vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 14, 2016, 16:12 »
Έχω 2 από αυτά  :thumpup: και έχω παραγγείλει άλλα 2. Για τσιγαρίσιους ατμοποιητές είναι πολύ καλά και αποδίδουν και πολύ καλή γεύση. Όσο για θερμοκρασία δεν ανεβάζουν καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 14, 2016, 16:31 »
Τεφλον κ ξυλινα τωρα το καλοκαιρι. Με σχετικα μικρη εισοδο για πιο τσιγαρισια τζουρα, κ καλυτερη γευση.
Αν κ εχω πολλα κ ποιοτικα ss, καθονται, λογω θερμοκρασιας τωρα με τις ζεστες.

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 14, 2016, 17:44 »
κι εμενα δε μ αρεσει να ζεσταινονται γι αυτο κλινω προς teflon για την ωρα,ουτε να ειναι μακρια μ αρεσουν (αλλα παρατηρω πως παραγουν πςρισσοτερο ντουμανι,που μ αρεσει).
στον λιγο καιρο που ασχολουμαι εχω μαζεψει καμμια 10αρια απ αυτα :)

ακομα δεν εχω βρει το τελειο ;D
σιγουρα ομως κανουν διαφορα στο ατμισμα και αυτο υα κανει σημαντικο κεφαλαιο απο μονο του.

Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 16, 2016, 19:56 »
Παιδιά Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας γιατί δεν ξέρω πως να τα ψάξω. Θέλω drip tip χοντρό για ijoy πως το γράφουμε αυτό το drip.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος funk

  • *
  • 51
  • All rights reserved all wrongs reversed . .
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 12:57 »
Εάν ενδιαφέρεσαι για τον limitless δες αυτό https://www.fasttech.com/p/4535200

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 13:22 »
Παιδιά Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας γιατί δεν ξέρω πως να τα ψάξω. Θέλω drip tip χοντρό για ijoy πως το γράφουμε αυτό το drip.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνω λάθος, wide bore

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 16:00 »
καλησπερα
Εγω εχω βολευτει πολυ με τα κοντα delrin της stattqualm για αερατο πατημα..κ για σφιχτη τζουρα μου αρεσε ιδιαιτερα το κοντο του pico rta..το χειροτερο δεν που εχω ακουμπισει ειναι το πωμα-ντριπ..στο cloudcap του snapdragon..βεβαια δεν γινοταν να εχει αλλο αφου εχει συγκεκριμενο ρολο αλλα ειναι μακραν η χειροτερη αγορα που εχω κανει..εννοειται μαζι κ το καπελο που μια φορα εστησα για δοκιμη σε τιγκα πνευμονικη αποδοση κ βατ κ δεν ελεγε μια..δεν υπαρχει καν λογος κατα την γνωμη μου για τετοιο σκινικο.

Αποσυνδεδεμένος Dimidom

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 23:44 »
Καλησπερα παιδες θα ηθελα να μαθω εαν υπαρχει κατι συγκεκριμενο που πρεπει να εχει το  drip tip για σφιχτες τζουρες και την καλυτερη αποδοση γευσης  σε σχεση με τις πνευμονικες η εαν ειναι καθαρα θεμα γουστου τα υλικα και τα μεγεθη των drip tip 
Ευχαριστω 

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 13:54 »
Καλημερα παιδια.
Εγω ειχα το εξης περιεργο σχετικά με τα drip tip: Οταν ειχα τον alter ego A8 ατμοποιητη, που ειναι για αερατες τζούρες, ειχα βαλει ενα drip tip με σπείρες μέσα, λεπτό σε σχεση με αυτό που είχε στη συσκευασία.
Απο τη μέρα που το άλλαξα κάθε 2 μερες είχα καμμενη αντίσταση. Αλλά καμμενη οχι αστεία. Αφου τα ειχα δοκιμάσει ολα άλλαξα drip tip και εβαλα το δικο του κ απο τότε σώθηκα.
Τωρα βεβαια εχω nautilus X που δεν αλλάζει το drip tip -.-

Στάλθηκε από το Huawei P9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 14:04 »
Αλλάζει το drip tip στον Ναύτιλο Χ :respect: :respect: :respect: απλά όμως σαν χρώμα και υλικό όχι σαν σχέδιο. Εδώ έχει κάποια αν σε ενδιαφέρει. Όσο για το κομμένα που λες στον Α8 μου κάνει εντύπωση καθώς λίγο που είδα το σχέδιο του δεν επηρεάζει την εισαγωγή του αέρα.  

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 14:22 »
Ευχαριστώ τοοοσο πολυ για τα drip tip του Ναυτιλου!!
Κ εμενα μου εκανε εντύπωση με τον Α8..

Στάλθηκε από το Huawei P9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 14, 2017, 13:53 »
Δεν έχω πολλά επιστόμια , τα κληρονομιά απο το ΑΙΟ ( το σπιράλ έτσι κι ετσι , το διάφανο τα ιδια ασε που γεμίζει υδρατμούς και φαίνεται χάλια λες και σου φεύγουν σάλια μέσα )
Του Subtank , δεν το συμπάθησα το μπουρι
Ενα " καμινάδα ", μέταλλο  πλαστικό ( μέση ) μέταλλο  μέχρι να φτάσει πάνω παγώνει ο ατμός , ειδικού σκοπού δηλαδή και δεν είναι και για κόσμο απο εμφάνιση
Του σκύλου ( sxk)  το μονο που εχει καλό ειναι η σωστή τρύπα
Toυ kayfun v5  ουτε αυτο το συμπάθησα
και τέλος ένα τεφλον σχετικά στενό που χρησιμοποιώ συνήθως

Με τίποτα δεν είμαι ικανοποιημένος  το καλύτερο αποτέλεσμα σαν γεύση μου έδωσε η "πατέντα" να βγάλω το τεφλον απο το kayfun και να σφηνώσω του σκύλου μεσα σε αυτο ( ναι μια χαρά μπαίνει και δείχνει και πολύ ωραίο , και άλλα μπαίνουν ) αλλά ... αλλά είναι ss και δεν το μπορώ , ενας κιαρατάς κατασκευαστής ενα ιδιο δεν μπορεί να φτιάξει απο άλλο υλικό τελος πάντων ; ::) Τόσες μ@#&κίες εχω δει αυτόν τον καιρό και αναρωτιέμαι ποιος σκατα τα αγοράζει ???    
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2017, 14:01 από Orion »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:23 »
Εχεις δοκιμασει ποτε κανενα drip απο διαφορετικο υλικο εκτος αυτων που περιγρααφεις; 
Δοκιμασα γυαλινο και εμεινα εκπληκτος

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 14, 2017, 20:06 »
Ότι έχω προλάβει έχω δοκιμάσει , ότι βλέπεις δηλαδή στο πόστ μου , δεν αμφιβάλω καθόλου για το γυάλινο η και ίσως άλλα υλικά , ρητίνη ξέρω γω , σε συνδυασμό πάντα βέβαια και με την εσωτερική διάμετρο του και το ύψος του και τις ιδιότητες του υλικού , το πόσο δηλαδή εύκολα θερμαίνεται και ψύχεται  για τον καθένα φαντάζομαι κάνουν τη διαφορά στο αποτέλεσμα που θέλει , είδατε ; ε ; Μελετη ολόκληρη έκανα στο ζήτημα  παναθεμα με :)) 
η " πατεντα "μου   ;D πχ ειναι για full mtl ( που λέμε και στο χωριό)  ατμισμα καποιος μπορεί να εχει τα συγκεκριμενα ντριπ τιπ αλλά να μην του αρέσει το αποτέλεσμα ... κι εμένα δεν μου αρέσει το υλικό, φαντάζομαι ( προσοχή εδω , φαντάζομαι γράφω ) ότι αν ήταν τεφλον η ντερλιν πχ. θα ήταν τέλειο για μένα , δεν το ξέρω όμως 

Κατσε να βάλω και φωτο ( προχειρα απο το κινητο γιατι ειμαι εκτος εδρας ) 






Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλέγοντας το σωστό επιστόμιο (drip tip)
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 14, 2017, 21:35 »
Ένα ωραίο βίντεο που εξηγεί για τα drip tips, διατάσεις, υλικά κλπ


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180380 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534956 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12