vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, anetost, Jorge

Twitter

Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:34 »
Εγώ θα διαφωνήσω με  την τοποθέτηση του Arxos.
Για όλους εμάς τους χρόνιους καπνιστές, το τσιγάρο ήταν πολύ περισσότερα πράγματα από μερικές τζούρες ή από απλή λήψη νικοτίνης.
Είχε συνδεθεί με πάρα πολλές στιγμές (ευχάριστες και δυσάρεστες ) της ζωής μας, αλλά και με πολλές καθημερινές μας λειτουργίες.
Επιπλέον σε πολλούς από εμάς, λειτουργούσε αγχολυτικά και μάλιστα η αντικαταθλιπτική του δράση, αναγνωρίζεται και από τους γιατρούς , γι αυτό άλλωστε η χρήση του τσιγάρου επιτρέπεται στα ψυχιατρικά τμήματα (σε ειδικούς χώρους βέβαια).

Επίσης η χρήση του Η.Τ, δεν είναι απαραίτητο πως γίνεται από όλους μας, με την προοπτική του να κοπεί και αυτό κάποια στιγμή. Για πολλούς, το Η.Τ συνεχίζει να επιτελεί το ρόλο του κανονικού τσιγάρου. Επομένως δεν υπάρχει κάποιος αρχικός σκοπός που δεν πρέπει να ξεχνάμε ή που ξεχάσαμε.

Το Η.Τ. δεν είναι απαραίτητα τρόπος διακοπής του καπνίσματος (του κανονικού βεβαίως και είναι). Για πολλούς από εμάς είναι ένας διαφορετικός και πολύ πιο ασφαλής τρόπος συνέχισης του.
Εαν κάποιον τον ικανοποιεί να το έχει πιπίλα ή μπιμπερό, καλά κάνει να το έχει. Εαν σε άλλον τον ικανοποιεί να ατμίζει στα 36 mg και να κάνει μια τζούρα όποτε μπαφιάσει, καλώς να κάνει έτσι.

Αν κάποιος το βλέπει σαν Gadget και θέλει να κάνει το ψώνιο του και αισθάνεται έτσι ωραία...ας το κάνει.

Ο σκοπός για τον καθένα είναι διαφορετικός.


Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:44 »
Τα ειπες ολα parpen  :yes:
Ειμαστε ολοι τοσο διαφορετικοι,
αλλο τοσο διαφερουν οι αναγκες μας.
Οσο για αυτους που εχουν στοχο να διακοψουν καποια στιγμη
τον ηλεκτρατμισμο μαλλον αυτο εχουν αναγκη και καλα θα κανουν,
οπως και οι υπολοιποι καλα θα κανουν να συνεχισουν να εχουν διαφορετικη αποψη.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:45 »
Δυστυχως ( μιλαω προσωπικα ) με την δικαιολογια πως ετσι κι αλλιως θα τα,δινα σε τσιγαρα , καπνιζα 3-3μιση πακετα . Αρα ειχα ενα μηνιαιο εξοδο 400 περιπου ευρω . Στους 10 μηνες ειναι 4000 . Υπολογιζω ,χωρις να εχω κρατησει αποδειξεις η αρχειο οτι εχω δωσει 2000-2500 ευρω.  Τα 1500 τους πρωτους 3-4 μηνες . Γεγονος ειναι, τουλαχιστον απο την δικη μου οπτικη , οτι το φορουμ αν εξαιρεσεις τις πολυτιμες πληροφοριες , την καλη παρεα που σου κρατουν τα μελη του σαν μια κοινοτητα , ειναι και τρομερα προτρεπτικο σε υπερκαταναλωση .

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:02 »
Σίγουρα γκατζετάκηδες χομπίστες και άνθρωποι που ακολουθούν ό,τι καινούργιο κυκλοφορεί υπάρχουν σε πολλούς τομείς. βλ. κινητά, PC, αυτοκίνητα κτλ. Και κανένας δε θα τους κριτικάρει αρνητικά γί αυτό.

Το μήνυμα πιστεύω ότι θέλει να δείξει και την άλλη πλευρά του θέματος σε έναν νέο χρήστη σαν το φίλο μας παραπάνω που βρίσκεται στην τρίτη μέρα ατμίσματος, ο οποίος μπαίνει στο φόρουμ και μένει άναυδος από το πλήθος των πληροφοριών και της εξειδίκευσης και προχωρεί με δειλά βήματα στην απόκτηση ενός η.τ. με την εντύπωση ότι δύσκολα θα τα καταφέρει να χειριστεί το θέμα.

Ο νέος χρήστης θα πρέπει να έχει υπόψιν του ότι αν πολλοί παλιότεροι χρήστες μπήκαν σιγά σιγά στο τριπάκι του κυνηγητού του "άγιου δισκοπότηρου" δεν είναι απαραίτητο να συμβεί και στον ίδιο. Αν κάποιος ανατρέξει λίγο στο παρελθόν μπορεί πολυ εύκολα να κατανοήσει τους λόγους που αρκετά παλιότερα μέλη βρέθηκαν σ´ αυτή τη θέση. Ο λόγος ήταν η αυτονομία. Μέχρι πριν την έλευση του eGo η αυτονομία ρεύματος στα η.τ. ήταν απλά ελεεινή. Κανένας δε θέλει να κυκλοφορεί με μια χούφτα μπαταρίες στην τσέπη οπότε το mod είναι πράγματι η λύση.

Και πάλι όμως και με τις μπαταρίες του eGo παρέμεινε το θέμα της αυτονομίας υγρού, γί αυτό και βγήκαν τα afs, avs κτλ. Και αυτό όμως έχει λυθεί πια με την έλευση των μεγάλων ατμοποιητών και καρτομάιζερ. Βλ. Hybrid, Giant, eGo-W, ICE κτλ.

Άρα ο νέος χρήστης η.τ. Δεν έχει πια λόγο να μπαίνει στο κυνηγητό που μπήκαν οι παλιότεροι, εκτός αν ανήκει στην κατηγορία που ανέφερα στην αρχή. Βέβαια κάποιες δοκιμές δε θα τις αποφύγει μέχρι να καταλήξει αλλά με λίγο διάβασμα παραπάνω μπορεί να πάρει αποφάσεις που θα τον βοηθήσουν να αποφύγει αποτυχημένες αγορές.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:08 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:14 »
parpen, δεν σκέφτομαι να σταματήσω το άτμισμα. Ίσα ίσα που μου αρέσει και πολύ χαίρομαι που το γνώρισα
Όταν λέω οτι είναι συσκευή διακοπής καπνίσματος, εννοώ οτι με το η.τ. σταματάμε τελείως το κ.τ, μας χάνει ο περιπτεράς μας από πελάτες, αποδεσμεύουμε τα χέρια μας από αναπτήρες, χαρτάκια, πακέτα, καπνούς, πίπες, σκουπάκια και τα αντικαθιστούμε ολοκληρωτικά με κάτι άλλο.
Έτσι, δικαίως χαρακτηρίζεται "συσκευή διακοπής" καπνίσματος, έτσι το αρχίσαμε όλοι μας, έτσι το χρησιμοποιούμε και έτσι θα το χρησιμοποιούμε στην συνέχεια.

Πέραν αυτού, το σκεπτικό μου είναι η μετεξέλιξη της αντικατάστασης και οι επιπτώσεις της στη ρουτίνα της ζωής μας.

Έκανε κανείς παλιά το μάγκα σε αυτόν που κάπνιζε ultra slim επειδή ήταν καμελιάς; Το έπαιζε κανείς βαρυπέμονος με τα άφιλτρα gauloises στο χέρι σε αυτούς που κάπνιζαν extra light ?
Γιατί λοιπόν πειθαναγκαστικά να αναθεωρούμε τις συσκευές η.τ. την μία μετά την άλλη με βαρύγδουπες και ειρωνικές δηλώσεις μεταξύ μας "τα 3,7 πέθαναν" και άλλα τέτοια.

Διάβαζα προχθές ένα topic σχετικά με το γιατί πρέπει να αγοράζουμε απευθείας mods και να προσπερνάμε με τη μία τις κινεζιές, δοσμένο με έναν άκρως απόλυτο τρόπο, λες και αυτός που ΔΕΝ θα το κάνει, ΔΕΝ θα καταφέρει να κόψει ποτέ το τσιγάρο. Το θεωρείς σωστό αυτό ?

Συμφωνώ οτι δεν είμαστε όλοι ίδιοι, έτσι ξεκινάω κι εγώ άλλωστε το κείμενό μου. Ποικίλουν οι ανάγκες μας, οι απαιτήσεις μας, όπως και τα πορτοφόλια μας.
Προσπαθώ όμως να διαχωρίσω τις πλασματικές ανάγκες από τις ουσιαστικές, πιάνοντας τα πράγματα από την αρχή.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:25 από ArXoS »

Αποσυνδεδεμένος thanatiforos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:32 »
Τι ωραια πραμματα διαβασα σημερα στο forum!Του Arxos η τοποθετηση ειναι συγκλονιστικη και αφυπνιστικη.Εγω ουτε ενα μηνα δεν εχω που ατμιζω,κι εχω προλαβει να γεμισω μπουκαλακια,carto,ατμο κτλ μεχρι να βρω κατι ιδανικο,ενω το ego-t με το giant μια χαρα με καλυπτει,με halo αρωματακια.Θα πρεπει να περιορισω την πιπιλα και να κοιταξω τον αρχικο μου σκοπο που ηταν:8 μηνες ατμισμα,τους τελευταιους με non και μετα να το χαρισω στον αδερφο μου,να το κοψει κι αυτος.Το η.τ ειναι οποσδηποτε μια παρα πολυ  καλη συσκευη διακοπης καπνισματος.Ειναι κι αλλα πραμματα,οπως εγραψε κι ενας αλλος φιλος πιο πανω,και οποσδηποτε εχει δικαιωμα να το χρησιμοποιει οπως θελει.Αυτο ειναι αυτονοητο,και κανενας ψογος περι αυτου.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ομως ειναι συσκευη ΔΙΑΚΟΠΗΣ καπνισματος και επανερχομαι στον αρχικο μου σκοπο.Θα παρω giant για καβαντζα και συνεχιζω με τα πολυ ωραια μου υγρα,να μειωσω νικοτινη και να απεξαρτηθω.Arxos,δεν σε γνωριζω,αλλα να ξερεις πως σε ευχαριστω.Με ξυπνησες!Πολυ μεστη σκεψη εχεις!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:32 »
Γιατί λοιπόν πειθαναγκαστικά να αναθεωρούμε τις συσκευές η.τ. την μία μετά την άλλη με βαρύγδουπες και ειρωνικές δηλώσεις μεταξύ μας "τα 3,7 πέθαναν" και άλλα τέτοια.

Διάβαζα προχθές ένα topic σχετικά με το γιατί πρέπει να αγοράζουμε απευθείας mods και να προσπερνάμε με τη μία τις κινεζιές, δοσμένο με έναν άκρως απόλυτο τρόπο, λες και αυτός που ΔΕΝ θα το κάνει, ΔΕΝ θα καταφέρει να κόψει ποτέ το τσιγάρο. Το θεωρείς σωστό αυτό ?


Συμφωνώ και επαυξάνω αν θέλεις. Ακριβώς σε αυτό το πνεύμα κινείται και η δική μου τοποθέτηση. Ο καθένας επιλέγει ότι θέλει  και το χρησιμοποιεί όπως του αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:35 »
Είναι πανάκεια δηλαδή οτι κόβεις το κ.τ μόνο με moda και με επένδυση των 200 ευρώ ?

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 14:27 »
Φίλε Arxos....ΟΛΑ αυτά που έγραψες σίγουρα οι πιο πολλοί τα έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας....αλλά σαν παρορμητικοί που είμαστε τρέχαμε για το "καινούργιο" και καλύτερο (ντουμάνι, εμφάνιση κτλ κτλ).
Με "έπιασα" χτες το βράδυ ΕΝΑ ΚΛΙΚ πριν την παραγγελία provari (μαζί με τα παρελκόμενα στα 220€ περίπου).....αφού σκεπτόμενος οτι ξεκινώντας με Hybrid (30/7/11) που με κάλυπτε απόλυτα, αγόρασα ΚΑΙ το ICE  στις 25/8/11 (που τελικά ΔΕΝ έχει και τεράστιες διαφορές) , έχοντας παραγγείλει υγρά για κανά 6μηνο (πιο πολύ για να δοκιμάσω ΜΗΠΩΣ μου ξεφύγει το "ΤΕΛΕΙΟ" ) αφού ήμουνα ικανοποιημένος σχετικά με αυτό τα 2-3 που είχα πάρει εξαρχής....
Με το κτ ΔΕΝ ειχα σκεφτεί ποτέ για ντουμάνι κτλ κτλ..  (ρε συ τα καμελακια βγάζουν πιο ντουμάνι απο τα μαλμπορακια) ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑ σε αυτό το τρυπάκι τοτε?? ΔΕΝ το έκοψα ?? δεν ικανοποιούμε με το ητ που είχα πάρει αξαρχής?? γιατί όλα αυτά??
Φιλε ειλικρινά μπράβο που "έδωσες κλωτσιά" στο μυαλό και ήρθαν τα "πίσω, μπροστά"  αν μου επιτρέπετε να το παρομοιάσω έτσι.... :respect:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 14:38 »
Προσωπικά δεν θεωρώ το η.τ. συσκευή απεξαρτησης απο τη νικοτίνη, αλλά καθαρά για αναψυχή. (άλλο διακοπή καπνίσματος και άλλο η νικοτίνη)
Δεν είχα κανένα πρόβλημα με το κανονικό τσιγάρο πέραν του ότι είχε αρχίσει να με πειράζει στην υγεία μου. Αν δεν με πείραζε δεν επρόκειτο να έμπλεκα με το η.τ.
Οσο δεν με πείραζε δεν έκανα συχνά αλλαγές γιατί το τσιγάρο απλα... λειτουργούσε. Αν φτιάχναν ενα ακίνδυνο τσιγάρο, σήμερα κιόλας θα ξαναγύρναγα σε αυτό.
Βέβαια το τσιγάρο δεν είναι ένα νεο προϊόν. Τις παιδικές του ασθένειες τις πέρασε ίσως και πριν γεννηθούμε εμείς. Το μόνο πρόβλημα του είναι ότι σκοτώνει...

Ο σημαντικότερος λόγος που έχω προβεί σε αρκετές αγορές είναι τα χρηστικά προβλήματα.
Π.χ. το dripping. Αν δεν είχα πρόβλημα με μπουκαλάκια και χαρτοπετσέτες (αυτό το τελευταίo με dripping shield ξεπερνιέται, το μπουκαλάκι όμως όχι) στους εξωτερικούς χώρους δεν θα είχα αγοράσει τίποτε πέραν των 510 LR, 901 LR και μιας 900άρας eGO μια  που το dripping με ικανοποιεί απόλυτα.
Με τα τελευταία όμως carto που έχουν βγεί τα οποία αρχίζουν και είναι ικανοποιητικά πλέον έχω κόψει πάρα πολυ τις αγορές, γιατί απλά το σύστημα άρχισε να λειτουργεί επιτέλους!
Μεσα dripping έξω carto

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 14:51 »
Είναι πανάκεια δηλαδή οτι κόβεις το κ.τ μόνο με moda και με επένδυση των 200 ευρώ ?

Φίλε ArXos πανάκεια δεν είναι τίποτα...και ειδικά αν σκεφτούμε οτι ουσιαστικά μιλάμε για συσκευές που βγάζουν ατμό...
Άλλες με μεγαλύτερη ώθηση άλλες με μικρότερη...σιγά τα ωα δηλαδή...

Προσωπικά πέρασα στα mod - αν και το eGo παραμένει πάντα ο σωτήρας μου- όχι επειδή είμαι gadgetακιας, ουτε επειδή είμαι επιδειξιομανής, ούτε έχοντας την λογική του ΄΄ το κάπνισμα κόβεται μόνο με μοντ...΄΄αλλά ακριβώς λόγω της οικονομικής στενότητος...

Όταν πρωτοαρχισα το άτμισμα έπρεπε να δίνω 20 ευρω το 15νθημερο για ατμοποιητές και άλλα τόσα για υγρά...
Οι ατμοποιητές συχνά μου ΄΄έσπαζαν΄΄ τα νεύρα με τις διαρροές  και την γενικότερη θνησιγένειά τους...
Οι τιμές στα υγρά μου φαινόταν υπερβολικά υψηλές...
Το ίδιο και των μπαταριών...
Ασε που οταν ενα είδος ατμοποιητή σου χαλάει σχετικά γρήγορα πρέπει να δοκιμάσεις κάποιο άλλο με την ελπίδα οτι θα σου βγει ανθεκτικότερος κ.ο.κ.
Όλα αυτά είναι έξοδα που τείνουν να βάλουν έναν ατμιστή σε ένα φαύλο κύκλο αγορών...

Από εκεί και πέρα ευτυχώς υπάρχουν κάποια παιδιά εδώ μέσα που με παρότρυναν να περάσω σε κάτι πιο ποιοτικό, οικονομικό και ανθεκτικό...
Έτσι εφοδιάστηκα κάποια φθηνά μεν ανθεκτικότατα δε mod...το ένα από τον Βαγγέλη SEB και το άλλο από τον Γιάννη Craven - τους αναφέρω ονομαστικά διότι τους οφείλω την μεταπήδησή μου αυτή - και μαζί με αυτά και έναν επισκευάσιμο ατμοποιητή...
Πήρα και τις βάσεις μου για να φτιάχνω με ελάχιστο κόστος τα υγρά μου και τελείωσα...

Συμπέρασμα..ναι το κάπνισμα δεν κόβεται μόνο με mod αλλά ο συνδυασμός ποιότητα - οικονομία κατ εμέ τουλάχιστον οδηγεί - προς το παρόν τουλάχιστον- προς τα εκεί...

Η κατηγορία ΗΤ= προέκταση του πέους μου εν είδει αυτοκινήτου, είναι μία άλλη ιστορία...


Είμαι σίγουρος οτι αν δεν υπήρχε το φόρουμ να ποστάρουμε κάθε φορά το καινουργιο μας απόκτημα προκαλώντας τον θαυμασμό των υπολοίπων, πολλοί θα ήμασταν ακόμη με πολύ πιο φθηνές επιλογές...


Είχα σχεδόν αποφασίσει - και μπορεί να μου ξανασυμβεί κάλλιστα- να αγοράσω το Provari...αλλά σε μία στιγμή περισυλλογής αντελήφθην το φαιδρό της υποθέσεως, αφού προσωπικά δεν μου αρέσει να κυκλοφορώ με τόσο μεγάλο κατασκεύασμα και δεύτερον δεν θα μου προσέφερε τίποτα παραπάνω από οτι έχω ήδη...
Ούτε έχω καμία πρόθεση να ανεβοκατεβαίνω τα βολτ μιας που στα 5 είναι το ανώτατο για μένα που προσφέρει την μέγιστη ατμιστική απόλαυστη...
Προς Θεού δεν κατακρίνω τα παιδιά που έχουν Provari ή ο,τιδήποτε άλλο...
Απλά εμένα θα μου ήταν περιττό...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 15:05 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 14:58 »




Γιατί λοιπόν πειθαναγκαστικά να αναθεωρούμε τις συσκευές η.τ. την μία μετά την άλλη με βαρύγδουπες και ειρωνικές δηλώσεις μεταξύ μας "τα 3,7 πέθαναν" και άλλα τέτοια.

Διάβαζα προχθές ένα topic σχετικά με το γιατί πρέπει να αγοράζουμε απευθείας mods και να προσπερνάμε με τη μία τις κινεζιές, δοσμένο με έναν άκρως απόλυτο τρόπο, λες και αυτός που ΔΕΝ θα το κάνει, ΔΕΝ θα καταφέρει να κόψει ποτέ το τσιγάρο. Το θεωρείς σωστό αυτό ?



Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης άλλα κατάθεση προσωπικής εμπειρίας είμαι ενας από αυτούς που με ειρωνικές η βαρύγδουπες δηλώσεις και topics (για άλλους )έκανα όλα τα παραπάνω, αλλά..........
Όταν ξεκίνησα το ατμισμα πριν δυόμιση χρόνια οι κινεζιες των 3,7 βολτ και 280 mha μπαταρία τότε σε σύγκριση με ένα mod στα 6 βολτ και μια μέρα αυτονομίας ήταν η μέρα με την νύχτα.
Ξεκίνησα με ένα πακετο αν θυμάμαι καλά (tabacco) που το χρυσοπλήρωσα 100 ευρώ και τα 5 ανταλλακτικά φιλτρακια 25 ευρώ και το παράτησα στην πρώτη εβδομάδα.
Να μην τα πολυλογώ εκεί που θέλω να καταλήξω ειναι άλλες εποχές κάποιοι ταλαιπωρήθηκαν πολύ με το ΗΤ, και σε καποιες άλλες εποχές όχι τόσο μακρινές και ταυτόχρονα  γρήγορα εξελισσόμενες τεχνολογικά  πολλοί μπορεί να βρήκαν το Άγιο δισκοπότηρο.
Ίσως τα topics εκείνα έπρεπε να διαγραφούν γιατί  όταν τα γράφαμε δεν υπήρχαν afs a2 iatty ego-t και πολλά άλλα.           

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 15:06 »
Γι' αυτό ανέφερα και το ιστορικό παραπάνω, Βαγγέλη.
Τα post εκείνα δείχνουν ακριβώς το πόσο δύσκολα ήταν τότε τα πράγματα και μόνο και μόνο γι' αυτό πρέπει να παραμείνουν γιατί έχουν και ιστορική αξία.
Εξάλλου το έχω αναφέρει τόσες φορές ότι πρέπει οι αναγνώστες να κοιτάζουν τις ημερομηνίες δημοσίευσης των μηνυμάτων γιατί οι εξελίξεις τρέχουν με γοργούς ρυθμούς.

Για μένα το πρόβλημα της αυτονομίας μπαταρίας και υγρών σε εργοστασιακά προϊόντα βρήκε λύση μόλις το τελευταίο δίμηνο αν όχι μήνα.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 15:09 »
Είναι πανάκεια δηλαδή οτι κόβεις το κ.τ μόνο με moda και με επένδυση των 200 ευρώ ?
οχι εγω τουλαχιστον με το ego t το εκοψα ! τα υπολιπα ειναι καθαρα θεμα γουστου και προσοπικων επιλογων ολλα κινεζικα η μη 3.7 η 12 βολτα κανουν τιν δουλια τους  :yes: απλα οσον αφορα εμενα προσοπικα κιταω να το απολαμβανω κιολας το κοψημο του κτ οσο το δινατον περισοτερο ... παρτω σαν να θελω να το γιορτασω  ;) το κοστος δεν ειναι θεμα μιας και καπνιζα 3 πακετα την μερα οποτε οτι και να παρω ....  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 15:15 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 15:12 »
SEB, όχι ρε αδερφέ, τι αντιπαράθεση, κουβέντα κάνουμε
Μάλιστα, το topic που ανέφερα ούτε που θυμόμουν οτι ήταν δικό σου (δε θυμάμαι καν που βρίσκεται, αν θέλεις βάλε κάποιο λινκ). Το διάβασα τυχαία και αυτό κυρίως με έκανε να αποφασίσω να περάσω κι εγώ στις ¨εξερευνήσεις" πριν μήνες. Απλά τώρα έχω αρχίσει να αισθάνομαι θύμα, παρά νικητής ενάντια του κ.τ. Οι λόγοι είναι όλοι αυτοί που ανέφερα

Ο Gabriel74 πάντως έχει κάποιο δίκιο, αν ξέρεις και κάνεις στοχευμένες αγορές και μένεις εκεί μέχρι (τουλάχιστον) να σου κάνουν απόσβεση. Ποιος όμως το κατάφερε αυτό με τη μία?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8261 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33882 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237194 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085137 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10074 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12