vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #465 στις: Ιουνίου 08, 2017, 13:49 »
Μετά από 5 τανκάκια έχω να πω πως ο ατμο είναι φοβερός στην τροφοδοσία του, με πολύ καλή γεύση (ακόμα και με 0.32 mm kanthal και 13W), χωρίς υποψία υγρασίας και.... αυτό που με εντυπωσίασε: δε μαζεύει υπολείμματα η αντίσταση με αποτέλεσμα το relax (όσοι το ατμίζουν ξέρουν) να μένει ανοιχτόχρωμο και διαυγέστατο μέχρι το τελευταίο ml!
Το μόνο ίσως αρνητικό που θα μπορούσα να του προσάψω είναι η μεγάλη κατανάλωση.
Επειδή μου κάνει εντύπωση αυτό για τη μεγάλη κατανάλωση που αναφέρεις και μάλιστα με τόσο χαλαρό στήσιμο που έχεις, με τι τον συγκρίνεις?

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #466 στις: Ιουνίου 08, 2017, 18:42 »
Ομολογώ... με τσιγαρίσιους...
Phenomenon, expromiser αλλά και με τον armed (1.5 pin)  :-[

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #467 στις: Ιουνίου 08, 2017, 18:57 »
@wannabe phenomenon έχω μια κάποια εμπειρία. ο Χάσαρ βγάζει πολύ περισσότερο ντουμάνι, ακόμα και με το 2mm pin. λογικό να έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση. 
Προσωπικά τον βρίσκω οικονομικό- στα ίδια watt π.χ ο Le Mirage μου έχει πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #468 στις: Ιουνίου 09, 2017, 17:02 »
Παρελαβα και εγω σημερα από συνατμιστη που αποφασισε να τον αποχωρισθει.
Κανενα πρόβλημα με οτιδήποτε, περα ότι πρεπει να τον μαθω όπως σε ολους τους καινούριους, οπου και αυτό είναι μεσα στην απολαυση...
Πλενω στα γρηγορα, μιας και νομιζω ότι σε λιγο θα εχει το ιδιο υγρο με τον προκατοχο :idiot1: που δεν είναι άλλο από την κλωνοταρτα.
Το pin που ειχε επανω είναι το 2mm, επισης αυτό που θα εβαζα και εγω και στηνω με 40αρι Nichrome και nakamichi σε 2,3mm τρυπανακι και 7σπειρες.
Το βαμβακι ουτε το στουμπωσα στις τρυπες ουτε και πολύ χαλαρο.
Τα οριγκακια του μια χαρα ηταν, απλα αλλαξα 2 σε κοκκινα σιλικόνης.
Η γευση είναι εφαμιλλη με του hurricane αν όχι κανα σκαλι πανω και πολλα σκαλια πανω από τον armed που εδωσα :dontknow:
Ησυχος στην τζουρα του και απολαυστικος.
Καλη επιλογή

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2017, 22:08 από antonelos »

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #469 στις: Ιουνίου 09, 2017, 18:18 »
@antonelos κούκλος με τα κόκκινα ορινγκάκια. Ποιο σετ βρήκες και τα ταίριαξες? Καλοάτμιστος φίλε!

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #470 στις: Ιουνίου 09, 2017, 18:21 »
Καλοάτμιστος :) Δύο παρατηρήσεις:  1. έχεις βάλει πολύ βαμβάκι και από οτι φαίνεται στη φωτο δεν τροφοδοτεί καλά, εκτός αν έκανε παιχνίδια ο φωτισμός. Επίσης απέφυγε να φουσκώνει έξω από τη περίμετρο του deck.
2. Το ντριπάκι σου το βλέπω για στενό. Αν η εσωτερική τρύπα του είναι πιο στενή από του top cup θα σου μπουκώνει και θα χάνεις και σε γεύση. Επίσης από δοκιμές που έχω κάνει με διάφορα ντριπάκια έχω δει οτι δεν παίζει καλά με μεγάλα στο ύψος, check it ;)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #471 στις: Ιουνίου 09, 2017, 20:21 »
Το στησιμο είναι ολοκαινουριο με 0 τζουρες. Ο φωτισμος θα είναι. Σε γευση δεν εχει καποιο θεμα.
Στο επομενο θα μαζεψω και τα βαμβακια.
Ντιπακι θα δοκιμασω καποιο άλλο και θα σου πω. Οντως εχει πιο στενη τρυπα από την καμπανα... αλλα δεν ξερω αν εχω και με μεγαλυτερη που να μου αρεσει στα χειλη :hmmm:.
Η φωτο πιο κατω είναι μετα από ένα τανκ, με μια υποψια υποτροφοδοσιας δεξια, αλλα δεν καταλαβαινω πραμα :tongue_smilie:
Ευχαριστω για τις συμβουλες :thumpup:

@arathorngr Δεν θυμαμαι διαστασεις ακριβως μιας και ειχα παρει διαφορα από
τον Σταματιαδη.
Νομιζω το πανω είναι 17χ1... το οποιο μπαινει λιγο σφιχτα.
Το κατω που παταει το τανκ δεν εκανε κανενα και εβαλα από κατω του, μια στρωση ταινια τεφλον... και τακ, κουμπωσε οσο επρεπε. ;)

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #472 στις: Ιουνίου 09, 2017, 20:40 »
Η γευση είναι εφαμιλλη με του hurricane αν όχι κανα σκαλι πανω και πολλα σκαλια πανω από τον armed που εδωσα :dontknow:



Tωρα αυτο που εγραψες με προβληματισε αρκετα.
Να φανταστω οτι εκτος απο την γευσησου εδωσε
και ομαλοτερη τζουρα απο τον armed?
Σιγουρα αυτο που βλεπω απο την φωτο ειναι οτι εχει ποιο
ευκολο στησιμο απο τον armed.

Αν μπορεις δωσε καμια πληροφορια σε συγκριτικο επιπεδο....


*Ενας κατοχος armed γνησιου, μαλλον/σχεδον  ετοιμος να τον αποχωριστει...


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #473 στις: Ιουνίου 09, 2017, 21:00 »
εχει πολυ καλη γευση.δεν ξερω αν ειναι τοσο τεραστια η διαφορα απο τον αρμντ αλλα πραγματικα αξιζει τα λεφτα του στο τριπλασιο σαν κλωνος.εχει αριστη γευση και πολυ δυνατο χτυπημα μιας και παιζει σε ψιλουτσικα βατ και με λιγο χοντρουτσικα συρματα(0.35-0.40 μμ)..η τζουρα του ειναι λιγο πιο αγρια απο του τηλεμαχου σιγουρα αλλα η γευση του και το χτυπημα του εμενα με κερδισαν

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #474 στις: Ιουνίου 09, 2017, 22:02 »
Να σημειωσω ότι μιλαω για τον κλωνο armed.
Προσωπικα, παντα, προσπαθησα αρκετα να βγαλω την λαδιλα που ερχεται και δεν τα καταφερα.
Τι κορεγκα, τι βρασίματα, τι ξυδια σοδες, κοντρα απορυπαντικα αυτή η γευση ηταν παντα εκει σε συγκεκριμενα υγρα που ξερω.
Μπορει να κανω και λαθος, εμενα δεν μου εκατσε καθολου, με κουρασε, αν και μου αρεσε σαν τζουρα και σαν εμφανιση.
Τα πολλα σκαλια κατω σε γευση ισως είναι υπερβολικος χαρακτηρισμος και λογο του παραπανω. Δεν θελω να προκαταβαλω καποιον γιατι κατά τα αλλα προκειται για έναν πολύ αξιολογο ατμοποιητη.
Οι τζουρες τους δεν απεχουν πολύ με μικρη προτιμηση στον hussar.
Προσωπικες εκτιμησεις

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #475 στις: Ιουνίου 11, 2017, 10:33 »
Ως κάτοχος του armed (γνήσιος) και του hussar (κλώνος),  με αντίστοιχο στήσιμο (watt 12 ως 14) θα βαθμολογούσα ως εξής:
Γεύση: armed 9,5/10 hussar 10/10
Χτύπημα: armed 10/10 hussar 9/10
Τον κλωνοarmed τον είχα και τον έδωσα μιας και (ο δικός μου) είχε θέματα λειτουργικότητας.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #476 στις: Ιουνίου 11, 2017, 11:02 »
Επειδή έχει φίλος τον armed (γνήσιο) κι έχουμε κάνει αρκετές συγκρίσεις, να πω ότι η διαφορά στη γεύση μεταξύ τους είναι μεγάλη, υπέρ του hussar.   Επίσης επειδή έχει τύχει να δοκιμάσω κλώνους από συνατμιστές οι οποίοι πίστευαν ότι έστηναν σωστά το hussar, να πω ότι ΔΕΝ είναι τόσο εύκολος όσο φαίνεται. Αν δε περαστεί το βαμβάκι όπως πρέπει για να έχει τη τροφοδοσία που πρέπει, απλά υποβιβάζεται πολύ η απόδοση του. Κάτι στησίματα που βλέπω στο youtube που σπρώχνουν και χώνουν τα βαμβακια με τα κατσαβίδια είναι για κλωτσιές. Κάποιος ξεκίνησε τη λάθος τοποθέτηση και τον αντιγράφουν οι υπόλοιποι ως συνήθως. Τέλος, για μια ακόμη φορά να γράψω ότι αυτός ο άτμο ΔΕΝ προτείνεται για ψιλά σύρματα και χαμηλά watt λειτουργίας.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #477 στις: Ιουνίου 11, 2017, 11:09 »
όπα ένα λεπτό γιατί με πήρε η μπάλα
εγώ τον δουλεύω με 0.32mm ss και έλεγχο θερμοκρασίας (όπως και όλους τους ατμοποιητες μου) και δουλεύει άψογα
μήπως εσύ δεν κατάφερες να τον στήσεις όπως πρέπει με ψιλά σύρματα για χαμηλά watt?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #478 στις: Ιουνίου 11, 2017, 11:12 »
Γιατί ο καημένος?
Με 27ga στα 14w (2άρι pin) κελαηδάει η τζούρα και η γεύση του :yes:
Το δε βαμβάκι το... περιποιούμαι πάντα και του φέρομαι με στργή και προδέρμ.
Σοβαρά τώρα, τον τηλέμαχο τον έχω 6 μήνες και εννοείται πως του έχω βρει τη χρυσή τομή για τα γούστα μου. Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκε ο hussar, άλλωστε έχει γίνει βασικός μου ήδη και θα τον πρότεινα με τα χίλια σε όποιον ενδιαφέρεται για αγορά ενός υπεραξιοπρεπούς κλώνου.

Edit: με πρόλαβε ο αποπάνω μου  ;D

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #479 στις: Ιουνίου 11, 2017, 11:16 »
όπα ένα λεπτό γιατί με πήρε η μπάλα
εγώ τον δουλεύω με 0.32mm ss και έλεγχο θερμοκρασίας (όπως και όλους τους ατμοποιητες μου) και δουλεύει άψογα
μήπως εσύ δεν κατάφερες να τον στήσεις όπως πρέπει με ψιλά σύρματα για χαμηλά watt?  :hmmm:
Φίλε Κώστα θα έχεις δει ότι με λίγο σύρμα και βαμβάκι οι περισσότεροι επισκευάσιμοι θα δουλέψουν. Το θέμα δεν είναι όμως να δουλέψουν αλλά να μας δώσουν αυτά που πρέπει ;) Εγώ να βοηθήσω θέλησα, από εκεί και πέρα και περί ορέξεως ουδέν σχόλιο :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias