vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, dkostas, kostasklf, Koggiot, Tsimio

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 10:23 »
Οι πολύ μεγάλες συσκευασίες έχουν το μειονέκτημα ότι αφού φτιαχτούν, με το άνοιξε κλείσε και την επαφή με τον αέρα, αδυνατίζει το υγρό.
Δεν νομίζω επίσης ότι πολλοί κατασκευαστές θέλουν να βγάλουν τα υγρά τους σε "μπιτόνια" γιατί χάνει λίγο και τον premium χαρακτήρα του το προϊόν και γίνεται bulk.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 10:39 »
Καλα, σιγά τα Grand Reserve, μην χάσουν καμμία νότα από το δρύινο βαρέλι.

Bulk είναι και τα VNV και το 99.9% των υγρών της αγοράς. Premium είναι τα Black Note και λοιπα ΝΕΤ ή τα Reserve της 5Ρ

Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια και στο δικό μου μυαλό, οτι μπορώ να βρω εν αφθονία ΔΕΝ είναι premium υγρό

Μην μου πει κανενας για premium πρωτες ύλες. Αυτό το θεωρώ αυτονόητο γι αυτό που αγοράζω και πληρώνω 6,90 τα 6ml
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2018, 11:25 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 11:29 »
Για το παγωτό, από ότι έχω καταλάβει, ήταν το υγρό που ενδιέφερε τους ίδιους λιγότερο από όλα να βγει γιατί είναι χιλιοπαιγμένο. Μάλλον ήταν απαραίτητο να βγει για να πάρει μπρος η σειρά. Πράγματι μαζί με το donut, που πήρε hype από το lemon bunz, στην αρχή το παγωτό όπως ήταν αναμενόμενο κινήθηκε αρκετά, σαν safe επιλογή. Με τα επόμενα δύο υγρά δείξανε πως θέλουν να φέρουν καινούρια πράγματα, και ειδικά η sauce ήταν πολύ δυνατό χαρτί. Αν συνεχίσουν έτσι, έχουμε να περιμένουμε πολύ καλά πράγματα.

Τα 5pawns, δεν έχω καταλαβει τι διαφορά έχουν από υγρά σαν τα VnV , τα Vaponaute, tτόσο από άποψη υλικών ή και μίξης που να διακιολογούν 35 ευρώ τιμή το SnV για 50 ml(!!!)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 12:15 »
[member=17383]pugsang[/member] Η άποψη μας δεν είναι απαραίτητα και η άποψη του κατασκευαστή όμως. Αυτονόητο δεν είναι τίποτα όταν υπάρχουν υγρά πχ που φτιάχνονται φασόν στη Βουλγαρία με κινέζικα συστατικά και μεταπωλούνται ως premium.
Η αφθονία δεν ακυρώνει το premium. Και χαβιάρι μπορείς να βρεις παντού, ακόμα και στο supermarket της γειτονιάς σου, δεν είναι premium?
Επίσης δεν υπολογίζεις κανένα άλλο κόστος πλην  των αρωμάτων? Εταιρεία, έξοδα παραγωγής, διαχείρισης, διανομής? Το δημιουργικό κομμάτι της συνταγής που σε κάνει να ατμίζεις αυτό το υγρό και όχι κάποιο άλλο?

[member=20597]tzavardin[/member] μπορεί να μην καταλαβαίνεις τη διαφορά (δεν είναι κακό, γούστα είναι αυτά), την καταλαβαίνει όμως παγκοσμίως η ατμιστική κοινότητα και συνεχίζει να σκάει αυτά τα λεφτά για 30 & 50ml. Πιστεύεις ότι αν δεν τα ζητούσε η αγορά για κάποιους λόγους, θα είχαν ακόμα αυτή τη τιμή?  Δεν συζητάω για το αν είναι ακριβά η όχι, η ζήτηση όμως καθορίζει την αξία ενός προϊόντος και όχι οι γνώμες μας.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2018, 12:21 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 12:37 »
Οι γνώμες μας δεν είναι μέρος της ζήτησης??

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 12:49 »
Τα 5pawns, δεν έχω καταλαβει τι διαφορά έχουν από υγρά σαν τα VnV , τα Vaponaute, tτόσο από άποψη υλικών ή και μίξης που να διακιολογούν 35 ευρώ τιμή το SnV για 50 ml(!!!)

Έχεις δει τη συσκευασία των 5pawns?
Γυάλινα μπουκάλια, σφραγισμένα στο καπάκι με ζελατίνα, χάρτινος κύλινδρος απέξω, σωστά γραμμένες οδηγίες χωρίς ορθογραφικά λάθη (" το προϊόν δεν είναι έτοιμο για ΑΤΜΗΣΗ"), ακριβής ποσότητα ml και όχι 1-2-3 ml λιγότερα ή περισσότερα. Είμαι σχεδον σίγουρος επίσης ότι γίνεται έλεγχος συνεχώς στις παρτίδες και δοκιμές από πολυ περισσότερα άτομα από ότι στην Ελλάδα. Αυτά πληρώνεις! Και είναι 25€ για 60ml νομιζω

Εδώ με τα ελληνικά πας λες ένα τάδε και σου δίνει το μπουκάλι στα χέρια και πολλές φορές κιόλας ανοιχτό που το χει δώσει σε κάποιον να το μυρίσει!

Disclaimer: Δε μιλάω για τα VnV συγκεκριμένα που οκ εμένα γευστικά δε με κάλυψε κανένα λόγω και του θέματος που έχω τελικά με το VBIC.

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 12:52 »
Συμφωνώ εν μέρει με τη ζήτηση. Το πρώτο που καθορίζει το κόστος ενός προϊόντος είναι το κόστος παραγωγής του όμως, οι ώρες που χρειάστηκαν για να παραχθεί και να φτάσει στο ράφι (με όλα μέσα, μην το αναλύσουμε, βάλε και καινοτομία, έρευνα για να γίνει, μεταφορικά χίλια δυο πράγματα). Εγώ αναρωτιέμαι αν αυτή η ζήτηση ανταποκρίνεται στο τι πραγματικά αξίζει αυτό το υγρο σε σχέση με ας πούμε της VnV, και αν δεν ανταποκρίνεται αναρωτιέμαι το κατά πόσο θα παραμένει στην αγορά και θα πουλάει. (Δεν το βλέπω να σκίζει πάντως).

Τώρα κατά τα άλλα, προφανώς και δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης, όπως γουστάρει μπορεί να το κοστολογήσει τόσο ο κατασκευαστής σε πρώτη φάση, όσο και ο έμπορος στην δέυτερη, δεν είμαι το κράτος να του βάλω πλαφόν. Απλά έχω την αντύπωση ότι πουλάει από κεκτημένη ταχύτητα το όνομα, και αυτά, πώς να το κανουμε, δεν κρατάνε και για πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2018, 13:05 από tzavardin »

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 12:59 »
Μια χαρά είναι η τιμή των 120μλ VnV.
Χτες μου έδειξε κάτι καινούργια,δεν τα γνωρίζω κ δεν θυμάμαι όνομα αλλά 100μλο snv το έδινε 18ε.
Γευστικά είναι 10 κλάσεις πιο πάνω από κάτι egoist blueberry canoli .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2018, 13:28 από specemarine »

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 13:04 »
Έχεις δει τη συσκευασία των 5pawns?
Γυάλινα μπουκάλια, σφραγισμένα στο καπάκι με ζελατίνα, χάρτινος κύλινδρος απέξω, σωστά γραμμένες οδηγίες χωρίς ορθογραφικά λάθη (" το προϊόν δεν είναι έτοιμο για ΑΤΜΗΣΗ"), ακριβής ποσότητα ml και όχι 1-2-3 ml λιγότερα ή περισσότερα. Είμαι σχεδον σίγουρος επίσης ότι γίνεται έλεγχος συνεχώς στις παρτίδες και δοκιμές από πολυ περισσότερα άτομα από ότι στην Ελλάδα. Αυτά πληρώνεις! Και είναι 25€ για 60ml νομιζω

Εδώ με τα ελληνικά πας λες ένα τάδε και σου δίνει το μπουκάλι στα χέρια και πολλές φορές κιόλας ανοιχτό που το χει δώσει σε κάποιον να το μυρίσει!

Disclaimer: Δε μιλάω για τα VnV συγκεκριμένα που οκ εμένα γευστικά δε με κάλυψε κανένα λόγω και του θέματος που έχω τελικά με το VBIC.
Τα γυάλινα, είμαι αρκετά σίγουρος ότι έχουνε το ίδιο σχεδόν κόστος με τα πλαστικά. Αν λάβω υπόψιν και την ποιότητα του πλαστικού της gorilla (δεν τσαλακώνει με το πρώτο ζούληγμα, είναι σκληρό όσο πρέπει κλπ), που εγώ δεν τη βρίσκω όταν εχω πάει να αγοράσω λιανική (εκτός καταστημάτων ηλ. τσιγάρου πάντα), μην σου πω είναι και φθηνότερα από τα πλαστικά. Τώρα τα σωστά ml είναι γενικά αυτονόητο, αν και στα ετοιμα πολλοί δεν το κανουν, επειδή μάλλον τους αφήνει και ένα παραθυράκι ο νόμος (; ). Δεν νομιζω ότι πληρώνεις αυτό πάντως για πολλούς λόγους. Ο πιο απλός είναι ότι στα shake and vape αν θέλεις να κάνεις τέτοιου έιδους μπινιά, βάζεις ένα ml pg παραπανω και είσαι κομπλέ. (0 κόστος). Τώρα για το τι είδους έλεγχος γίνεται και τι προσφέρει αυτός γενικά αν γίνεται από την εταιρεία, ας μην το πιάσουμε. Πιο απλά ας πούμε ότι οι μίξερ της VnV σου έχουν πει μεχρι και από ποιες εταιρείες χρησιμοποιούν αρώματα, και πού εμφιαλώνουν συγκεκριμένα. Τι προτιμάς;
Τώρα για τον χάρτινο κύλινδρο και τις οδηγίες χωρίς ορθογραφικά τι να πω, αν αξίζει η διαφορά 150%  (10 ευρώ - 25 ευρώ) πάνω, σηκώνω τα χέρια ψηλά. Το 35 ευρώ δεν το είπα τυχαία, το βρήκα πριν στις πρώτες αναζητήσεις σε μαγαζί. Η διαφορά αυτή είναι και ένα δειγμα ότι πραγματικά πουλάει το όνομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2018, 13:54 από tzavardin »

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 13:15 »
Τελικά σε αυτή την Χώρα, ΠΆΝΤΑ θα Υπάρχει κάποιος ο οποίος Δεν είναι ευχαριστημένος με τπτ..
Καλη συνέχεια και Μην ατμιζετε ότι Δεν είναι σε χάρτινο Κύλινδρο...


Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 13:22 »
Η τιμή των 120ml από VNV ειναι μια χαρά και μπράβο τους.
Τα δύο πρόσφατα που έβγαλαν, αν ήταν από καμια εταιρία με τουπέ θα τα βλέπαμε στο εικοσάρικο χαλαρά.
Για τα C.L snv των 25 ευρώ ας τα παινέψει κάποιος άλλος, εμενα μου θυμίζουν κάτι κομψές κυρίες που τις κοιτας σαν παιδαρέλι και όταν τα βγάλουν ειναι σαν ληγμένες κονσέρβες δεκαετίας.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 13:47 »
  Καλη συνέχεια και Μην ατμιζετε ότι Δεν είναι σε χάρτινο Κύλινδρο...

Ότι θέλουμε θα ατμίζουμε, δεν ζητήσαμε άδεια.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 14:09 »
Η VnV έχει αναφέρει σαν εταιρεία από την αρχή, ότι σκοπός της είναι να προσφέρει κάποια υγρά σε ένα συγκεκριμένο εύρος τιμής τα οποία να είναι σαφώς ανώτερα από άλλα υγρά τα οποία κινούνται στο ίδιο εύρος τιμής (λίγο πάνω, λίγο κάτω). Και έχω την εντύπωση ότι αυτό το σκοπό τον έχει ουσιαστικά πετύχει. 

Δεν είναι το κατάλληλο νήμα για να κάνουμε γενική συζήτηση περί προσφοράς και ζήτησης, οπότε θα το κλείσω εγώ το off topic αναφέροντας μία βασική αρχή που διδάσκεται σε τμήματα και σεμινάρια marketing, και φυσικά δεν έχει πάντα ισχύ:

Το προϊόν το πουλάνε τρία πράγματα με σειρά προτεραιότητας:

1. Η διαφήμιση
2. Η συσκευασία
3. Η ποιότητα


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 14:38 »
Οι γνώμες μας δεν είναι μέρος της ζήτησης??
Γεια να κλείσουμε το λίγο offtopic, φυσικά και είναι. Δεν είπα ποτέ το αντίθετο, είπα ότι "Η άποψη μας δεν είναι απαραίτητα και η άποψη του κατασκευαστή όμως."
Αυτός έχει την εταιρεια, αυτός παίρνει τις αποφάσεις και αυτός λούζεται τις συνέπειες ή το χρήμα :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 14:44 »
Άσχετο αυτό Γιάννη. Εγώ λέω πως η ζήτηση δεν είναι απαραίτητα και δείγμα ποιότητας.

Και τα νατούρα πουλάνε :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8327 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59786 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12