vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Χρησιμοποιώ μόνο εργοστασιακούς. Απίθανο να ασχοληθώ ποτέ με "στρίψιμο".

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Υπάρχει ένα θέμα που λέγεται "ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016" και καλύτερα να συνεχιστεί εκεί η "κοντρα".

Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εκεί.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2016, 13:27 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Προτιμώ εργοστασιακούς γιατι ότι το ατμισμα πρέπει να είναι μια απλή υποθεση , και να μην σου νκάνει τη ζωη δύσκολη,δηλαδή αν είναι δυνατόν να πατάς ένα κουμπι και να ατμίζεις . 8)
Τώρα όσον αφορά το κόστος των ανταλλακτικών κεφαλών , ας ελπίσουμε, ότι οσο αυξάνουν οι χρήστες του η.τ , θα πέφτει.

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
φιλοι ατμιστες σε δυο μηνες και 10 μερες που ατμιζω ξεκινησα με τον melo iii mini που πηρα πακετο με τον piko
επισεις πηρα εναν triton mini για να κανω τσιγαρισιες τζουρες (τον οποιον και πουλησα μετα απο 20 μερες )
τυχαια εβαλα μια κεραμικη αντισταση στον melo iii mini και καταλαβα αμεσως την διαφορα στην γευση (για τα δικα μου γουστα ),ετσι μετα απο 10 μερες αγορασα τον vaporesso και εχω μεινει ευχαριστιμενος μιας και με εχουν τραβηξει τα αρωματικα υγρα αλλοτε με vg 60-40 αλλοτε με 70-30 τελικα ο καθε ενας απο εμας το τι του αρεσει να ατμιζει ειναι πολυ ιδιαιτερο θεμα ,αλλα για να ειμαστε μεσα στο θεμα μπορεις να βρεις τον καταλληλο ατμοποιητη για τα γουστα σου σε εργοστασιακους .
το βλεπω βουνο να αρχισω να φτιαχνω αντιστασεις 

Καλημέρα και από εμένα. Εγώ ουσιαστικά ξεκίνησα το ηλεκτρονικό τσιγάρο με istick 40 tc και eleaf gs air m για αρκετούς μήνες. Μετά από μια μικρή δοκιμή του cubis έχω καταλήξει σε cuboid και melo 2. Τα θεωρώ εκπληκτικό συνδυασμό.

Όσον αφορά σε επισκευάσιμους δεν νομίζω να ασχοληθώ σύντομα. Θεωρώ ότι απαιτούν πολύ ώρα για να στηθούν, τουλάχιστον στην αρχή μέχρι να γίνει τυφλοσούρτης η διαδικασία. Αυτό και μόνο αρκεί για να με αποτρέψει.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Η εκτιμηση για κατι που δεν το γνωρίζω δεν είναι κι ότι το καλυτερο.
Εχω προσωπικη αποψη και μετα εκτιμω τι από τα δυο μου αρεσει.
Θελει μερακι το αθλημα!!
Πετρος

Έχω δοκιμάσει και επισκευάσιμο kayfun v4 κλώνο και αρκετούς dripper. Προφανώς έχουν να δώσουν περισσότερα πράγματα, αλλά δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία της κατασκευής της αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος thangeol1

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Παλιά ( πριν 4-5 χρόνια) οι εργοστασιακές αντιστάσεις ήταν για τα μπάζα και έτσι όποιος ήθελε γεύση και αξιοπρεπή τζούρα 
έπρεπε να φτιάξει είτε σύρμα είτε mesh  ( τα έχω κάνει και τα δύο ) .
Τώρα έχω κοντά 2 χρόνια να φτιάξω αντίσταση , δεν νομίζω ότι έχει τόση μεγάλη διαφορά με τις σημερινές εργοστασιακές .

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Τώρα έχω κοντά 2 χρόνια να φτιάξω αντίσταση , δεν νομίζω ότι έχει τόση μεγάλη διαφορά με τις σημερινές εργοστασιακές .
Για την αποδοση μιλάς γιατί στο οικονομικό έχει τεράστια διαφορά,  άσχετα αν συμφωνω η όχι με το πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος thangeol1

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Ναι για την αποδοση λέω ..σίγουρα το στήσιμο είναι πιο οικονομικό 

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Τωρα δεν ξερω αν ειμαι και στο σωστο θεμα, γιατι εχω χρονια να μπω, απο την "αποφραδα" εκεινη μερα που εφυγε ο Billakos (ειναι και το μνημοσυνο του σε λιγες μερες).
Ατμιστης απο το 2011, με carto και 901 μπαταριες και εδω και 3 χρονια με Vamo, ανταπτορα, και 808 kager clearo ( mini & more).
Αυτο με βολεψε, αυτο κρατησα.
Επειδη εχω χαθει με τους ατμοποιητες, θα ηθελα κυριως οι παλιοι, (Seb, Τριπολιτσιωτης, Νικος, Urahara, Tem, Petra, κ.α.), που εχουν περασει απο αυτα τα πλεον προιστορικα χρονια, να μου προτεινουν κατι σε ατμοποιητη.
Να σημειωσω οτι ατμιζω σκετη Vg με wfi, και ο M&M clearo μου βγαζει σχεδον μηνα, στα 4,5-6,5 W.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Λολ


Edit: Όχι για τον εξοπλισμό φυσικά, αλλά για την παραγγελιά απαντήσεων.

Edit 2: Στράτο αν θες να μην ασχολούνται μαζί σου, μην ασχολείσαι και εσύ μαζί τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2017, 20:34 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Το Λολ δεν ξερω τι σημαινει.
Αν καποιος δεν εχει περασει απο τα παλια carto και clearo, συνεπως δεν εχει εμπειρια απο ατμοποιητες -βγαζω απο τη συσκευασια, γεμιζω, ατμιζω, χαλαει, το πεταω, και δεν ασχολουμαι με τιποτα αλλο. Ουτε με λαστιχακια, ουτε με αερα, ουτε με συρματα, ουτε με αντιστασεις, ουτε...., ουτε.
Με πολλα απο τα παραπανω "παιδια" που αναφερω, και αλλους που ξεχασα (Γιαννης Ραστα, Jeke, Zioa, ο δασκαλος Gabriel 74, κ.α.) ξεκινησαμε μαζι, και πολλες φορες τα βραδυα, βαζαμε ποτακι, και μαζευομαστε σε ενα τοπικ, και περναγαμε καλα, οποτε καταλαβαινομαστε απολυτα.
Μην κρινεις απο τις αναρτησεις, γιατι απο αυτες καποια στιγμη, σβηστηκαν πολλες απο τον Λευτερη, σε ολα τα μελη (ειχε γινει χαμος τοτε μαλιστα).
Αυτο για τις κατα παραγγελια απαντησεις.
Τωρα αν καποιος αλλος ξερει απλο ατμοποιητη, που να κοστιζει 1 ευρω την εβδομαδα, να μην θελει περιεργες ρυθμισεις, να μην περναει αλλες γευσεις απο αυτες του υγρου, να μην πλημηριζει, και να μην κανει σαν μπρικι που βραζει νερο, ας το πει.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Τωρα αν καποιος αλλος ξερει απλο ατμοποιητη, που να κοστιζει 1 ευρω την εβδομαδα, να μην θελει περιεργες ρυθμισεις, να μην περναει αλλες γευσεις απο αυτες του υγρου, να μην πλημηριζει, και να μην κανει σαν μπρικι που βραζει νερο, ας το πει.
Λίγο δύσκολο αυτό που ζητάς εν έτη 2017 σε μια εποχή που 1 ευρώ κάνει το ml και εφόσον δεν θέλεις να ασχοληθείς με diy. Ίσως ένας ναυτίλος η κάτι τέτοιο που και πάλι 1 ευρώ την βδομαδα κοματάκι χλωμό.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Τα carto mini & more μου έβγαζαν στην καλύτερη περίπτωση 3-4 μέρες. Στη χειρότερη ούτε μέρα.
Αν σου βγάζουν 1 μήνα τότε θα σε καλύψουν οι περισσότεροι σημερινοί εργοστασιακοί.
Δεν δουλεύουν όμως σε τόσο χαμηλα βατ, θέλουν περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Οι μισοί που αναφέρεις, δεν μπαίνουν πια. Πάρτους τηλέφωνο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364