vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 8 χρήστες
lagoudakis, Sergios, dkostas, dallaskdp, john67, kon95, I.P, camber

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Αν εχεις χρησιμοποιησει απιονισμενο νερο που ειναι ακαταληλο για ατμισμα, μπορει να φταιει αυτο, αραιωνουμε τις βασεις μονο με WFI απο το φαρμακειο. Οποτε αλλαζεις βαση για να δεις αν συνεχιζεται το προβλημα. Ειναι πολλα που μπορει να φταινε, ισως οι πνευμονικες η οι αλλεργιες της Ανοιξης που κανουν βηχα και βρασιμο στο στηθος σαν ασθμα.

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
καλησπερα παιδια καο χρονια πολλα...και εγω εδω και κανενα 3ημερο νιοθω περιεργο τον λαιμο μου και δεν μπορω να μιλησω μερικες φορες ενοχλη ο λαιμος και εχει αλλαξει λιγο η φωνη οταν μιλαω...εχει συμβει και σε σας;

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Αν εχεις χρησιμοποιησει απιονισμενο νερο που ειναι ακαταληλο για ατμισμα, μπορει να φταιει αυτο, αραιωνουμε τις βασεις μονο με WFI απο το φαρμακειο. Οποτε αλλαζεις βαση για να δεις αν συνεχιζεται το προβλημα. Ειναι πολλα που μπορει να φταινε, ισως οι πνευμονικες η οι αλλεργιες της Ανοιξης που κανουν βηχα και βρασιμο στο στηθος σαν ασθμα.
Χρησιμοποίησα το νερό της atmos lab για αραίωση της VG (20%) μετα απο προτροπή του καταστήματος!
Ακόμα κ με 6mg πνευμονικές δεν είχα προβλημα γιαυτό προβληματιστηκα! 
Θα δοκιμασω με WFI να δω

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Αν χρησιμοποιουσες πριν ιδιο ατμοποιητη, ιδιες αντιστασεις και δεν ειχες προβλημα, τοτε κοιτας το υγρο σου. Δεν ξερω τι σου εδωσαν αλλα αν δεν διορθωθει το προβλημα με το WFI, τοτε επεστρεψε στις αναλογιες vg/pg που χρησιμοποιουσες, αν εχεις αλλαξει. Γενικα, αυτο ισχυει και για τον Μιχαλη κοιταμε τι αλλαγες καναμε στις ατμιστικες μας συνηθειες, αλλα ειναι πιθανο για τετοιου ειδους προβληματα να φταιει καποια ιωση, αλλεργιες της εποχης η κατι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
εκανα βαση 70-30 vg pg...τωρα εχω μια αλλη 50-50...και αυμιζω με φαραο 80w...

Καλησπέρα και από εμένα σε όλους. 6 μήνες ατμιστής χώρις καθόλου κ.τ  ατμίζω το americano της el greco με 18 νικοτινη και από σήμερα το πήγα στο 9 υστερα απο μερικες ταχυκαρδιες που είχα  ελπίζω αυτο να έφταιγε και να εξαφανιστουν. το αλλο ειναι οτι οσα σπυρακια δεν ειχα βγαλει στην εφηβεια τα βγαζω τωρα στο προσωπο ξερει κανενας που μπορει να οφειλεται?
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Dorian

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Άλλαξα υγρό απο after 8 smoke σε tribeca & soho της natura.Πολύ ντουμάνι ρε παίδες και όταν βγάζω καπνό απ'τη μύτη τρέχει υγρό λες και είμαι κρυωμένος :))

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
apo 50-50 πηγες 70-30?

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
εκανα βαση 70-30 vg pg...τωρα εχω μια αλλη 50-50...και αυμιζω με φαραο 80w...
πολλα τα βατ φιλε..... εγω κανω 6mg Νικοτινη 37W και μου ειναι δυνατο... 

εκανα σε φιλο 50 βατ μηδενικη και μου πεταχτηκαν τα ματια...

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Δυό χρόνια ατμιστής κι ολά καλά κι ωραία, αλλά το τελευταίο δίμηνο κάτι δε πάει καλά...νιώθω πάλι σα να καπνίζω, ένα βάρος, λαχάνιασμα και τις σχετικές ομορφιές που είχαμε με το τσιγάρο. Με φίλο με ατμομάγαζο που το συζήτησα μου είπε ότι κι αυτός τελευταία έχει κάτι τέτοια συμπτώματα. Τώρα, ούτε τίποτα τρελά ml κάνω (κάπου στα 5-7 μέσο όρο ημερισίως), ούτε τρελά επίπεδα νικοτίνης ( το τελευταίο εξάμηνο έχω πέσει στο 8mg και σε κάτι dripper κάνω 3-4mg). Από υγρά οι μεγαλύτερες ποσότητες είναι δικά μου diy 70-30 και κυρίως smoke της after8 τα οποία μέχρι πρόσφατα τα έφιαχνα με βάσεις umami (πάει κι αυτός, έκλεισε...). Με έχει προβληματίσει αυτή η κατάσταση και δε ξέρω που οφείλεται.

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Η νικοτίνη ίσως, το άγχος και αν δεν γυμναζόμαστε... Αν επιμένουν τα συμπτώματα, καλή θα ήταν και μια ιατρική γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος latsis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Εγω κατι εχω παιδια...εχω κοψει το τσιγαρο και κανω ηλεκτρονικο κανα μηνα τωρα..Σαν να ανασαινω καλυτερα και να μην κουραζομαι τοσο ευκολα σχετικα.επαιξα δυο ωρες μπαλιτσα χωρις να κατσω,δεν ξερω..ετσι κι αλλιως υπεφερα απο ημικρανιες εδω και αρκετα χρονια καθε βδομαδα δυο τρεις μερες ημουνα με μεζουλιντ,εδω και ενα μηνα δεν με εχει πιασει ουτε απλος πονοκεφαλος..δεν ξερω...δεν ειμαι εγω παντως κατι μου συνεβη....

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Δυό χρόνια ατμιστής κι ολά καλά κι ωραία, αλλά το τελευταίο δίμηνο κάτι δε πάει καλά...νιώθω πάλι σα να καπνίζω, ένα βάρος, λαχάνιασμα και τις σχετικές ομορφιές που είχαμε με το τσιγάρο. Με φίλο με ατμομάγαζο που το συζήτησα μου είπε ότι κι αυτός τελευταία έχει κάτι τέτοια συμπτώματα. Τώρα, ούτε τίποτα τρελά ml κάνω (κάπου στα 5-7 μέσο όρο ημερισίως), ούτε τρελά επίπεδα νικοτίνης ( το τελευταίο εξάμηνο έχω πέσει στο 8mg και σε κάτι dripper κάνω 3-4mg). Από υγρά οι μεγαλύτερες ποσότητες είναι δικά μου diy 70-30 και κυρίως smoke της after8 τα οποία μέχρι πρόσφατα τα έφιαχνα με βάσεις umami (πάει κι αυτός, έκλεισε...). Με έχει προβληματίσει αυτή η κατάσταση και δε ξέρω που οφείλεται.
Εγώ θα έλεγα να πέσεις σε 6αρα νικοτίνη με τάση μείωσης (θα κάνεις και οικονομία όπως γίναμε) και να κόψεις τελείως το dripping. 
Επανεκτιμάς το πρόβλημα κι αν ανησυχείς βλέπεις κι ένα γιατρό. 

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Θα πέσει σχετική μείωση και θα δω στη πορεία πως θα πάει.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπική μου άποψη είναι ότι αφού είσαι δύο χρόνια ατμιστής λογικά το πρόβλημά σου δεν έχει σχέση με το Η.Τ. Δεν ξέρω την ηλικία σου και αν είχες ποτέ προβλήματα με το αναπνευστικό αλλά αυτή η εποχή είναι δυσκολη λόγω Άνοιξης. Εγώ είμαι χάλια τις τελευταίες μέρες, δύσπνοια, βήχας και κατάπτωση αλλά ατμίζω κανονικά, όταν μου συνέβαινε παλιότερα ήταν αδύνατο να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου, με έπνιγε. Πάντως αφού σε ανησυχεί και το μοιράστηκες μαζί μας νομίζω ότι πρέπει να επισκεφτείς έναν γιατρό και άμεσα, δύο μήνες με αυτά τα συμπτώμτα είναι πολύ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238950 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12