τριμπέκα έχω στοκ μέχρι να σβήσει ο ήλιος :)

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #474 στις: Μαρτίου 06, 2019, 13:14 »
Μου έκανε κλικ από την αρχή το προφιλ κι έχοντας εμπιστοσύνη στους δημιουργούς από προηγούμενα υγρά, πήγα σε προπαραγγελία και μάλιστα δύο SNV.Χθες πάνω στο 24ωρο έσταξα στον papillon,αφού θα ατμίζω μόνο σε mtl ατμοποιητες.Να σας πώ την αλήθεια έπαθα ένα αρχικό ψιλοσοκ καθώς ο μικρός μου έβγαλε στην εκπνοή κυρίως bourbon και ακολούθησαν μπισκότο και καραμέλα κυρίως ως επίγευση.'Ηταν μεν πολύ ωραίο αλλά όχι αυτό που περίμενα.Εντάξει λέω πρέπει να περιμένουμε.Στο 48ωρο σήμερα και τα πράγματα πάνε από το καλό στο καλύτερο.Το bourbon έχει υποχωρήσει πολύ,ένα πολύ ωραίο μπισκότο με καραμέλα κυριαρχεί και αρχίζω να αισθάνομαι ένα καπνικό που δεν μου θυμίζει οτιδήποτε άλλο και είναι πάρα πολύ ωραίο.
Αυτά εξέλαβα εγώ με τον papillon.Θα επανέλθω στο πενθήμερο όταν θα μπεί σε φρεσκοστημένο GSL.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #475 στις: Μαρτίου 06, 2019, 13:18 »
μετά τον παπιγιόν θα σου φανεί πατάτα όπου και να το ατμίσεις  :laugh1:

Συνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #476 στις: Μαρτίου 06, 2019, 13:24 »
Ο καπνικος του χαρακτήρας ακούγεται?Ειναι μπροστα ή πισω απο την καραμελο-βανιλια?
Μιας και εγω που προτιμω τα γλυκα καπνικα αλλα με εμφαση στο καπνικο κομματι θα την βρω την χαρα ή ξανα tribeca?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #477 στις: Μαρτίου 06, 2019, 13:37 »
Σε τανκάτους απο την 3η μέρα και μετά το καπνικό στοιχείο είναι αρκετά έντονο :yes:

ΥΓ.Το υγρό δεν έχει καμία σχέση με 3bec,απουσία πυραζίνης(γενικά ξηρών καρπών) λέμε και αρκετά διαφορετικό RY4 απο αυτό που έχετε συνηθίσει στα μέχρι τώρα υγρά

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #478 στις: Μαρτίου 06, 2019, 13:43 »
Τωρα αν πω εγω οτι κατάλαβα καπνικό στα 90W θα πεσει φωτιά να με κάψει
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2019, 13:49 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #479 στις: Μαρτίου 06, 2019, 13:49 »
[justify][member=14955]teo77[/member], καλησπέρα. Συμφωνώ κι εγώ με τους παραπάνω φίλους, (και απόλυτα με τον pugsang). Ο δημιουργός είναι μάγος. Αυτό είναι το ένα για μένα, το δεύτερο, εντάξει, δεν θα έλεγα προσωπικά πως θα αφήσεις tribeca, όμως είναι εξαιρετικό υγρό στα πάντα του. Λίγο τη βρομίτσα δεν μπορώ, αλλά σε αυτά τα υγρά δεν γίνεται διαφορετικά. Όπως κι αν έχει, εγώ στο 1ο δεν άντεξα να περιμένω ούτε 2, 3 ώρες, το άτμισα μαζί με το μπουκάλι..., τώρα το πάω πιο ήρεμα. Και πάλι, εξαιρετικός ο δημιουργός![/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180546 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12