vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, gfilip, Thomastuh, Buliwyf, Milarepa, bloodlessz, teo77, manoslykos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #585 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 01:27 »
Καλα ντε μην βαρας... :)) Τα εχω κανει αυτα που λες απλα εχω την εντυπωση οτι οι τζουρες του τηνουν προς πολυ χαλαρες..απλα διαβαζω διαφορα και για αυτο ρωταω μπας και ειναι η ιδεα μου... :hmmm: Ερχομαι απο καυφουν που οσο να ναι εχει πιο σφηχτες τζουρες κατα την γνωμη μου!

 :)) :)) :))
Έτσι φάνηκε ε; Δεν το έγραψα με διάθεση "βαρέματος" φίλε, προτροπή ήταν, με υπερβάλοντα ζήλο :laugh1:

Για το καμένα που λέτε, πράγματι παρατήρησα ότι το oring στο ένα τανκ ήταν λίγο πιο χαλαρό σε σχέση με το άλλο και αλλάζοντας τανκ, το πρόβλημά μου διορθώθηκε. Ίσως ήταν κάτι συμπτωματικό και να μην ειχε σχέση με το καμένο, γιατί πράγματι αν είχα ελλειπή στεγανοποίηση από 'κει, θα είχα και διαρροή, πράγμα που δεν συνέβει.
Θα ξαναβάλω αύριο το "προβληματικό" τανκ για να το τσεκάρω πάλι.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #586 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 01:41 »
λοιπον φιλε Its
καταρχας πριν βαλεις το βαμβακι δοκίμασε μπας και εχεις hotspots.


θα ηθελα να δω το σεταπ σου.
δοκίμασε να κανεις σεταπ αλλα kayfun.δλδ να πατησεις το βαμβακι και να μην πατανε τα βαμβακια στα καναλια.


αν έπαιρνε απο καπου αερα θα πλημμύριζε..ειναι πολυ στεγανος.
ετσι οπως κοιτας τα σημαδια της καμπανας μετρα 4-5 φορες το σημαδι καθως γυρνας.δλδ 4-5 μισες στροφες.αν παίρνεις καμμενο γυρνα μιση στροφή ΠΙΣΩ.


τα υγρα που κανεις τα εχω κανει και εγω και πυροβολανε...ουτε καν υποψια καμμενου.ουτε καν.


επίσης κατι που δεν ειναι σιγουρο αλλα δοκιμασε το.βαλε την πανω ταπα το ζαγρε απο κατω και το γυαλισμενο απο πανω.


(Image removed from quote.)
Φιλε malossi καταρχήν σε ευχαριστώ για την πληρέστατη απάντηση και την εξαιρετική φώτο.

1.Hotspots checked όχι
2.Το βαμβάκι είναι στημένο αλά kayfun δλδ δεν το έχω μέσα τα αυλακια
3. 5 μισές έχω την ροή του υγρού ανοιχτά

Τώρα βέβαια τι παρατηρώ από το στήσιμο σου : έχεις ωραιότατα βαλει μπόλικο βαμβάκι σε στυλ βενταλια στο ντεκ. Το ίδιο προσπαθώ και εγώ αλλά τόσο βαμβάκι δεν περνάει με τπτ. Στριβω σε 1.8. Μάλλον θα ανεβάσω λίγο την διάμετρο που στριβω ώστε να περνάει πιο άνετα μεγαλύτερη ποσότητα βαμβάκι και άρα να μπορώ να το στήσω κατάλληλα. Από τι καταλαβαίνω το βαμβάκι που περνάει σε σχέση με το πως ρουφάω δεν είναι αρκετό.
Θα πειραματιστω. Να σε ρωτήσω τι σύρμα και σε τι διάμετρο στρίβεις?

@ ribbot Εάν μπορείς  δοκιμάσε το ξανά το ματ τανκ ρε συ και πες?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #587 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 01:46 »
Αυτό έχω σκοπό να κάνω. Πάντως το 1,8 διάμετρος μου φαίνεται αρκετά μικρή, παίξε λίγο στα 2,5 και 3mm, δουλεύει πάρα πολύ καλά εκεί :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #588 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 01:48 »
οπα εδω ειμαστε...ε οχι και 1,8 διαμετρο...δοκιμασε 2,2 και πανω..εγω εχω αυτη την στιγμη 0,32 σε 2,5 διαμετρο ..αλλα και 0,28 0,30 παιζει πολυ ομορφα.

επισης και δεν το λεω μονο για τον cloud δοκίμασε το cotton bacon v2.οτι καλυτερο εχω δοκιμάσει...πραγματικα ο cloud δουλευει τοσο απροβληματιστα και στεναχωριεμαι να βλεπω οτι σας ζορίζει.


τι βαμβακι δουλευεις?ποιους αλλους ατμοποιητες δουλευεις?και μια φωτο απο το σεταπ σου..

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #589 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 02:03 »
+1 κ από εμένα malossi γι'αυτά που γράφεις .με 2.5 mm διάμετρο κ πάνω στο coil ο άτμο πάει τρένο με ότι υγρό κ αν έχω δοκιμάσει(ακόμα κ με 100%vg αραιωμένη με λίγο νεράκι βέβαια)κ καμένο πουθενά.το τωρινό μου στήσιμο 0.8 ωμ κ κάτι ψηλά σε 2.5mm διάμετρο με 4 σπείρες ανοιχτές με 0.30 kanthal

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #590 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 02:18 »
Καποια σκασιματα κατα καιρους που μου κανει οου οφειλονται; Μου τα κανει σε ετοιμο υγρο και οχι δικο μου


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #591 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 02:31 »
οπα εδω ειμαστε...ε οχι και 1,8 διαμετρο...δοκιμασε 2,2 και πανω..εγω εχω αυτη την στιγμη 0,32 σε 2,5 διαμετρο ..αλλα και 0,28 0,30 παιζει πολυ ομορφα.

επισης και δεν το λεω μονο για τον cloud δοκίμασε το cotton bacon v2.οτι καλυτερο εχω δοκιμάσει...πραγματικα ο cloud δουλευει τοσο απροβληματιστα και στεναχωριεμαι να βλεπω οτι σας ζορίζει.


τι βαμβακι δουλευεις?ποιους αλλους ατμοποιητες δουλευεις?και μια φωτο απο το σεταπ σου..

Ααααα γιαυτό είναι παχύ παχύ το βαμβακι cotton bacon  ;)
Κοιτα έπαιζα αποκλειστικά ντριπιν οπότε ήμουν μόνιμα με 2 νριπερ του Λεο. Μέτα έβαλα στη ζωή μου καυφουνη + μετά εβιβα με τανκ και μέχρι τον cloud με 2 εβιβα σε ντριπιν μορφή.
Συνήθως παίζω με fiber freaks & KGD πιο σπάνια.
Μάλλον η διάμετρος είναι το θέμα θα στήσω και θα επανέλθω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #592 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 02:49 »
Καποια σκασιματα κατα καιρους που μου κανει οου οφειλονται; Μου τα κανει σε ετοιμο υγρο και οχι δικο μου
Mobile klaz speaking...
Από τη μικρή μου εμπειρία πολλές φορές τα σκασίματα μεταφράζονται σε σφιχτό βαμβάκι, οπότε τσεκαρε μηπως με λιγο λιγοτερο βαμβάκι, ή λιγότερο σφιχτό μέσα στο coil σταματήσει τα σκασίματα

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #593 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 08:19 »
Δεν εχει θεμα λεμε... Το καμενο απο δικη μου εμπειρια σιγουρα οφειλεται στην 1.8 αλλα θελει γυρισμα η καμπανα! Γυρισε την 6-7 φορες να φαινονται τα αυλακια! Σκασιματα δεν ειχα ποτε οτι κι αν του εβαλα... Δεν σκαει ο ατιμος! Παντως δοκιμαστε κ το ss δεν ειναι τοσο ομορφος αλλα νομιζω αποδιδει πιο καλα κ απροβληματιστα

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #594 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 12:30 »
Καποια σκασιματα κατα καιρους που μου κανει οου οφειλονται; Μου τα κανει σε ετοιμο υγρο και οχι δικο μου


Mobile klaz speaking...




Υπερτροφοδοσια......... 8)

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #595 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 13:10 »
Να πω κ εγω 2 πραγματακια σε σχεση με αυτα που διαβαζω....στον δικο μου ετσι κ κλεισω το afc σχεδον δεν περναει ο αερας...οποτε αυτο που βλεπω ειναι οτι σε καποιους περναει παραπανω αερας......απο στησιματα δοκιμασα παρα πολλα...για μενα το καλυτερο αποτελεσμα σε κανθαλ ειναι mc σε 1.6διαμετρο με κανθαλ 0.28 8-10στροφες(1.34-1.5ω) ...με αυτο το στησιμο με μια στροφη της καμπανας παει ανετα 15watt με απανοτες χωρις προβλημα τροφοδοσιας...κ με 3στροφες εχω φτασει τα 20watt...μην σας τρομαζει η μικρη διαμετρος...πεζει πολυ καλα...οποιος εχει χρονο ας το δοκιμασει....εμενα εγεινε το βασικο μου setup αυτο...

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #596 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 14:39 »


32 σύρμα σε 2.5 διάμετρο και fiber freaks

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #597 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 14:52 »
Παντως εχει και πλακα το πατ-πατ οταν σκαει...κανω το over the rainbow by vaponaute και μου σκαει το πεπονι μεσα στο στομα!!(παρα την πλακα μου εχω την αισθηση οτι ισως φταει το βαμβακι)θα το δω σε λιγο...


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #598 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 16:59 »
Έχω κάνει σχεδόν ένα τανκ με το παραπάνω στήσιμο και ψάχνω απεγνωσμένα για καμμένο αλλά ούτε υποψία  ;D
Τι απανωτες τζουρες ξανά και ξανά αλλά καμμένο ΠΟΥΘΕΝΑ  :baby:

Και μια άσχετη ερώτηση : Εγώ παίδες στηνω με MC. .. κάνω λοιπόν τις σπυρες μου για να έχω μια αντίσταση περίπου 1.3-1.4 Ω .... κάνω λοιπόν 8-9 στροφές το σύρμα το διαβάζω στο rdna είναι ας πούμε 1.40. .. πατάω κουμπί ζεστενεται λιγο η αντίσταση πατάω/πιεζω την αντίσταση να κολλήσουν η σπειρες και τι βλέπω στην οθόνη : η αντίσταση έχει πέσει στα 0.60 Ω πχ. Κουνάω λίγο την αντίσταση προς τα πάνω η κάτω και τσουπ η αντίσταση ξανά στο 1.40 Ω ... αυτό κάθε φορά που στηνω. .. Any ideas?  Έχει τύχει σε κάποιον άλλο φίλο αυτό? Πρώτη φορά μουσικής συμβαονει. ..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2015, 17:15 από its »

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #599 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 17:30 »
ισως θελουν λιγο ακομη σφυξιμο οι βιδες στοdeck ή δεν εχει στρωσει ακομη σωστα το coil

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix