vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 7 χρήστες
bakoulini, manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, JohnDag, dimitraf

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2325 στις: Ιουλίου 04, 2017, 18:35 »
φιλε μου εγω προσωπικα στον cloud βαζω μονο καπνικα και supreme που μου αρεσει πολυ,τα γλυκα μου τα παιζει καπως μετρια θα ελεγα,δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις ;)

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2326 στις: Ιουλίου 05, 2017, 00:24 »
ωραια...αρχισατε ρε;και εχω και την εφορια,μια παταω το κουμπι για αγορα ενος dani μια το ακυρωνω
Βαλε και εμένα στην παρέα μια απο τα ιδια ,για τα ίδια και εγω...:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2327 στις: Ιουλίου 05, 2017, 10:29 »
CloudOne γ, μεταμφιεσμένος σε υβρίδιο β/γ. Το ταίριασμα με το EPetite; Superb!

(Image removed from quote.)

[justify]@30SmokingYears, καλημέρα. Δεν χρειάζεται να πω κάτι, δεν μπορώ και να πω κάτι παραπάνω για τον υπέροχο v3. Καλά, και πρώτα απ’ όλα, το σύνολο είναι πανέμορφο. Μία δεύτερη σημείωση, πως είναι σε κατάλληλα χέρια. [/justify]

[justify]Προσωπικά μιλώντας, και χωρίς να έχω λόγο υπερβολής, τις πρώτες αυτές μέρες δεν έφυγε απ’ τα χέρια μου. Μπορεί να στήσω 2ο ή 3ο επισκευάσιμο, όμως ο Cloud είναι αυτός που τόσες μέρες γράφει υπερωρίες. Ειδικά σε μηχανικό, κοντά στο 1Ω, λεπτό kanthal, και με οποιοδήποτε υγρό μέχρι τώρα, είναι ένα υπέροχο καλοκαίρι. [/justify]

[justify]Θα ήθελα να το ξαναγράψω, γιατί είναι η δική μου εντύπωση μέχρι τώρα, πως ένας Cloud είναι για πιο κατασταλαγμένους/έμπειρους ατμιστές, (ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, γιατί κι εγώ δεν ανήκω στους κατασταλαγμένους/έμπειρους). Όταν το συνολικό αποτέλεσμα είναι ένα απαλό/δροσερό/ήσυχα γευστικό και αναλυτικό άτμισμα, όταν φτάνεις στο σημείο να μπορείς να ξεχωρίσεις όλα αυτά σε σχέση με τα υπόλοιπα, ε, βλέπεις κάτι παραπάνω -πιστεύω-, έστω κι ένα το τόσο δα μικρό στοιχείο, που μπορεί να κάνει μία μεγάλη διαφορά στις επιλογές μας.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2328 στις: Ιουλίου 05, 2017, 17:54 »
Καταρχάς, δεν θεωρώ την αφεντιά μου κατασταλαγμένο και έμπειρο ατμιστή. Αφενός είμαι αρκετά παρορμητικός για να κατασταλάζω με σχετική αποφασιστικότητα, και αφετέρου γηράσκω αεί διδασκόμενος. Ομοίως και για τα κατάλληλα χέρια - δεν αντιλαμβάνομαι τον λόγο για τον οποίο τα δικά μου χέρια είναι καταλληλότερα από αλλά.

Στα της εμφάνισης, ναι είναι κούκλος ( όπως και τα αδέλφια του, εξάλλου ). Ειδικά χωρίς το "boosted" στο δαχτυλίδι, και με το χαραγμένο καπάκι, είναι σαν Ferrari με tattoo. Παράδοξο μεν, αποδεκτό δε.

Στα της λειτουργίας, έχουν αλλάξει πράγματα. Κατά την προσωπική μου άποψη, ο μπούσουλας για το set up των v1 & v2, δεν ισχύει - το νέο ντεκ έχει δημιουργήσει και νέα δεδομένα. Η μεγαλύτερη απόσταση των πόλων, οι δύο οπές εισαγωγής αέρα, τα έξι κανάλια τροφοδοσίας, τα βαθύτερα σκάματα, αλλά και η φαρδιά καμινάδα με τον εμφανώς αεράτο προσανατολισμό, θέτουν μία καινούργια βάση τεχνικών προσέγγισης του αποδοτικότερου set up ( για τον κάθε ένα μας, φυσικά ). Εγώ βρίσκομαι ακόμη στον πειραματισμό - έχω φάει και κάνα δυό καψούλια, εν τω μεταξύ...

Τα σχετικά πρόωρα συμπεράσματά μου τείνουν να δικαιώσουν τα λεγόμενά σου περί "λεπτών" συρμάτων. Με 0.28 και 0.32 ( kanthal A1 ) έχω πάρει τα καλύτερα αποτέλεσματα, έως τώρα. Βέβαια, σιγά μην κάνει το πετυχημένο στήσιμο μονάχα η διάμετρος του σύρματος. Και με το βαμβάκι είναι κάπως διαφορετικά τα πράγματα - νομίζω πως χρειάζεται λιγότερο από τα αδέλφια του. Και η ρύθμιση εισαγωγής υγρών θέλει την προσοχή της. Δεν ξέρω, αλλά νομίζω πως η νέα σχεδίαση "πάτησε" πάνω σε high VG υγρά, πράγμα που αν ισχύει θα με βγάλει από το παιχνίδι... ( 60 - 70% PG )

Αυτά για την ώρα. Τα λέμε σύντομα.


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2329 στις: Ιουλίου 05, 2017, 18:27 »
τελικα ο μονος καφρος ειμαι εγω που στηνω σε 40αρι κανθαλ;  :)) 5 σπειρες σε 2,5 αξονα και 0,65 ωμ

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2330 στις: Ιουλίου 05, 2017, 18:34 »
Ε, όχι και κάφρος!

Και ο Παναγιώτης 0,40 προτείνει, παρότι προτιμά για τα γούστα του 0,35. Για την αντίσταση, θεωρεί ιδανική τιμή αυτή γύρω στο Ohm ( 0,9 - 1,1 ).

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2331 στις: Ιουλίου 05, 2017, 19:52 »
[justify]@30SmokingYears, καλησπέρα. Είναι ωραίο για τη συζήτηση όταν αμφιβάλεις για τα λεγόμενα του άλλου, ελπίζω μόνο να μην είναι επιλεκτική η αμφιβολία. Πιστεύω πως αν κάποιος είναι έμπειρος και κατασταλαγμένος σε ένα αντικείμενο, δεν το κρίνει ο ίδιος αλλά οι άλλοι παρατηρητές, αυτό εξάλλου μεταφέρουν και τα λόγια που θέλεις να πρεσβεύεις, όσο ζεις μαθαίνεις. Αλίμονο αν λέγαμε το αντίθετο. [/justify]

[justify]Για την εμφάνιση. Είναι και θα είναι υπέροχος ένας Cloud. Εδώ όμως θα αντιδράσω κι εγώ σε αυτό που λες. Συγγνώμη, όμως το πρόβλημα δεν είναι το κάθε Boosted ως tattoo, γιατί πολύ απλά ο Cloud δεν θα είναι ποτέ ατμιστική Ferrari ώστε να ενοχλεί το κάθε χάραγμα. Μη αποδεκτό μεν, πραγματικότητα δε.[/justify]

[justify]Στα της λειτουργίας. Όλοι το είδαμε πως έχουν έρθει αρκετές αλλαγές. Αντίθετα, εγώ πιστεύω πως ο μπούσουλας για set up όπως σε v1, v2 εξακολουθούν να ισχύουν. Ναι, το βαμβάκι κάθεται πιο εύκολα πλέον, η απόσταση των πόλων ναι, οι 2 κεντρικές οπές εισαγωγής των 2mm δεν έφεραν αέρηδες, σε καμία περίπτωση. Τα 6, πλέον, κανάλια τροφοδοσίας. Μεγάλη ευκολία κι αυτή, όμως, αν είδες, αν το παρακάνεις σε βαμβάκι, θα φας καμένο. Επομένως, δεν ήρθε καμία επανάσταση στον v3. Παραμένει ένας Cloud. Η καμινάδα. Χμμ, είδες κάτι νέο που εγώ δεν είδα; πήρες άλλη γεύση και ανάλυση; ειλικρινά, το μόνο που δεν θα κάτσω ν’ ακούσω είναι πως ήρθε παραπάνω αέρας, και σε βαθμό ατελείωτων συζητήσεων περί “εμφανώς αεράτου προσανατολισμού”.[/justify]

[justify]Λεπτά σύρματα, κι όσα πάχη πρόλαβα. Μου έδωσαν έναν καταπληκτικό Cloud. Με πιο χοντρά και μεγαλύτερο πυρήνα, εξίσου απολαυστικός, απλώς, με λεπτό kanthal για παράδειγμα, ήταν ό,τι πιο κοντά σε όσα ήξερα και είχα συνηθίσει εγώ για Cloud. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2332 στις: Ιουλίου 05, 2017, 20:04 »
προσωπικα δεν αλλαξα τιποτα στο στησιμο,το ιδιο κανω στον v2 και στον v3,και την καμπανα 2,5 στροφες την ανοιγω και στους 2,ιδιο βαμβακι βαζω και ιδια συρματα

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2333 στις: Ιουλίου 05, 2017, 20:11 »
Joe, όλα καλά. Μην άγχεσαι!

Πάω για μπιλιάρδο. 🤗

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2334 στις: Ιουλίου 05, 2017, 20:28 »
γιαννη καιγω καφρος ειμαι..ααχαχαχαχα.το ιδιο στυσιμο παντα

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2335 στις: Ιουλίου 05, 2017, 20:41 »
ειμουνα σιγουρος :)) και εχει αρχισει να τελειωνει το καρουλι με το 40αρι,η vape spot μας αφησε χρονους;

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2336 στις: Ιουλίου 05, 2017, 20:42 »
ετσι ακουγεται γιαννη.μαλλον θα ανειξει με αλλη εδρα αν καταλαβα καλα?θα σε γελασω.θα ριξουμε καμια ομαδικη συρματα απτον γερμαναρα μου φαινεται :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2337 στις: Ιουλίου 05, 2017, 22:32 »
Η διαφορα με τις προηγουμενες εκδοσεις ειναι πως εγινε παραπανω αερατος χωρις να χασει σε γευση,ευκολια χρησης,και χωρητικοτητα σε ml.Δεν με χαλαει που γραφει boosted γιατι ειναι,και θεωρω πως ειναι καλη επιλογη για καποιον που θελει εναν αερατο ατμ/τη χωρις διαρροες.Παιζω με 0,35 κανθαλακι 6 σπειρες,17 watt και παει τρενο.Εχω κι αλλους ατμ/τες αλλα οι cloud μου εχουν κατσει γαντι.





Πρακτικοι στην καθημερινοι χρηση ποτε δεν μου περασε απο το μυαλο να πουλησω εστω και εναν.Ειναι ο μοναδικος ατμ/της που τον εχω Χ3 (2 πρωτη εκδοση και 1 τριτη),στησιμο παιχνιδι και παντα σταθερος.




Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2338 στις: Ιουλίου 05, 2017, 23:12 »
τελικα ο μονος καφρος ειμαι εγω που στηνω σε 40αρι κανθαλ;  :)) 5 σπειρες σε 2,5 αξονα και 0,65 ωμ
Σου κάνω και εγώ παρέα αλλά με 6 σπειρες. ;D
Για σύρμα που λες, παρήγγειλα από Stealthvape και μάλιστα παρέλαβα σήμερα. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2017, 23:22 από TheMadGreek »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2339 στις: Ιουλίου 05, 2017, 23:21 »
ωραιος.....θα το δοκιμασω στην επομενη 8)

Η διαφορα με τις προηγουμενες εκδοσεις ειναι πως εγινε παραπανω αερατος χωρις να χασει σε γευση,ευκολια χρησης,και χωρητικοτητα σε ml.Δεν με χαλαει που γραφει boosted γιατι ειναι,και θεωρω πως ειναι καλη επιλογη για καποιον που θελει εναν αερατο ατμ/τη χωρις διαρροες.Παιζω με 0,35 κανθαλακι 6 σπειρες,17 watt και παει τρενο.Εχω κι αλλους ατμ/τες αλλα οι cloud μου εχουν κατσει γαντι.

(
.)


(
.)


Πρακτικοι στην καθημερινοι χρηση ποτε δεν μου περασε απο το μυαλο να πουλησω εστω και εναν.Ειναι ο μοναδικος ατμ/της που τον εχω Χ3 (2 πρωτη εκδοση και 1 τριτη),στησιμο παιχνιδι και παντα σταθερος.

(
.)

ωραιος ο Γιαννης,σαν ασθενοφορα ειναι  :)) το λευκο γενικα μου αρεσει οπως και το μαυρο,τωρα πως και εγω δεν εχω καταλαβει

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2017, 03:59 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 61 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix