vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, dkostas, camber, Jorge, JohnDag, white varadero, azografos

Twitter

Ισως οι απόλυτες γευστικές αντιστοιχίες των υγρών Halo Freedom/Smooth/Torque!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Περιμένουμε λοιπόν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τα αποτελέσματα  8)
Κάποια αντιστοιχία για το Tribeca δεν βλέπω. Πιθανότατα κάποιος συνδυασμός αρωμάτων ?  :hmmm:

Tribeca is UNIQUE 8) :thumpup: ;)

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
αν κάποιον Αθηναίο τον βολεύει να παραγγείλουμε ή εγώ ή αυτός μια 10άδα από Αγγλία και να τη μοιραστούμε, εγώ είμαι μέσα πάντως. Συναντιόμαστε Αθήνα να τα μοιράσουμε και να δώσει ο ένας τα λεφτά στον άλλο που παρήγγειλε.. έρχομαι την άλλη βδομάδα Ελλάδα, οπότε θα χουμε και τα σχόλια του Mάνου.. :)

Αποσυνδεδεμένος billypapa

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy !!!
Παιδιά δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο διότι τα υγρά τους είναι απο την DECADENT τα οποία τα έχουμε όλα και δεν έχουνε καμιά σχέση στην γεύση, είναι κάτι τελείως διαφορετικό !!!
Έχουν προσπαθήσει να αντιγράψουν τα HALO άλλα δεν το έχουν καταφέρει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2011, 23:41 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Τα δικά μου παίρνουν το δρόμο τους για Ελλάδα, θα σας πω γνώμη όταν έρθουν. Βασικά έχω καιρό να πάρω halo και θα πρέπει να προμηθευτώ για να έχω μέτρο σύγκρισης...
Φίλε billypapa, διάβασα ότι τα συγκεκριμένα έρχονται από Αμερική, δεν νομίζω να είναι Decadent. Από την άλλη πάλι, έχω πάρει πολλά φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Θα δείξει σε καμιά βδομάδα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
υποτίθεται βέβαια ότι τα τα TW patriot δεν είναι της Decadent. Θα ήταν πάντως ενδιαφέρον να γνωρίζαμε και τη θέση του Johny Blaze της Halocigs επάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος billypapa

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy !!!
παιδιά συγνώμη έχετε δίκιο δεν είναι της Decadent αυτά λάθος μου!

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
υποτίθεται βέβαια ότι τα τα TW patriot δεν είναι της Decadent. Θα ήταν πάντως ενδιαφέρον να γνωρίζαμε και τη θέση του Johny Blaze της Halocigs επάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

Μωρε ασε καλυτερα μην εχουμε κανα θεμα.. Αν ειναι οντως ιδιες γευσεις, αυτος ο Τζονυ ο blaze λες να εχει ευχαριστες εντυπωσεις οταν το μαθει?
Αν οντως μοιαζουν και τους κανει καμμια φασαρια, ισως να τα σταματησουν μετα και να κλαιμε.. λεμε αααν, που μακαρι να μοιαζουν, γιατι θα σωσουμε πολλα ευρωπουλακια.  8)

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα  παρέλαβα  απο totaly  wicked  5 μπουκαλάκια  3 amerikano  1 m/ borouch   1 kamel.  Έφτιαξα   2 ml  65 %  pg  35 vg  5%  αρωμα.  Σε  αυτή την αναλογία   θυμίζει  αμυδρά  το torque.   Μετά   έριξα  μια σταγόνα   πάνω  στο φίλτρο του α2 αφου προηγουμένως  το είχα γεμίσει με 1 μλ  περίπου και άρχισε να το θυμίζει ποιο έντονα. Το συμπέρασμα μου είναι ότι αυτό είναι ακριβώς το άρωμα του torque,   αφού αν μυρίσεις  το άρωμα  σκέτο είναι ακριβώς ίδιο και αυτό μπορώ να το πω με σιγουρια αφού δίπλα μου έχω και ενα μπουκάλι απο το torque και μυρισα και τα 2 παράλληλα.  Θέλει πειραματισμό με τις αναλογίες  .  Το επόμενο θα το κάνω στο 8%  αρωμα. Ακόμη είναι ότι ποιο πλησιέστερο σε τσιγάρο  από τα αρώματα που  έχω δοκιμάσει. Ποιο σίγουρα  συμπεράσματα θα βγουν όταν θα το αφήσω 1-2 μέρες  να δέσει.    Για τα υπόλοιπα αρώματα θα σας ενημερώσω μόλις   φτιάξω κάποιο δείγμα  . 

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
...
 Ποιο σίγουρα  συμπεράσματα θα βγουν όταν θα το αφήσω 1-2 μέρες  να δέσει.    Για τα υπόλοιπα αρώματα θα σας ενημερώσω μόλις   φτιάξω κάποιο δείγμα  .
Μπράβο, Μάνο, :thumpup:  περιμένω την ετυμηγορία σου, να ρίξω παραγγελιά εξωτερικό ;)

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Και γω το ιδιο..  8)

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Μανο απο το αγγλικο σαιτ τους τα παρηγγειλες?

Γιατι το amerikano δεν το εχει πουθενα...

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
ναι από Αγγλία

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Σήμερα  παρέλαβα  απο totaly  wicked  5 μπουκαλάκια  3 amerikano  1 m/ borouch   1 kamel.  Έφτιαξα   2 ml  65 %  pg  35 vg  5%  αρωμα.  Σε  αυτή την αναλογία   θυμίζει  αμυδρά  το torque. 

Δοκιμασε αν γινεται με 80pg-20vg να μας πεις τι βλεπεις.. Θα χει διαφορα στη γλυκαδα με αυτη την αναλογια και ισως πλησιασει περισσοτερο χωρις να προσθεσεις κ αλλο αρωμα. Βαλε και 1 σταγονα ΜΤS μπας και δωσει λιγο boost

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Φαίνεται λοιπόν ότι επιβεβαιώνονται οι σχετικές αναφορές  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jonybda

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα φιλοι μου
σημερα παρελαβα απο totally wicked  τα μπουκαλακια με το tobacco americano καθοτι φανατικος του halo torque και bella valente
οταν ανοιγεις το μπουκαλακι με το αρωμα και το μυριζεις ειναι ακριβως το ιδιο με το torque
εφτιαξα μια συνταγη και θα την δοκιμασω το βραδακι οποτε και θα γραψω εντυπωσεις
ιδου η συνταγη
80%PG-20%VG
6% αρωμα και 1 σταγονα MTS ανα 10ml
 η νικοτινη ειναι 10mg/ml :thumpup: :thumpup:

(αν θελετε σας δινω και μια συνταγη για κεμπαμπ που εφτιαξα για να ψησω το βραδυ :laugh1: :laugh1: :laugh1: :idiot1: :wall: :wall:



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12