vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 9 χρήστες
lagoudakis, Tem, ZoeM, Jorge, FaniFox, John K, camber, Milarepa, manoslykos

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #345 στις: Ιουνίου 23, 2017, 08:44 »
Φαντάζομαι δεν ξέρεις οτι με DHL σημαίνει και τελωνείο κατα 99% ε;

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #346 στις: Ιουνίου 23, 2017, 08:53 »
Το τελωνείο είναι Kinder εκπληξη

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #347 στις: Ιουνίου 23, 2017, 09:07 »
Εγώ μάλλον έπεσα στο 1%, είχε χαρακτηριστεί σαν μεταλλικός σωλήνας και είχε απόδειξη $9

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #348 στις: Ιουνίου 23, 2017, 09:23 »
...Μετράει ο αποστολέας φίλε μου και οι συμφωνίες που κάνουν.Τα γνωστά κινεζομάγαζα είναι σίγουρο χαρτζιλίκι γι αυτούς.Άλλο ο έμπορος χονδρικής και άλλο ο έμπορος λιανικής.

Το παλικάρι αναφέρθηκε σε παραγγελία απο 3fvape και όχι alibaba που πήραμε εμείς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2017, 09:33 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #349 στις: Ιουνίου 23, 2017, 09:33 »
Αν θες Dhl παρε από coopervape απευθείας.


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος Batzio

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • που κοσεβς
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #350 στις: Ιουνίου 23, 2017, 14:42 »
σημερα πηρα και tracking απο 3f απο παραγγελια που εγινε την κυριακη.αντε καλο αυγουστο τωρα θα τον εχουμε στα χερια μας και μεις

Αποσυνδεδεμένος dimacos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #351 στις: Ιουνίου 23, 2017, 16:46 »
Μαζί με τον δικό μου θα έρθουν παρέα, και μένα σήμερα πήρε tracking απο 3F. Πόσες μέρες γενικά κάνει απο 3F, γιατί παραγγέλνω πρώτη φορά απο κει?

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #352 στις: Ιουνίου 23, 2017, 17:06 »
Από 15 μέρες - σπάνιο - μέχρι 1.5 μήνα - σύνηθες


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #353 στις: Ιουνίου 23, 2017, 17:46 »
Λοιπόν....ήρθε η ώρα του απολογισμού,μιας και τον περίμενα πως και πως.
Να ξεκινήσω απο τα κλασικά που έχουν προαναφέρει και άλλοι φίλοι. Ο άτμος ήρθε σχετικά καθαρός.
Τα σπειρώματα,τα ορίνκ και το τζαμάκι φαίνονται πολύ καλά ποιοτικά και λειτουργικά :thumpup:.
Με λίγη δυσκολία μόνο το άνοιξε κλείσε των υγρών,αλλά μετά απο 5-10 φορές και καλή λίπανση του ορινκ στρώνει πολύ καλά,οπότε δεν χρειάζονται ούτε αλλαγή με γνήσια.
Πάμε τώρα στο δια ταύτα....
Να ξεκινήσω λοιπόν με τα θετικά.
-Ομορφιά.
-Ευκολία στησίματος,ιδίως για εμένα που κάνω 7 ανοιχτές σπείρες,αφού πιάνει και όλο το air disk και ο τρόπος με τον οποίο μπαίνει το coil και το βαμβάκι :thumpup:.
-Smooth τζούρα με πλούσιο ατμό και ''καλό'' χτύπημα για 6αρα... :thumpup:
-Ρύθμιση υγρών :thumpup:
-Χωρητικότητα υγρού.
-Τζαμάκι για απαιτητικά υγρά :thumpup:
Πάμε τώρα στα μείον.
-1ο στήσιμο 7 σπείρες 32mm ss σε 2,5 αρι πυρήνα με cotton bacon.Υγρό δοκιμής τριμπέκα.
Αγαπημένο υγρό και πολύπλοκο στην ανάλυση των αρωμάτων του, που μπαίνει για δοκιμή σε όλους τους άτμο που παίρνω.Που θέλω να καταλήξω....
Τραγικό αποτέλεσμα γεύσης.Και δεν είναι θέμα στησίματος γιατί έκανα το στήσιμο και με πολύ βαμβάκι και με λίγο.
Επίσης δεν είναι ούτε θέμα στρωσίματος του ατμοποιητή,γιατί δεν πλησίασε καν στο αποτέλεσμα που πήρα με τους κλώνους armed kai calix v2,πριν ακόμη στρώσουν και αυτοί...Θα του δώσω όμως τον χρόνο που του αξίζει και ελπίζω να με διαψεύσει.
Το επόμενο στήσιμο όμως θα γίνει με γλυκό υγρό που το έχω ήδη σε άλλον ατμο για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.
-2ο μειον το δαχτυλίδι του αέρα που για να βρεις την τζούρα σου πρέπει να ξεσφίγγεις τον άτμο απο το μοντ γιατί βρίσκει το δαχτυλίδι και δεν γυρνάει..(μικρο το κακό βέβαια.)
-3ο και τελευταίο είναι ένα σφύριγμα που είχα όταν έβαλα σε ένα συγκεκριμένο σημείο το δαχτυλίδι του αέρα που σε συνάρτηση με το air disk 3*1,5 ενώ είχα την τέλεια τζούρα ακούγονταν αυτό το έντονο σφύριγμα :wall:.
Με το που γύριζα τον αέρα σταματούσε αλλά έχανα την σφιχτή τζούρα. Οπότε στο επόμενο στήσιμο θα πρέπει αναγκαστικά να αλλάξω air disk και σε συνδυασμό με το δαχτυλίδι του αέρα να ξαναβρώ την τζούρα που μου αρέσει.
Σε γενικά πλαίσια  θα πω όμως ότι ο ατμοποιητής σίγουρα αξίζει να υπάρχει στην συλλογή μου και σίγουρα σου δίνει την δυνατότητα να παίξεις μαζί του χάρη στα air disk.
Προς το παρόν 8/10 και ελπίζω να γίνει 10 γιατί τον γούσταρα τον παιχνιδιάρη :yes:...


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #354 στις: Ιουνίου 23, 2017, 18:06 »
σου ήρθε τυχερέ?  :fight_knuppel:
καλοατμιστο  :thumpup:

πιστεύω (χωρίς να τον έχω δοκιμάσει ακόμα) πως αν βάλεις το αρχικό airdisk 3x1mm και i τζούρα θα έρθει εκεί που θέλεις και i γεύση θα στρώσει
κανε μια δοκιμη να μου πεις γιατί ο δικός μου είναι κολλημένος και δεν τον βλέπω να ξεκολλάει σύντομα

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #355 στις: Ιουνίου 23, 2017, 18:12 »
Επεμβαίνω, αλλά θα το πω: 
Όποιος έχει θέμα με τη γεύση του κλώνου, θα απογοητευτεί και με τον ορίτζιναλ, καθώς δεν βλέπω λόγο ο κλώνος να δίνει άλλη γεύση από τον ορίτζιναλ. 
Κατά τα λοιπά, εγώ τον κλώνο θα τον πάρω σίγουρα, μόνο και μόνο για να δω αν ο Skyline είναι ό,τι θρυλείται. Και αν δεν είναι, θα το πω ευθαρσώς :)

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #356 στις: Ιουνίου 23, 2017, 18:47 »
Εννοείται ότι η γεύση δεν έχει να κάνει με την σχέση κλώνου και γνήσιου. Πόσο μάλλον όταν πρόκειται και για μια τόσο καλή αντιγραφή του συγκεκριμενου κλώνου.
Είναι καθαρά το πως αποδίδει ο κάθε ατμοποιητής την κάθε γεύση. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να είναι και γευσάτος. Εγω μίλησα καθαρά για ένα καπνικό υγρό που το έχω συνηθίσει αλλιώς από ότι μου το έδωσε ο skyline.Μπορεί να του βάλω ένα άλλο υγρό και να το απογειώσει .Αλλά μπορεί να είναι και κάτι πιο απλό,όπως αυτό που λέει παραπάνω ο Κώστας.. :hmmm:
Αλλά επίσης είπαμε ότι μπορεί να μην είναι και όλα για όλους :thumpup:.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #357 στις: Ιουνίου 23, 2017, 19:00 »
Πάντως και στα reviews πχ Todd αν θυμάμαι περισσότερο εκθείαζε το smooth ατμισμα και το engineering όχι τη γεύση.


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #358 στις: Ιουνίου 23, 2017, 19:39 »
Δεν ήθελα να γράψω ακόμη στο νήμα αλλά θα το γράψω. Δοκίμασα προχθές τον γνήσιο από φίλο. Ασχοληθήκαμε με το skyline παρέα με το φίλο μου πάνω από δύο ώρες δοκιμάζοντας διάφορα στησίματα και air discs. Καλός και με ωραία λειτουργία ο skyline αλλά στο θέμα γεύσης μένει στο απλά καλός και μέχρι εκεί, τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα. Τον θεωρώ"λίγο" υπερεκτιμημένο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στο ατμιστικό αποτέλεσμα μιά που αυτό είναι στην τελική το ζητούμενο.
Ήμουν έτοιμος να αγοράσω τον κλώνο αλλά μετά τις δοκιμές... Παμε γι'άλλα :)

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #359 στις: Ιουνίου 23, 2017, 19:43 »
O Τοdd πάντως κατέληξε το review λέγοντας "massive two thumbs up from me". Να τα λέμε κι αυτά, ε. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175978 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix