vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

405 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, Milarepa, Nikrom, Sergios, Jorge, axilleaspro, panoskapa

Twitter

Νέος ατμιστής με απορίες.

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #255 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:39 »


Ανοιξε πρωτα την ηδη υπαρχουσα λιγο ακομη και μετα αν δεν στρωση κανεις την δευτερη γιατι την εχω πατησει πολλες φορες και ειχα διαρροές 

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #256 στις: Μαρτίου 05, 2012, 10:30 »
Ευχαριστω, τελικα του ανοιξα την τρυπα δεν με ικανοποιησε, και μετα του εκανα σχισμη και απο την αλλη μερια και στην μεση και στα 3/4 απο κατω, συνολο 6 σχισμες. αλλα τελικα ειδα οτι δεν με ικανοποιει, απο γευση ΟΚ αλλα ατμο και χτυπημα υστερει, κατι του λειπει.....ως τωρα μονο τα dual coil cartomizers (μεγαλα) με ικανοποιησαν καπως, περιμενω και αλλα να μου ερθουν για περισσοτερες δοκιμες....... :yes:

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #257 στις: Μαρτίου 08, 2012, 12:31 »

Το δοκιμασα το 3.5 ml clear giant (1.7 Ω) και αυτο που παρατηρω ειναι οτι
α) Ατμος καλος και μπολικος
β) Γευση παρα πολυ καλο αλλα σε καποια στιγμη θα φερει καμμενο. Εκει θελει να το γυρισω λιγο οριζοντια να βραχει η αντισταση πανω αλλα τοτε θα φυγει λιγο υγρο και θα μπει στο πιπακι και μετα θελει φυσημα να φυγει.

Θελει δηλαδη τον τροπο του αλλα ειναι απο τα καλυτερα σε σχεση με αλλα που εχω δοκιμασει (dual coil carto normal & giant, DCT, ego T)

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #258 στις: Μαρτίου 31, 2012, 16:58 »
νεος κ εγω κ απειρες σελιδες τα τοπικ κ εχω χασει λιγο τη μπαλα. εχω λοιπον ενα ego-t.
διαβαζοντας σας κ τωρα που το εχω κ πριν το παρω καταλαβα οτι σχεδον ολα ειναι αναλωσιμα κ κυριως ο ατμοποιητης.. μπορω καπου να διαβασω για ατμοποιητες ιδιου τυπου με το δικο μου?
υπαρχει τροπος να επιμηκυνω τη διαρκεια ζωης του η απλα εχει δυναμικοτητα τοσες χιλιαδες ατμισματα?
κ τελικα μου ειπαν οτι για το ποσο καπνο θα βγαζει δεν παιζει τοσο ρολο ο ατμιστης αλλα η μπαταρια... ειδα μερικες μεγαλυτερες αλλα θεωρω οτι μεγαλωνουν πολυ  τη συσκευη στα 650 ειμαστε οκ απο αποψεως μεγεθους

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #259 στις: Μαρτίου 31, 2012, 17:07 »
νεος κ εγω κ απειρες σελιδες τα τοπικ κ εχω χασει λιγο τη μπαλα. εχω λοιπον ενα ego-t.
διαβαζοντας σας κ τωρα που το εχω κ πριν το παρω καταλαβα οτι σχεδον ολα ειναι αναλωσιμα κ κυριως ο ατμοποιητης.. μπορω καπου να διαβασω για ατμοποιητες ιδιου τυπου με το δικο μου?
υπαρχει τροπος να επιμηκυνω τη διαρκεια ζωης του η απλα εχει δυναμικοτητα τοσες χιλιαδες ατμισματα?
κ τελικα μου ειπαν οτι για το ποσο καπνο θα βγαζει δεν παιζει τοσο ρολο ο ατμιστης αλλα η μπαταρια... ειδα μερικες μεγαλυτερες αλλα θεωρω οτι μεγαλωνουν πολυ  τη συσκευη στα 650 ειμαστε οκ απο αποψεως μεγεθους

Σύντροφε Ντουρουτι με τετοιο ονομα δεν γινεται να μην σε βοηθησω οπως μπορω στα πλαίσια πάντα της συλλογικότητας και της αυτοδιάθεσης... ;)

Λοιπον. Υπάρχει τροπος και να επιμηκυνεις την ζωη του eGo-Τ σου αλλα υπαρχει κατι πιο σημαντικο που πρεπει να ξερεις....
Οι Μπαταριες σου εχουν τετοιο σπείρωμα που μπορουν χωρις καμμια μετατροπή να δεχτούν τους περισσοτερους ατμοποιητες που κυκλοφορουν στην αγορα και οχι μονο τους eGo-T...
Ενδεικτικα αναφερω μπορεις να βαλεις επανω στις μπαταριες σου τους εξης ατμοποιητες:
eGo-W
eGo-C
510
510T
imist
DCT
GIANT dual coil cartomizers
Boge
CE4+
CE2
και εναν σωρό άλλους..... :yes:

περισσοτερα για τον eGo-T εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,51.0.html

Οι περισσοτεροι απο τους παραπανω ατμοποιητες βγαινουν με χαμηλη αντισταση (Low Resistance ή αλλιώς LR),με κανονικη αντισταση (NR-Normal Resistance) και υπαρχουν και οι HR (High resistance) αλλα επι του παροντος δεν σε αφορουν....
Εκτος απο το μεγεθος της μπαταριας ακομα πιο σημαντικο ρολο παιζει ο τυπος του ατμοποιητή καθως και το τί βασης υγρό χρησιμοποιείς....

LR ατμοποιητης βγαζει περισσότερο ντουμάνι αλλα εξαντλει την μπαταρια πιο γρηγορα και εχει και μικροτερη διαρκεια ζωής απο τον NR....
VG σκέτη βαση υγρόυ βγάζει επισης πολυ περισσοτερο ντουμανι απο μια μικτη βαση αλλα υστερει σε "χτυπημα" σε σχεση με την PG...

Με την απλη eGo-T μπαταρια σου δηλαδη αν βαλεις LR ατμοποιητη και VG υγρο θα ντουμανίασει ο τόπος!  :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2012, 17:23 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #260 στις: Μαρτίου 31, 2012, 17:20 »
Παράθεση
Σύντροφε Ντουρουτι με τετοιο ονομα δεν γινεται να μην σε βοηθησω οπως μπορω στα πλαίσια πάντα της συλλογικότητας και της αυτοδιάθεσης...

Το ειδα και σε περιμενα.
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #261 στις: Μαρτίου 31, 2012, 17:22 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Να τον βοηθησουμε τον συντροφο Νικο μου!  :dontknow:
Ατμιστική αλληλεγγύη!  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #262 στις: Απριλίου 04, 2012, 01:33 »
χαχα ευχαριστω συντροφοι.. στον αγωνα κατα των πολυεθνικων οπως παντα να μειωσουμε τα εσοδα philip morris κλπ..  :thumpup:

θα μπορουσατε να μου προτεινετε τον φτηνοτερο δυνατο ατμοποιητη να παραγγειλω απο τωρα να φτασει οταν χαλασει ο συγκεκριμενος?

πολλα μαγαζια πολλα μοντελα βεβαια απ οτι ειδα το ιδιο μοντελο εχουν κ οι αλλοι με παραλλαγες ονομασιας..
αλλα απο οτι μου ειπαν και διαβασα οτι και να κανω ακομη κ αν τον προσεχω πανω απο 1-2 μηνες δεν κραταει ο ατμο... αρα τα φωτα σας... αλλιως nobacco 12E?

αυτα με τα υγρα δεν τα καταλαβα πολυ καλα.. μαλλον ειχαμε κατι καταληψεις οταν ειχα χημεια και εχασα καποια μαθηματα.. συγκεκριμενα.. ειτε της νομπακο ειτε αλλης μαρκας που εχει καταστηματα στην Αθηνα, ειτε online, μπορειτε να μου πειτε  ποιο υγρο εχει και τι? ενα tobacco echo 12ari εχω προς το παρον αρχιζει κ με κουραζει πολυ σε πιπα φερνει (το πηρα για να μην γλυκιζει) και μαλλον αρχιζω να χανω και το "χτυπημα" οπως λετε και με τοσα που εχω διαβασει δεν κερω αν φταει η συνηθεια, η μπαταρια, ο ατμοποιητης? ο καπιταλισμος?

πολυ γκατζετια τελικα.. για μενα ειναι κ λιγο συν για τον πατερα μου πχ που τον ψηνω να παρει το 2ο βασικο αρνητικο..

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #263 στις: Απριλίου 04, 2012, 01:40 »
Θα σου πρότεινα να πάρεις μπαταρία 1000αρα κατευθείαν χ2 και μετά διάλεγε ατμοποιητές ποιος σου αρέσει πιο πολλυ.
Για υγρά ψάξτο μέχρι να βρέις αυτο που σου αρέσει δοκίμασε και κανα γλυκο πχ καραμέλα  η φρουτένιο.
Πάνω κάτω καλά ειναι τα υγρά όλα θα το καταλάβεις μόνος σου τι δεν σου κάνει

Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #264 στις: Απριλίου 04, 2012, 01:44 »
θα μπορουσατε να μου προτεινετε τον φτηνοτερο δυνατο ατμοποιητη να παραγγειλω απο τωρα να φτασει οταν χαλασει ο συγκεκριμενος?
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html
Κοίτα και εδώ για εκπτώσεις

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.0.html

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #265 στις: Απριλίου 04, 2012, 20:54 »
τον ατμοποιητη τον καταλαβαινουμε οτι τα φτυνει απο το οτι δεν βγαζει οσο καπνο εβγαζε η/και απο πικρα στο στομα?

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #266 στις: Απριλίου 04, 2012, 21:21 »
Για ποιόν ατμοποιητή θες να μάθεις , τι είδος εννοείς ;

Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #267 στις: Απριλίου 04, 2012, 22:54 »
τον ατμοποιητη τον καταλαβαινουμε οτι τα φτυνει απο το οτι δεν βγαζει οσο καπνο εβγαζε η/και απο πικρα στο στομα?

Τον καταλαβαίνεις αν βγάζει " καμένο " παρόλο του καθαρισμού, αν δεν δουλεύει ...
Η πίκρα στο στόμα είναι από διαρροές υδρατμών αλλά αποφεύγεται με πλύσιμο στην πιπέτα και τακτικό καθαρισμό.

ΥΓ. Γίνε πιο σαφής σε αυτό που θες για να σου πούμε περισσότερα
 

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #268 στις: Απριλίου 05, 2012, 17:59 »
ατμοποιητης που ειχε το egot.. δεν ξερω να δωσω μοντελο κλπ..
σκουπιζω τα λαδια οταν το γεμιζω τι αλλο να κανω? οντως η πιπα εχει υδρατμους αλλα καθαριζεται? πλεον βγαζει τοση πικριλα που επισκιαζει τη γευση του liquid

τελικα οσο περνανε οι μερες βλεπω οτι θελω περισσοτερο χτυπημα οχι ατμο απαραιτητα

απο nobacco εχω εκπτωση ενω ειμαι 20 μερες στο φορουμ? δεν προτεινατε καποιο συγκεκριμενο καταστημα που παιρνετε εσεις

δεν εχω καταλαβει ακομα τη διαφορα του ατμοποιητη με το cartomizer

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #269 στις: Απριλίου 05, 2012, 18:23 »
Καθαρίζετε με χαρτοπετσέτα και λίγο οινόπνευμα

Τα φτιάχνω μόνος μου
Κοίτα το υγρό σου σε ποσοστό να έχει περισσότερη PG σε ποσοστό από VG

Στις 30 μέρες έχεις από εκεί έκπτωση, αν δεν έχει αλλάξει κάτι

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3.msg67.html#msg67

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2629.msg67464.html#msg67464

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172367 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364