vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, lagoudakis, lounik, camber, bloodlessz

Twitter

Aτμοποιητής Ego-t LR

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 10:58 »
Να προσθέσω και εγώ κάτι για τον LR, έχω έναν της Alter εδώ και μια βδομάδα, τον έχω λιώσει στη κυριολεξία, έχω φάει ενα μπουκαλακι halo freedom που τα πήρα πακέτο... προς το παρόν καμία γεύση καμένου, βέβαια προσέχω να μην αδείαζει ποτέ το tank και να μένει χωρίς υγρό. Το ντουμάνι και το χτύπημα είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα ακόμα όπως και η γεύση και το μόνο αρνητικό είναι ότι η τζούρα έχει σφίξει αρκετά ακόμα και μετά απο συχνό καθάρισμα και φύσημα του ατμοποιητή. Καμιά ιδέα για τη σφιχτή τζούρα. Υπάρχει περίπτωση να φτάει το tank?

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 14:22 »
συνατμιστη καλησπερα. εγω τα ατομαιζερ lr η κανονικο τα βαζω μεσα σε ενα φλιτζανι βραστο απιονισμενο νερο τους αφηνω να μουλιασουν κανα τεταρτο μετα τους φησαω καλα τους στεγνωνω και ειναι οκ . αμα τους χρησιμοποιεις για μερες οσο και να τους φυσας παντα μενουν καταλοιπα που με την παροδο του χρονου συσωρευονται και δυσκολευουν την τζουρα. 

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 18:59 »
Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση σχετικά με τους ego-t είναι εύκολο να μου πεις κάποιος που έχει δοκιμάσει τις διαφορές ανάμεσα σε έναν ego-t LR και έναν ego-t HR γιατί μπερδεύτηκα λίγο , είμαι νέος στο ητ , έχω είδη ένα Nobacco Giant και θέλω να αγοράσω και ένα Ego-T .

Εάν υπάρχει αλλού απάντηση στην ερώτηση ας με συγχωρέσετε , διαβάζω ώρες εδώ και μέρες και δεν το είδα κάπου.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 19:06 »
εναν lr θα παρεις.. που σημαινει ειναι χαμηλης αντιστασης... δεν ζεσταινεται γρηγορα κανει καλυτερη καυση και μαλλον περισοοτερο ατμο..  ολοι προτιμανε τους lr . η επιλογη ειναι δικη σου

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 19:32 »
δικια μου γνωμη παρεμηνε στο Nobacco Giant αν εισαι ικανοποιημενος ego-t  τυπου τανκ αν λες για αυτους εχουνε ενα θεμα με της διαροες φιλε παρα καλητερα ego-c η ego-w φιλικα μανωλης  ;D

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 19:34 »
Είμαι οκ με τον ΓΙΓΑΝΤΑ , κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα 11 μέρες , απλά θέλω και ένα μικρότερο σε μέγεθος , θα κοιτάξω και τα ego-c&ego-w .

Τι σημαίνουν τα αρχικά C και W το Τα =tank για παράδειγμα (πληροφοριακά η ερώτηση )

Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 19:48 »
απλα το μοντελο πρεπει να ειναι δεν ξερω σιγουρα  :hmmm: αλλα και το ego-w που εχω απλα το εχω να το λεω σε δυο μερες το εκανα στην ακρη και ξανα εβαλα πανω τον γιγαντα  οπως λες καλητερα δοκιμασε απο κανενα φιλο αν μπωρεις γιαννα μην πετας τα λεφτακια σου αδικα και αν σε βολεύει ο Nobacco Giant  μην ψαχνεις για πολα αδικα λεφτα φιλε πραγματικα

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 07:06 »
συνηθως οι lr εχουν μικροτερη διαρκεια ζωης σε σχεση με τους hr αλλα μεγαλυτερη ποσσοτητα καπνου και καλυτερο χτυπημα.Απο εκει και περα ειναι επιλογη του καθενος τι του τεριαζει καλυτερα :yes:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 10:36 »
Καλημερα και χρονια πολλα! Αγορασα απο peleon αυτον τον ατμο http://www.peleon.pl/product.php?id_product=936 αλλα οταν εφτασε η παραγγελια ειδα οτι δεν ειτανε ο type b με το τανκ συστημα αλλα ειτανε τυπου driping κανονικα δε θα επρεπε να εχουν τανκακι οπως οι απλοι ego-t?  Και αγορασα και 4  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Pink Floyd

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 02:49 »
Επεσε απο χθες στα χερια μου ενας ατμο ego-t LR για πρωτη φορα και τον δουλευω μεχρι και τωρα.
Χτυπημα σαφως ανωτερο απ τους απλους ego-t,γευση ντουμανι μια απ τα ιδια, αλλα πολυ καταναλωση ρε παιδια...πω πω ουτε να το πινα ενα πραμα!Σχεδον στα διπλασια μου φανηκε.Παιζει κατι τετοιο η εγω το ρουφηξα και δε πηρα χαμπαρι?

Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 12:56 »
Ατμίζω 40ml το μήνα και μόλις έκλεισα 1 μηνά λειτουργίας με τον ίδιο LR ατμοποιητή από την alter smoking.

Η συντήρηση που του έχω κάνει μέσα στο μήνα ήταν 2 και μόνο φορές να τον φυσήξω και τπτ άλλο άντε να δούμε πόσο θα κρατήσει, εννοείτε πως γεύσεις καμένου και διαρροές δεν έχω.

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 13:44 »
o ego-t lr ειναι η επιλογή μου για να δοκιμάζω υγρά και για τις δύσκολες ώρες αξιοπιστος αθάνατος προς το παρών και με πολύ καλο ντουμάνι συγκριτικά με άλλους απλούς και δήθεν LR
δουλεύει στα 2,00ωμ αυτό σημαίνει ότι έχει διάρκεια ζωής στις ego μπαταρίες αλλα θέλει να είναι 900 η ακόμα 1000 για να έχουν διάρκεια τις άλλες τις ξελιγώνει.
Συντήρηση τίποτα απλα να μήν μείνει απο υγρό
Για να αλλάξει η γέυση τον πλένεις με τσίπουρο η οινόπμευμα σαν να μαζέυεις νερό απο πάνω προς τα κάτω αρκετές φορές να ξεβουλώσει.
δέν έχει φυτιλοαντίσταση μόνο αντίσταση.
και οι καινούργιοι είναι με mesh όχι με φυτίλι.
Αξιόπιστη αγορά ζεστός καπνός και σφιχτή τζούρα η καλύτερη αρχή για να μπέις στο πνεύμα του ατμιστή μετά την ψάχνης αλλα στο τέλος εκεί γυρνάς

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 02:40 »
Παιδιά καλησπέρα.
Αυτόν τον έχετε υπ'όψιν σας?
http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=640

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 13:48 »
εχει πολυεστερα μεσα οπως ολα τα καρτο,εμενα προσωπικα σε δοκιμη με εναν dct της νομπακο εμεινα ικανοποιημενος αλλα κραταω τις επιφλα3εις μου για το υλικο μεσα που ειναι και αποροφαει το υγρο σαν σφουγγαρι για να κραταει υγρη την αντισταση,επισης αλλιωνει τη κα8αρη γευση του υγρου οποτε για μενα καλυτερα σε EGO-T-c-T-LR αλλα και παλι και εκει αν τυχων σου ερ8ει γευση καμενου κανεις καμια μερα να ατμισεις τι να σου πω ρε φιλε εχω μπερδευτει λιγο με τους ατμοποιητες 8α δοκιμασω σημερα τον οδυσσεα διοτι ολοι εχουν τα συν και τα πλυν τους δεν υπαρχει μεχρι στιγμης κατι που να τα εχει ολα και αυτο γινετε λογω μαρκετινγκ για να υπαχει καταναλωση.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 16:15 »
Παιδιά καλησπέρα.
Αυτόν τον έχετε υπ'όψιν σας?
http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=640

ένας απλός κάρτο με πολυεστέρα είναι, που τον πουλάνε οι δυο γνωστοί κινέζοι 5 δολάρια την 5δα. Ο συγκεκριμένος εμένα μου κρατάει 2 μέρες και μετά πέταμα. Αν τους πάρω σε kanger από το ίδιο μαγαζί και στα ίδια λεφτά, κρατάνε 3 μέρες ο ένας, μισό μίηνα η 5δα. Στα 2 ομ έχουν απιστευτη απόδοση. Είναι όμως άλλο προιόν. Καμία σχέση με τανκ.
Το ισοδύναμό τους σε μέγεθος και ισχύ που έχω βρει σε τανκ είναι ο 510Τ. Σε lr είναι στα 1,8ομ
Πάντως, όπως λέει κι συνατμιστής djlouis, νομίζω ότι το 80% των μοντέλων μας το πλασάρουν λόγω μάρκετινγκ. Για κατανάλωση. Εχω φάει κάτι φόλες με εντυπωσιακά μοντελάκια, περίτεχνα κατασκευασμένα (μέχρι και λεντ είχαν) αλλά στη μπαταρία πάνω ψόφιοι κοριοί.
Ego T LR πού υπάρχει Ελλάδα και εξωτερικό κάτι που να συνδυάζει καλή τιμή και αξιοπιστία;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix