vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Ηρακλης, Jorge, camber, bujinkan, antiklitos140, manoslykos

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 11:01 »
Καλημέρα.
Να πω και εγώ την γνώμη μου,συγκεκριμένα για το Gummy Bear Strawberry.
Ανέλπιστα καλό,δεν το περίμενα.Ακριβώς ότι λέει πως είναι,το κλασικό ζαχαρωμένο ζελεδάκι φράουλας.
Καλή τιμή,ειδικά αν έχεις τις νικοτίνες κτλ,το άτμισα μετά από 10 ημέρες περίπου.

Η γλύκα μένει στο στόμα αρκετά μετά την εκπνοή,εγώ το έφτιαξα σε αναλογία 50-50,ο κατασκευαστής προτείνει 70/30.Ωραίο υγρό για χοντρά σύρματα και αρκετά βατ.
Σίγουρα θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα ,μου φάνηκε πολύ καλύτερο απο τα egoist π.χ.

Το μόνο μείον το μπουκαλάκι των 120μλ,δεν άνοιγει εύκολα,στεναχωρέθηκα που το μακέλεψα για να βγει το καπάκι και είναι τόσο ωραίο και βολικό μπουκάλι.

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 19:00 »
11/12  εφτιαξα το strawberry icecream 70-30 3mg nic. το ατμίζω στον hadaly με 26ga ss 3mm πυρήνα στα 0.55ωμ 20έως 35 watt δοκιμασα.. εκτος από μια ελαφριά παγωτίλα κ μια ελαχιστότατη ιδέα φρούτου( που αν δεν ήξερα οτι είναι φράουλα θα δυσκολευόμουν να το βρω) δε βλεπω κάποια γευση.. αν το αφήσω κιάλλες μέρες θα φτιάξει ή ετσι είναι τόσο αδύναμο σαν υγρό; 

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 19:26 »
Ετσι θα μείνει, μην ελπίζεις σε τίποτα καλύτερο. Αν σου αρέσει καλώς, αν όχι χάρισε το σε κάποιον που θα το εκτιμήσει οπως πρέπει και θα το χαρίσει σε κάποιον άλλο.

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 19:53 »
Του χαρίζω άλλες 5-6 μέρες..αν μείνει έτσι τότε θα πέσει μέσα λεμονάκι και θα γίνει μια χαρά! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 21:38 »
To παγωτό θέλει 3 βδομαδούλες για να δώσει όλα του τα στοιχεία.Είναι πολύ νωρίς ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 22:08 »
Τώρα μου χάλασες τα σχέδια να το κάνω λεμόνι ... ε σε 2 βδομάδες θα δούμε αν θα γίνει λεμονι τελικά.  :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 22:31 »
τα ζελεδάκια θέλουν 3-7 μέρες,το donut 2 βδομάδες +,το παγωτό 3 βδομάδες +

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 08:59 »
Από τις 2 /11 το έχω το ice cream. Άνοιγμα στις 10 μέρες λόγω του snv και από τότε κάνω 3 ml κάθε 2-3 μέρες. Δεν έχει αλλάξει καθόλου ή άλλαξε τόσο που δεν το παρατηρώ.
Αντίθετα με το Blueberry που μου ταίριαξε αμέσως και το απολαμβάνω, το ice cream το αντιλαμβάνομαι όπως το περιγράφει ο johnkrv7.
Αυτό που γράφω δεν σημαίνει τίποτα σημαντικό βέβαια, η άποψή μου ειναι. Όλοι έχουμε από μία τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 09:25 »
Εννοείται αυτό βρε συ,κανείς μας δεν έχει τους ίδιους γευστικούς κάλυκες με τον άλλον.
Έχω και την τελική μορφή στα χέρια μου των 2 νέων VnV(Voodoo sause και Saltybacco) απο την χθεσινή ατμοσυνάντηση του Κερατσινίου που θα βγουν μέσα στην βδομάδα.Θα κάνω μια μινι παρουσίαση το απογευματάκι και για αυτά.Ειδικά το saltybacco είναι :baby: :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 12:31 »
Αυτό περιμένω ακριβώς και εγώ. Το Voodoo, δεν νομίζω ότι πρέπει να βρεθεί πιο κοντά από 250 μέτρα από μένα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 12:41 »
[member=7454]Cruiser79[/member] είμαι σίγουρος οτι δεν πρέπει να το δοκιμάσεις το συγκεκριμένο :))

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 17:29 »
Δεν ξέρω αλλά έφτιαξα το BDonut 120ml και μετά από 1 ημέρα ξεκίνησε η χρήση.. Περιτομή να πω ότι τα 15ml ημερησίως είναι λίγα..
Μπράβο στα παιδιά!

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 17:33 »
...Περιτομή να πω ότι τα 15ml ημερησίως είναι λίγα...
Έχουν χιούμορ οι αυτόματοι διορθωτές κειμένου... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 19:42 »


Λοιπόν όπως σας είπα και το πρωί έχω απο την χθεσινοβραδινή ατμοσυνάντηση τα 2 νέα VnV οπότε ας κάνω μια πρώτη παρουσίαση τους πριν
τα στάξει και ο τιτανομέγιστος Cruiser στους άτμο του(αν και το ένα το θεωρώ σχεδόν σίγουρο οτι θα το αποφύγει :)))...

Πάμε λοιπόν στο πρώτο
Voodoo Sauce

Μια δημιουργία του γνωστού σεφ Αλέξανδρου Μητσόπουλου γνωστού μας και ως Voodootroll(ναι αυτού του teddy boy που έκανε μπάχαλο το  ELR πριν λίγο
καιρό με την απίστευτη Lemon Tart v4 του).Γλυκατζής μεγάλος με μια αδυναμία στις custard.Οπότε καταλάβετε ήδη το κυρίως profile του υγρού..
Στο site μια σύντομη περιγραφή του υγρού είναι η εξής:
VOODOO SAUCE 60ML (ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΒΟΥΤΥΡΟΥ,ΚΡΕΜΑ ΑNGLAISE,ΣΙΡΟΠΙ ΣΦΕΝΔΑΜΟΥ)

Δεν είναι μια απλή κρέμα.
Sauce υψηλής γαστρονομίας με βασικά συστατικά την καραμέλα βουτύρου και την κρέμα Αnglaise με ελαφρές νότες από σιρόπι σφενδάμου.

Στάζοντας το στα coils μου το πρώτο πράγμα που μου έρχεται είναι μια έντονη  βουτυρόκρεμα με λίγο καραμέλα απο πίσω που δεν μπουχτίζει όσο οι περισσότερες
του είδους και θα έλεγα οτι ατμίζετε αρκετά ευχάριστα και το κυριότερο είναι οτι όσο και να την ντρίπαρα δεν μου ήρθε αυτή η έντονη πιπερίλα που μου έρχεται
συνήθως όταν ατμίζω τέτοιου είδους υγρά.Πάρα πολύ ωραία custard και απο ότι πληροφορήθηκα οι sef της VnV έχουν κάνει τα μαγικά τους και το υγρό απαιτεί για να δώσει
το profile του MONO 3 μερούλες που για custard είναι ασύλληπτο για τα μέχρι τώρα δεδομένα μας.Οι fun του είδους είμαι σίγουρος οτι θα το εκτιμήσουν δεόντως.


Και πάμε στο δεύτερο
SALTY BACCO

Eδώ έχουμε μια δημιουργία του κύριου DIYpedia(όπως τον αποκαλώ προσωπικά) Νίκου Σαρακενίδη moderator των vape alchemist και έτερου σεφ των VnV.Έχουμε ατμίσει στις διάφορες
ατμοσυναντήσεις της Αθήνας απο τον συγκεκριμένο κύριο ότι πιο τρελό,περίεργο,gourmet κτλ. υγρό μπορεί να φανταστεί κανείς αλλά το κοινό σημείο αναφοράς όλων και κυρίως μετά την expo
της AΘήνας τον Ιούλιο που μας πέρασε ήταν ένα αλμυρό καπνικό που όμοιο του δεν είχαμε ξαναδοκιμάσει ποτέ.Η τελειομανία του για να λέμε την αλήθεια μας το στέρησε αρκετό
καιρό αλλά έφτασε η ώρα του να βγει στην κυκλοφορία και να γίνει ευρέως γνωστό σε όλους.

Η περιγραφή του site εδώ είναι η εξής:
SALTYBACCO 60ML (ΑΛΜΥΡΟ ΚΑΠΝΙΚΟ)

Ιδανική συντροφιά για μπύρα ή ποτό, το Saltybacco είναι ένα μείγμα ξηρών καρπών και καραμέλας αρωματισμένο από γνήσιο tobacco με πινελιές θαλασσινού αλατιού,
που θα ανοίξει τους γευστικούς σας ορίζοντες.

Kαι έρχομαι να πω εγώ πιπιλόντας το μέσα στον Apollo μου οτι έχουμε ένα ημίγλυκο καπνικό υγρό που αφήνει μια αλμυρή επίγευση όμοιάς της να μην έχω ξανασυναντήσει
σε κανένα υγρό κάτι σαν αλμυρή καραμέλα αλλά με το στοιχείο της καραμέλας όχι έντονο.Το χτύπημα του εξαιρετικό και όσο παίζεις με τα watt μπορείς να αυξομειώνεις αυτή την αλμύρα στο τέλος.
Η επίγευση αυτή είναι σαν τα φυστίκια που συνοδεύουμε όλοι τα ποτά και τις μπύρες μας.Κόλλημα μεγάλο προσωπικά το υγρό  :delicious2: :delicious2: :delicious2:
και για allday vape μέσα σε κάποιον τανκάτο.
Ο χρόνος ωρίμανσης απο οτι μου είπαν του υγρού είναι 5 μέρες για προφίλ και 10 χονδρικά για το peak του.
Σίγουρα ο Cruiser θα κάνει μια απο τις κλασσικές του περιγραφές για να σου τρέχουν τα σάλια στο συγκεκριμένο αλλά τo συγκεκριμένο υγρό και να μην είστε
fun των καπνικών αξίζει να το δοκιμάσετε,πραγματικά είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό που όμοιο του δεν έχετε ξανατμίσει.

To μόνο ελάττωμα του συγκεκριμένου υγρού είναι οτι βγαίνει σε 60ml συσκευασία και όχι μπετονάκι ...  :))




« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2017, 20:38 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 19:54 »
Που μπορώ να τα βρώ? τα θέλω τώρα!!! το 1ο λόγο σεφ και το 2ο λόγο περιγραφής :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12