vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, takoulas, panoskapa, Milarepa, Jorge

Twitter

Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 05:00 »
Καλημέρα e-kapnisma. Καλούμαι να γράψω για το Εgo-T από την http://www.ivape.eu/

Από την αρχή ήμουν προβληματισμένος, για το τι μπορώ να πω για το Ego-T μετά από 8 μήνες κυκλοφορίας και 92 σελίδες δοκιμών και σχολίων στο παρόν forum. Θεωρώ ότι έχουν ειπωθεί  τα πάντα σχετικά με τη χρήση του, τη συντήρησή του, τα υπερ του και τα κατά του.  Πολλοί ίσως να θεωρούν το Ego-T θέμα ξεπερασμένο. Εγώ προσωπικά έχω «τελειώσει» πάνω από 20 Ego-T τους τελευταίους μήνες, και έχω και αρκετούς στο συρτάρι μου σε όλες τις παραλλαγές του (lr, typeA, typeB κτλ) για εφεδρεία.

Σίγουρα πρόκειται για ένα επαναστατικό προϊόν για το άτμισμα, παραγκώνισε με την διάθεσή του τους τότε κυρίαρχους του χώρου (901, 510, 401, 306 κ.α), επαναπροσδιόρισε την τροφοδοσία των ατμοποιητών αντικαθιστώντας  τα φυσίγγια  πολυεστέρα με Tank (εξού και Ego-T(ank)), παρέσυρε πολλούς κατασκευαστές να προσαρμοστούν στη φιλοσοφία του (Bulli) και αναμφισβήτητα σε αυτό (Ego-T)  οφείλουν πολλοί ατμιστές την μύησή τους στο η.τ. Πρόκειται για την πιο ανταγωνιστική συσκευή άτμισης παγκοσμίως και σίγουρα για το κορυφαίο η.τ σε πωλήσεις για το 2011.
Έχουμε πει τα πάντα για τα Ego-T, ό,τι και να σας γράψω θα πρόκειται για επανάληψη που σίγουρα δε θα διαβαστεί από κανέναν και θα καταντήσει γραφική. Σας παραπέμπω λοιπόν στο ανάλογο topic μιας και πρόκειται για κλασσική Ego-T συσκευή χωρίς εμφανείς διαφορές από τις ήδη υπάρχουσες ή (και) περιμένω οποιαδήποτε απορία για τη συσκευή Alter Ego-T να σας εξηγήσω (σχετικά με τη χρήση της ή οτιδήποτε άλλο).

Οφείλω όμως να γράψω 2 λόγια αντί προλόγου, όχι συνοψίζοντας για το Ego-T, αλλά γενικά κάποιες προσωπικές σκέψεις και εντυπώσεις που απεκόμισα μετά από 10 μήνες ατμίσματος.



Υπάρχουν πολλοί τύποι ατμιστών, ανάλογα όπως υπάρχουν και πολλοί τύποι καπνιστών. Για παράδειγμα, άλλος χρησιμοποιεί το η.τ. ευκαιριακά καταναλώνοντας 1ml υγρού την ημέρα, ενώ άλλος το κρεμάει στο στόμα του σα πιπίλα καταναλώνοντας πάνω από 8ml. Άλλος πάλι ατμίζει με κοφτές τζούρες, άλλος με παρατεταμένες. Ακόμα πιο ειδικά, άλλος ατμίζει με θωρακική εισπνοή και με δύναμη, άλλος με διαφραγματική εισπνοή και χαλαρά. Ε λοιπόν, ανάλογα υπάρχουν και πολλοί τύποι ατμιστικών συσκευών, για να καλύψουν όλη την γκάμα των ατμιστών, κοινώς, δεν είναι όλα τα η.τ. για όλους (όπως υπάρχουν και 500 μάρκες κ.τ για όλους τους τύπους καπνιστών). Ξεκινάω με αυτή τη διαπίστωση, ακριβώς επειδή μετά από τόσους μήνες κυκλοφορίας του Ego-T, στο παρόν forum (και όχι μόνο) υπάρχουν διάσπαρτα μηνύματα από χρήστες που αναφέρονται σε αυτό με δυσαρέσκεια, ορμώμενοι από τις κακές τους εμπειρίες (διαρροές, έλλειψη  γεύσης, χτυπήματος κ.α).

Δεν πρόκειται να μυθοποιήσω το Ego-T χάριν του review, θέλω μόνο να προτείνω έναν διαφορετικό τρόπο «αντιμετώπισης» του ατμίσματος, όπως ακριβώς το βιώνω μετά από 10 μήνες.


Αγαπητοί φίλοι, θεωρώ ότι οι περισσότεροι από εμάς έχουμε παρασυρθεί σε ένα «άθλημα» που δεν είναι άθλημα. Αναλωνόμαστε σε ένα ατελείωτο κυνήγι θησαυρού, ψάχνοντας το τέλειο throat hit, ξοδεύουμε χρήματα αγοράζοντας συνέχεια νέες συσκευές ελπίζοντας ότι θα είναι καλύτερες από αυτές που έχουμε ήδη, μοντάρουμε τις παλιές μας προσπαθώντας το 100% της απόδοσής τους να το κάνουμε 101%, φτάνουμε σε σημείο να επιδεικνύουμε το οπλοστάσιό μας λες και είναι παράσημα πολέμου και πάρα πολλές φορές διαπληκτιζόμαστε μεταξύ μας ξεχνώντας τον βασικό μας σκοπό : να απαλλαγούμε από το κανονικό τσιγάρο.

Να απαλλαγούμε από το κανονικό τσιγάρο .

Τι είναι το η.τ ; Είναι μια συσκευή που θα πρέπει να την έχουμε δίπλα μας, και να τη χρησιμοποιούμε όταν μας έρθει η ανάγκη να κάνουμε κανονικό τσιγάρο: κάνουμε τη τζουρίτσα μας με η.τ για να ξεχαστούμε από το κ.τ. και να απεξαρτηθούμε σιγά σιγά από τη βρώμα και το θάνατο. Αυτό μου φαίνεται το έχουμε ξεχάσει με τον καιρό, και αποκτάμε τελικά νέες εξαρτήσεις που ποτέ δε θέλαμε, και στην ουσία δεν έχουν να μας προσφέρουν και τίποτε. Για να γίνω πιο σαφής, αναφέρομαι στη μανία του γκατζετάκια που πάρα πολλές φορές μας έχει φέρει σε κατάσταση αλλοφροσύνης εδώ μέσα. Έχουμε πέσει δηλαδή (ακόμα κι εγώ, δε το κρύβω) στο τρυπάκι της ανεύρεσης της πιο super ατμομηχανής, λες και δεν ξέρουμε όλοι μας ότι ο λαιμός μας συνηθίσει το η.τ. πολύ εύκολα  και ό,τι και να βάλουμε στο στόμα μας μετά από λίγη ώρα θα μας φαίνεται … αέρας.
Πιστεύω πως ό,τι και να πάρουμε, ό,τι και να αγοράσουμε, ποτέ δεν θα είμαστε ικανοποιημένοι. Μια ζωή θα αφήνουμε στα συρτάρια μας συσκευές που τις χρησιμοποιήσαμε για λίγες ώρες μόνο και θα τρέχουμε να αγοράζουμε νέες. Ο λόγος; Πιστεύω ότι χρησιμοποιούμε το η.τ. λάθος.

1.   Δεν είναι το η.τ. πιπίλα, ούτε μπιμπερό. Δεν είναι το η.τ. συσκευή που λέει «καπνίστε άφοβα όσο γουστάρετε» για να βγάζουμε όλοι πάνω τους το άχτι μας που δε καπνίζουμε, είναι συσκευή διακοπής καπνίσματος και έτσι πρέπει να το χρησιμοποιούμε. Δηλαδή, να κάνουμε τη τζούρα μας όποτε έχουμε ανάγκη το κ.τ, και όχι όποτε δεν κοιμόμαστε. Με αυτό τον τρόπο, ο λαιμός μας δε συνηθίσει τον ατμό προσφέροντας πάντα την ικανοποίηση του υποκατάστατου, ενώ ΟΛΕΣ οι συσκευές αποδίδουν όπως πρέπει : δεν έχουν διαρροές, δεν χάνουν την απόδοσή τους, έχουν αντοχή και διάρκεια.  Αν πουσάρουμε τους ατμοποιητές πέραν των ορίων τους υπερβάλλοντας στο άτμισμα, τότε ό,τι και να έχουμε στα χέρια μας, θα δυσλειτουργεί και γρήγορα θα σταματήσει να μας ικανοποιεί. Δεν θα φταίει το DualCoil που κάηκε ο πολυεστέρας του, ούτε το Ego-T που άδειασε η δεξαμενή του στα χέρια μας αν χρησιμοποιούμε τις συσκευές αυτές στα όριά τους. Δε θα φταίει το η.τ. αν σταματήσει να μας ικανοποιεί στο λαιμό.  Εμείς φταίμε που στις 10 εισπνοές που κάνουμε, οι 9 είναι ατμός και 1 είναι αέρας (έτσι για διάλειμμα)

2.   Δεν είναι το η.τ. μέσο εκτόνωσης φαλλικού κομπλεξισμού. Έχουμε καταντήσει οι περισσότεροι να επιδεικνύουμε τα 40ποντα δεσμά μας (κουμούτσες, κλαρίνα για όσους δεν καταλαβαίνουν) αγνοώντας τα φάσκελα που μπορεί να μας ρίχνουν οι γύρω μας, ενώ σνομπάρουμε μεταξύ μας χρήστες (που κατά τα άλλα έχουν τον ίδιο σκοπό με εμάς, να κόψουν το κάπνισμα) επειδή ατμίζουν στα 3,7Volts, επειδή έχουν η.τ. παλιότερο από το δικό μας ή επειδή χρησιμοποιούν εργοστασιακό η.τ και όχι moda
Ειλικρινά, χαίρομαι όταν βλέπω συναδέλφους (ατμιστές) που έχουν μόνο ένα ego στην κατοχή τους. Ζηλεύω όταν τους βλέπω να είναι με τον ίδιο ατμοποιητή 20 μέρες, και να τον αντικαθιστούν μόνο όταν χαλάει. Θα ήθελα να ήμουν στην θέση του Atmos που έχει κολλήσει στα 510D (τυχαίο παράδειγμα ανέφερα) ή ακόμα και του πατέρα μου που έχει ακόμα στα χέρια του το Prestige ...
Από την άλλη προβληματίζομαι όταν συνειδητοποιώ ότι το συρτάρι μου είναι τίγκα και δε χωράει άλλες προμήθειες (ακόμα θυμάμαι το σχόλιο συναδέλφου για τις προμήθειές μου για το καλοκαίρι), τα παίρνω όταν το φιτίλι που έστριψα νωρίτερα θέλει πάλι άλλαγμα, αγανακτώ όταν η moda μου αρχίζει και χάνει στις ενώσεις και νοσταλγώ την ατμιστική συσκευή που είχα πριν 6-7 μήνες, όταν είμαι εκτός σπιτιού και έχω μείνει από η.τ. επειδή το super κλαρίνο μου είναι μόνο θεωρία και όχι πράξη.

Τι θέλω να πω με όλα αυτά ...
Αρχίζω και συνειδητοποιώ ότι τα πράγματα τελικά είναι πολύ πιο απλά από ότι τα έχουμε κάνει.

...

Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνείτε οι περισσότεροι με όλα αυτά, έγραψα άλλωστε από την αρχή ότι πρόκειται για προσωπικές σκέψεις-συναισθήματα συσσωρευμένα μετά από 10 μήνες ατμού. Απλά, επ αφορμή του Alter Ego-T μετά από τόσους μήνες χρήσης Ego-T, βρήκαν την ευκαιρία να βγουν στην επιφάνεια.

Θα ήθελα πάντως να τα συζητούσαμε, με όποιον έχει όρεξη ..



Θα ακολουθήσει σε επόμενο μήνυμα η παρουσίαση των πακέτων Alter Ego-T και Alter Ego Dual Coils όπως μου τα έδωσε ο κ. Πετρόπουλος από την http://www.ivape.eu/ μαζί με φωτογραφικό υλικό και video

Καλημέρα σας  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 05:05 από ArXoS »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 05:24 »
Εyχαριστούμε, ArXoS.  :thumpup:
Σαν αρκετά παλιός πια και με ένα μοντέλο που έχει καθιερωθεί επίσης στην αγορά για πολύ καιρό, άδραξες την ευκαιρία να επεκταθείς και παραπέρα από την παρουσίαση για τη χρήση του η.τ. γενικότερα. Δεν μπορώ να πω. Έχεις πολλά δίκια στα παραπάνω, αν και μερικοί είμαι σίγουρος ότι θα διαφωνήσουν στις... λεπτομέρειες.

Θα παρακαλέσω όμως στα μηνύματα που θα ακολουθήσουν να παραμείνουμε στο θέμα μας και να μην το γενικεύσουμε. Όποιος θέλει όμως διακαώς να σχολιάσει τα περί της χρήσης του η.τ. γενικότερα στα οποία αναφέρθηκε ο ArXoS παραπάνω, μπορεί να κάνει μια παράθεση του τμήματος που θέλει να σχολιάσει, να την αντιγάραψει και να δημιουργήσει ένα νέο θέμα.  ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 05:35
Το έκανα ήδη εγώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3167.0.html τα σχόλια για το σκοπό του η.τ. εκεί.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 05:35 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:05 »
Μην με παρεξηγείς, δεν έχω διάθεση να βγω εκτός θέματος, όλα τα παραπάνω τα θεωρώ σχετικά με την παρουσίαση του Alter Ego-T

Πολλοί από εμάς μπορεί να έχουμε δυσάρεστες εμπειρίες από τα Ego-T. Φαίνεται και μέσα από το ανάλογο topic. Η βασική μου τοποθέτηση ως προς το Ego-T, είναι η εξής : Από τη στιγμή που η συσκευή είναι διαπιστωμένο ότι δεν είναι ελαττωματική, τότε η δυσλειτουργία του οφείλεται σε λάθος χειρισμό. Πολλοί είναι οι παράγοντες που μπορεί να προκαλέσουν δυσλειτουργία σε μια Ego-T συσκευή, όπως ο τρόπος που το κρατάμε (κλείνουμε χωρίς να το θέλουμε τις οπές εξαερισμού), ο τρόπος που το ατμίζουμε, ο τρόπος που το γεμίζουμε και ο τρόπος που το συντηρούμε:

1.   Τα Ego-T δεν είναι συσκευές που συμπαθούν τις απανοτές τζούρες, όπως και τις δυνατές και τις γρήγορες. Ο λόγος είναι ότι το υγρό πρέπει να κάνει κάποια διαδρομή μέσω απορροφητικού φυτιλιού για να φτάσει στην αντίσταση παραγωγής ατμού, και αυτό θέλει κάποιο χρόνο. Καλό είναι να περιμένουμε 3-4 sec από τζούρα σε τζούρα (όπως άλλωστε κάναμε και στα κ.τ)

2.   Τα Ego-T δεν πρέπει να στεγνώνουν από υγρό. Το φιτιλάκι τροφοδοσίας της αντίστασης εάν στεγνώσει, καίγεται. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να χάνει τις απορροφητικές του ικανότητες και τις απαιτούμενες διαστάσεις του. Εάν καεί το φιτιλάκι τροφοδοσίας τότε όλες οι λειτουργίες του Ego-T εξελίσσονται προβληματικά

3.   Τα Ego-T δεν συμπαθούν τα κουνήματα. Δεν είναι κομπολόγια να τα παίζουμε στα δάκτυλα, ούτε  συσκευές που αντέχουν τον επιπόλαιο χειρισμό. Ένα πέσιμο θα έχει ως αποτέλεσμα να χαθούν τα διαφράγματα του επιστομίου ή να αλλοιώσει το άνοιγμα της τάπας του από την πίεση

4.   Τα Ego-T θέλουν τη συντήρησή τους. Χρειάζονται χρόνο ξεκούρασης σε όρθια στάση (τα βράδια) για να ξεφορτωθούν το υγρό της ημέρας και να αεριστούν τα μέρη του. Ένα δυο κοφτά φυσήματα επίσης τον αναζωογονεί σημαντικά

Το Alter Ego-T πρόκειται για μια απλή συσκευή Ego-T που δε ξεφεύγει από τους παραπάνω κανόνες χρήσης. Για μένα πάντα θα αποτελεί πρόταση στους νέους ατμιστές  μια Ego-T συσκευή ενώ το θεωρώ απαραίτητο σε αυτούς που το έχουν προσπεράσει επιλέγοντας για πακέτο εκκίνησης έναν γίγαντα ή ένα carto. Μέχρι πριν κάποιο καιρό, προβλημάτιζε αρκετούς το κόστος απόκτησης εντός πακέτου Ego-T. Το Alter Ego-T όμως είναι ένα light πακέτο που σας δίνει τη δυνατότητα με 34,99€ να το αποκτήσετε και να το δοκιμάσετε εάν δεν το γνωρίζετε.





Το πακέτο του περιλαμβάνει :

1 x μπαταρία alter eGo-T 650 mah με προστασία 5κλικ
1 x ατμοποιητές alter eGo-T
3 x αμπούλες alter eGo-T μαύρου χρώματος με διαφανές παράθυρο
1 x ταχυφορτιστή usb alter eGo-T
2 x προστατευτικά καλύμματα επιστομίου
Οδηγίες χρήσης





Όλα τα μέρη της συσκευής (εκτός από τις αμπούλες) φέρουν το brand name της alter smoking και στα υπέρ της συμπεριλαμβάνεται το ότι προσφέρεται από μία μεγάλη εταιρία με κύρος και γνώση του αντικειμένου του ηλεκτρονικού τσιγάρου (εγγύηση καλής λειτουργίας 28 ημερών)



Αρνητικά :

1.   Το πακέτο δεν περιλαμβάνει Φορτιστή 220V, που σημαίνει ότι απευθύνεται σε χρήστες που ήδη έχουν συσκευές Ego. Σε διαφορετική περίπτωση θα πρέπει να τον προμηθευτείτε ξεχωριστά
2.   Από την εγγύηση εξαιρείται ο ατμοποιητής, που διαθέτει εγγύηση καλής λειτουργίας κατά την παραλαβή (DOA) μόνο.

Το Alter Ego-T εξακολουθεί παρόλα αυτά και αποτελεί μία πολύ δελεαστική οικονομικά πρόταση για κάποιον που δε γνωρίζει το Ego-T χωρίς να  υστερεί σε ποιότητα και ατμιστική αξία


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:11 »
Άπλα υποκλίνομαι και θα ήθελα να γίνεις μονιμος δοκιμαστής και παρουσιαστής πακέτων.

Ένα μεγάλο μπράβο από μένα   :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:14 »
Θα συμφωνήσω με τον SEB :yes:
από τα καλύτερα reviews που έχουν αναρτηθεί στο site (καθώς και η τοποθέτηση για την ορθή χρήση του ητ) :yes:
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:04 »
Arxos, Συγχαρητηρια! Παρα πολυ καλη παρουσιαση!  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:09 »


[/quote]




 :thumpup: :thumpup: :thumpup: το μπράβο και για τις φώτο  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:38 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον SEB. The best ever!  :yes:
Εγώ τον πρότεινα ξανά και θα τον προτείνω πάντα για δοκιμές. Αρκεί να έχει το χρόνο. Για μένα είναι ήδη ο μόνιμος δοκιμαστής μας.
ArXoS, τα σέβη μου.  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:48 »
Απίστευτος... :respect: :respect:

Κυρίως για τα λεγόμενα - γραφόμενα στο πρώτο του post. ΟΛΗ Η ΟΥΣΙΑ του ατμίσματος τελικά.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 14:21 »
Arxos (δεν γνωρίζω το όνομα σου), συγχαρητήρια λεβέντη για τις απόψεις σου πρώτα, προσγειωμένες στην σημερινή δυσχερή οικονομικά εποχή μας, και έπειτα για την ωραία σου παρουσίαση. ΜΠΡΑΒΟ!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 16:10 »

Εξαιρετική παρουσίαση και στόχευσες διάνα στο πως πρέπει να χρησιμοποιείται το T, οπότε όποιος διαβάσει το review κρίνει αν θα του κάνει η όχι.
Πραγματικά το πρώτο review που βλέπω που ξεκαθαρίζει απόλυτα αν σου κάνει ή όχι η συγκεκριμένη συσκευή.
Μπράβο!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 16:47 από panos »

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 16:29 »
Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον Arxos πρωτα για την εκτενη παρουσιαση-review του alter ego-T, αλλα ενα μεγαλυτερο ΜΠΡΑΒΟ για το πρωτο του post σε αυτο το νημα.

Με βρισκει απολυτα συμφωνο οπως και πολλους αλλους φανταζομαι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 16:34 »
Συγχαρητηρια Arxos!! 
πραγματικα ευχαριστιεμαι να σε διαβαζω. :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 18:07 »
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ κι από μένα.. :)
Πραγματικά πολύ καλή παρουσίαση/ανάλυση... ;)
ΑΨΟΓΟΣ...!

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 18:30 »
Πολυ καλη παρουσιαση   :thumpup: Συμφωνω και γω για μονιμος δοκιμαστης νεων προιοντων .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172321 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364