vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

301 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, camber, manoslykos

Twitter

αρχάριος και κατενθουσιασμένος

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« στις: Ιουνίου 26, 2009, 21:51 »
Γεια σε όλους τους συν-ατμιστές.
Χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο 2 μέρες μόνο, είμαι τελείως αρχάριος αλλά παρόλα αυτά είμαι κατενθουσιασμένος.
Και αυτόν τον ενθουσιασμό ήθελα να τον μοιραστώ μαζί σας, εδώ.
 Άλλωστε είμαστε ακόμη ελάχιστοι οι ατμιστές.
Καπνίζω πολύ, τσιγάρα και καπνό. 2 μέρες τώρα που έχω το e-cigarette έχω καπνίσει 3 μόνον κανονικά τσιγάρα! Απίθανο!
Νιώθω ότι μέσω αυτής της εκπληκτικής εφεύρεσης θα γλυτώσω από την τραγωδία του καπνού.
Το πιστεύω.
Χρησιμοποιώ έναν ατμοποιητή (δεν ξέρω αν μπορώ να πω τη μάρκα)
ο οποίος μου φαίνεται εξαιρετικός σε σχέση με κάποιον που είχα δοκιμάσει από φίλο και είχε το κλασσικό σχέδιο του τσιγάρου.
Αυτός που έχω είναι μαύρος, με κουμπάκι για να θέτει σε λειτουργία το atomizer, πράγμα που διευκολύνει πολύ την εισπνοή.
Με το άλλο είχαν πιαστεί τα πνευμόνια μου.
Οι 2 μπαταρίες μου βγάζουν μία μέρα (είχα ανησυχία περί τούτου).
Νιώθω super που έκοψα το κάπνισμα και άρχισα το άτμισμα.
φιλιά πολλά σε όλους

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 26, 2009, 22:09 »
Συγχαρητήρια! :thumpup:Καλώς ήρθες στο club των ατμιστών!Βασικά κάπως έτσι νιώθουμε όλοι.Απλά υπέροχα.

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 26, 2009, 22:14 »
Καλώς ήρθες και καλό άτμισμα φίλε! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 26, 2009, 23:01 »
ευχαριστώ παιδια!
νιώθω σα να μπήκα σε μία αγαπημένη και υγιέστερη οικογένεια! :D

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 26, 2009, 23:03 »
Να 'σαι καλα και καλη αρχη! Δεν ειναι κακο να αναφερεις και τη μαρκα. Ετσι κι αλλιως γι'αυτο ειμαστε εδω. Για να καταγραφουμε τα καλα και τα στραβα.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 26, 2009, 23:21 »
Οκ λοιπόν.
Αγόρασα το black line της nobacco.
Κόστισε κάπως ακριβά το σετ. 120e .
(Το πακέτο δηλαδή, 5 φιλτρα high και 30ml υγρό high)
Ή τσάμπα τελείως, αν το δεις με άλλα μάτια, μπροστά σε αυτό που διαισθάνομαι ότι πρόκειται να συμβεί στην υγεία μου.
Θα κάνω  review από τη χρήση του σε μερικές ημέρες, ακόμη είμαι παιδάριον.
Πάντως όλα δείχνουν να πηγαίνουν υπέροχα. Στη διάθεση μου και στον ατμιστή μου.
Αυτό που ήθελα να εκμυστηρευτώ, είναι οι γκάφες μου…
Έτυχε και τέταρτη φορά αυτό το διήμερο χρήσης,
που πήγα να ανάψω το ΒL με αναπτήρα!!
Ώπα τι κάνω; :))

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 27, 2009, 00:54 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=16MKiKCwRWs[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 07, 2009, 01:15 »
Ειμαι πολυ χαρουμενος που διαβαζω τοσο θετικα σχολια και ειδικα σχετικα με το Βlack line μια και αυτο σκεφτομαι να αγορασω και εγω.Ειμαι δηλ μελλοντικος ατμιστης :bye:
Αυριο κιολας θα προβω σε παραγγελια.

Αποσυνδεδεμένος drum-addicted

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αν ξανακυλίσω: Πίσσα και Πούπουλα
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 10, 2009, 15:32 »
Ατμίζω 3 μέρες τώρα και χθές το βράδυ είπα να ανάψω ενα κανονικό τσιγάρο.. Μόλις το αναψα ένιωσα τετοια αηδία και βρωμιά που το έσβησα αμέσως!! Τι κι αν καμιά φορά μου έρχετε υγρό στο στόμα..Τουλάχιστον δε βάζω πιά πίσσα στους πνευμονές μου

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 10, 2009, 18:55 »
δεν ξέρω ποιό ηλ.τσ. έχεις αλλά δεν χρειάζεται τόσο πολύ γέμισμα και έτσι αποφεύγεις και το υγρό στο στόμα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ark

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 23, 2009, 03:25 »
Γειά σας παίδες !!
Πρώτη φορά γράφω άν και παρακολουθώ την κουβέντα εδώ και λίγο καιρό. Σας ευχαριστώ όλους γιατι με τις απόψεις που ανταλλάσσετε με βοηθήσατε πολύ όχι μόνο να διαλέξω ποιό η.τ. να αγοράσω αλλά και να αποκτήσω πιο σφαιρική άποψη για το άτμισμα πρίν ακόμα καλα καλα αρχίσω. Σήμερα παρέλαβα το πρώτο μου η.τ. ένα EVO και απ' το μεσημέρι ατμίζω σχεδόν συνεχώς με μεγάλη απόλαυση. Τα πρώτα δύο φιλτράκια τελείωσαν πολύ γρήγορα και άρχισα ήδη να τα ξαναγεμίζω με το liquid VG (Κατ' ευθείαν στα βαθιά, αυτό κάνει η ενημέρωση). Καιρό τώρα περίμενα να ξεκινήσω και δέν απογοητεύτηκα διόλου. Και υπ' όψιν, ατμίζω χωρίς νικοτίνη απ' την αρχή, να τελειώνω μιά κι έξω (πήρα ένα πακετάκι low αν ζοριστώ). Όσο για τους νέους φίλους που μπορεί να τους φαίνεται ακριβή η πρώτη αγορά, με 116 € (περίπου όσο μόνο η στάνταρ συσκευασία ενός η.τ. στα φαρμακεία) πήρα επιπλέον μπαταρία atom, φορτιστή αυτοκινήτου, δεύτερο atomizer, 4 πακέτα φίλτρα, ένα μπουκαλάκι υγρό VG, 2 πακέτα κενά φιλτράκια και μια ταμπακιέρα, περιλαμβανομένων των εξόδων μεταφοράς (χρησιμοποιώντας βέβαια την έκπτωση τού forum). Τώρα με αυτην την προίκα φεύγω διακοπές. Όταν επιστρέψω θα ποστάρω εντυπώσεις και εμπειρίες.
Καλά ατμίσματα σε όλους !!!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 23, 2009, 03:28 »
Καλά ατμίσματα, φίλε μου και καλή επιστροφή.  :bye:

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 23, 2009, 15:38 »
Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου το forum!
Η αλήθεια είναι οτι πιο πολύ μου αρέσει να διαβάζω παρά να ποστάρω. Ήθελα όμως να ευχαριστήσω όλους αυτούς που γράφουν κ αποτελούν πηγή πληροφόρησης για τους υπόλοιπους.
Έχω μπει στον κόσμο του η.τ. καμια 10αρια μέρες τώρα κ μπορώ να πω οτι το απολαμβάνω.
'Ηθελα καιρό να κόψω το τσιγάρο αλλά δεν ήθελα κιόλας... lol. Πιστεύω οτι το η.τ. είναι η καλύτερη λύση τελικά. Μόνο που ως ανυπόμονος κ αθεράπευτος γκατζετάκιας βιάστηκα να κάνω επιλογή μοντέλου κι όλοι μου οι "πειραματισμοί" μου κόστισαν  ακριβά σε μια περίοδο που έχω χάσει κ τη δουλεία μου με την κρίση. Συνολικά σε δοκιμές τσιγάρων-συσκευών κ αναλώσιμων έχω δώσει 380 euro!!!!
Οι επιλογές μου αν σας τις αναφέρω δεν είναι κ οι καλύτερες γιατί όπως είπα βιάστηκα. Παρόλα αυτά είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Φαντάζομαι πως θα ναι αν τα ξανασκάσω για κάποιο πιο σοβαρό μοντέλο....
Anyway... αυτή τη στιγμή κατέχω 2 κιτάκια της e-smoke με 4 atomizers, 5 μπαταρίες, κάμποσους φορτιστές usb κ μη,αυτ/του κλπ, καθώς επίσης κι ένα κιτ gamuzzi επειδή είδα οτι λαμβάνει φιλτράκια νικοτίνης για τις "λιγούρες"...

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 23, 2009, 17:16 »
ΚΑλωσηρθες φιλε,περιμενουμε κριτικες για τα τσιγαρακια σου  ::)

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 28, 2009, 12:39 »
Καλημέρα!

Κι εγώ καινούριος, σήμερα παρέλαβα το EVO μαζί και ένα πακέτο φίλτρα Μ. Καλό μου φαίνεται... Έχω όμως μια απορία. Τα φιλτρα Ν δεν έχουν τίποτα μέσα τους. Άρα αν δεν υπήρχαν λόγοι υγειινής δεν θα χρειαζόταν να αλλάζουμε τα φιτράκια, σωστά? Η μήπως κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά?  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12