vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #960 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 13:30 »
Κανουν 2-3 μέρες, να τα στείλουν στις κανονικές μέρες, οχι που τώρα είναι και οι γιορτές με όλο τον ανάλογο φόρτο!

Λίγη υπομονή, άλλωστε και απο τους Ιταλους να έπαιρνες και απο οπουδήποτε αλλού δε θα τα είχες σε 7-10 μέρες όπως τώρα με τον Πολωνό.

Απο κει και πέρα εγώ απο Inawera κατέληξα στην φράουλα και το black cherry. Ηταν αυτα που άρεσαν και σε οποιοδήποτε έδωσα να ατμήσει. Προσωπικά μου άρεσε και tabacco C. Τωρα δοκιμάζω την μπανάνα και το ροδάκινο.

Η καραμέλα, η βανίλια και το Eucaliptus mint με απογοήτευσαν, περίμενα περισσότερα. Ειδικα το Eucaliptus mint οπως ειπε και ενας φίλος πριν, είναι σαν να βάζεις vicks στη μύτη σου. Ολους οσους έδωσα να μυρισουν το ιδιο μου είπαν.

Οσο για Little Space drop, Tuscan Garden, tobacco Symphony... Για τα δικα μου γουστα και των δικών μου απλα απαράδεκτα. Ειδικα το Litle space drop...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2011, 13:40 από casperino99 »

Αποσυνδεδεμένος ktm_21

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #961 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 13:32 »
μου απαντησαν μολισ πριν λιγο και μου ειπαν οτι εχουν οντως φορτο εργασιας

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #962 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 14:20 »
Ατμίζοντας σκέτη βάση universal -το ''σκέτη είναι σχετικό γιατί υπάρχει αρωματάκι στη συνταγή τους- μου θύμισε τα πρώτα ατμιστικά υγρά αρχές του 2008 που κυκλοφορούσαν μόνο σε προγεμισμένα φιλτράκια και αρχικά μόνο ''tobacco'' και ''menthol'' προελεύσεως Κίνας. Κατά 99% είναι το ίδιο tobacco (γευστικά).
Αρκετά καπνικό με δυνατό throat hit και πυκνό ατμό. Δεν δοκίμασα ακόμη να το αναμίξω με αρώματα αλλά πιστεύω θα έχει ενδιαφέροντα αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #963 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 14:25 »
Τελικά μου φαίνεται ότι οι περισσότεροι από εδώ μέσα αφού παραγγείλουμε τα πάντα και στήσουμε ένα μικρό εργαστήριο σπίτια μας θα καταλήξουμε να ατμίζουμε τη dirty σκέτη η οποία είναι σούπερ και τα υπόλοιπα θα μείνουν στα συρτάρια... :D

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #964 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 14:31 »
εχεις απόλυτο δικιο iceberg και είχα αναφερει πριν κ κατι για τις βασεις της
οσο αναφορα τον χρόνο αναμονης πριν ατμιστουν οτι με την τελευταια
παραγγελεία εδω κ ενα μηνα παραγγείλα 300ml 2 100αρες vg κ 1 100αρα
dirty και ακόμα τα εχω απλα παρατήρησα ότι με την πάροδο του χρόνου
οπως είχε αναφερει κ ενα αλλο μελος δεν θυμαμαι ποιο πως η νικοτίνη
διασπάται.ειναι καλοδιατηρημενες αλλα δεν σχολιαστηκε καθολου εγω το
ειπα για να μην παιρνεται με το κιλο κ μετα σας βγει αχρηστη...εκει ειναι η
εταιρεια δεν φευγει

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #965 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 14:38 »
να κανω ενα σχολιο. το δεμα μου ηρθε χθες και απο χθες δοκιμαζω γευσης και βασεις. αυτο που βλεπω ειναι οτι η καυση γινεται πολυ ηπια.. δεν εχω καθολου χτυπημα στο λαιμο.. δοκιμασα νικοτινη 0-6-12 τι μπορει να συμβαινει? αλλαξα και 3 ατμοποιητες μηπως εφταιγε αυτο αλλα και παλι τιποτα... ρουφαω ρουφαω και τιποτα απο χτυπημα... φταινε οι βασεις? εχω vg-vpg 0-6-12 νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #966 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 14:48 »
Βασιλη τι εννοεις διασπαται?
Τι επιπτωση εχει αυτο στο ατμισμα?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #967 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 14:53 »
οτι είναι σαν να ατμιζεις με λιγοτερη νικοτινη από οτι
εχεις παραγγείλει....εγω ετσι παρατηρησα μετα από ενα μηνα
που εχω τις βασεις 12άρες σαν να κατι εχασε...δεν
καταλαβαινω

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #968 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 14:58 »
να κανω ενα σχολιο. το δεμα μου ηρθε χθες και απο χθες δοκιμαζω γευσης και βασεις. αυτο που βλεπω ειναι οτι η καυση γινεται πολυ ηπια.. δεν εχω καθολου χτυπημα στο λαιμο.. δοκιμασα νικοτινη 0-6-12 τι μπορει να συμβαινει? αλλαξα και 3 ατμοποιητες μηπως εφταιγε αυτο αλλα και παλι τιποτα... ρουφαω ρουφαω και τιποτα απο χτυπημα... φταινε οι βασεις? εχω vg-vpg 0-6-12 νικοτινη.
   υπαρχει καποιος που μπορει να μου εξηγηση τι γινεται?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #969 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:02 »
τις εχεις αραιωσει με κατι η τις ατμίζεις ως εχουν?
αν ως εχουν μηπως είναι πολύ πυχτη ιδιαίτερα η
σκέτη vg?

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #970 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:03 »
σήμερα μου ήρθε η πρώτη παραγγελία μου απο inawera.com έπειτα απο 9 ημέρες. 8 μπουκάλια των 10ml με διάφορες γεύσεις και διάφορα ποσοστα νικοτίνης (απο 12 ως 26). Έχω ένα bud atmo στα 3ohms. Να βάλω συγκεκριμένο υγρό σε εκείνο ή δεν παίζει ρόλο? Πάντως απο την εταιρία ούτε έκπτωση θυμάμε να πήρα ούτε κάποιο δωράκι όπως έχω διαβάσει κατα καιρούς.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #971 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:06 »
οτι είναι σαν να ατμιζεις με λιγοτερη νικοτινη από οτι
εχεις παραγγείλει....εγω ετσι παρατηρησα μετα από ενα μηνα
που εχω τις βασεις 12άρες σαν να κατι εχασε...δεν
καταλαβαινω

Thanks  :thumpup:
Εχω παρει μεγαλες ποσοτητες και εγω οποτε θα δω πως θα παει.

Αποσυνδεδεμένος ktm_21

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #972 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:06 »
προσωπικά δεν πιστεύω οτι το throat hit που σου δημιουργει κάποια αισθηση στο λαιμο σαν να κανεις κανονικο τσγαρο έχει να κάνει με κάποιο συστατικό που βάζουν επιτηδες για να στο δηιουργρί αυτό μιας και ακομη και στην ιδια εταρια διαφερει απο αρωμα σε αρωμα αρα λογικά δημιουργειται ατό ο καψιμο τσούξιμο αναλόγως τα συατάτικά του κάθε μιγματος.
Δεν νομίζω οτι εχει να κάνει με την ποιόηα του κάθε υγρου και της μαρκας αλλα με τον συδιασμο των αρωματων και τις βάσεις οπότε πας ψαχνοντας και οτι σ αλυπτει περισσότερο το προτειμας για το μελλον. διορθώστε με αν λέω κατι λαθος, ειναι προσωπικη μου αποψη.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #973 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:15 »
τις εχεις αραιωσει με κατι η τις ατμίζεις ως εχουν?
αν ως εχουν μηπως είναι πολύ πυχτη ιδιαίτερα η
σκέτη vg?
  οπως ειναι τις ατμιζω. εβαλα μονο γευση.. τι φταει λες ειναι πολυ πιχτη?

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #974 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:18 »
Θα ηθελα να γραψω κάτι όσο αναφορά τις βασεις της.
Δεν ξερω αν είναι ιδέα μου αλλα χρησιμοποιω για πολύ
καιρό τις βασεις της συγκεκριμενης εταιρείας και αυτό
που παρατηρω είναι οτι παρόλο που ειμαι στα 12mg
με τις τελευταιες βασεις που πηρα και οποιες προσμιξεις
κανω δεν αραιωνω καθολου οποτε την χρησιμοποιω αυτουσια
εχω παρατηρησει πως παρόλο την καλή τους φύλαξη σαν
να έχει ελαφρύνει λίγο και να μην νιωθω αυτό το εντονο
που έβγαζε οταν τις προτοειχα παραλάβει.Αν μπορέσει να
διασταυρωθει κατι τέτοιο καλό θα ηταν να μην κάνετε και πολύ
μεγάλες παραγγελείες και πανε τα λεφτα σας χαμένα.
Το είχα διαβάσει κ κάπου πως η νικοτίνη με τον καιρό διασπάται

Αν ειναι μεσα σε ενα μηνα να...εξατμιζονται οι βασεις τοτε δεν ξερω αλλα δεν αξιζει! Λογικα η βαση με τον καιρο χανει την δυναμη της, αλλα οχι και μεσα σε ενα μηνα. Εχω βαση που την πηρα το καλοκαιρι και ακομα μια χαρα κραταει. Δεν ξερω τελικα μηπως την φτηνια την τρωει ο παρας... :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310449 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278782 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias