vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

381 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, dvelev, Ποντικός, Ελένη Π

Twitter

ijust start plus+ GS air 2

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
ijust start plus+ GS air 2
« στις: Μαρτίου 12, 2016, 16:18 »
καλησπέρα παιδιά... μου δώσανε το ijust start plus και το ατμίζω εδώ και λίγες ώρες.. για τσιγαρισιες τζούρες με 0,75 είναι αρκετά καλο αλλα έχει υπερβολική κατανάλωση του υγρού...   επίσης ζεσταίνεται και δίνει μια γεύση καμένου αλλα φτιάχνει άμεσος μετά  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 12, 2016, 16:20 »
Μικρες αντιστασεις = πολλα w = μεγαλη καταναλωση = νομος O0

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 12, 2016, 16:38 »
Τις συγκεκριμένες αντιστάσεις τις χρησιμοποιώ 3 βδομάδες περίπου σε GSTank & GSAir στα 13,1W.
Ιδίως τον tank ξεχνάω να τον γεμίσω. Μου έχουν κάνει τρομερή εντύπωση. Επίσης κρατάνε πολύ παραπάνω από τις 1,2 & 1,5 και δεν χρωματίζουν τα υγρά. Από γεύση παρόμοιες με τις άλλες.
Δεν μου ζεσταίνονται καθόλου οπότε ή φταίει ο ατμοποιητής ή το έχεις πιπίλα...

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 12, 2016, 18:29 »
φιλε μου μιλάμε για τσιγαρισιες πάντα έτσι??? επειδή εγώ με πνευμονικές το τελειώνω σε 2λεπτά τα 2,5ml 

τώρα στο μοντακι  μου που έχω subtank δουλεύω στα 27.2 με 0.5 και περνάω πολύ περισσότερο 4.5ml όλη την ημερα πιπίλα και κάνω και ντουμάνια... 

 μου κάνει εντύπωση πως και ο GS tank αλλα και ο GS Air 2 έχουνε τρελή κατανάλωση... και πάντα έχω γεύση καμένου...   ενώ ποτίζω τις αντίστασης πάντα καλά και το αφήνω έως και 20λεπτά πριν ατμισω...

όπως κατάλαβα δεν έχει χαλάσει τίποτα αλλα η αντίστασης και η ατμοποιητες τις eleaf δεν κάνουνε για εμενα... το joytech  one πάλι μου κάνει καλύτερα... 

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 12, 2016, 18:45 »
Εννοείται τσιγαρίσιες.
Φίλε μου δεν είσαι ο μόνος που έχει προβλήματα με αυτούς τους ατμοποιητές. Ο δικός μου GSTank από την πρώτη μέρα μου έβγαζε γεύση πλαστικού. Τον έδωσα πίσω για φτιάξιμο και μου τον γύρισε μια χαρά. Τώρα δουλεύει απροβλημάτιστα και δεν καίει τίποτε όπως έγραψα. Ο GSAir από την πρώτη μέρα δουλεύει ρολόι.
Ο κουνιάδος μου έχει και αυτός GSTank και διαμαρτύρεται συνεχώς για μπουρμπουλήθρες, υγρό στο στόμα και γρήγορο θάνατο των κεφαλών. Θα τον πάω κι αυτόν για φτιάξιμο και θα ρωτήσω το μαγαζάτορα που είναι φίλος, που έγκειται το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 12, 2016, 20:23 »
πραγματικά είναι πολύ περίεργο όλο αυτό το πρόβλημα.. το πιο σοβαρό είναι η κατανάλωση του υγρού που φεύγει σαν νεράκι...  δηλαδή δεν με φτάνουνε 2.5 ml με τον καφέ μου το πρωί... πρέπει σε κάθε καφέ να το γεμίζω... αυτό είναι που με τρομάζει και καταλήγω να κάνω 15-20ml την ημερα... με τους ατμοποιητες τις eleaf 

ο subtank πάλι πως γίνετε το υγρό ενώ κάνει ντουμάνια να έχει τόσο μικρότερη κατανάλωση? έχει τύχει να περάσω και 2μέρες με 4.5 ml... θέλω κάποιος να μου λύσει αυτή την απορία... τι πραγματικά φταίει? γιατί πιστεύω ότι όλες η αντίστασης τις eleaf τραβάνε τόσο πολύ υγρό? προσωπικά θα σταματήσω να ατμιζω με το ijust start γιατί έχω ξεπεράσει τα όρια...   :-\

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 13, 2016, 01:09 »
Το ιδιο πτοβλημα και γω.. ο subtank ποιας εταιρειας ειναι? Τον προτεινεις δηλαδη ειναι καλος? Με τι αντιστασεις? Τωρα και κατι ασχετο για οποιον ξερει σαν παλιος: μπορουμε με τον ιδιο ατμοποιητη να εχουμε και πνευμονικες εισπνοες??? Γιατι καπου εδω μεδα ειδα θεμα ειδικα για ατμοποιητες? για πνευμονικες αλλα επισκευασιμους..προοριχονται για καλους γνωστες φανταζομαι ή μπορουμε να το μαθουμε ευκολα? Τι πλδονεκτηματα εχουν απο τους ετοιμους εργοστασιακους? Για να μαθαινουμε και μεις στο νηπιαγωγειο

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 13, 2016, 02:36 »
ο subtank ποιας εταιρειας ειναι?

Προφανώς ο φίλος εννοεί τον Subtank Mini ή τον Subtank Nano της KangerTech (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει).

Όσο για τις υπόλοιπς ερωτήσεις σου, είναι πολλές και δεν μπορούν να απαντηθούν με μία απάντηση,
αλλά το κυριότερο είναι ότι θα βγούμε off-topic εδώ, μιας και είναι το νήμα του "iJust Start Plus"...

Θα σου πρότεινα να επισκεφθείς τα νήματα αυτών των δύο που ανέφερα, να διαβάσεις τα σχόλια εκεί και να κάνεις τις κατάλληλες ερωτήσεις.
Για γενικότερες ερωτήσεις (τύπου αν μπορούμε να έχουμε πνευμονικές και τσιγαρίσιες με τον ίδιο ατμοποιητή) θα σου πρότεινα να βάλεις την ερώτηση
σε ένα νήμα σαν κι αυτό εδώ ή αυτό εδώ.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 13, 2016, 16:44 »
Το ιδιο πτοβλημα και γω.. ο subtank ποιας εταιρειας ειναι? Τον προτεινεις δηλαδη ειναι καλος? Με τι αντιστασεις? Τωρα και κατι ασχετο για οποιον ξερει σαν παλιος: μπορουμε με τον ιδιο ατμοποιητη να εχουμε και πνευμονικες εισπνοες??? Γιατι καπου εδω μεδα ειδα θεμα ειδικα για ατμοποιητες? για πνευμονικες αλλα επισκευασιμους..προοριχονται για καλους γνωστες φανταζομαι ή μπορουμε να το μαθουμε ευκολα? Τι πλδονεκτηματα εχουν απο τους ετοιμους εργοστασιακους? Για να μαθαινουμε και μεις στο νηπιαγωγειο

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
subtank mini της kangertech ειναι φοβερος ατμοποιητης.. και για τσιγαρισιες αλλα και πνευμονικες το θετικο ειναι οτι εχει πολυ καλη καταναλωση του υγρου που με 4 ml περνας ανετα ολη μερα με εχει βγαλει και 2 μερες πεζω απο  22.7W εως και 27.1 σε istick 40W με αντισταση SSOCC 0.5 και ειναι ολα αψογα ακομα και η αντιστασης κρατανε παρα πολυ..  εγω αλλαζω καθε 15-20 μερες

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 13, 2016, 22:27 »
Ωραια! Θα ειναι ο επομενος μου!

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 19, 2016, 13:01 »
Αργησα λιγο να το δω, αλλα τι λετε;; Πως καταφερνεις και κανεις τοσο γρηγορα το υγρο; Πρεπει να το εχεις πιπιλα, δεν γινεται αλλιως. Και ο Subtank δεν εχει μικρη καταναλωση. Φυσιολογικη εχει. Αν κανεις τζουρα καθε μιση ωρα, ναι, μπορει να σου φτασει για μια μερα το  υγρο. Αν κανεις καθε 5 λεπτα, δεν θα σου φτασει. Η καταναλωση του υγρου κατα 90%, εχει να κανει με το ποσα watt και ποσο συχνα. Πακετο πανε αυτα τα 2.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 21, 2016, 21:52 »
είναι απλά τα πράγματα... απλά η αντίστασης τις eleaf είναι ρουφήχτρες... ;) 

τώρα σε mod vtc mini με subtank στα 52.1 W κάνω καθημερινά 4.5 ml αλλα περνάω όλη την ημερα...  ίσως απλά αυτός ο ατμοποιητης ταιριάζει για μένα...!!!  


Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ijust start plus+ GS air 2
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 06, 2016, 17:57 »
φιλε μου μιλάμε για τσιγαρισιες πάντα έτσι??? επειδή εγώ με πνευμονικές το τελειώνω σε 2λεπτά τα 2,5ml

Πως γίνεται αυτό; Μήπως καπνίζεις υγρά χωρίς νικοτίνη; Από περιέργεια.
Προσωπικά σαν νέος ατμιστής δεν έχω δοκιμάσει πολλούς ατμοποιητές αλλά τυχαίνει να έχω δοκιμάσει αυτούς που αναφέρθηκαν εδώ. Ναι το istart+ με την 0.75 αντίσταση καίει αρκετά... Αλλά και με την 1.2 που το δοκίμασα δεν έχει μεγάλη διαφορά συν έχεις λιγότερο ατμό και λιγότερη γεύση. Οι 1.2 επίσης μου φαίνεται ότι καίγονται πιο γρήγορα, δεν μου δίνουν όμως αίσθηση καμμένου απλώς μειώνεται κατά πολύ η γεύση και η παραγωγή ατμού. Στην αρχή όταν είναι καινούργιες έχουν μια ελαφριά γεύση πλαστικού η οποία όμως βελτιώνεται κάπως αν ρίξεις 2-3 σταγόνες υγρό και στην πάνω τρύπα της αντίστασης (όχι μόνο στο πλαϊνό βαμβάκι). Πιθανότατα δεν είναι μια συσκευή για να κρατήσεις καιρό και όντως οι GSAir κεφαλές δεν κρατάνε για πολύ οπότε εν τέλει δεν είναι και τόσο οικονομική λύση.

Τώρα επειδή έτυχε να μου δώσουν και έναν Kangertech Subtank Nano, είναι λιγάκι απογοήτευση. Τον δοκίμασα με 1.2 αντιστάσεις και παρόλο που έχει μεγαλύτερο τανκ μου φαίνεται ότι τελικά χρειάζεται γέμισμα συχνότερα (τον δοκίμασα και πάνω στο ίδιο istart+ αλλά και στο istick pico). Επίσης μου βγάζει πολύ πιο έντονη την γεύση πλαστικού αλλά σε αυτό ίσως να φταίει ο συγκεκριμένος μιας και ήταν αχρησιμοποίητος για καιρό με υγρό μέσα και ίσως δεν έφυγε εντελώς μετά το καθάρισμα. Δεν έχει και top fill που πλέον για εμένα είναι must. Η γνώμη μου αν πας στον Subtank είναι να πάρεις την συσκευασία που περιέχει επισκευάσιμη κεφαλή είτε να πας κατευθείαν σε κάποιον επισκευάσιμο, από τη στιγμή που καταναλώνεις τόσο πολύ υγρό όσο λες δεν θα σε βολέψουν οι έτοιμες αντιστάσεις.

Πάντως μου φαίνεται εντελώς απίστευτο να σε βγάζει τόσο λίγο ο ένας και τόσο πολύ ο άλλος γιατί ξαναλέω τους δοκίμασα στην ίδια μικρούλα μπαταρία του istart+ με ίδια Ohm και η κατανάλωση μου φάνηκε στα ίδια επίπεδα με ελαφρώς χειρότερη του Subtank.

Τις συγκεκριμένες αντιστάσεις τις χρησιμοποιώ 3 βδομάδες περίπου σε GSTank & GSAir στα 13,1W. 
Ιδίως τον tank ξεχνάω να τον γεμίσω. Μου έχουν κάνει τρομερή εντύπωση.

Εσύ από την άλλη ατμίζεις σε υπερβολικά χαμηλά volt, λογικό να σε κρατάνε τόσο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2016, 19:09 από superfuzz »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62913 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem