vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 7 χρήστες
john 7, Tem, dkostas, georgeboy, panoskapa, Jorge, Milarepa

Twitter

Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 26, 2015, 12:05 »
Το 2ο σεναριο μου φαινεται πολυ καλυτερο απο το 1ο. Το istick βγαινει επισης στα 30 αλλα και σε 50 watt. To ecapple mini 1η φορα το βλεπω, δεν εχω αποψη γι αυτο  :dontknow: :dontknow: . Το istick 30 ή 50 ειναι "περπατημενα" και οσοι τα εχουν παρει ειναι πολυ ευχαριστημενοι απο αυτα. (εχω και εγω το istick 30 και μονο τα καλυτερα εχω να πω γι αυτο το boxακι).

Αποσυνδεδεμένος Madbaron

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 26, 2015, 14:05 »
Καλησπερα κι απο μενα! Αν και νεος ατμιστης σχετικα ( περι τους 4 μηνες) εχω ψαχτει αρκετα γτ και το απολαμβάνω το ''αθλημα'' και το βλεπω και σαν χομπι λιγο. Στη θεση σου βρεθηκα πριν 3 μηνες περιπου και απο τοτε αγορασα και δοκιμασα αρκετα προιοντα,ισως το παρακανα και λιγο ( istick 30w-istick 50w, nautis mini,aerotank mini ,kanger  subtank mini ,Kayfun v4) και πολλα στησιματα στο επισκευασιμο κομματι των 2 τελευταίων.
 Η γνωμη μου για το επισκευασιμο κομματι ειναι η εξης: ασυγκριτα καλυτερη γευση? Ναι. τοσο ευκολα οσο το βλεπεις στα video? Οχι. μην παει το μυαλο σου οτι μιλαμε για τπτ ανεφικτο πoυ ειναι για τους εκλεκτους αλλα για να το δωσω με ενα παραδειγμα εγω που δεν εχω βρασει αυγο στη ζωη μου μπορω να δω στην τηλεοραση ενα σεφ να φτιαχνει μουσακα και να τον πετυχω με την πρωτη? μαλλον οχι, με επιμονη και μερακι ομως ,κανοντας λιγες η πολλες αποτυχημένες αποπειρες θα βγει.Εχε υποψιν επισης πως το επισκευασιμο αν θες να ειναι παντα στο μαχ της γευστικης απολαυσης ολο και κατι 8α ζητησει, ειδικα στην αρχη, μα το βαμβακι θα θέλει ατικατασταση μα η αντισταση θα θελει αλλαγη καθε 2 μέρες θα τον ανοιγεις να μικρομαστορεψεις. Δεν ειναι σαν τον επισκευασιμο 1 αντισταση στις 3 εβδομαδες και αντε γεια! Η διαφορα στη γευση ομως αν δεν το λυπάσαι να μπεις στη διαδικασια αποζημειωνει, εγω που κανω εντονα γευστικο υγρο οχι μονο εχει διαφορα απο τον mini naytilo στον Kayfun αλλα μπορω να πω πως ειναι αγνωριστο.
 Αφου ειπωθηκαν ολα αυτα λοιπον εχω να κανω 2 προτασεις αναλογως του ποιον δρομο θες να ακολουθησεις.Σε εργοστασιακό για να εχεις κατι διαφορετικο απο το υπάρχων μπορεις να πας σε Aerotank mini 14mm κομψο κομματι με μια τυπου ego vv μπαταρια και Η.Τ. τυπου στυλο για πιο διακριτικη εμφανιση και με εναν ατμοποιητη που για μενα και τον Pbusardo (γνωστο reviewer) βαζει κάτω το ναυτιλο σε γευση. εναλακτικα και οAerotank των 1,9mm με μια cf vv aspire 1000mah η 1600mah κινειται στο ιδιο μοτιβο.
 Η δευτερη επιλογη στο επισκευασιμο ειναι απλη, ο kanger subtank mini ειναι πολυ καλος και ευκολος ( για μενα πιο ευκολος και απο kayfun που φημιζεται για την ευκολια του) και αξιζει τα λεφτα του,αλλα αν σκεφτεσαι και τον Kayfun και μπορεις να δωσεις τα 100 παραπανω ευρο παρε αυτον κατευθειαν για να μη βρεθεις να εχεις δωσει 200 συνολικα οπως εγω και τον ενα στο συρταρι.
 Τελος ενα τελαιυταιο tip, αν σκοπευεις να κινηθεις στο επισκευασιμο κομματι με ετοιμες αντιστασεις παρε τον kanger γτ οι μεγαλυτερες ετοιμες που εγω εχω δει ειναι στα 1,4 Ω (συνηθως παιζουν στα 0,8-1,2 Ω) και ειναι χαμηλες για τον Kayfun, 1,1 ειναι το μιν του κατασκευαστη και του κοβουν αρκετα σε γευση ενω λειτουργουν περιφημα στον kanger γεγονος που τους φερνει πολυ κοντα σε αποδωση κανοντας τον Kayfun να μην αξιζει την οικονομικη διαφορα.


Διόρθωση μεγέθους γραμμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2015, 14:19 από camber »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #77 στις: Μαρτίου 26, 2015, 19:02 »
σεναριο 2ο
Kanger Subtank Mini +]Eleaf Mini iStick (δεν ξερω αν το mini σηκωνει τον Subtank)
σεναριο 3ο
η δικια σας αποψη!!!!
istick 30 watt όχι το μινι, για πολλούς λόγους.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #78 στις: Μαρτίου 26, 2015, 20:03 »
Mono πως οι αεροτανκ καίνε εύκολα τις αντιστάσεις. Ο ναυτίλος αρκετά ανθεκτικότερος σε αυτό το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος akoylini

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #79 στις: Μαρτίου 26, 2015, 20:04 »
η μπαταρια του eco one 2100 σηκωνει τον subtank mini?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #80 στις: Μαρτίου 26, 2015, 20:19 »
Ναι, αλλά είναι μικρότερη σε διάμετρο. Επομένως αισθητικά δεν δένει.

Αποσυνδεδεμένος akoylini

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #81 στις: Μαρτίου 26, 2015, 20:21 »
το θελω για τις εξοδους με αυτην την μπαταρια βασικα

Αποσυνδεδεμένος Madbaron

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #82 στις: Μαρτίου 26, 2015, 21:41 »


σεναριο 1ο
Kanger Subtank Mini + Ecapple Mini C30
σεναριο 2ο
Kanger Subtank Mini +]Eleaf Mini iStick (δεν ξερω αν το mini σηκωνει τον Subtank)
σεναριο 3ο
η δικια σας αποψη!!!!




To mini istick δε σηκώνει τον kanger subtank mini στο εργοστασιακο του κομματι,η  max ισχυς του ειναι τα 10W ενω οι αντιστασεις του ατμο απο τον κατασκευαστή χρειάζονται 12-25W για την 1,2Ω και 15-30W για τη 0,5Ω.


Mono πως οι αεροτανκ καίνε εύκολα τις αντιστάσεις. Ο ναυτίλος αρκετά ανθεκτικότερος σε αυτό το θεμα.


Οντως οι BVC του ναυτιλου θεωρουνται πολυ ανθεκτικές. Αν οι αεροτανκ καινε τις νεες Upgraded αντιστάσεις δεν το ξερω ουτε το αμφισβητώ, αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ομως μιας και πρότεινα τον μινι ως πολυ αποδοτικό σε γεύση και ντουμανι ειναι πως καταναλωνει αρκετο υγρο και σε συνδυασμο με τη μικρη χωρητηκοτητα του ~1,3 ml εχει θεμα αυτονομιας,δλδ με ενα γεμισμα θα βγάλεις εναν καφε η ενα ποτο αλλα δε νομιζω και τα δυο μαζι χωρίς να ξαναγεμισεις...Αλλα αυτον θα τον αγορασει καποιος που θελει να ''παιξει'' στα 14 mm και μονο, αλλιως ο μεγαλυτερος λυνει αυτο το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος giwrgosk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #83 στις: Μαρτίου 28, 2015, 14:44 »
καλησπέρα! είμαι κι εγώ νέος σχετικά στο άθλημα (3 μήνες) και παρόλο που γενικά με έχει βοηθήσει σημαντικά να ελαττώσω το κ.τ. (αυτός ήταν και ο σκοπός και όχι να το κόψω τελείως) λόγω χαμηλού μπάτζετ δεν έχω κάτι ιδιαίτερο ή αξιόπιστο από εξοπλισμό. ατμίζω με απλές (όχι vv) μπαταρίες ego και ατμοποιητή κυρίως mini protank 2 (τον evod με τον οποίο ξεκίνησα τον έχω ψιλοπαρατήσει και ένας mini protank 3 που πήρα μου φάνηκε επιοικώς απαράδεκτος).

επειδή είδα σε κατάστημα του εξωτερικού το eleaf istick 20w σε πολύ καλή τιμή σκέφτομαι να το παραγγείλω και θέλω να ρωτήσω ποιόν ατμποιητή θα προτείνατε. στο ίδιο κατάστημα έχει τον mini nautilus σε επίσης πολύ καλή τιμή (18$ αυθεντικό απ' ό,τι λέει). σε ένα κατάστημα στη θεσσαλονίκη στο οποίο ο άνθρωπος εκεί φαίνεται και να το κατέχει και να είναι πολύ σοβαρός επαγγελματίας μου πρότεινε τον gs air ως πιο οικονομικό (15€), καλό και αξιόπιστο. την ιδέα του επισκευάσιμου, αν και δεν το έχω ψάξει σχεδόν καθόλου, δεν την αποκλείω γιατί μου αρέσει σαν ιδέα, αλλά δεν ξέρω τις τιμές που παίζουν. το όριο που βάζω είναι στα 20€ οπότε δεν ξέρω αν υπάρχουν σε αυτές τις τιμές.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #84 στις: Μαρτίου 28, 2015, 14:59 »
Αρχικα σπυ προτεινω να δεις το istick 30w που ειναι ναι μεν 10βατ περισσοτερα αλλα επιπλεον εχουν φτιαξει καποια προβληματακια οπως τον πολο,τα σωστα ρευματα και αλλα με διαφορα 5 ευρω νομιζω....

Οσον αφορα τον ατμοποιητη σου προτεινω να πας να τους δοκιμασεις και τους 2 σε ενα μαγαζι και να επιλεξεις..

Αποσυνδεδεμένος vmaggas

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #85 στις: Μαρτίου 28, 2015, 15:08 »
Δες και τον aspire K1 που είναι πιο φθηνός (11€) και έχει και πιο φθηνές αντιστάσεις BVC (2,5€) και έχει πολύ καλή γεύση και διάρκεια στις κεφαλές. Από επισκευάσιμο με 20 € δύσκολο να βρεις κάτι αξιόλογο εκτός και αν πας σε κλώνο από εξωτερικό. Για istick συμφωνώ με τον Kongeo μιας και το έχω και εγώ και απλά τα σπάει...

Αποσυνδεδεμένος giwrgosk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #86 στις: Μαρτίου 28, 2015, 15:19 »
ναι, κάτι έχει πάρει το μάτι μου για προβλήματα(κια) του istick 20w αλλά επειδή το βλέπω σε προσφορά στα 23$ λέω να πάρω ένα (μικρό?) ρίσκο.. για ατμοποιήτη μάλλον θα το αφήσω μέχρι να έρθει και θα ψάξω από φυσικό κατάστημα κάτι στα 10-20€. και τον aspire k1 είχα πετύχει κάπου ψάχνοντας και μου γυάλισε αρκετά τουλάχιστον από εμφάνιση. αφού λέει και ο vmaggas ότι είναι και αξιόπιστος με καλή γεύση και οικονομικός θέτει πολύ σοβαρή υποψηφιότητα :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #87 στις: Μαρτίου 28, 2015, 15:30 »
Αμα το βρηκες σε προσφορα παω πασο,αν και κατοχος του 20 θα ενοιωθα μεγαλυτερη σιγουρια με το 30αρι ξέροντας οτι εχουν φτιαχτει το βασικο θεμα του πολου...

Εγω εχω τον ναυτιλο και ειμαι ευχαριστημενος αλλα και ο gs air και ο κ1 ριναι πολυ καλοι...δοκιμασε τους και διαλεξε

Αποσυνδεδεμένος Madbaron

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #88 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:09 »
Φιλε giwrgosk αφου συμφωνησω απολυτα με την τοποθετηση του Kongeo για το θεμα 20 ή 30w istick, δε θα σου προτεινω αμεσα εναν συγκεκριμενο ατμο,αλλα θα σου πω ποιες προυποθεσεις θα πρεπει να πληρεί κατα τη γνωμη μου και εσύ μετα καταληγεις συμφωνα με το γουστο σου.


να ειναι απο ανοξείδωτο ατσαλι και γυαλι
να αποσυναρμολογειται για ευκολία στο πλυσιμο
να εχει ρυθμιση αερα η οποια και να ΜΗΝ σφυριζει γτ μπορει να γινει πολυ ενοχλητικο.


Απο κει και περα θα πρεπει να παρεις μια αποφαση για το ποσα ml θες να χωραει πραγμα που καθοριζει και το μεγεθος του και το αισθητικο αποτελεσμα πανω στο modaki σου και κατα συνεπεια στο χερι σου.

Αποσυνδεδεμένος mpampis ps

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 02, 2015, 19:09 »
μια ερωτ και εγω ρε παιδια ειμαι αναμεσα σε kayfun v3  και aqua v2 help

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3725 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem