vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, Tem, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, aalex

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #450 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 18:27 »
Μήπως το πάραωριμασες; 

Θα σου πρότεινα το εξής, που είναι και ο τρόπος που το απολαμβάνω εγώ. 3 μέρες ωρίμανσή μόνο και σε ατμοποιητή υψηλής αναλύσεως, phenomenon στην προκειμένη. 

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #451 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 19:01 »
Στις 5 μέρες το άτμισα, 70/30 vg/pg, 3 mg νικοτίνη.
Μέχρι στιγμής το δοκίμασα σε Taifun GT4 (κλώνο), Drop Dead και Pyro V2 rdta.

Φαινόμενο δεν έχω, αλλά θα το δοκιμάσω και σε πιο σφιχτούς και τανκάτους και dripper, Skyline, Hussar, Citadel (για ανάλυση), Skyfall.
Απλά πίστευα ότι θα αποδίδει καλύτερα στα πολλά watt γι' αυτό και το έφτιαξα 3άρι, ενώ ακόμα και σε dripper παίζω συνήθως με 6άρια.

Περίμενα κάτι αντίστοιχο (ως προς την ένταση γεύσης) με το Buttermilk Pie από OPMH που το ατμίζω με φουλ αέρα σε πολλά βατ και αποδίδει εξαιρετικά.
Αλλά πιθανότατα το υγρό είναι διαφορετικής φιλοσοφίας ή απλά δεν ταίριαξε στα γούστα μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2019, 19:23 από apva »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #452 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 19:05 »
Είναι όντως υγρό χωρίς πολλές εντάσεις.
Κατά τα δικά μου αποκλειστικώς κριτήρια αρκετά υπερεκτιμημένο ...και αυτό...

Tapatalk user


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #453 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 19:08 »
E όχι και αντίστοιχο με το Buttermilk Pie κύριε συνάδελφε! Ούτε στον ύπνο του!  :laugh1:

Το Buttermilk Pie είναι το φως το αληθινό, το χρυσόμαλλο δέρας, το άγιο δισκοπότηρο, όλα αυτά μαζί και βάλε... :yes:


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #454 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 19:11 »
Σε gt4 μολις τελειωσα ενα μπουκάλι voodoo,γευση ειχε και ηταν και πολυ καλη, δεν ειναι υγρο που στα σκαει απο την πρωτη τζουρα αλλα Όσο το ατμιζεις και η γευση και η ενταση ανεβαίνει.
Ετσι τουλάχιστον βγηκε σε μένα.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #455 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 19:15 »
Είναι καλό υγρό, δεν είναι αδιάφορο, βοηθά στο adv. Αν έβγαινε ποιο δυνατά θα κούραζε εύκολα.

Tapatalk user

Ps ποιο είναι αυτό το νέκταρ cp?
Πώς και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη...

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #456 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 19:31 »
E όχι και αντίστοιχο με το Buttermilk Pie κύριε συνάδελφε! Ούτε στον ύπνο του!  :laugh1:

Το Buttermilk Pie είναι το φως το αληθινό, το χρυσόμαλλο δέρας, το άγιο δισκοπότηρο, όλα αυτά μαζί και βάλε... :yes:
Εμ πες έτσι κύριε γλυκατζή! :D

Τα είχα δίπλα-δίπλα, τραβούσα τζούρα απ’ το ένα, απόλαυση, τραβούσα απ’ το άλλο, ελαφρά αρωματισμένος αέρας.
Έπλυνα δόντια, έκανα γαργάρες με listerine μήπως φταίει η γεύση μου, πάλι τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #457 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 20:06 »
Ps ποιο είναι αυτό το νέκταρ cp?
Πώς και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη...
Nίκο δες εδώ:
https://vapecraft.gr/product/ormh-project-buttermilk-pie/
Μαγικό υγρό! Γλυκό πολύ βέβαια, γι' αυτούς που δεν λιγώνουν εύκολα...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #458 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 20:33 »
Και γιατί δε μας το λες?   

Θα μου κλείσεις το σπίτι:  "καλύτερα να ψωνίζεις ρούχα παρά τα μαγικά υγρά"  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #459 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 20:45 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #460 στις: Μαρτίου 05, 2019, 10:48 »
VnV Special

Holy Blend


Ενόψει της επικείμενης ψηφοφορίας και της επερχόμενης SnVο-απαγόρευσης είπα σήμερα που έχω ελεύθερο χρόνο στο γραφείο να γράψω ίσως το τελευταίο μου review για SnV.

To υγρό το ξέρω αρκετά καλά απο το καλοκαίρι που πειραματιζόταν ο [member=17565]trandism[/member] με τα καινούργια αυτά υλικά που χρησιμοποιήθηκαν για το mix του(και με εφοδίασε και ένα 120μελο για τις διακοπές μου ο γλυκός μου :love_hearts:).Υλικά που κατόρθωσε μετά απο πολύ τρέξιμο και προσπάθεια δικιά του και των συνεργατών του να τα αποκτήσουν και να βγάλουν παγκοσμίως πρώτοι εμπορικό mix με τα συγκεκριμένα που είναι και η αρχή μιας νέας σειράς για την εταιρεία τα λεγόμενα special .
Περισσότερες λεπτομέρειες γι αυτά στην σελίδα των VapeAlchemists στο FB ή αν θέλει ο Νίκος να τα γράψει και εδώ .

Ας ασχοληθούμε με το υγρό εδώ περισσότερο και την συμπεριφορά του σε τανκάτους και dripper.

Λοιπόν η εταιρεία δίνει το προφίλ σαν ένα πλούσιο καπνικό σώμα με έντονη την παρουσία της καραμέλας, διακριτική βάση φρεσκοψημένου μπισκότου, ακατέργαστης ζάχαρης και νότες παλαιωμένου bourbon.

Kαι εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί τους.Στην εισπνοή ένα πολύ πλούσιο RY με έντονη καραμέλα και ένα πολύ γεμάτο σώμα που λέμε κάνει την παρουσία του .Στην εκπνοή έρχεται ελαφρά το bourbon.Η επίγευση που αφήνει είναι αρκετά έντονη και η γλυκάδα της καραμελίτσας φανταστική για τα δικά μου γούστα.

Η συμπεριφορά του υγρού  στους dripper είναι ακριβώς αυτό που λέει και η ένταση του υγρού με τα watt μεγαλώνει ή μικραίνει αντίστοιχα ενώ σε τανκάτους σαν τον Eviva v2 και τον Hussar μου έρχεται πιο έντονο το καπνικό του στοιχείο που για να πω την αλήθεια με βόλεψε λίγο γιατί με λίγο extra νικοτινούλα με συνοδεύει αρκετές φορές στους καφέδες ,τις βραδινές μου βόλτες και τα ποτάκια.
Τα κατάλοιπα στα coils είναι τα συνηθισμένα της συγκεκριμένης κατηγορίας υγρών και μου βγάζει γύρω στα 15 με 20 ml στον hussar και στον eviva χωρίς να έχω κάποια αισθητή αλλοίωση γεύσης .
Η ωρίμανση που απαιτείται για να πάρουμε το φουλ προφίλ του υγρού σύμφωνα με τον mixer του είναι 3-5 μέρες και όντως ισχύει αφού μετά τις 5-6 μέρες δεν διαπίστωσα καμία αλλαγή στο υγρό όσα batch και να δοκιμάσα ενώ απο την πρώτη στιγμή που θα μιξαριστεί
δίνει τουλάχιστον ένα 80% του τελικού προφίλ.

Οι RYάκηδες είναι βέβαιο οτι θα το εκτιμήσουν το συγκεκρίμενο όπως και οι γλυκατζήδες σαν εμένα που ψάχνουν τα ημικαπνικούλια τους για τις δύσκολες ώρες :yes:


Αυτά...μπουμπουνίστε το και τα λέμε :fight_shot_bandana:



Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #461 στις: Μαρτίου 05, 2019, 11:10 »
Πάρα πολύ ωραία, θα αγοραστεί τάχιστα.

Άλλο όμως ήθελα να αναφέρω, για ένα παλιότερο VnV.
Ο λόγος το Satlybaco, που το καλοκαίρι όταν το αγόρασα και το ετοίμασα, είπα εντάξει, ΟΚ. Απλά.
Το ξέχασα...κλασικά, κι εδώ και μια εβδομάδα που το θυμήθηκα, βλέπω ότι μου αρέσει πάρα πολύ. Δεν λέω ότι θέλει ένα χρόνο ωρίμανση, λέω όμως πως είναι πάρα πολύ δυνατό υγρό, που χρειάζεται σίγουρα και δεύτερη ευκαιρία αν δεν σου κάνει κλικ με την πρώτη.
(το ίδιο είχα πάθει με το πρώτο Castle Long, που σαν πρώτη επαφή το άφησα στα αζήτητα, και μετά γίναμε αχώριστοι φίλοι, μέχρι που μας έφαγε το διακετύλιο).

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #462 στις: Μαρτίου 05, 2019, 11:16 »
Σταυρο αν εχεις την καλοσύνη δώσε μια ένδειξη αρώματος στο χωρο. Tribecca ή Grandmaster ετσι χοντρά - χοντρά για να ξέρουμε τι να περιμένουμε. :))

Καλοτάξιδο το υγρό και η επερχόμενη σειρά

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #463 στις: Μαρτίου 05, 2019, 11:20 »
Καραμέλα μου λένε τα κορίτσια εδώ στο γραφείο Μάκη.Και εγώ που μπήκα βγήκα  2-3 φορές στο γραφείο μια ελαφριά γλυκάδα μου ήρθε.
Τα υλικά που έχει μέσα και οι μυρωδιές τους δεν έχουν καμία σχέση με τα 2 υγρά που αναφέρεις...ειδικά με το Grandmaster :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #464 στις: Μαρτίου 05, 2019, 11:24 »
τριμπεκομπέρμπον δηλαδή?  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180657 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12