vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

616 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, Tem, Jorge, mbreznik, gstamatos, Geraki, Buliwyf

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος GEORPOUL

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #495 στις: Απριλίου 07, 2016, 14:07 »
ΜΕ SUBTANK mini ξεκινας...........εχει και επισκυασιμη..............σε 1 μηνα εχεις μπει στο "κολπο" και με την ησυχια σου ψαχνεσαι σε καπιο κλονο επισκευασιμο και εισαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ..............Η μενεις στην rba του subtank mini

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #496 στις: Απριλίου 07, 2016, 17:51 »
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση για ατμοποιητή λοιπόν.

Έχω ένα istick 40w και έναν genitank mega προς το παρόν. Χρησιμοποιώ το Odin 101 σαν υγρό me 12 νικοτίνη. Αντίσταση 1,8 και το δουλεύω περίπου στα 8-9w. Είναι ακριβώς αυτό που θέλω. Δοκίμασα και τον ναύτιλο σε όλες τις θέσεις του airflow αλλά δεν με ικανοποίησε σαν τράβηγμα/ρούφηγμα. Κάνω τσιγαρίσιες τζούρες και προς το παρόν 4-5ml τη μέρα. Βρίσκομαι αρκετές ώρες εκτός σπιτιού επομένως θέλουμε κάτι να χωράει τουλάχιστον 3-3,5ml. Πάρα πολύ καλή γεύση και τζούρα πήρα από τον subtank. Ο τρον είναι στα υπ' όψιν... μόλις δοκίμασα και τον τρίτον αλλά δεν με τρέλανε και αυτός...με βλέπω για subtank...

Λες οτι κανεις τσιγαρισιες, αντιστασεις 1.8ohm & ατμιζεις γυρω στα 9w. Ο Subtank που κολλαει σε αυτα; :dontknow:

Πηγαινε να δοκιμασεις φιλε μου Nauftilus Mini & Triton Mini καλυτερα, θα σε καλυψουν...

Αποσυνδεδεμένος Eddiej

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #497 στις: Απριλίου 08, 2016, 07:17 »
Καλημέρα. Κολλάει στο ότι μου άρεσε όταν τον δοκίμασα. Και σαν γεύση και για να πω την αλήθεια τί τζούρα θα πάρεις μπορείς νομίζω να το προσαρμόσεις. Ο Ναύτιλος (ο κανονικός) δεν με βόλεψε. Τον μίνι δεν τον δοκίμασα αλλά τα 2ml είναι λίγα... πολύ λίγα προς το παρόν. Ήμουν στα 2 με 2,5 πακέτα τη μέρα και όπως καταλαβαίνεις μέχρι να φύγει λίγο η συνήθεια, το έχω κάνει πιπίλα το η.τ. Τον τρίτωνα τον δοκίμασα χθες... πάλι κάτι με χάλαγε. Ευχαριστώ για τις προτάσεις πάντως. Μάλλον κάπου είμαι περίεργος κι εγώ γιατί όλοι λένε τόσα καλά για Ναύτιλο αλλά... εγώ δεν.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #498 στις: Απριλίου 08, 2016, 17:17 »
@Eddiej, δεν εισαι περιεργος απλα μπερδεμενος νομιζω, λες οτι προτιμας τσιγαρισιες τζουρες με 1.8 αντισταση στα 9w, αλλα στην ουσια θελεις πνευμονικες με ατμοποιητη subohm τυπου Subtank...

Αρα ξεχνα Triton - K1 - Nauftilus & τους υπολοιπους, γιατι αυτοι προοριζονται για νορμαλ ατμισμα...

Subtank εστι πνευμονικες - πολλα w - χαμηλες αντιστασεις & εφοσον εισαι σε αυτα :thumpup:

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #499 στις: Απριλίου 19, 2016, 12:53 »
Καλησπέρα,θα ήθελα την βοήθεια σας για την επόμενη αγορά μου.Είμαι ατμιστής 3μήνες.Έχω το istick40 μαζί με τον μεγάλο τον nautilo. Ατμίζω με 1.8Ω στα 11-12W στην 3η τρύπα(σπανίως στην 2η). Έχω ατμίσει από ένα μήνα το καθένα τα primo verde 8mg , σκέτη βάση Atmos HighVG 10mg και Tribeca 12mg. Γενικά δεν είμαι μανιώδης δηλαδή 5-6 ml την εβδομάδα. Το πρόβλημα είναι ότι βαριέμαι τα υγρά πάνω στον μήνα.Ξεκινάω με τρελό ενθουσιασμό την 1η εβδομάδα και καταλήγω σε απόλυτη σιχαμάρα την τελευταία εβδομάδα του μήνα.Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω 2ο ατμοποιητή έτσι ώστε να εναλλάσω τις γεύσεις.Τι θα μου προτείνατε λοιπόν σε σχετικά οικονομική τιμή (έως 15ευρώ και όχι επισκευάσιμο ,είτε από ελλάδα είτε εξωτερικό) μιας και ο βασικός μου ατμοποιητής θα είναι ο nautilos.Σας ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #500 στις: Απριλίου 19, 2016, 13:06 »
Καλησπέρα vraxos. Για να πας μέχρι €15 μάλλον θα πρέπει να κάνεις την αγορά σου από εξωτερικό. Δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με εργοστασιακούς, αλλά από αυτά που διαβάζω κι έχω δει, φτηνοί και τίμιοι εργοστασιακοί είναι οι Eleaf GS-Tank και ο Joytech Cubis. Αυτοί στην Ελλάδα κάνουν 20 και 30€ αντίστοιχα. Από fasttech πάνε περίπου στην μισή τιμή, αλλά θα πρέπει ότι θα έχεις τρόπο να κάνεις αγορά από το εξωτερικό, συν τις 20-30 μέρες αναμονή.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 19, 2016, 13:52 από evripidis »

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #501 στις: Απριλίου 20, 2016, 17:01 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Είναι και οι 2 αυτοί ατμοποιητές συμβατοί καθόλα με το i-stick και αν ναι σε συγκριση μεταξύ τους κερδίζει ο Cubis (δεδομένης της χρήσης που προανέφερα)?
Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #502 στις: Απριλίου 20, 2016, 17:33 »
Ο Eleaf gs tank ειναι σιγουρα,ητανε σετακι με το istick 40watt,μια χαρα ειναι νομιζω αν θυμαμαι καλα περνει στα 3 ml...

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #503 στις: Απριλίου 20, 2016, 17:38 »
Ο Cubis είναι  ικανοποιητικος ατμο. ,αν και αρκετά νεώτερος εργοστασιακος δεν κερδίζει ομως, κατά την γνώμη μου, τον μεγαλο ναυτίλο...Στο παιχνίδι της επιλογής είναι και ο μινι τριτον (οι κεφαλες όμως 1.8 om Clapton δουλευουν καλά στα 13W-16W),oπως επίσης(ακριβές κεφαλές) και ο τριτον2.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2016, 17:48 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #504 στις: Απριλίου 20, 2016, 17:52 »
Υπ οψιν, αν παρεις τον Cubis, να παρεις την 0.6 κεφαλη. Η καλυτερη μακραν για τσιγαρισιες τζουρες. Ειναι αυτη που ερχεται με το Joyetech AIO. Οποτε μην σου πουν οτι δεν ξερουν αν θα κανει στον Cubis. (Εμενα ετσι μου λεγανε).

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #505 στις: Μαΐου 09, 2016, 19:42 »
Καλησπέρα στην παρέα. 
Ατμίζω με εργοστασιακούς nautilus (τον μεγάλο) και cubis σε RX200 (το επόμενο που έχω βάλει στο μάτι είναι το pico). Τσιγαρίσιες πιο πολύ αλλά κλέβω και κάποιες πνευμονικές με τον cubis στην 0,5. Ενδιαφέρομαι να προσθέσω και έναν τρίτο ατμοποιητή στο στόλο, που θα έχει κάτι παραπάνω ή διαφορετικό που δεν έχω στους 2 υπάρχοντες. Οταν λέω διαφορετικό εννοώ καλύτερη απόδοση ή μεγαλύτερη παραμετροποίηση. Τι θα μου προτείνατε από την εμπειρία σας για αγορά αποκλειστικά από Ελλάδα, δεν με ενδιαφέρει το κόστος...
Συλλέγω πληροφορίες για triton 2, triton mini, kanger subtank κτλ...Εσεις τι λέτε? 
Ευχαριστώ.

ΥΓ. Φυσικά δεν σημαίνει ότι δεν με καλύπτουν οι ατμοποιητές που έχω αλλά έτσι για αλλαγή..

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #506 στις: Μαΐου 09, 2016, 20:14 »
Πιστευω οτι στους εργοστασιακους που αναφερεις εισαι σε οτι καλυτερο υπαρχει μαζι με τον triton που αναφερεις

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #507 στις: Μαΐου 09, 2016, 20:33 »
Σε αυτά τα επίπεδα υπάρχει ακόμα μόνο ο Kabuki, και απ' ότι λένε άλλοι ο UD Balrog Rosary (εγώ έχω μόνον τον πρώτο).
Δηλαδή σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα και καλή γεύση.

Από κει και πέρα, μετακομίζεις παραπλεύρως, στους επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #508 στις: Μαΐου 09, 2016, 20:49 »
Συμπληρώνω τον αναμενόμενο ego one V2 και vaporesso target, λογω clr & ccell κεφαλών. 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #509 στις: Μαΐου 09, 2016, 21:03 »
Σε αυτά τα επίπεδα υπάρχει ακόμα μόνο ο Kabuki, και απ' ότι λένε άλλοι ο UD Balrog Rosary (εγώ έχω μόνον τον πρώτο).
Δηλαδή σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα και καλή γεύση.

Από κει και πέρα, μετακομίζεις παραπλεύρως, στους επισκευάσιμους.



Κατά την γνώμη σου,  o kabuki είναι καλύιερος από τον Ναυτίλο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem