vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 15, 2017, 13:27 »
Το Latte είναι μαγεία. Το δοκίμασα μετά από 4 μέρες ωρίμανσης και είναι μούρλια. Εκπληκτική πρόταση της λ, σε εξαιρετική τιμή για τις μέρες μας. Η ανάμειξη έγινε με pink mule green, άρα το αποτέλεσμα μου βγήκε παραπάνω σε PG, αλλά δεν ενοχλεί καθόλου, ούτως ή άλλως η παρουσία όσο παραπάνω χτυπήματος (σε συνδυασμό με την γεύση εννοείται) είναι κάτι το οποίο επιζητώ.

Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 15, 2017, 14:48 »
Υπαρχει καποιος οδηγος ωστε να ξεκινησω καποια μιξη με αυτα?

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 15, 2017, 16:40 »
Δεν χρειάζεται οδηγός. Αγοράζεις το μπουκαλάκι, το οποίο έχει χωρητικότητα 30ml και περιλαμβάνει την απαραίτητη ποσότητα αρώματος. Προσθέτεις βάση με σύσταση και νικοτίνη της επιλογής σου μέχρι επάνω και το αφήνεις να ωριμάσει 3-7 μέρες, όπως προτείνει η λ.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 15, 2017, 16:58 »
Aλchemy Fidel,Tobecco KF4, SS316L, 2.5mm MC, 0.90Ω, Drago Cotton.

Μία νέα σειρά από την γνωστή μας πλέον εταιρεία, η οποία κινείται στο πνεύμα των εποχών. Μπουκαλάκι με αναμεμειγμένα αρώματα στο οποίο προσθέτουμε τη βάση της αρεσκείας μας, περιμένουμε κάποιες μέρες να δέσει και απολαμβάνουμε 30ml υγρό σε πολύ λογικές τιμές! Για τη δική μου κατασκευή, χρησιμοποίησα μία βάση που αποτελείται από 80% VG συνδέσμου (99,8%), 10% WFI και 10% Flavourtec 50/50 με 18mg νικοτίνης. Κατέληξα να δοκιμάσω αυτό το υγρό σε αυτό τον ατμοποιητή αφού το πέρασα και από άλλους, αποφασίζοντας ότι ταιριάζει περισσότερο στο καπνικό του προφίλ.

To Fidel είναι το πρώτο υβριδικό mix shot της Lamda. Συνδυάζει ως άρωμα ένα μικρό ποσοστό του (NET) αρώματος της εορταστικής version του Opus X, υγρού αναπλήρωσης που κυκλοφόρησε σε μία και μόνο παρτίδα και περιορισμένα αριθμό τεμαχίων τα Χριστούγεννα του 2016, καθώς και συνθετικών αρωμάτων. Γευστικό προφίλ: Καπνά, μείγμα από 3 βανίλιες και ελάχιστη καραμέλα. Αυτά έχει να μας πει η εταιρεία για το υγρό. Εδώ πρέπει να σημειώσω ότι είμαι από τους ελάχιστους τυχερούς οι οποίοι έχουν δοκιμάσει το Opus X και χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες, μπορώ άνετα να πω ότι συναγωνίζεται στα ίσα τα «βαριά χαρτιά» της Black Note.

Το άρωμα από το μπουκαλάκι, άλλαξε πολλές φορές στη διάρκεια της φάσης ωρίμανσης. Σήμερα, 14 μέρες μετά, αφήνει στη μύτη νότες που παραπέμπουν σε καπνό και όξινα φρούτα, με έντονη παρουσία της κλασσικής αλκοολικής μυρωδιάς της καραμέλας όπως την ξέρουμε σε υγρά αναπλήρωσης. Ας δούμε τι έχει να δηλώσει και ο 4ρης για όλα αυτά.

Ως πρώτη άποψη, έχω δύο παρατηρήσεις:

1) Η τόση VG το σκοτώνει το υγρό, νομίζω ότι θέλει το πολύ 60%
2) Ως αποτέλεσμα, ευτυχώς που μπορώ και καταλαβαίνω λίγο παραπάνω τις γεύσεις γιατί σε όποιον άλλο και να το δώσω σε αυτό το φορμάτ, θα με βρίσει και με το δίκιο του.

Τα συγχαρητήριά μου λοιπόν σε κάποιο φίλο στο vaping.gr ο οποίος ανίχνευσε σημαντικές ομοιότητες με το Yoda της ίδιας εταιρείας. Πράγματι το καπνικό του στοιχείο μοιάζει σε πολλά σημεία. Ταυτόχρονα, σε αυτή τη σύνθεση, δεν μπορώ να βρω το Opus X. Έχει επίσης το χαρακτηριστικό να μην δίνει τις γεύσεις του κατά τη διάρκεια της τζούρας αλλά ακριβώς στο σημείο που σταματάς να τραβάς για να κατεβάσεις τον ατμό. Ο ορισμός της MTL κατάστασης. Γευστικός καπνός, όχι πολύ ψημένος, νότες βανίλιας που περνάνε απαρατήρητες αλλά συμβάλλουν στο αποτέλεσμα και ένα πέρασμα καραμέλας που δεν παραμένει για πολύ στο στόμα είναι το αποτέλεσμα που μας δίνει το υγρό. Στη ρινική εισπνοή, τα καπνά με όλα τους τα αρωματικά στοιχεία κάνουν έντονη την παρουσία τους και ανεβάζουν την απόδοση του υγρού, ενώ στην εκπνοή από τη μύτη, ο καπνός είναι πολύ πίσω με τη βανίλια και την καραμέλα να δίνουν την αίσθηση ότι εκπνέεις αρωματικό πουράκι, χωρίς τη μπόχα. Η επίγευση έχει ένταση αλλά είναι σχετικά σύντομη με αυτή τη μορφή. Φρουτώδη καπνά, που θυμίζουν ανατολίτικες καταστάσεις. Ελάχιστες στιγμές μετά, γίνεται πιο ομαλή με κάποια γλυκά στοιχεία να μένουν για ώρα στο στόμα, πάντα σε καπνική βάση.

Όχι φίλε Γιάννη, δεν είναι αυτό το υγρό που θα με κάνει να ξεχάσω τη σκέτη βάση όπως μου είχες δηλώσει. Είναι ένα πολύ καλό υγρό το οποίο προορίζεται για ADV και MTL καταστάσεις. Αν τη στιγμή που το ατμίζετε έχετε κοντά και μία Septem W, IPA Weiss για τους μύστες, θα νιώσετε το απόλυτο pairing μεταξύ ατμού και μπύρας. 89/100

Aλchemy Latte, Phenomenon Zest, SS316, 2.5mm SC, 0.69Ω, Drago Cotton.

Για τη δική μου κατασκευή, χρησιμοποίησα μία βάση που αποτελείται από 80% VG συνδέσμου (99,8%), 10% WFI και 10% Flavourtec 50/50 με 18mg νικοτίνης. Κατέληξα να δοκιμάσω αυτό το υγρό σε αυτό τον ατμοποιητή αφού το πέρασα και από άλλους, αποφασίζοντας ότι ταιριάζει περισσότερο στο γλυκό του προφίλ.

Και εδώ θα πω ότι θέλει σίγουρα λιγότερη VG, ισχύουν τα όσα έγραψα και για το Fidel.

Όπως προδίδει και το όνομά του, το γευστικό αποτύπωμά του Latte είναι καφές με γλυκιά κρέμα. Σε ατμοποιητές καλής γευστικής ανάλυσης θα εμφανιστούν κρυφές νότες από καμένη ζάχαρη, μπαχαρικά, καραμέλα και μήλο. Αυτά μας λέει η εταιρεία για το υγρό. Πρέπει να πω ότι αυτό το υγρό μου δημιούργησε τις περισσότερες προσδοκίες από όλα καθώς το άρωμα πριν ακόμα βάλω τη βάση, ήταν μεθυστικό. Στην αρχή έδινε αρώματα από καφέ και μπισκότο. Μερικές μέρες μετά, μήλο. Στην εβδομάδα, πήρα και νότες καρύδας ενώ σήμερα, 14 μέρες μετά το άρωμα από το μπουκαλάκι μπισκότα γεμιστά με παγωτό καφέ και σιρόπι καραμέλας. Για να μη δημιουργώ εντυπώσεις, όχι, δεν είναι και η γεύση το ίδιο. Αλλά αυτά θα μας τα αναλύσει το Φαινόμενο.

240 βαθμοί κελσίου και 32W στο cuboid, ήταν ότι χρειαζόταν ώστε να μου δώσει αυτά που έπρεπε. Τελικά το υγρό είναι Latte. Και όσο και αν απεχθάνομαι οτιδήποτε άλλο από καφέ και νερό στο φλιτζάνι μου, δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω την πολύ πιστή απόδοση εδώ. Ελαφρύς καφές με αρκετή ένταση και γλυκιά κρέμα είναι το βασικό προφίλ του υγρού, κάποιες ψημένες νότες και μια σπιρτάδα που δεν μπορείς να καταλάβεις που οφείλεται μαζί κάτι σαν κανέλα ή μοσχοκάρυδο, συνθέτουν ένα πολύ ωραίο γλυκό υγρό. Στην εισπνοή από τη μύτη, η κρέμα παίρνει τα ηνία σε σημείο Latte Machiato ενώ στη ρινική εκπνοή έχουμε καφέ με μια ιδέα βανίλιας. Η επίγευση είναι ελαφριά και σύντομη και περιορίζεται στον καφέ και σε ψημένες νότες.

Ένα πολύ ωραίο υγρό το οποίο όμως δεν μπορώ να με δω να το ατμίζω όλη μέρα. Μπορώ όμως να πω με σιγουριά ότι θα το άτμιζα κάθε στιγμή εκτός από φάσεις παραλίας ή άφθονου αλκοόλ. 85/100

Aλchemy Shisha, Griffin 25+, Clapton SS316 26/32*2, 2.5mm MC, 0.4Ω, Cotton Bacon.

Για τη δική μου κατασκευή, χρησιμοποίησα μία βάση που αποτελείται από 80% VG συνδέσμου (99,8%), 10% WFI και 10% Flavourtec 50/50 με 18mg νικοτίνης. Κατέληξα να δοκιμάσω αυτό το υγρό σε αυτό τον ατμοποιητή αφού το πέρασα και από άλλους, αποφασίζοντας ότι ταιριάζει περισσότερο στη φιλοσοφία του αργιλέ.

Σίγουρα, ένα μικρότερο ποσοστό VG θα έδινε ακόμα μεγαλύτερη ένταση στα αρώματα. Όμως αυτά που έχουν χρησιμοποιηθεί εδώ, έχουν τόση ένταση που δεν είναι και απολύτως απαραίτητο όπως στα προηγούμενα.

Το Shisha συνδυάζει δύο γεύσεις από μήλo, κρέμα και δύο διαφορετικές βάσεις από καπνά. Το γευστικό προφίλ στο μήλο που "αγκαλιάζει" γευστικά το άρωμα, ανεβάζει τις ξινές νότες στο τελικό αποτέλεσμα. Αυτά μας λέει η εταιρεία γι αυτό το υγρό. Δύσκολα θα βρεθεί πρώην καπνιστής που να μην έχει δοκιμάσει αργιλέ. Ακόμα πιο δύσκολα, θα βρεθεί κάποιος που έχει δοκιμάσει αργιλέ και δεν έχει δοκιμάσει καπνό με μήλο. Το άρωμα από το μπουκαλάκι παρέμεινε σχετικά σταθερό σε σχέση με τα δύο προηγούμενα, με μόνες εναλλαγές στην ένταση, κυρίως της οξύτητας. Σήμερα, 14 μέρες μετά, το άρωμα συνοψίζεται σε «καπνιστό μήλο» με αρκετή οξύτητα στη μύτη. Σίγουρα με λιγότερο γλυκό άρωμα σε σχέση με τα καπνά για αργιλέ.

Ο Griffin καβάλησε το Snow Wolf 200, τα watt ρυθμίστηκαν στα 75 και ο αέρας άνοιξε τέρμα, πάνω και κάτω ώστε να δώσει την αίσθηση της αργιλεδίσιας (είχαμε τσιγαρίσια, είχαμε πνευμονική, αποκτήσαμε και αργιλεδίσια) τζούρας. Και πράγματι, το υγρό είναι όπως το φαντάστηκα και όπως το περίμενα από το όνομα και από την περιγραφή. Γλυκός καπνός σαν βάση και σε δεύτερο ρόλο και όξινο μήλο στο προσκήνιο είναι οι γεύσεις που παίρνεις από αυτό. Και μάλιστα χωρίς τον ενοχλητικό γλυκάνισο που βρίσκουμε κατά κόρον σε υγρά τα οποία προσομοιάζουν αργιλέ. Η μόνη αντίθεση που βρήκα σε σχέση με την περιγραφή, είναι οι ρόλοι καπνού και μήλου, οι οποίοι είναι αντεστραμμένοι, με το μήλο να αποτελεί τον βασικό πρωταγωνιστή. Εν τέλει, είναι αυτό που πήρα και από το άρωμα: καπνιστό μήλο. Στη ρινική εισπνοή (και δεν είναι εύκολη δουλειά με τόσο αεράτο ατμοποιητή), το μήλο και ο καπνός δείχνουν πιο ισορροπημένα αλλά αυτό περνάει απαρατήρητο όταν δεν υπάρχει νόημα να αφήσεις ατμό να μπει στη μύτη με τέτοιο ατμοποιητή. Στην εκπνοή από τη μύτη όμως, τα αρώματα χαλαρώνουν αρκετά, αφήνοντας μια ωραία γλυκιά αίσθηση. Η επίγευση είναι σύντομη με μέτρια ένταση και αφήνει την αίσθηση από το «καρβουνάκι» και το μήλο.

Μία εξαιρετική επιλογή για τους λάτρεις των αεράτων ατμοποιητών, τόσο από γεύση όσο και από τιμή καθώς η μεγάλη κατανάλωση που παρουσιάζουν τέτοια ατμιστικά προφίλ δεν μπορεί να αφήσει κάτι τέτοιο σε δεύτερο ρόλο. Για όλη μέρα δεν το βλέπω, εκτός αν κάποιος είναι κατ’ επάγγελμα δράκος. Ταιριάζει πολύ ωραία με πικρές μπύρες και σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω μαζί μου απόψε. Εκτός αν είμαι σε κλειστό χώρο με Air Condition. 91/100

Φυσικά και δεν σχολίασα παραγωγή ατμού και χτύπημα, καθώς αυτά διαμορφώνονται κατά βούληση στις ιδιοκατασκευές. Και προσωπικά, δεν είναι το φόρτε μου να δοκιμάζω αρώματα καθώς δεν είμαι σίγουρος ότι με την ιδιοκατασκευή μπορώ να κρίνω αυτό το οποίο ο δημιουργός θέλει να αποδώσει. Προτιμώ την έτοιμη λύση. Όμως γνωρίζοντας τις προηγούμενες δουλειές της εταιρείας, δεν υπήρχε περίπτωση να μην δοκιμάσω και αυτά. Εξαιρετική σειρά λοιπόν, με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από τις προηγούμενες δουλειές, και με προοπτική να μεγαλώσει. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά, είναι ότι δεν είναι καλή ιδέα να ξεπεράσουμε το 60% σε VG όταν το φτιάχνουμε και να περιμένουμε τουλάχιστον πέντε ημέρες για να δέσει το υγρό. Και τα άλλα, εναπόκεινται στον ατμοποιητή μας.


Αυτά και άλλα που έχω κατά καιρούς γράψει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου



Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 15, 2017, 17:02 »
Τα χανω καπου με τα PG/VG.

Το υγρο που κανω και αντεχω εχει  40% PG / 60% VG.

Θα χρειαστω 
Pink Mule Black Label PG 0mg και Pink Mule Blue Label VG 0mg, σωστα?

Εχω καποια chubby gorilla 30μελα στην ακρη για να τα βαλω αργοτερα
Νικοτινη που βρισκω?




Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 15, 2017, 18:28 »
Τρύφωνα, τα υγρά τα έκανα 60/40 για πειραματισμό και δεν έπεσα έξω τελικά, αποδίδουν καλύτερα έτσι.
Νομίζω ότι το φιντέλ θέλει ντριπερ για να πάρεις την πλήρη γεύση / υφή του. Βέβαια το ίδιο λέω εδώ και σχεδόν ένα χρόνο για όλα τα υγρά αφού πλέον ατμίζω 95% σε ντρίπερ και 5% σε τανκάτους.
Όταν βρεθούμε μπορείς αν θέλεις να δοκιμάσεις τα υγρά στον παπιγιόν και να μου πεις τη γνώμη σου, δεν θα χρειαστούν παρά 20Wattάκια και θα έχεις και ντουμάνια :)





Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 15, 2017, 18:40 »
Πολύ ευχαρίστως Γιάννη.

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 19, 2017, 03:11 »
Πήρα δύο fidel να το φτιάξω αύριο το απόγευμα.

Αγόρασα VG και PG από το φαρμακείο, ένα λίτρο εκάστη.
Προμηθεύτηκα επίσης pink mule purple, 18 mg VG, 10ml.
Θέλω να φτιάξω ένα 30μελο με 9αρα νικοτίνη και ένα 30μελο με μηδενική.
Κάπου τα έχασα όμως με την δοσολογία, όταν στο site αναφέρει πως

Παράδειγμα για 30ml τελικού υγρού, περιεκτικότητας νικοτίνης 6mg/ml, σε αναλογία 30 % PG / 70 % VG


Τι θα χρειαστώ τελικά? Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος.
Λέω να τα φτιάξω για πρώτη φορά και τα 60 ml των fidel.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 19, 2017, 04:17 »
Η pink mule purple που πηρες είναι 70/30 vg/pg.
Με 15ml pink mule purple(18mg) + 9ml VG + 6ml το άρωμα = 30ml με 9mg νικοτίνη, σε αναλογία 65/35 VG/PG.
Δεν θα βάλεις καθόλου PG

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 19, 2017, 07:50 »
Το ίδιο με σχήμα ;)

Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 19, 2017, 10:39 »
Ευχαριστώ πολύ.
Πότε να φτιάξω και τα 30μλ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2017, 11:56 από mynam3 »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 19, 2017, 11:41 »
μολις παραγγειλα το alchemy shisha.αντε να δουμε...για να το εκθιασει ο τρυφωνας καλο θαναι..θα μπει με κλαπτονια στον insider tankit!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 19, 2017, 11:48 »
Αγόρασα τυφλά το fidel, δεν είχε στο δοκιμαστήριο.

Το κρίμα στο λαιμό σας :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 19, 2017, 11:53 »
Την επόμενη φορά να ρωτάς, μήπως έχει κανένας και δεν το θελει ας πούμε.... ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 19, 2017, 11:57 »
παιδιά μια ερώτηση
μήπως έχει κανένας το fidel και δεν το θέλει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix