vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, dkostas, karasarinis, Chris66, Sergios

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
O unfollow ειναι μακράν ο καλύτερος ατμοποιητής για γεύση, τα έχει όλα. Αυτό που με τρελαίνει ειναι ο χειρότερος τρόπος για γέμισμα που εχω συναντήσει. 
Δεν ειναι τόσο ότι πρέπει να κάνεις τον ζογκλέρ για να καταφέρεις να βάλεις αυτά τα 2ml, αλλά ότι είναι θέμα χρόνου αν τον έχεις πάνω σε κάποιο σχετικά βαρύ mod να μείνεις με το tank στα δάχτυλα.
Από την άλλη πιστευω ότι θα πρέπει όλοι να τον έχουν γιατί ειναι εργαλείο αναφοράς. Αυτός ειναι ο λόγος που τον προτεινω στον φίλο που ζητά κάτι εξαιρετικό σε γευση.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Αντε να βγει ο κλωνο skyline γιατι βαλτωσαμε και συζητάμε ψιλο οφ τοπιτς που λεει και ο παππους. Αντονελο ζμπρωξε εσυ απο τσι Κρητη, εγώ απο δω πανω μπας και... ενας ισον κανενας.
ζμπρωχνω ζμπρωχνω
οπως ειπε και μια ψυχη, τωρα που εκανε και ο μπουσαρντο ρεβιου, οπου ναναι θα σκασει μυτη 8)

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Αυτός ο κίνδυνος που λες Μίμη υπάρχει σε όλους τους ατμο της Gus αφού όλοι είναι "κουμπωτοί" :)) Αλλά βλέπω στον Lite (και κλώνο και γνήσιο) ότι είναι πολύυυυυ σφιχτά τα o-rings. Τον έχω στο g-priv (σίγουρα το βαρύτερο διμπάταρο) και τον σηκώνω από το τανκ χωρίς να με έχει λούσει (ακόμα) :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Ο lite Χρόνη, εχει 2 oring που κρατάνε το tank μέσα σε μεταλλικό δαχτυλίδι ενός εκατοστού, πρέπει να τον γυρίζεις σαν την σφεντόνα του Δαβίδ για να φύγει. 
Ο unfollow εχει ενα oring που στηρίζεται σε 2-3 χιλιοστά πλαστικού, συν ότι ειναι εκτεθειμένο σε όποιο παράξενο υγρό έχει μπει εκει μέσα. Αν πιεστεί λίγο με το μεγάλο δάχτυλο κατα το άτμισμα, ειναι πιθανό να βγάλεις το μάτι του απέναντι ετσι οπως θα φύγει σβουριχτός.:idiot1:
Παραμενει όμως κορυφή στην απόδοση των γευσεων.

Κατηγορία Τσιγαρίσιοι

Cloudone
Unfollow V2
Doggy


Κατηγορία Σφικτοί Πνευμονικοί

Rose V3
Hurricane V2 - Taifun GT3



Δεν σηκώνω κουβέντα επ αυτού
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2017, 18:20 από flavorslut »

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Σ' ευχαριστώ Μίμη για τις πληροφορίες. Δεν έχω τον unfollow οπότε πίστευα ότι έχει τον ίδιο τρόπο "κουμπώματος" με τον Lite :eyesplash:. Δεν τον πήρα γιατί φοβήθηκα ότι θα είναι πολύ αεράτος για τα γούστα μου, και όπως φαίνεται και από τα γραφόμενα σας έτσι είναι! Σκέψου ότι τον Lite τον έχω στη μία τρύπα ;) Άρα είναι όντως επικίνδυνο να φύγει το τανκ :yes:

@flavorslut: Ελπίζω να μην εννοείς ότι μόνο οι 3 αυτοί είναι τσιγαρίσοι :)) :)) Επίσης δεν φαντάζομαι να εννοείς ότι τους έχεις στην σειρά από σφιχτός προς αεράτος, γιατί ο cloud σε καμιά περίπτωση δεν είναι πιο σφιχτός από τον doggy ;)

σε αυτούς που αναφέρθηκαν στα προηγούμενα σχόλια αναφέρθηκα.

Ορίστε , τροποποίησα το σχόλιο μου και τους έβαλα σε σειρά απο πιο σφικτό σε πιο αεράτο.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
 :eyesplash:
παραιτούμαι
πάμε πάλι σε εκλογές  :bye:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Σ' ευχαριστώ Μίμη για τις πληροφορίες. Δεν έχω τον unfollow οπότε πίστευα ότι έχει τον ίδιο τρόπο "κουμπώματος" με τον Lite :eyesplash:. Δεν τον πήρα γιατί φοβήθηκα ότι θα είναι πολύ αεράτος για τα γούστα μου, και όπως φαίνεται και από τα γραφόμενα σας έτσι είναι! Σκέψου ότι τον Lite τον έχω στη μία τρύπα ;) Άρα είναι όντως επικίνδυνο να φύγει το τανκ :yes:

@flavorslut: Ελπίζω να μην εννοείς ότι μόνο οι 3 αυτοί είναι τσιγαρίσοι :)) :)) Επίσης δεν φαντάζομαι να εννοείς ότι τους έχεις στην σειρά από σφιχτός προς αεράτος, γιατί ο cloud σε καμιά περίπτωση δεν είναι πιο σφιχτός από τον doggy ;)
o doggy ειναι σιγουρα πιο αερατος απο τον cloud
και λεγοντας doggy εννοω τον sjmy γιατι αυτος ειναι 1:1, ο αλλος δεν...

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεί να έχεις δίκιο γιατί εγώ τον SJMY τον έστειλα και κράτησα μόνο τους SXK οπότε....
Από την άλλη πάλι αν δεν δεχτούμε ότι ο sxk είναι κλώνος τότε ούτε ο cloud είναι αφού και αυτός έχει μικρότερη τρύπα αέρα από τον γνήσιο ;)
Συγκρίνοντας, λοιπόν, τον SXK Doggy κλώνο με τον Cloud κλώνο ο doggy είναι σαφώς σφιχτότερος! Τον doggy τον αφήνω φουλ ανοιχτό και δεν έχω πρόβλημα ενώ στον cloud πάνω από ένα "νοητό" κυκλάκι ανοιχτό δεν μπορώ να ατμίσω. Μου έρχεται βήχας από τον αέρα :yes:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, κατα πάσα πιθανότητα θα επιλέξω τον unfollow γιατι προτιμώ σφιχτούς άτμο. Μου έχουν πει επίσης για τηλέμαχο και φαινόμενο..  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
δεν ξέρω τι λέτε εσείς εγώ πάντως έβαλα την βάση του zest στον unfollow και επιτέλους μπορώ να πω πως έγινε τσιγαρισιος


edit
και επειδή το δαχτυλίδι ρύθμισις αέρα του unfollow γύριζε σαν τρελό πάνω στην βάση του zest και μου έσπασε τα νεύρα και δεν είχα όρεξη για αλλαγές ο-ring και πειράματα ξαναέβαλα την κάθε βάση στο δικό τις tank και ησύχασα 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2017, 11:28 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας

Καλησπερα σας εχω ενα θεμα με ενα Τηλεμαχο κλωνο v2 στο αρχικο γεμισμα εχω πλαινες διαρροες απ τις τρυπες για τον αερα. τι πρεπει να προσεξω??

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Το βαμβάκι στις εισόδους. Πρέπει να ειναι αφρατο και λίγο φουσκωμένο από την μέσα πλευρά του U.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Όπως τα λέει ο φίλος mimis για τα βαμβάκια και φυσικά όταν γεμίζουμε η καμπάνα πρέπει να είναι κλειστή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364