vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 3 χρήστες
pngtszs1976, manoslykos, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος lostregr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10830 στις: Μαΐου 21, 2023, 16:39 »
πήγα να κάνω ενα cravenάκι αλλα δεν μου λεει τίποτα στο λαιμό.νομιζω η 18άρα νικοτήνη στο υγρο ειναι υπερβολική ε;
τρεις μέρες πάντως εχω κανει μονο 2.5 τσιγάρα και γύρω στα 7ML υγρού.κανονικά θα χα κανει 1.5 καπνο....


Αποσυνδεδεμένος lostregr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10831 στις: Μαΐου 26, 2023, 11:48 »
προς το παρών πάει καλα!σημερα έκανα το πρωτο μου υγρό halo της tribeca.
βεβαια ηρθαν ολα ετοιμα σε μπουκαλάκια και τα έβαλα μέσα απλά.

υπαρχουν εργαλεία που βοηθάνε να κάνεις το δικό σου υγρό;πχ αν παρω μια 100άρα ml βάση πως θα μετρήσω τα 10ML?
μπορώ να βρω στο σκρουτζ τέτοια πράγματα;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10832 στις: Μαΐου 26, 2023, 14:15 »
προς το παρών πάει καλα!σημερα έκανα το πρωτο μου υγρό halo της tribeca.
βεβαια ηρθαν ολα ετοιμα σε μπουκαλάκια και τα έβαλα μέσα απλά.

υπαρχουν εργαλεία που βοηθάνε να κάνεις το δικό σου υγρό;πχ αν παρω μια 100άρα ml βάση πως θα μετρήσω τα 10ML?
μπορώ να βρω στο σκρουτζ τέτοια πράγματα;

Σύριγγα από το φαρμακείο, έχει διάφορα μεγέθη.

Αποσυνδεδεμένος lostregr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10833 στις: Ιουνίου 11, 2023, 21:12 »
έκλεισα τρεις εβδομάδες, το τσιγάρο μου φαντάζει απαίσιο... εχω κανει συνολο 4 τσιγάρα.
προς στιγμης ειμαι στο Halo Tribeca παίρνω τα 10άρια τα μπουκαλάκια. αν και στην αρχη μου αφηνε κάποια γευση πλεον δεν μου κανει κάτι στο στόμα (ίσως το συνηθησα) παρολαυτα το ατμίζω εύκολα χωρίς προβλήματα.
το θέμα ειναι το οικονομικό πάντως πλεον αν θέλω 4-5 μπουκαλάκια βγαινουν 28€~.
μαλλον πρέπει να αρχίζω να κοιτάω σε μεγάλα μπουκάλια των 120ML αλλα δεν ξερω πως να αρχισω;τι να δοκιμασω; σίγουρα απο οτι βλέπω και το halo το tribeca ειναι πλέον ξεπερασμένο...
ειμαι με το doric 60 που με καλυπτει σε μπαταρία και ένταση και το τανκ του γεμισμα μιαμιση φορά τη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 308
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10834 στις: Ιουνίου 11, 2023, 22:50 »
Παίρνεις ενα Halo Tribecca SNV το οποίο περιέχει 20ml αρώματος σε PG.
Aγοράζεις και 4 μπουστεράκια νικοτινης σε Vg.
Τα 3 μπουστεράκια σου δίνουν υγρό με νικοτίνη 10 και συμπληρώνεις  με 10ml  μηδενική PG
¨εχεις υγρό 60 ml 50%-50% 10  nic 

4 μπουστεράκια σου δίνουν νικοτίνη περίπου 13,3Κόστος για 60 ml 20 ευρώ .
Πάντως μπές σε ένα μαγαζι και δοκίμασε αρκετά υγρά κατά κύριο λόγο καπνικά .Αν δεν το βρείς γρήγορα μην απογοητεύεσαι .

Αποσυνδεδεμένος lostregr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10835 στις: Ιουνίου 12, 2023, 00:12 »
ναι καπως ετσι πρέπει να γινει η δουλεια!απλως πρεπει να χεις έναν μηνα μπροστα καβάτζα για να ωριμασουν.
εχω κανει είδη το πρώτο SNV ειναι στις 2 εβδομάδες, το χρώμμα του παντως ειναι λιγτερο εντονο απο αυτα στα μπουκαλάκια τα μικρά.
ισως θέλει περισσοτερο;θα δοκιμάσω αυριο να το ατμίσω.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10836 στις: Ιουνίου 14, 2023, 00:14 »
Τα SNV δεν θέλουν τόσες μέρες ;)

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Π

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10837 στις: Φεβρουαρίου 03, 2024, 13:34 »
Γεια σας.
Έχω ένα mod zelos 3, (type-C 2A quick charging for 3200 mAh battery) που είχε στο κουτί του ένα usb καλωδιάκι.
Στο κατάστημα που το αγόρασα μου έδωσαν ένα κινέζικο power adapter με output 5.0V, 2.1A
Kαι επειδή είμαι γενικώς άσχετη, έχω τις εξής ερωτήσεις:
1. Είναι ασφαλές να χρησιμοποιώ το adapter για να το φορτίζω στη μπρίζα; Ή να χρησιμοποιήσω θύρες από υπολογιστή (όπως είδα να προτείνει κάποιος σε βιντεάκι, για μεγαλύτερη ασφάλεια;)
2. Μπορώ την ώρα που το φορτίζω να ατμίζω;
3. Σχετικά με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας: Να την αφήνω να αδειάζει εντελώς ή μόλις πηγαίνει κάτω από 10% να τη βάζω για φόρτιση;
4. Η γρήγορη φόρτιση πόση ώρα περίπου χρειάζεται;
Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10838 στις: Φεβρουαρίου 03, 2024, 14:17 »
1. Ναι
2. Εξαρτάται αν το υποστηρίζει η συσκευή, δεν απαγορεύεται πάντως
3. Καλύτερα να μην αδειάζει εντελώς
4. Μια δοκιμή θα σε πείσει

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10839 στις: Φεβρουαρίου 03, 2024, 15:49 »
Το επόμενο μοντάκι σου να είναι με αποσπώμενη μπαταρία και θα είναι πάντα ενεργό!

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Π

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10840 στις: Φεβρουαρίου 03, 2024, 16:29 »
Doubt, σ' ευχαριστώ πολύ! Πολύ βοηθητικές οι πληροφορίες σου.
Kyrgianni, σ' ευχαριστώ κι εσένα. Η αλήθεια είναι ότι... πριν το πεις το έκανα. Έπαθα μια ζημιά σήμερα με τον ατμοποιητή μου. Είχα έναν nautilo στο κουτί του εδώ και πολλά χρόνια, που δεν τον είχα ανοίξει ποτέ, γιατί ξανάρχισα το κάπνισμα. Οπότε, προχθές που πήρα την απόφαση να ξαναπεράσω στο άτμισμα τον χρησιμοποίησα. Όμως, στο δεύτερο γέμισμα που του έκανα, μου πέταγε ζουμιά και στο στόμα, αλλά και στο πλάι που τον ακούμπησα, έχασε το μισό υγρό του. Φύσηξα, έκανα διάφορα, σκούπιζα υγρά... τίποτα. Τελικά, πήγα σε κατάστημα, πήρα έναν καινούργιο nautilo, πήρα και ένα zelos 3 με αποσπώμενη μπαταρία και τα απαραίτητα αξεσουάρ (φορτιστές, μπαταρίες κ.λπ.) και ήρθα ολόχαρη (και πιο φτωχή) πίσω. (Είμαι 3η μέρα χωρίς τσιγάρο, και δεν μου λείπει καθόλου. Απεναντίας! Απολαμβάνω το άτμισμα, ενώ είχα φτάσει 1 old holborn λευκό την ημέρα... )
Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Γιαγιά γαρ..., άσχετη και με διακοπή ατμίσματος για αρκετά χρόνια, μου φαίνεται ότι θα σας πρήξω αρκετά με τις ερωτήσεις μου.
Καλό ΣΚ!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10841 στις: Φεβρουαρίου 04, 2024, 10:03 »
Καλό Σ/Κ
Μια συμβουλή ακόμα..
μην γυρίσεις ξανά στο τσιγάρο ούτε για μια τζούρα, όσο δύσκολο κι αν είναι. Μαχαίρι που λένε..
Αν μπορείς αγόρασε ένα σετ ακόμα, μπαταρία, αντιστάσεις, υγρά, ότι θα μπορούσε να σου χρειαστεί.
Θα δεις πως δεν θα πάνε χαμένα τα έξοδα.
Καλή συνέχεια.
(φέτος κλείνω 10 χρόνια χωρίς τσιγάρο)

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Π

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10842 στις: Φεβρουαρίου 04, 2024, 10:48 »
Καλό Σ/Κ
Μια συμβουλή ακόμα..
μην γυρίσεις ξανά στο τσιγάρο ούτε για μια τζούρα, όσο δύσκολο κι αν είναι. Μαχαίρι που λένε..
Αν μπορείς αγόρασε ένα σετ ακόμα, μπαταρία, αντιστάσεις, υγρά, ότι θα μπορούσε να σου χρειαστεί.
Θα δεις πως δεν θα πάνε χαμένα τα έξοδα.
Καλή συνέχεια.
(φέτος κλείνω 10 χρόνια χωρίς τσιγάρο)


H αλήθεια είναι ότι την 1η μέρα δυσκολεύτηκα. Όχι ότι μου έλειπε η νικοτίνη –12άρι υγρό άτμιζα– αλλά η συνήθεια με έκανε να απλώνω το χέρι για να στρίψω τσιγάρο. (Και τον καπνό τον είχα εκεί, μπροστά μου. Χθες τον χάρισα). Δόξα τω Θεώ, κρατήθηκα την 1η μέρα, και από την επομένη κιόλας όλα ήταν πιο εύκολα, γιατί η απλή κάλυψη από πλευράς νικοτίνης άρχισε να συνοδεύεται και από απόλαυση... (γεύση, χτύπημα, γενικότερη αίσθηση κατά το άτμισμα)
  :yahoo:
Τώρα, βέβαια, μου μπήκε άλλο ένα ζουζούνι στο μυαλό, και θα πάω να διαβάσω νήματα για επισκευάσιμους. Όχι ότι με χαλάνε τα μοντάκια, μια χαρά μου πάνε σε όλα εκτός από το κόστος των αντιστάσεων. Βέβαια, ατμίζω στα 10W, αλλά και πάλι, 4η μέρα σήμερα και νιώθω ότι η αντίστασή μου αρχίζει σιγά-σιγά να φθείρεται. Αναρωτιέμαι, λοιπόν, αν θα άξιζε τον κόπο (από πλευράς κόστους) να ψαχτώ στο κομμάτι αυτό.
 :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10843 στις: Φεβρουαρίου 04, 2024, 11:23 »
Γιατί όχι ?  Αρκεί να βρεις έναν καλό επισκευάσιμο mtl ατμοποιητή. Από πλευράς κόστους αξίζει σίγουρα. Βέβαια η νέα τάση είναι πλέον οι συσκευές all in one και τα pods. 

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Π

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10844 στις: Φεβρουαρίου 04, 2024, 11:31 »
Γιατί όχι ?  Αρκεί να βρεις έναν καλό επισκευάσιμο mtl ατμοποιητή. Από πλευράς κόστους αξίζει σίγουρα. Βέβαια η νέα τάση είναι πλέον οι συσκευές all in one και τα pods.


Σ' ευχαριστώ πολύ, Tem!
Έχεις κάτι να μου προτείνεις καταρχάς για επισκευάσιμο; Να σετάρεται εύκολα και να αποδίδει πολύ καλά για mtl; Και μετά, με βάση αυτό, θα αρχίσω να σας ζαλίζω για σύρματα και βαμβάκια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159939 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515414 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530828 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201477 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801666 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11077 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41004 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet