vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, zalaros, Doubt, John K, manoslykos, grag, ΨΗΛΟΣ, lounik

Twitter

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #300 στις: Απριλίου 23, 2012, 18:52 »
Καλώς ηρθες
κατ'αρχας θα στο πουν κ' αλλοι , γράφε ελληνικά γιατί κανείς δεν θα
σου απαντάει...
κατα δεύτερον τα εγκο σε εχουν συχνά διαρροές και παίζει ρόλο
πως τρυπάς τη ταπούλα του τανκ. Επίσης μη στρίβεις αριστερά-δεξια
το τανκάκι ενω ειναι καρφωμενο στον ατμο....Η αυτονομία εξαρτάται απο τη χρήση
σε σχέση με τη χωρητικότητα της μπαταρίας , η αρχή μου ειναι μια μπαταρία ισον
καμμία μπαταρία. Η αυτονομία υγρου τη να πώ απάντησες μόνος σου , διαρροές.
Χωρίς διαρροές θα βελτιωθεί η αυτονομία. Νομίζω πρός το παρόν μείνε μ' αυτά που εχεις
και φρόντισε να ερθεις σε καμμιά ατμοσυνάντηση για να μπάινεις στο κλίμα σιγά σιγά
Συν τοις αλλοις η δια ζώσης ερωτήσεις απαντούνται πληρέστερα
Υπομονή και καλώς ηρθες σε ενα κόσμο απόλαυσης που δεν μπορείς ακόμα να φανταστείς,
το τερπνόν μετα του ωφελίμου δλδ...
Φιλικά

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #301 στις: Απριλίου 23, 2012, 22:28 »
pournaroulis15

Διάβασε λιγάκι εδώ και θα σου λυθούν οι απορίες σου

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2012, 22:45 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #302 στις: Απριλίου 25, 2012, 07:55 »
και εγω ετσι ημουν στην αρχη αλλα μετα εστρωσε

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #303 στις: Απριλίου 25, 2012, 15:29 »
Συμφωνώ και γώ με τους προλαλήσαντες περί του ego-c ως η καλύτερη λύση για να μπεις στο τριπάκι του ητ. Ιδιαίτερα όταν καπνίζεις στριφτά, με φίλτρο, το c θα σου δώσει τη σφιχτή τζούρα που προσομοιάζει το στριφτό. Αφού μάθεις τα κόλπα του και τα χούγια του (και φυσικά έχοντας και τη δυνατότητα με πολλά τανκ να αλλάζεις γεύση κατά βούληση και να έχεις μαζί σου και γεμισμένα στην ποσότητα που επιθυμείς), το επόμενο βήμα είναι το τανκ με cartomiser, είτε DC έιτε SC, παίζω και μαθαίνω (ρωτώντας που και που!!!).
2 τουλάχιστον μπαταρίες, 1000ρες κατά προτίμηση με passthrough(στα τάρταρα έχουν πέσει οι τιμές!!!), ένα κώνο με βάση, 4-5 ατμοποιητές και υλικά φόρτισης, είναι ότι πρέπει για αρχή.

Όσον αφορά τα υγρά, αν δεν πας να δοκιμάσεις σε μαγαζιά, δεν θα βρεις άκρη, θα απογοητευτείς και θα το ρίξεις πάλι στο στριφτό. Αν παραγγείλεις στα τυφλά και πετύχεις γεύση να σου αρέσει, ρίξε και ένα τζόκερ βάζω τα μισά και μοιραζόμεθα το τζακ ποτ!

Αποσυνδεδεμένος lamerinna

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #304 στις: Απριλίου 28, 2012, 21:52 »
Καλησπέρα και από μένα
! 'Εχω διαβάσει τα περισσότερα στο forum και δεν έχω καταλήξει πουθενά!!! :( 'Οσο πιό πολλά διαβάζω τόσο περισσότερο απογοητεύομαι,γιατί τις περισσότερες φορές δεν έχω ιδέα γιατί μιλάτε!
Για να μη πολυλογώ θα ήθελα την βοήθειά σας,όχι βοήθεια του τύπου διάβασε αυτό,ή διάβασε το άλλο,ή αυτό που ρωτάς είναι αναρτημένο εκεί κλπ, κλπ.-είπαμε διαβάζω και δεν καταλαβαίνω τίποτα :confused1:
'Εχω σταματήσει το κάπνισμα εδώ και 2 εβδομάδες και ο μόνος λόγος που θα θέλω το ηλεκτρονικό είναι να ατμίζω κάπου-κάπου όταν με ποιάσει το σύνδρομο στέρησης και να ξεχνιέμαι μέχρι να το κόψω εντελώς.(τουλάχιστον αυτό θα προσπαθήσω!)
'Οσον αφορά τα υγρά,όσα δοκίμασα μου άρεσαν όλα, οπότε κανένα πρόβλημα εκεί.Αυτό που θα ήθελα από σας είναι να μου προτείνετε ένα τσιγάρο( η τιμή δεν με ενδιαφέρει) με τις παρακάτω προδιαγραφές:
1) να μπορώ να το αγοράσω από Ελλάδα,όπως επίσης και τα ανταλλακτικά του και να μην είναι Κινέζικο(κανένα τμήμα του, ειδικά οι μπαταρίες του)
2) να είναι ότι πιό  απλό, εύκολο σε χρήση και  συντήρηση  και
το πιό ΒΑΣΙΚΟ
3) να έχει την καλύτερη μπαταρία που υπάρχει σε ηλεκτρονικό τσιγάρο, για θέμα ασφάλειας(ναι, είμαι φοβιτσιάρα!!!!) και PLEASE μη μου πείτε να διαβάσω  εκείνο το κατεβατό που μιλάει γενικά για τις μπαταρίες,εκεί είναι που χάθηκα εντελώς!!!

Υ.Γ.
Μη μου προτείνετε διαφορετικά κομμάτια,ένα starter kit θα ήθελα που να τα έχει όλα- η τιμή είπαμε δεν με ενδιαφέρει, η υγεία μου είναι πάνω απ' όλα!!!

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά,
Κατερίνα



Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #305 στις: Απριλίου 28, 2012, 22:17 »
Καλησπέρα Κατερίνα, καλωσήρθες στη παρέα μας.
Λοιπόν το διάβασμα δεν το γλυτώνεις  :) (εάν θέλεις να καταλάβεις).
Η εύκολη λύση για όλους θα ήταν μια απάντηση του στυλ παρε το χ που
λένε ότι είναι Ευρωπαϊκό και είναι πολύ ασφαλές...
Απο την άλλη εάν διάβαζες λίγο θα καταλάβαινες ότι όλα είναι Κινέζικά αλλά
αυτό δεν σημαίνει αυτόματα οτι όλα είναι και επικίνδυνα.
Πιο συγκεκριμένα για τις μπαταρίες που ρωτάς οι ασφαλέστερες είναι οι IMR
και οι καλύτερες (και ακριβότερες) IMR είναι οι AW οι οποίες είναι Κινέζικες !
Δεν γνωρίζω ποιά φυσικά καταστήματα έχετε στη Κοζάνη αλλά θα σου πρότεινα
να πάς σε ένα φυσικό κατάστημα χωρίς προκαταλήψεις και να επιλέξεις μία
συσκευή που να είναι του γούστου σου και της τσέπης σου.
Υ.Γ. Η επιλογή του καταστήματος είναι σημαντικότερη για μένα από την επιλογή
της συσκευής, γιατί ένας σωστός επαγγελματίας θα σε καθοδηγήσει στην επιλογή σου
και θα σε υποστηρίξει σε τυχόν προβλήματα (που λιγο πολύ όλοι έχουμε  ;D)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2012, 22:25 από GanaG »

Αποσυνδεδεμένος lamerinna

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 28, 2012, 22:45 »
Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα!!!
Το διάβασμα δεν το γλύτωσα ,έχω μία εβδομάδα που διαβάζω και πάλι δεν κατέληξα κάπου. Να σου κάνω λοιπόν άλλη μία ερώτηση. Τα πιό γνωστά ηλεκτρονικά τσιγάρα κατ' εμέ ,όπως Ovale ή  Nobacco έχουν αυτού του τύπου μπαταρία; και αν ναι ποιό θα διάλεγες για μένα σύμφωνα μ'αυτά που ανέφερα παραπάνω.
Υ.Γ.
Από Θεσσαλονίκη θα το πάρω άμεσα και ένας λόγος που μπήκα στο forum είναι για να έχω μία ιδέα σε περίπτωση που πέσω σε μη επαγγελματία(υπαρχουν κι αυτοί δυστυχώς!)

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #307 στις: Απριλίου 28, 2012, 23:01 »
Γιατί να μην περάσεις και από τα δύο καταστήματα ;  ;)
Κατά την γνώμη μου πάντως η Nobacco είναι πολύ καλή
εταιρεία με σωστούς πωλητές που τιμά τις εγγυησεις της.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #308 στις: Απριλίου 28, 2012, 23:07 »
Να παρεις ενα mini&More. Σε στυλ τσιγάρου, και εφόσον το θες για περιστασιακά, δεν σε απασχολεί το μέγεθος και η χωρητικότητα των μπαταριών. Δεν θα σου φαίνεται περίεργο στο χέρι, εχει ΠΟΛΥ καλη απόδοση, και το μινιμουμ της συντήρησης. Με σχεδον οτιδήποτε αλλο θα πρεπει να κανεις υποχωρήσεις, αλλα κράτα τις για αργότερα ΕΑΝ αποφασίσεις να "μπλεχτείς" περισσότερο με το αθλημα.
http://www.nobacco.gr/product/701/nobacco-mini-more

Αποσυνδεδεμένος lamerinna

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #309 στις: Απριλίου 28, 2012, 23:50 »
Σας ευχαριστώ και τους 2, αλλά GanaG  δεν μου απάντησες στο αν οι μπαταρίες της Nobacco και Ovale είναι  IMR-AW ?

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #310 στις: Απριλίου 28, 2012, 23:55 »
Όχι, οι AW IMR είναι μπαταρίες για μοντς, δεν κάνουν για συσκευές-πακέτα του εμπορίου.
Όλα τα μοντέλα της Nobacco και της Ovale έχουν τις δικές τους (επαναφορτιζόμενες αλλά μη αποσπώμενες) μπαταρίες, που διαθέτουν βέβαια κύκλωμα προστασίας.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #311 στις: Απριλίου 29, 2012, 00:13 »
Μην σε ανησυχουν αυτες οι μπαταρίες.Σε αυτα τα πακέτα οπως το Mini$More δεν μπορεις καν να τις δουλεψεις "εκτος προδιαγραφων" για να γίνουν επικυνδυνες. Δεν εχει παρατηρηθει ΠΟΤΕ κανενα γεγονος με τετοιου ειδους μπαταρίες. και μιλαμε για δυο απ τις μεγαλυτερες εταιρίες του χώρου που δεν ρισκαρουν το όνομά τους με ελλατωματικά προϊόντα.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #312 στις: Απριλίου 29, 2012, 00:20 »
οχι για να ευλογησω τα γενια μου, αλλα γιατι πραγματικα το προτεινω ως συσκευη, ειδικα για περιστασιακη χρηση που το θελεις και ευκολια αυτης, http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,9587.msg349867.html#msg349867

Ελλαδα το βρισκεις μονο (αν δεν κανω λαθος) στο http://www.greekvapes.com/Lea_Starter_Kit/p673937_4586760.aspx  ;)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #313 στις: Απριλίου 29, 2012, 00:31 »
Αδελφη Αικατερινη μην ακους τις σειρηνες!
Γινε και εσυ πιστή του Αη Μήστ (μεγάλη η χάρη Του) και θα βρεις την ατμιστικη γαλήνη...  :angel:

Αποσυνδεδεμένος lamerinna

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #314 στις: Απριλίου 29, 2012, 01:06 »
Σας ευχαριστώ όλους!!!!!!  :D :D :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 197 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181428 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 66 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34384 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537980 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16641 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138830 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz