vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

249 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 05, 2011, 02:52 »
Και εγώ προς τα εκεί προσανατολιζομαι. ( e-go tank). Αλλα ποιας εταιρίας? Ovale ,joytech,ή nobacco? υπαρχουν διάφορές στις τιμές απο ότι βλέπω ,στην ποιότητα;λέω να πάρω με τις μπαταρίες 650 να μην ειναι κ γκουμουτσα; Εσείς έχετε να προτείνετε απο που να αγοράσω;
Ευχαριστώ.

Μονο λογο εγκυησης κ καλης εξηπηρετησης θα ελεγα nobacco αλλα αυτο ειναι θεμα πως το βλεπει ο καθενας.Οσο για τις μπαταριες προτεινω των 900mah γιατι κ δεν εχει κ καμια τεραστια διαφορα σε υψος,οπως υποθετεις(μολις 2-3 εκ.)κ κρατανε σαφως περισσοτερες ωρες.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 05, 2011, 08:27 »
Και εγώ προς τα εκεί προσανατολιζομαι. ( e-go tank). Αλλα ποιας εταιρίας? Ovale ,joytech,ή nobacco? υπαρχουν διάφορές στις τιμές απο ότι βλέπω ,στην ποιότητα;λέω να πάρω με τις μπαταρίες 650 να μην ειναι κ γκουμουτσα; Εσείς έχετε να προτείνετε απο που να αγοράσω;
Ευχαριστώ.
1. Όλα ίδια είναι και η διαφορά στην ποιότητα οφείλετε στην κινέζικη τυποποίηση.

2 Οι 900 με τις 650 έχουν διαφορά 1-1,5 εκατοστά.

3 Αν θέλεις εγγύηση πάρε από κάποιον Έλληνα αντιπρόσωπο που έχουν αποδείξει ότι τιμάνε τις εγγυήσεις που δίνουν.
Αν δε σε ενδιαφέρει η εγγύηση πάρε από Κίνα όπου το φθηνότερο ego-T κιτ που έχω δει είναι αυτό
http://www.ecigfair.com/index.php?main_page=product_info&cPath=18&products_id=76
που μαζί με τα ταχυδρομικά βγαίνει 50$

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 05, 2011, 14:41 »
Και εγώ προς τα εκεί προσανατολιζομαι. ( e-go tank). Αλλα ποιας εταιρίας? Ovale ,joytech,ή nobacco? υπαρχουν διάφορές στις τιμές απο ότι βλέπω ,στην ποιότητα;λέω να πάρω με τις μπαταρίες 650 να μην ειναι κ γκουμουτσα; Εσείς έχετε να προτείνετε απο που να αγοράσω;
Ευχαριστώ.

γιατι δε κανεις αυτο που εκανα και εγω? παρε με 52 ευρω το http://www.hlektronikotsigaro.gr/index.php?item=22#contents και παρε 1 ατμοποιητη ego-t με 5 αμπουλες.οποτε θα εχεις και τα δυο με τιμη 70 ευρω..απο διαφορα βιντεο βλεπω οτι πολλοι διαλεγουν τον 650 ego .ατμοποιητες να ξερεις θα αλλαζεις οπως και να χει καθε 2 μηνο περιπου.. απλα ο ego exei πιο φθηνα .. ασε που με τη πατεντα οπυ σου πα θα εχεις και τα δυο..εγω στο προτεινω παντως

Αποσυνδεδεμένος Notis_

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 05, 2011, 15:08 »
παιδια καλησπέρα,

Σημερα παρέλαβα το eGo-t και μέχρι στιγμής είμαι ερκετά ικανοποιημένος.

Έχω μερικές ερωτήσεις που μάλλον τις έχετε απαντήσει αλλα δεν ξέρω αν είναι ίδιες για αυτο το μοντέλλο που πήρα εγώ.

Πρώτο ο ατμοποιητής χρειάζεται κάποια στιγμή αλλαγή?

Δευτερον το κουτάκι είχε μέσα κατι φιλτράκια όπου έβαλα το υγρό, αυτά καποια στιγμή τα αντικαθιστώ? είχε μέσα 4.

τρίτον μου έδωσαν μαζί ενα υγρό που λεέι πάνω RY3 6 mg είναι καλό? έκανα καπνό υπάρχει το ίδιο σε λίγο πιό βαρύ?

Αυτα , ευχαριστώ εκτών προτέρων και καλά ατμίσματα!!


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 05, 2011, 17:58 »
1.O ατμοποιητης χρειαζςται αλλαγη μονο οταν σου χαλασει ή οταν παρ ολο που εχεις υγρο γεμισμενο στο φιλτρακι αρνειται να σου δωσει γευση ή σου δινει γευση καμενου.
2.Τα φιλτρακια κρατανε για καποιο χρονικο διαστημα κ τ αλλαζεις ειτε για αν θες να βαλεις κ καποια αλλη γευση περα απο 1 συγκεκριμενη κ απ την αλλη αν δεις πως το σφουγκαρακι τους δεν αποροφα το υγρο που θα πρεπε.
3.Αυτο ειναι θεμα καθαρα γουστου πως το θελει ο καθενας,το αν ειναι βαρυ παιζει ρολο η γευση αλλα κ η ποσοτητα νικοτινης.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2012, 02:49 από malamadre »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #80 στις: Ιουλίου 05, 2011, 18:16 »
1) όπως τα λέει ο steam (να ξέρεις πως οι ατμοποιητές είναι αναλώσιμοι, χαλάνε ευκολα)
2) για να πήρες ego-t θα έχεις λογικά και ατμοποιητές ego-t οπότε μαλλον δεν εννοεί αυτά με το σφουγγαράκι. άρα τα αλλάζεις άμα σου παρουσιαζουν καμια διαροή ή για λόγους υγιεινής.. αν και αμα τα πλένεις δε θα χεις πρόβλημα με το δευτερο.
3) οι επιλογές σου είναι 2
ή υγρό με παραπάνω mg
ή ατμοποιητής με μικρότερη αντισταση. κυκλοφορούν και 510lr και egot-lr που είναι απευθείας συμβατοι  με την ego-t μπαταρία σου..


Αποσυνδεδεμένος AngelsDAD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα κόψω το τσιγάρο, αλλάζω avatar... (Done!)
    • Φωτογραφία (όπως λέμε χόμπυ)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 05, 2011, 19:07 »
Νά 'μαστε λοιπόν...

Πρώτο ποστ και θα πω ότι με μια γρήγορη ματιά στο φόρουμ, έχω την αίσθηση ότι διαβάζω οποιοδήποτε άλλο που αναφέρεται σε μοτοσυκλέτες, ηλεκτρονικά κλπ...

Τι θέλω να πω: Σήμερα δοκίμασα ένα ΗΤ ( eGO-T σκέτο, χωρίς φίρμα, όπως λέμε ιμιτασιόν) και μου έκανε καλή εντύπωση.
Μου θύμισε μάλιστα το κάπνισμα του (ν)αργιλέ, μάλλον λόγω ατμοποίησης κλπ κλπ.

Ψάχνοντας στο .ΝΕΤ, βρήκα και το φόρουμ, αφού είχα δει τα σχετικά προϊόντα γκουγκλίζοντας, που ξεκινάνε από τα 60-65 ευρώ και φτάνουν τα 105.

Η αρχική μου σκέψη, ήταν ότι εκτός από προτιμότερο του καπνίσματος από πλευράς υγείας, είναι και οικονομικό, αν και προκαταβάλλεις τα τσιγάρα ενός περίπου μήνα...

Σκέφτηκα λοιπόν ότι μπορώνα το προτείνω και στους γονείς μου, για ευνόητους λόγους...

Είδα όμως στο φόρουμ, ότι, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα αντί κανείς να επωφεληθεί από τα παραπάνω (υγεία-οικονομία), να μπει σε μια διαδικασία αντίστοιχη με εκείνη των "χωμένων" μοτοσυκλετών ή γκατζετάκηδων, που φτάνουν να πληρώνουν δύο και τρεις φορές την αξία των μηχανημάτων με βελτιώσεις, προσθήκες κλπ κλπ

Θα μου πείτε, "εντάξει ρε μεγάλε, τι περίμενες; Ολόκληρο εργαλείο (!) είναι, έχει τα δικά του..."

Κάπου λοιπόν υπάρχει υπερβολή, ή, είναι η ιδέα μου;

Και πώς να το προτείνω στους γονείς μου γνωρίζοντας ότι μπορεί κάθε λίγο και λιγάκι να με φωνάζουν επειδή παρουσιάζονται διάφορα προβλήματα; Μου θυμίζει την περίπτωση του κινητού, όπου έχει γίνει αδύνατον πλέον να βρει κανείς μία απλή συσκευή...

Στα κινητά βέβαια, δικαιολογείται κάπως περισσότερο ένας με αυξημένες απαιτήσεις να θέλει κάτι (έως πολλά) παραπάνω από μία συσκευή που "παίρνει τηλέφωνο", από την περίπτωση ενός Η(λεκτρονικού-ηλεκτρικού) Τ(σιγάρου)...
Ή κάνω λάθος;

Διάβασα λοιπόν -στα γρήγορα, πού να μπω και στα βαθειά- για διαφορές στους ατμοποιητές, στις μπαταρίες με τα αυτόματα κλειδώματα, στα φιλτράκια, διάβασα για πατέντες με τα σπειρώματα, φιτίλια, υγρά, αναβαθμίσεις, για ιδιοκατασκευές, καθαρίσματα, μοντέλα και προδιαγραφές και τείνω να παραιτηθώ της ιδέας του να προμηθευτώ κάτι για τους γονείς μου, έως και για μένα τελικά, αφού ακόμα και το αρχικό κόστος των 70-100 ευρώ δείχνει λίγο αν κάποιος ξεκινήσει...

Δεν ξέρω αν τα καταφέρω ώστε κάποια στιγμή να βάλω και το μπανεράκι που λέει τι έχω γλυτώσει κλπκλπ, αλλά μέχρι τώρα... :eyesplash:  :idiot1:  :wall:

Μήπως είμαι εγώ ο υπερβολικός; :confused1:





Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #82 στις: Ιουλίου 05, 2011, 19:26 »
όχι δεν είσαι! για την ακρίβεια η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. μπορείς να μπαίνεις ένα τέταρτο στο ιντερνετ καθε τρίμηνο και να παραγγέλνεις τα απαραίτητα, μπορείς να τρως και όλη τη μέρα εδώ. όπως είπες υπάρχουν αυτοί που χουν μεράκι-ψώνιο με τις μηχανές και ασχολούνται όλη μέρα με τη μηχανή τους, υπάρχουν και αυτοί που απλά την καβαλάνε και κάνουν τη δουλειά τους.

δεν είναι ανάγκη να είσαι από πάνω απο το ΗΤ. ούτε να κάνεις εγχειρήσεις στους ατμοποιητές. μπορείς να πάρεις φθηνούς ατμοποιητές και όποτε παθαίνει κάποιος κάτι να αλλάζεις.

όπως και υγρά.. μπορείς να πάρεις ετοιμα και να ησυχάσεις. βασικά στο χέρι σου είναι..

Αποσυνδεδεμένος AngelsDAD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα κόψω το τσιγάρο, αλλάζω avatar... (Done!)
    • Φωτογραφία (όπως λέμε χόμπυ)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #83 στις: Ιουλίου 05, 2011, 19:33 »
(Διορθώνω γιατί από λάθος μπήκε διπλό)

Για να το πω αλλιώς: Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο, ασφαλές, σταθερό και σίγουρο που να το προτείνεις σε κάποιον και να μην έρθει μετά από κάποιες μέρες να σε βρίζει γιατί δεν τραβάει, στάζει, καίει, ...κλωτσάει και άλλα τέτοια;

Ισχύει αυτό με το ανταλλακτικό υγρό των 15μλ που αντιστοιχεί σε 15 πακέτα τσιγάρα; Αν ναι, τότε πραγματικά συμφέρει και οικονομικά εφόσον αυτά πουλιούνται στα 10 ευρώ περίπου, ενώ τα 15 πακέτα φτάνουν τα 50-60 ευρώ.

Ευχαριστώ και περιμένω απαντήσεις.

όχι δεν είσαι! για την ακρίβεια η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. μπορείς να μπαίνεις ένα τέταρτο στο ιντερνετ καθε τρίμηνο και να παραγγέλνεις τα απαραίτητα, μπορείς να τρως και όλη τη μέρα εδώ. όπως είπες υπάρχουν αυτοί που χουν μεράκι-ψώνιο με τις μηχανές και ασχολούνται όλη μέρα με τη μηχανή τους, υπάρχουν και αυτοί που απλά την καβαλάνε και κάνουν τη δουλειά τους.

δεν είναι ανάγκη να είσαι από πάνω απο το ΗΤ. ούτε να κάνεις εγχειρήσεις στους ατμοποιητές. μπορείς να πάρεις φθηνούς ατμοποιητές και όποτε παθαίνει κάποιος κάτι να αλλάζεις.

όπως και υγρά.. μπορείς να πάρεις ετοιμα και να ησυχάσεις. βασικά στο χέρι σου είναι..
ΟΚ Κοίτα, εγώ μπορώ να το κάνω, αλλά κάποιοι άλλοι (μεγαλύτεροι, π.χ. γονείς κλπ) όχι και τόσο εύκολα... Επειδή με ενδιαφέρει και για εκείνους, το ψάχνω λίγο παραπάνω...
Μην το κάνουμε σαν τους ΚΟΣΜΟΤΕτζήδες που τους είπαν (υπ' όψιν ότι είναι 70-80 χρονών οι άνθρωποι...) "μπείτε στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ να κάνετε ριλόουντ (!!!) με τους κωδικούς για να δείτε τι δώρα έχετε"..!
Όπου, βέβαια, μπήκα εγώ για να δω ότι τα δώρα ήταν 100 μηνύματα... Εδώ μετά βίας δουλεύουν τα κινητά τους, πού να κάτσουν να πληκτρολογούν κι όλας!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2012, 02:50 από malamadre »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #84 στις: Ιουλίου 05, 2011, 19:51 »
μπορώ να σου προτείνω να κρατησεις τις μπαταρίες και φορτιστες. και να πάρεις 2-3 τέτοια http://www.greenhouseone.com/LR510-Cartomizers-Pack-of-5-p/lr510c.htm
δεν μπορώ φυσικά να σου εγγυηθώ πως δε θα στάξει δε θα χει καμένο ή οτιδηποτε. αλλά αν σου παρουσιασει κατι απο αυτά το πετάς και βάζεις το επόμενο. και το τσιγάρο δε καπνίζεις το ίδιο με τις ώρες.. άμα φτάσει στο φίλτρο το πετάς. το ίδιο θα σου πω και γι αυτά. 70λεπτά το ένα κάνει..

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #85 στις: Ιουλίου 05, 2011, 20:31 »
AngelsDAD,
Οι γονείς σου έχουν εσένα. Εάν δουν εσένα να το ελατώνεις ή να το κόβεις, θα θελήσουν να ξεκινήσουν και αυτοί.Εάν έχουν απορίες, εσύ είσαι εκεί για να τις λύσεις:

ΑΛΛΑ, μιλάς για τους γονείς σου, όταν δεν το έχεις ξεκινήσει εσύ! Ξεκίνα να δεις αέρα στα πνευμόνια σου και μετά κάτι θα κάνεις για τους γονείς σου...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #86 στις: Ιουλίου 05, 2011, 20:43 »
Δεν μπορω να πω κατι  :respect: :respect: :respect: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2012, 02:51 από malamadre »

Αποσυνδεδεμένος Giokaka

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #87 στις: Ιουλίου 05, 2011, 21:28 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΤΜΙΣΤΕΣ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΤΟ ΗΤ ΤΗΣ OVALE ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ! ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΤΜΙΖΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ Η.Τ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΣΥΧΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ!

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #88 στις: Ιουλίου 05, 2011, 21:36 »
Φίλε, δεν γράφουμε με κεφαλαία εδώ.
Ξεκίνα από http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html για αυτοσύστηση!!
Για κοίτα : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2171.0.html

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #89 στις: Ιουλίου 05, 2011, 21:40 »
Πάτα "φόρουμ " στο μενού και γράψε "ovale" στην αναζήτηση
(αντε σου έδωσα δουλειά για μέρες) :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364