vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

186 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, stsoulos, anetost, camber

Twitter

Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες

Αποσυνδεδεμένος Developer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 09, 2016, 01:18 »
Εγώ πάλι με το ποτό κυνηγάω τις τσιγαρίσιες. :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 10, 2016, 13:01 »
[justify]@Yeti, καλημέρα.[/justify]
[justify]Πρώτα απ' όλα να ανταποδώσω τον σεβασμό και τη φιλία μου προς το πρόσωπό σου, (όμως μην λες “καλός μου φίλος ο JoeBarTeam”, γιατί σε βλέπω μόνο κι έρημο στο φόρουμ). Στο θέμα μας τώρα, το πιστεύω απόλυτα κι εγώ, πως δηλ. οι ατμιστικές αλλαγές παραμονεύουν στην επόμενη γωνία, το είδα εξάλλου σε μένα, και σε πολλά επίπεδα. Άλλος θεωρεί πνευμονικό έναν ατμοποιητή που απλώς είναι αεράτος ή δίνει μία πινελιά πνευμονικών με τις ρυθμίσεις του. Άλλος βλέπει χοντρά σύρματα και βαφτίζει τα πάντα πνευμονικά. Άλλοι πάλι πιστεύουμε μόνο ό,τι βάλουμε στα μέτρα μας, “είπα πως είναι σφιχτός και τσιγαρίσιος, τέλος”. Αυτό που εγώ κατάλαβα μέχρι σήμερα, είναι πως συνήθως την πατάμε με τη σιγουριά μας, η οποία δεν είναι τίποτα άλλο από ολοκάθαρη απειρία (όλα γυρίζουν γύρω από εμάς). Ο καιρός ξεκαθαρίζει τα περισσότερα, αν όχι..., τότε είμαι ανίκητος.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 21, 2016, 14:17 »
να πω καιγω μια γνωμη.εχω περασει απο αερατους σε τσιγαρισιους.ειχα lemo2 billow v2 goblin v1..μετα πηγα σε phenomenon eviva cloudone που ειναι το αντιθετο απτους προηγουμενους.γενικα την εχω βρει τη δουλεια με τους τσιγαρισιους μου αλλα αρκετες φορες πιανω τον εαυτο μου να θελει να ρουφηξει με δυναμη και να παρει τα πνευμονια στο χερι(ας μου επιτραπει η εκφραση).συμπερασμα δικο μου?τσιγαρισιοι και παλι τσιγαρισιοι αλλα και ενας μεσος προς καργα πνευμονικος ατμο πρεπει να υπαρχει παντα στο stand!!!

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 21, 2016, 14:59 »
Κώστα, στην ίδια ακριβώς κατάσταση είμαι και γω...
Αναρωτιέμαι ποιό θα ειναι το επόμενο επίπεδο  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 21, 2016, 15:13 »
Τώρα μετά από 5 ολόκληρες μέρες σταθερά με τσουνάμι, να γυρίσω ξανά στον τέρμα σφιχτό τσιγαρίσιο Theorem :hmmm: :tongue_smilie:
To πιάσατε το υπονοούμενο ε? 
Έχει ο καιρός και ο λαιμός γυρίσματα και συνήθειες, δεδομένου των συνθηκών πάντα που βρισκόμαστε!

Αργά το βράδυ αν δεν νιώσω τον ατμό πίσω στην σπονδυλική να κατεβαίνει πιο κάτω από τη λεκάνη, κάτι δεν πάει καλά. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος spacebeer

  • *
  • 26
  • θα τον στρωσω που θα παει ....
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 21, 2016, 15:20 »
καλησπέρα σε όλη την παρέα. 
με τις πνευμονικές συνειδητοποίησα το τρόπο που κάπνιζα,  μανιακά θα έλεγα , τζούρα και μισό τσιγάρο. :idiot1:

το ανακάλυψα όταν πήρα τον tsunami 24 , όπου η πνευμονικη μου έδωσε την ίδια λαχτάρα που είχα και τότε, 

 η νικοτίνη έπεσε στα 3 , τα ml  επίσης

μαζί με τον serpent  συνυπάρχουν μια χαρά. 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 21, 2016, 16:11 »
Εσας τους φουλ πνευμονικούς, οι γυναίκες σας δεν γκρινιάζουν με τα ντουμάνια μες στο σπίτι;
Μουρμούρα ΚΑΙ για αυτό δε θέλω, δόξα τω Θεώ, έχω μπόλικη για ένα σωρό άλλα πράγματα. :D

Μετά από χρόνια στις τσιγαρίσιες και μετά από μήνες κολλήματος με πνευμονικές κατέληξα σε τσιγαρίσιες εντός, πνευμονικές εκτός...

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 21, 2016, 16:33 »
Δεν θα ξεχάσω ποτέ όταν η μάνα μου νόμισε οτι είχαμε πιάσει φωτιά!
:laugh1:
Ωραίοι καιροί...

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 21, 2016, 16:41 »
Πάει ο Πάπας στην Αφρική περιοδεία.Για μία βδομάδα ήταν καλεσμένος του βασιλιά της Μουτουμπουάλης.Να μην τα πολυλογούμε ,έχει πάθει την πλάκα του ο Πάπας ,βλέποντας τον βασιλιά να έχει καμιά 10αρια γυναίκες , εκτός της Βασίλισσας.Τέκνο μου του λέει, αυτό δεν είναι σωστό .Μόνο με την Βασίλισσα πρέπει να πηγαίνεις.Οκ Πάπα μου απαντά ο βασιλιάς.Δεν μου είπες όμως,ποιο είναι το αγαπημένο σου φαγητό? Αυτό που σε ξετρελαίνει γευστικά ? Αχ βασιλιά μου ,απαντά ο Πάπας.Εχω αδυναμία στον φασιανό.Καλά Πάπα μου λέει ο βασιλιάς.
Φτάνει η ώρα του μεσημεριανού ,σερβίρεται το φαγητό,και ΟΟΟ!!! Φασιανός .Τρελαίνεται ο Πάπας. Περνάνε οι ώρες , βραδιάζει ώρα για μαμ χαμσάτους βράδινους,σερβίρισμα και ΟΟΟΟΟ!!! πάλι.Ένας εξαίσιος φασιανός.Στα ουράνια ο Πάπας.Δεν έχει ματαφάει τόσο καλά.Περνάνε οι μέρες και το βιολί συνεχίζεται.Μεσημέρι βράδυ,το μενού φασιανός.Τις πρώτες μέρες ο Πάπας το χαιρόταν ,κατά την 3-4 μέρα όμως δεν άντεξε και λέει στον βασιλιά.Βασιλιά μου καλός ,τέλειος ,ένα μικρό θαύμα ο φασιανός σαν φαγητό ,άλλα κάθε μέρα φασιανός ,κάθε μέρα φασιανός ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ.Μπούχτισα !Και τότε γυρνά ο βασιλιάς και του λέει.Εμ Πάπα μου καλή ,χρυσή ,γυναικάρα η βασίλισσα,αλλά και κάθε μέρα βασίλισσα κάθε μέρα βασίλισσα!!!

Ηθικόν συμπέρασμα.Καλές οι πνευμονικές,καλές και οι τσιγαρίσιες.Καλά τα λίγα mg νικοτίνης, καλά και τά πολλά.Βλέπουμε οτι ακόμα και υποστηρικτές των μεν η' των δε ,όλο και θα ξεφύγουν από την πεπατημένη τους.Όλο και θα κάνουν την μικρή ,η' μεγάλη κουτσουκέλα της απιστίας , με την μέχρι πρότινος ,Αδιανόητη επιλογή.Το γιατί?Μα έτσι είναι η φύση του ανθρώπου.Ψάχνει και ψάχνετε ,κουράζει και κουράζετε,αγαπά ,βαριέται το αγαπημένο όταν το έχει καθημερινά δίπλα του,μπουχτίζει , ξεθυμαίνει.Πολύ μελάνι λοιπόν προβλέπεται να χυθεί ,για το θέμα τούτο.Πολλά επιτρέπεται να πούμε,και να διαπιστώσουμε.Ένα όμως έχω καταλάβει ότι δεν πρέπει ποτέ να πούμε αν είμαστε έξυπνα όντα . ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΟΤΕ αυτό δεν θα ....Γιατί τότε ο θεός τής διαφορετικότητας, θα μας τιμωρήσει αμείλικτα, εκεί που δεν το περιμένουμε,εκπλήσσοντας  και εμάς ,και τούς γύρο μας, με το να μας κάνει να  επιλέξουμε , το  μέχρι πρότινος κατακριτέο, και ΑΔΙΑΝΌΗΤΟ σαν επιλογή μας.


Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 21, 2016, 17:47 »
Γλαφυρός και σωστός!
:respect:
Θα μπορούσε μετά την προηγούμενη απάντηση να κλειδώσει το νήμα, αλλά είναι τόσο ωραίο που θα ήταν κρίμα να μην ανανεώνεται...

Αποσυνδεδεμένος kosvou

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 21, 2016, 18:36 »
Φουλ τσιγαρίσιες :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος marbar

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 21, 2016, 19:51 »
και εγώ τσιγαρίσιες !

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 21, 2016, 20:43 »
Τσιγαρίσιος.....μετά για λίγο πνευμονικός......μετά πάλι τσιγαρίσιος......ξανά πνευμονικός και τώρα πάλι τσιγαρίσιος... :confused1:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 21, 2016, 20:52 »
Σε αυτή ακριβώς τη θέση είμαι και εγώ AK47...ξεκίνησα με τσιγαρίσιους - πήγα σε πνευμονικούς για μερικούς μήνες και τώρα μία το ένα μία το άλλο  :))

Αποσυνδεδεμένος kurtz

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 21, 2016, 21:40 »
και τα δύο, ανάλογα με τα κέφια. Αν και κυρίως τσιγαρίσιες κάνω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364