vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 1 χρήστης
Milarepa

Twitter

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 30, 2011, 12:38 »
DYSTYXOS GIA MENA to pira apo to fustore....tespa..h epomenh paragellia tha einai apo allou..ivape px :)..einai dynaton na xalase o atmopoihths mesa se 3 meres???
απο οσα λενε οι περισσοτεροι στο φορουμ ναι μπορει να σου χαλασει ο ατμοποιητης κ σε λιγες μονο ωρες!! Εγω ανηκω οχι σε αυτη την κατηγορια γιατι μου κρατησε ενας ατμοποιητης 6 μηνες κ φυσικα πριν λιγες μερες του εκανα την κηδεια του  :laugh1: :laugh1: :laugh1: δεν εχω το νεο ego τ αλλα εχω το παλιο κ μπορω να πω οτι μπορει να φταιει κατι αλλο ισως κ οχι ο ατμοποιητης. Θα σου πουν περισσοτερα τα παιδια εδω που γνωριζουν καλα.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 30, 2011, 12:42 »
Κατ' αρχήν μην γράφεις με Greeklish. Απαγορεύονται σε αυτό το Forum.
Το πρόβλημά σου, είναι συνηθισμένο. Αν διαβάσεις υπομονετικά τα δύο βασικά θέματα για τους EGO-T ατμοποιητές, θα βρεις απαντήσεις.
Όλοι μας, όσοι χρησιμοποιούμε τους Τ-ατμοποιητές και θέλουμε να μην αλλάζουμε ατμοποιητή κάθε βδομάδα ή κάθε λίγο και λιγάκι, αλλάζουμε το φιτίλι.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1733.msg58995.html#new
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1982.0.html

Angel, εσύ δεν είχες Τ. Μην μπερδεύουμε τους ανθρώπους. Άλλο πράγμα ένας 510 ή 901 και άλλο ένας Τ.


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 30, 2011, 12:45 »
Κατ' αρχήν μην γράφεις με Greeklish. Απαγορεύονται σε αυτό το Forum.
Το πρόβλημά σου, είναι συνηθισμένο. Αν διαβάσεις υπομονετικά τα δύο βασικά θέματα για τους EGO-T ατμοποιητές, θα βρεις απαντήσεις.
Όλοι μας, όσοι χρησιμοποιούμε τους Τ-ατμοποιητές και θέλουμε να μην αλλάζουμε ατμοποιητή κάθε βδομάδα ή κάθε λίγο και λιγάκι, αλλάζουμε το φιτίλι.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1733.msg58995.html#new
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1982.0.html

Angel, εσύ δεν είχες Τ. Μην μπερδεύουμε τους ανθρώπους. Άλλο πράγμα ένας 510 ή 901 και άλλο ένας Τ.
ναι εχεις απολυτο δικιο  :yes: :yes: ομως σκεφτηκα οτι ισως εκανε κατι λαθος? δλδ να του εχει ισως μπουκωσει? δεν ξερω κ δεν μπορω σιγουρα να βοηθεισω  :)

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 30, 2011, 12:57 »
Χρησιμοποιώ ego-T μερικούς μήνες τώρα και οι ατμοποιητές κράτησαν
1ος 3 βδομάδες
2ος 4 βδομάδες
3ος 3 βδομάδες
4ος 2 βδομάδες, όπου άρχισε να μου βγάζει γεύση καμένου και τον παράτησα
5ος 3 βδομάδες και συνεχίζει
Κανείς από τους παραπάνω δε μου χάλασε, απλά όταν έβλεπα ότι δε με ικανοποιούσε τον άφηνα στην άκρη και πολύ πιθανό να αναγεννηθούν άμα τους αλλάξω φιτίλι.

Εγώ θα επιμείνω να αλλάξεις αμπούλα και να ξαναδοκιμάσεις ενώ σε κάθε περίπτωση υπάρχει εγγύηση και σε συμβουλεύω να την χρησιμοποιήσεις.

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 30, 2011, 17:18 »
τελικά διαβάζοντας στο forum αρκετά έριξα στον atomazer ένα καλο φύσημα,πολλή φύσημα όμως :),και λίγο dry burning και μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά :).ακόμα βεβαια το tank είναι γεμάτο και οι διαρροές φοβάμαι ότι ξεκινούν όταν το tank αρχίζει να άδειαzei.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 30, 2011, 17:24 »
Ναι, γιατί όταν αρχίζει και αδειάζει, η πίεση εντός της αμπούλας αυξάνεται και πιέζει το υγρό προς τα κάτω με μεγαλύτερη δύναμη. Τότε πρέπει να τραβάμε τζούρα με λιγότερη ορμή, ώστε να μην προσθέτουμε περισσότερη πίεση.

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 30, 2011, 18:52 »
και κάτι τελευταίο που δεν το βρήκα στο forum ως θέμα.γέμιζα το tank χωρίς να βγάλω το καπάκι με σύριγγα.αυτή την φορα έβγαλα το καπάκι του tank.λέω μήπως γεμίζοντας το tank με την σύριγγα έστελνα και αέρα στο tank που ίσος εγκλωβίζονταν μέσα

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 30, 2011, 23:53 »
ειμαι κατοχος και εγω του Joyetech eGO-T τύπου Β σε lr εκδοση

απο το μεσημερι του Σαββατου που το εκοψα για παραλια μερια και στο funstore

θα συμφωνησω με τον fotis 67 για την παρουσιαση που εκανε στον εν λογο ατμ.  :thumpup: :thumpup:
καθολου καψιλα
φοβερο χτυπημα ,
 γευση,
αυτονομια αμπουλας,
και επιτελους καμια χρηση χαρτοπετσετας :)) :))

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 31, 2011, 22:32 »
Παρέλαβα και εγώ σήμερα πράγματι πολύ καλός  , καλή γεύση πλούσιος ατμός . Πηρα LR  αλλά  δεν γράφει πάνω  lr  .  Δεν  θα έπρεπε  να το γράφει ?

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 31, 2011, 22:35 »
Συνήθως το γράφει εκεί που συνδέεται με τη μπαταρία... πάνω στο θετικό πόλο... (για τους απλούς EGO T lr εκεί αναγράφεται)

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 31, 2011, 22:42 »
Δεν τον έχω, αλλά νομίζω όταν τον δοκίμασα, ότι εκει που γραφει  e go-t πάνω στον κύλινδρο,
συνεχίζει και γραφει το LR.
Μπορεί να μην θυμάμαι καλά.

Αλλιώς κοίτα εκει που σου λέει ο φίλος cobolt.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 31, 2011, 22:46 »
Συνήθως το γράφει εκεί που συνδέεται με τη μπαταρία... πάνω στο θετικό πόλο... (για τους απλούς EGO T lr εκεί αναγράφεται)

Ναι  τώρα το είδα  εκεί αντιγράφεται.  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 01, 2011, 00:29 »
Συνήθως το γράφει εκεί που συνδέεται με τη μπαταρία... πάνω στο θετικό πόλο... (για τους απλούς EGO T lr εκεί αναγράφεται)
οι ovale και οι Janty το γράφουν στο πλάι

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 01, 2011, 02:01 »
Καλησπέρα σε όλους....

Είμαι αρκετά νέος στο η.τ και έχω μια απορία.

Πριν από 2 βδομάδες αγόρασα το παρακάτω πακέτο από το stopit.gr

" ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ JOYETECH EGO-T ΜΕ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥΣ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ OVALE EGO-T"
"# 2x Τσιγάρα JOYETECH eGo-T (2x650mah μπαταρία)
# 2x ORIGINAL ATOMIZER OVALE EGO-T
# 5x κενά φίλτρα αμπούλες της OVALE)
# 1x φορτιστή 220V
# 1x φορτιστή USB
# 1x θήκη μεταφοράς
# οδηγίες (Αγγλικά και Ελληνικά)"

Επειδή είχα κάποιες μικροδιαρροές και με ενόχλησαν (κυρίως στο κομμάτι που ενώνεται το φιλτράκι με τον ατμοποιητή) σκεφτόμουν να αγοράσω αυτό τον νέο ατμοποιητή από το funstore.
"JOYETECH eGO-T ΤΥΠΟΥ Β Ατμοποιητής νέας γενιάς!"

Θά έχω κάποιο πρόβλημα με την σύνδεση το στην μπαταρία που έχω;

Είναι όντως καλύτερος; Θα ξαναέχω πρόβλημα με τις διαρροές;

Πρέπει να πάρω και τα φιλτράκια "ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΚΕΝΕΣ ΓΙΑ JOYTECH eGO-T ΤΥΠΟΥ Β (ΠΑΚΕΤΟ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΤΕΜΑΧΙΩΝ) "

Σόρρυ για την ασχετοσύνη.... :dontknow: :dontknow:

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια


Αποσυνδεδεμένος spiruni

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΤΜΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 01, 2011, 04:13 »
Φιλε zenctheo γεια σου :bye:
Κανενα πρόβλημα με την σύνδεση  στην μπαταρία δεν θα εχεις. :thumpup:
Είναι όντως καλύτερος,εγω αγορασα της nobacco εδω και δεκα μερες κ ολα οκ. ;)
Τα πρόβληματα με τις διαρροές δεν ειναι μονο θεμα του ATOMIZER και μονο, ειναι λιγο εως πολυ συνθετο. :'
Αμπουλες κενες καλο θα ειναι να εχεις γιατι  καθε  εβδομάδα περιπου πρεπει να το αλλαζεις 8)
Γενικα θελει πολυ διαβασμα  εδω στο φορουμ θα σου κανει καλο στα προτα σου βηματα ::)
καλος ηρθες κ καλες τζουρες :respect:


ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΟΔΟΣ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix