vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

282 επισκέπτες, 9 χρήστες
Micha3L, bujinkan, zalaros, I.P, camber, manoslykos, white varadero, giorgos1999, Jorge

Twitter

πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες

Αποσυνδεδεμένος Life

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape or Die
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #150 στις: Μαΐου 22, 2016, 00:57 »
Ναυτιλος = Εγγυηση σε τσιγαρισια τζουρα

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #151 στις: Ιουνίου 13, 2016, 01:17 »
Άρχισα με τσιγαρισιες το γύρισα σε πνευμονικές και απο τότε δεν με γεμίζουν οι τσιγαρισιες χδ 

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #152 στις: Ιουνίου 13, 2016, 01:21 »
Την καλυτερη δουλεια εκανες  ;D

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 04:16 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Moonman

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #153 στις: Ιουνίου 13, 2016, 14:28 »
Μονο οι πνευμονικές με ικανοποιούν πλέον παιδιά 

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #154 στις: Ιουνίου 13, 2016, 14:32 »
Άρχισα με τσιγαρισιες το γύρισα σε πνευμονικές και απο τότε δεν με γεμίζουν οι τσιγαρισιες χδ

Μια από τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #155 στις: Ιουνίου 13, 2016, 14:45 »
βασικα εγω αναρωτιέμαι ενας καπνιστης που το γυριζει σε η.τ . γιατι δεν ικανοποιητε απο τσιγαρισιες η εστω ενα κλικ παραπανω τζουρες ? η πνευμονικη τη παραπανω αισθηση σας δινει οταν ειστε για καφε ας πουμε εξω στο κοσμο η καπου τελος παντων με πολυ κοσμο ?

για εμενα οι πνευμονικες ειναι οταν θελω να περασω την ωρα μου στο σπιτι με κανα συνεφακι ατμου και τπτ παραπανω , σε ωρες χαλαρωσης μονος η με κοσμο ειναι εντελως άκομψο ολο αυτο και δε μου προσφερει και καποια αλλη αισθηση ...

ρωταω απλα, δε κρινω, ο καθενας κανει οτι τον ευχαριστη , αλλα δε νομιζω να ειναι ωραιο να εισαι σε μια εκδηλωση αναμεσα σε κοσμο και να ντουμανιαζεις το τοπο με ατμο που πεφτει επανω τους ...
εμεις ξερουμε οτι δεν ειναι κατι, ο αλλος ομως δε το γνωριζει δεν τον ενδιαφερει να μαθει και στο κατω κατω δε γουσταρει να παει ολο το συνεφο επανω του ...

πνευμονικη και διακριτικοτητα δεν πανε μαζι, οποτε μη μας ζοριζει οταν μας τη λενε η κοιταζουν καπως πολλες φορες .

ας σεβαστουμε αυτο τουλαχιστον
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2016, 15:08 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #156 στις: Ιουνίου 13, 2016, 15:05 »
Κι εγώ μετά από 3 χρόνια mtl, γύρισα σε πνευμονικές τους τελευταίους μήνες. Δεν είναι ότι δεν με καλύπτει η mtl, αλλά βαρέθηκα να ρουφάω με ζόρι. Προτιμώ την χαλαρή τζούρα πλέον! 

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #157 στις: Ιουνίου 15, 2016, 00:38 »
βασικα εγω αναρωτιέμαι ενας καπνιστης που το γυριζει σε η.τ . γιατι δεν ικανοποιητε απο τσιγαρισιες η εστω ενα κλικ παραπανω τζουρες ? η πνευμονικη τη παραπανω αισθηση σας δινει οταν ειστε για καφε ας πουμε εξω στο κοσμο η καπου τελος παντων με πολυ κοσμο ?

για εμενα οι πνευμονικες ειναι οταν θελω να περασω την ωρα μου στο σπιτι με κανα συνεφακι ατμου και τπτ παραπανω , σε ωρες χαλαρωσης μονος η με κοσμο ειναι εντελως άκομψο ολο αυτο και δε μου προσφερει και καποια αλλη αισθηση ...

ρωταω απλα, δε κρινω, ο καθενας κανει οτι τον ευχαριστη , αλλα δε νομιζω να ειναι ωραιο να εισαι σε μια εκδηλωση αναμεσα σε κοσμο και να ντουμανιαζεις το τοπο με ατμο που πεφτει επανω τους ...
εμεις ξερουμε οτι δεν ειναι κατι, ο αλλος ομως δε το γνωριζει δεν τον ενδιαφερει να μαθει και στο κατω κατω δε γουσταρει να παει ολο το συνεφο επανω του ...

πνευμονικη και διακριτικοτητα δεν πανε μαζι, οποτε μη μας ζοριζει οταν μας τη λενε η κοιταζουν καπως πολλες φορες .

ας σεβαστουμε αυτο τουλαχιστον

Εγώ δεν ατμίζω έξω πια, οπότε πνευμονικές μόνο στο σπίτι. Δεν νοείται πνευμονική ανάμεσα σε κόσμο, ας είμαστε σοβαροί.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #158 στις: Ιουνίου 15, 2016, 01:19 »
Δυστυχώς η ευτυχώς κάνω μόνο πνευμονικές από το 2ο μήνα ατμισματος. 
Σε μαγαζί σίγουρα οι βαριές πνευμονικές ειναι θέμα και τις αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι. Εκεί θες ένα μικρούλι πνευμονικό ατμο για να το απολαμβάνεις χωρίς να τραβάς όλα τα βλέμματα πάνω σου. Για αυτο το λόγο έχω τον theorem και τον goblin mini v2, ενώ σπίτι ή σε φιλικά σπίτια πάω με τις καφρίλες μου ή τον tsunami.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #159 στις: Ιουνίου 15, 2016, 02:00 »
Ακριβως. Το οτι μας αρεσουν οι πνευμονικες δεν σημαινει οτι κανουμε και οταν ειμαστε εξω. Οταν ειμαι εξω, παντα πιο μικρες τζουρες και φυσαω προς την αλλη να μην ενοχλω. Μονο οταν ειμαι στον δρομο κανω κανονικα. Σε καφετεριες κλπ οσο πιο διακριτικα γινεται και δεν υπαρχει ποτε προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #160 στις: Ιουνίου 15, 2016, 13:36 »
Το παρατσούκλι που μου έχουν βγάλει οι συνάδελφοι ταρίφες, είναι... ο Γιάννης το σύννεφο  :cigar:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #161 στις: Ιουνίου 15, 2016, 17:12 »
Πάλι βλέπω να πιάνουμε το θέμα αν πρέπει η δεν πρέπει να κάνουμε πνευμονικές και δη έξω ανάμεσα σε κόσμο.
Δεν είπα να σηκώσεις το σύννεφο της αρκούδας αλλα δεν συμφωνώ καθόλου ότι οι mtl είναι οκ για δημόσιους χώρους ενώ οι di όχι.
Αν ευχαριστιέμαι με ατμοποιητή που είναι στημένος για πνευμονικές, θα κάνω πνευμονικές όπου και να είμαι και δεν αισθάνομαι ασόβαρος :)


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 15, 2016, 17:44 »
Ε δεν είπαμε να μην κάνουμε πνευμονικές έξω, απλά να μην πηγαίνουμε και για καφέ με fog machine!  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #163 στις: Ιουνίου 15, 2016, 18:06 »
Όπως είπα, εγώ δεν ατμίζω καν έξω πια. Όταν είμαι για καφέ ή ποτό εννοώ, στο αμάξι ή αν περπατάω και έχω μαζί μου τον άτμο ατμίζω.

Δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο με τις πνευμονικές, μάλλον καλύτερα θα έπρεπε να διευκρινίσω ότι εννοώ μεγάλη παραγωγή ατμού. Πνευμονική κάνω και με τον STM στις 2 τρύπες, πνευμονική και με τον Griffin ανοιχτό με 2 κλάπτον στα 50w και πνευμονική με τον Velocity με 2 fused clapton στα 90w αλλά η παραγωγή αλλάζει ανά περίπτωση... 8) Σε κλειστό χώρο πάντως στις δύο τελευταίες περιπτώσεις θα αισθανόμουν ασόβαρος, μιλάω για εμένα προσωπικά, δεν υποδεικνύω σε κανέναν τίποτα.

Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #164 στις: Ιουνίου 25, 2016, 00:53 »
Να κάνω για λιγο τον συνήγορο του διαβόλου;; Ατμιζω πάνω κάτω 3 μήνες και δεν φημίζομαι για την μεγάλη εμπειρία μου στο χώρο του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Παρατηρώ όμως μία κατάσταση που ακόμα και ο "ανειδίκευτος" ατμιστής θα την χαρακτήριζε τουλάχιστον περίεργη.
Για παμε λοιπόν : Πολύ στη μόδα πλέον απο τη μέρα που ξεκίνησα να ατμιζω οι αερατοι ατμοποιητές, οι χαμηλές αντιστασεις (0.15-0,20-0,30 ohm), τα τανκ με τις τεράστιες χωρητικοτητες(4-5-6 ml) κτλ κτλ!! Διαβάζω αρκετά εώς πολυ τον τελευταίο καιρό πανω στο κοσμο του Η.Τ και προσπαθώ να ενημερώνομαι όσο το δυνατόν περισσότερο , πολλές οι σελίδες στα φόρουμ και στα ηλεκτρονικά καταστήματα με τις λέξεις , Ντουμάνια-πνευμονικες-υψηλά watt-πολλα ml  κτλ. Άπειρα πλεον τα προϊόντα πώλησης στο ιντερνετ αλλα και στα τοπικά καταστήματα της γειτονιάς μας ατμοποιητων με μεγάλες καμπάνες, με ιδιαίτερα χαμηλές αντιστασεις που απαιτούν υψηλά watt. Ψάχνω να βρω μια διαφήμιση με κάποιον ατμοποιητη "καινουριο" ,επαναςτατικο,προσαρμοσμένο σε κάποιο μοδάτο μοντακι με αντίσταση ίσως στα 2,5 ohm με χωρητικότητα το πολυ 1,5 ml ,με δυνατότητα ικανοποιητικής γεύσης απόδοσης αυτονομίας και κατανάλωσης!!! Δεν τον εχω βρει ακόμα!!!! Γιατι άραγε;;;; Μη κουράζω άλλο φίλοι συμφοριτες ήδη είπα πολλα και όλοι καταλάβατε ειμαι σίγουρος.
Ειμαι πολύ χαρούμενος που ξεκίνησα το ΗΤ το ομολογώ καη ο βασικότερος λόγος ειναι η καλυτέρευση της υγείας μου της αντοχής μου σε ολα κτλ κτλ όλοι γνωρίζουμε όσοι ατμιζουμε. Όμως σα δεύτερο ας αρχίσουμε να σκεφτόμαστε και λιγο την τσέπη μας και την οικονομία μας ηδη οι περισσότεροι στη χώρα μας οδεύουμε στην οικονομική μας εξαθλίωση. Το εμπόριο και η αγορα ακόμα και στο ηλεκτρονικο τσιγαρο εχει αρχίσει ήδη και κανει "καλα" τη δουλεια της, το θέμα ειναι να υπαρχει σωστή ενημέρωση και σωστή ανταλλαγή απόψεων μεσα απο εδω μεταξύ μας ,έτσι ώστε να μπορούμε να ατμιζουμε ελεύθερα άνετοι και ωραίοι. Με συγχωρείτε για το μεγάλο ποστ. Ελπίζω να μετέφερα κάπως τις απόψεις μου και τις υποψίες μου γενικότερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8188 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534498 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59684 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237141 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy