vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, dkostas, bloodlessz, anetost

Twitter

Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 18:32 »
Μετά από 10 μέρες ατμιστής έχω ξεκινήσει να βλέπω τις πρώτες διαφορές σε σχέση με το τσιγάρο. Εκτός από την άσχημη μυρωδιά, την άσχημη αίσθηση στο στόμα κτλ, εδώ και 2-3 μέρες βλέπω ότι δεν ξυπνάω πια με ξερό και στεγνό λαιμό.
Μακάρι να δω κι άλλα οφέλη στην πορεία!

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 18:58 »
Ορίστε  :thumpup:

Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 23:05 »
Ε, αν εξαιρέσουμε αυτό με τη νικοτίνη  ;)

Αποσυνδεδεμένος axl100

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 21:37 »
Παιδια βρηκα ποιο ηταν το ποβλημa με το Evod Mega. Οσο πιο ξεβιδωτο αφηνω το τανκ - τοσο πιο πλουσιο ατμο και καλυτερη γευση βγαζει. Τωρα το δουλευω μισο χιλιοστο ξεβιδωτο και ουτε μπουκωνει, ουτε πλημμυριζει ουτε βγαζει γευση καμμενου μετα απο απανωτες τσουρες. Το τανκ ειναι τοσο χαλαρο που κουνιεται πανω στην μπαταρια. Προφανως το τανκ χρεαζεται να παιρνει πιο πολυ αερα για την σωστη λειτουργια του. Καλα δουμανια φιλοι μου ;D

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #154 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 01:43 »
Σαν νέος ατμιστής λοιπόν και εγώ, δυόμιση μήνες περίπου, θα σας μεταφέρω τη σημερινή μου εμπειρία χωρίς να αναφέρω τα υπόλοιπα ωφέλη που έχουν ήδη αναφερθεί. Σήμερα λοιπόν στη δουλειά αναγκάστηκα να κατέβω τρέχοντας τρεισήμιση σκάλες πολυκατοικίας για να προλάβω κάποιον πριν φύγει. Θα μου πείτε το κατέβασμα είναι πιο εύκολο απο το ανέβασμα και θα συμφωνήσω, αλλά αν σκεφτείτε οτι δεν λαχάνιασα στο ελάχιστο, ούτε καν ένιωσα κάτι, ενώ πριν λαχάνιαζα κατεβαίνοντας τις ίδες σκάλες περπαντώντας, κάτι είναι ε!  :thumpup:
Αν τις ανέβω και τρέχοντας κάποια στιγμή θα ενημερώσω...
Θέλω επίσης να αναφέρω οτι θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που ξεκίνησα το η.τ. τώρα και όχι παλαιότερα μιας που έχει προχωρήσει πάρα πολύ και είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα πια. Αυτό το λέω όχι απο προσωπική εμπειρία και συγχωρέστε με αν κάνω λάθος, αλλά αυτό έχω εισπράξει και απο φίλους που το δοκίμασαν στο ξεκίνημά του και κατά κύριο λόγο απογοητεύτηκαν. Καλύτερες συσκευές, νέες τεχνολογίες, άπειρες γεύσεις...άπειρες επιλογές γενικότερα που θα ικανοποιήσουν και τον πιο απαιτητικό ή δύσπιστο με την κατάλληλη καθοδήγηση.
Θα κλείσω με κάτι που μου είπε κάποιος καταστηματάρχης σε ένα απο τα πολλά καταστήματα η.τ. που έχω επισκευτεί, το οποίο κατ' εμέ ισχύει. "Το η.τ είναι απόλαυση, ενώ το κανονικό εθισμός" Και μου το εξήγησε με ένα πολύ απλό και αληθινό παράδειγμα. Πας για καφέ και σου τελειώνουν τα τσιγάρα ,ποιο είναι το πρώτο πράγμα που κάνεις? Πας στο περίπτερο και αγοράζεις. Μου έτυχε, μου λέει, να πάω για να καφέ και να μου τελειώσει η μπαταρία...δε με απασχόλησε καθόλου λέει ο φίλος, δεν έκανα σαν τρελός να βρω φορτιστή, πρίζα, οτιδήποτε...απόλαυσα τον καφέ μου. Μου έτυχε λοιπόν και εμένα να μου τελειώσει το υγρό και δεν τρελάθηκα...   ;)   Εδώ πολλές φορές λέω άντε να κάνω μια τζούρα να χαλαρώσω (ίσως απο συνήθεια) και τελικά ξεχνιέμαι και δεν την κάνω...  :tongue_smilie:

ΥΓ. Συγχωρέστε με για τα μεγάλα μου κείμενα, αλλά όπως είπα και στην αυτοπαρουσίασή μου έχω τόσες πολλές σκέψεις που θέλω να εκφράσω, που προσπαθώ πάρα πολύ να τις "συμμαζέψω" σε ένα μικρό μήνυμα και στο πιο σωστό θέμα κάθε φορά.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #155 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 22:10 »
Είμαι στην αρχή του δεύτερου μήνα ατμίσματος και ούτε 1 τσιγάρο. Ποτέ δεν είχα φτάσει τόσο μακριά.
Βέβαια, η πικρή αλήθεια είναι πως: μία φορά καπνιστής, για πάντα καπνιστής. Όμως, δεν ζήτησα το συμβατικό τσιγάρο ούτε λεπτό, δεν πιέστηκα για να φτάσω εδώ, δεν μπορώ να το εξηγήσω, και το αστείο στην περίπτωσή μου είναι πως όταν μπήκα σε κατάστημα για αγορά ηλεκτρονικού τσιγάρου ζήτησα ένα βαρέλι νικοτίνης (“δώστε μου το μέγιστο που έχετε...”, γέλαγαν οι άνθρωποι).

 
Ακόμα είμαι στην αρχή, όμως για μένα είναι τεράστιο βήμα. Ποτέ δεν χόρτασα το τσιγάρο, κι αν δεν υπήρχε οικονομική πίεση θα μπορούσα να καπνίζω και στον ύπνο μου.

 
Δεν ξέρω τι άλλο να πω. Οι άνθρωποι έκαναν μαγικά.

 

Αποσυνδεδεμένος dalai

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #156 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 23:40 »
1 μηνα ατμιστης και εκανα 1 τσιγαρο 4 ωρες  μετα την αγορα που Η.Τ. Το αποτελεσμα ηταν να αηδιασω και να μην το ξαναζητησω .Κουβαλουσα 15 μερες το πακετο μαζι μου για ψυχολογικος λογους αλλα τελικα μου το τρακεψαν ολο και δεν ξαναπηρα.
Το μονο προβλημα μου ειναι οι γευσεις. Δοκιμασα αρκετα (RH69 -double aple-california dreams-redbull- ενα της kenzo) αλλα ολα με μπουκωνουν μετα απο λιγες ωρες .Εδω και 10 μερες κανω μονο βαση 60-40 με 12αρα νικοτηνη και μπορω να πω μου αρεσει πιο πολυ απο ολα.Εχει μια υπογλυκη γευση και δεν αφηνει μυρωδια. Που και που περνω μπουκαλακια με γευσεις ομως μπας και βρω καμοια που να μου αρεσει
Οσο για τις αλλαγες στο σωμα,ενα παραδειγμα θα πω.Απο 3 λεπτα τρεξιμο σε ταχυτητα 8χλμ/ωρα και αναγκαστικο διαλειμα, ανεβηκα ξαφνικα στα 6 λεπτα με 10χλμ/ωρα, και καθε μερα σπαω τα προσωπικα μου ρεκορ. Λες και καθε μερα φυτρωνουν νεα πνευμονια!

Αποσυνδεδεμένος Peny

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 15:33 »
Λοιπον, αν και η είσοδος μου στο η.τ ήταν κατά κάποιο τρόπο εξαναγκαστική, πραγματικά δεν περίμενα να κολλήσω τόσο πολύ μαζί του.
Τι εννοώ. Την άνοιξη που μας πέρασε, ο σύζυγος μου έπαθε έμφραγμα, οπότε όταν ήρθε σπίτι έπρεπε να κόψω και εγώ το τσιγάρο για το καλό του. Και για λίγο τα κατάφερα, όμως στις διακοπές (όπως όλοι) ξανακύλησα και φτού και απο την αρχή.  Όταν επιστρέψαμε απο τις διακοπές και για αρκετούς μήνες, η διακοπή του τσιγάρου έγινε πραγματικά εφιάλτης για μένα. Και κάπου εκεί μέσα στον πανικό πως ο χειμώνας έρχεται, και το μπαλκόνι με περιμένει, μου ήρθε η ιδέα για το η.τ

Τις πρώτες 2-3 ημέρες όσο είχα καπνό, έκανα και κανένα τσιγάρο (μέτα το φαγητό κτλ), μέχρι που το σακουλάκι τελειώσε και συνέχισα μόνο με το άτμισμα. Μένω 1-2 μέρες μόνο με αυτό και είμαι μια χαρά και σουπερ χαρούμενη που τα καταφέρνω. Μεσολαβεί το Σ.Κ το οποίο πρέπει να ομολογίσω πως ήταν πολύ δύσκολο μιας και όλη η φαμίλια καπνίζει τρελλά, και όπως ήταν φυσικό δεν μπόρεσα να αντισταθώ και έκανα 2,5 τσιγάρα (ούτε καν 3). Αφού είδα πως με αηδίαζαν αποφάσισα να συνεχίσω με το ηλεκτρονικό τσιγαράκι μου.

Μεσολαβεί μια εβδομάδα στην οποία μόνο άτιμιζα, και έρχεται το επόμενο ΣΚ. Και φτου και απο την αρχή να είμαι ανάμεσα σε καπνιστές. Οκ το λέω πως είμαι αδύναμος χαρακτήρας. Στρίβω τσιγάρο και ανάβω. Και νομίζω πως δεν έχω αηδιάσει περισσότερο στη ζωή μου.Και δεν μου έφτανε η μια φορά που αηδιάσα, όχι εγώ εκεί να δοκιμάσω ξανά (ευτιχώς χωρίς αποτέλεσμα). Και εκεί γίνεται το μαγικό. Το η.τ μου, κάνει το γύρω του τραπεζιού λες και είναι τσιγαριλίκι, γιατί αφού εγώ (που κατά τα ξαδέλφια μου, ήμουν η μεγαλύτερη τζιμινιέρα) δεν μπορώ να καπνίσω, τότε το η.τ κάνει δουλειά.

Σήμερα, δυο μήνες μετά, βλέπω καπνιστή και τσιγάρο και δεν μου κάνει καν αίσθηση. Πήρα δύναμη απο την εμπειρία μου, και με αγώνα, έκοψα εντελώς την νικοτίνη και πια απολαμβάνω μόνο γεύση γιατί αυτή ηταν που με γλύτωσε απο το κ.τ, ανακαλύπτω πως δεν μου είναι δύσκολο να φτιάχνω και εγώ αντιστάσεις, προσπαθώ να βρω την ιδανική αναλογία για το δικό μου υγρό αναπλήρωσης, και απολαμβάνω την νέα αίσθηση να μυρίζει το σπίτι μου, ότι υγρό ατμίζω, να μη μυρίζουν τα ρούχα μου τσιγαρίλα και κυρίως να μη με τρώει το κρύο και το αγιάζι στο μπαλκόνι, μιας και ατμίζω κανονικότατα μέσα στο σπίτι μου και δίπλα στον άντρα μου.
Και το καλύτερο, είναι πως έγινα αφορμή άλλα δυο άτομα που εκείνο το ΣΚ δοκίμασαν το η.τ, να σταματήσουν τελικά το κάπνισμα, και να γίνουν και αυτοί ατμιστές, απλά γιατί πίστεψαν πως αφού τα κατάφερα εγώ, όλοι μπορούν να τα καταφέρουν.

Ξέρω πως σε κάποια στιγμή θα αποφασίσω να κόψω και το άτμισμα, αλλά δεν βιάζομαι να το βγάλω απο την ζωή μου γιατί ξέρω πως κάθε φορά που σταματούσα να καπνίζω, πάντα επέστρεφα με μεγαλύτερη όρεξη, οπότε προς το παρόν μένω εδώ, και κάνω και την πλάκα μου και το χόμπι μου, χωρίς να βλάπτω κανέναν

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 17:57 »
Καλησπερα Παιδια


Δεν αναγκαστηκα να γυρισω σε η.τ εννοωντας οτι δεν ειχα καποιο προβλημα που με απασχολουσε ( λαχανιασμα κουραση κτλ κτλ ) εκτος απο το πολυ δυσκολο πρωινο ξυπνημα ( 20κιλο πανω στο στηθος για κανα μισαωρο - ελαφρυς πονοκεφαλος - κακη διαθεση ).
Διαβαζωντας αριστερα δεξια ειπα ενα "γιατι οχι?" και πηρα το πρωτο μου η.τ εχοντας κατα νου οχι να κοψω τελειως το κ.τ αλλα να το περιορισω σε 3 4 την ημερα.

Ατμοποιητης Kanger Aerotank Mini
Μπαταρια Spinner V2
Υγρα Innovation Arabic tobacco 12mg


Τις πρωτες δυο μερες επαιξε τρελη μαχη με το η.τ. Αλλαζα τα βολτ συνεχεια, επαιρνα τεραστιες τζουρες αλλοτε πνευμονικες αλλοτε κανονικες χωρις να ξερω τι κανω, τα χα βαλει με την ρυθμιση αερα. Γενικα ζοριστηκα λιγο αλλα τελικα την βρηκα την ακρη.
Τις 10 μερες που εβγαλα με την Spinner εκανα που και που κανενα κ.τ. Συνολικα μεσα σε αυτες τις 10 μερες εκανα κατι λιγοτερο απο ενα 26αρι καπνο. Διαβασα καπου - δεν θυμαμαι αν το διαβασα εδω η καπου αλλου, δεν θυμαμαι καν αν ηταν στα Ελληνικα - οτι το χτυπημα που σου δινει μια οποιαδηποτε μπαταρια με το χτυπημα που σου δινει ενα οποιοδηποτε ( τροπος του λεγειν ) mod, δεν εχει καμμια σχεση. Ψαξιμο παλι, διαβασμα μπολικο, μερικες επισκεψεις σε μαγαζια και κατεληξα με ενα KBOX της Kanger. Απλο χωρις οθονες και ρυθμισεις για τα παντα, με μια απλη ρυθμιση για τα Watt και αποσπομενη μπαταρια. Διαβασμα παλι, ψαξιμο και κατεληξα σε Samsung 30q η LG HG2. Δεν τις βρηκα πουθενα Ελλαδα, οποτε κατεληξα με την αμεσως επομενη επιλογη Samsung 25R. Φορτισα την μπαταρια, την εβαλα στο mod, γεμισα και το τανκακι μου, το κοτσαρα, αναψα το mod, το εβαλα στα 8watt και .. Αποκαλυψη.


Δεν ξανακαπνισα απο εκεινη την μερα παρα μονο για δοκιμη πριν δυο μερες. Θελωντας να επιβεβαιωσω οτι πια δεν μου λειπει το τσιγαρο αναψα ενα και στην πρωτη τζουρα το εσβησα. Δεν μου ειπε τιποτα και η μυρωδια με ψιλο απωθησε. 
Σκοπος τελικα του εγχειρηματος εγινε να κοψω τελειως και κ.τ και η.τ. Ευκολο δυσκολο δεν ξερω αλλα οπως και να χει αξιζει την προσπαθεια.


Την πρωτη μερα που εμφανιστηκα με αυτο το "γαιδουρι" στο χερι επεσε αρκετος χαβαλες αλλα σημερα 3 ατομα απο την παρεα σκεφτονται σοβαρα να ξεκινησουν και εκεινοι.


Για την ωρα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το modaki που πηρα και ψαχνω να αλλαξω τον μικρο ατμοποιητη με καποιον μεγαλυτερο. Δεν εχω αποφασισει ακομα αν τελικα τα υπερ των επισκευασιμων σε συντηρηση και γευση δικαιολογουν την ταλαιπωρια του επισκευασιμου. Απο aesthetics βεβαια, η ζυγαρια ειναι κολλημενη στο εδαφος απο την μερια των επισκευασιμων και το γεγονος οτι βγαινουν και σε μικροτερα μεγεθη ( Goblin Mini) ειναι και αυτο πολυ θετικο. 
Κατι που με προβληματιζει ιδιαιτερα ειναι τα υγρα. Θελησα να περασω σε diy υγρα και διαπιστωσα πως τελικα δεν ειναι και τοσο ευκολο. Χωρις να ξερω αν αυτο ειναι θεμα καταστηματος η εταιριας, το γεγονος οτι μια γευση πρεπει να την αγορασεις για να την δοκιμασεις με αποτρεπει. Σε ενα καταστημα που μπορεσα να δοκιμασω γευσεις της ατμος, απο τις καπνικες δεν μου αρεσε καμμια. Για τις γευσεις τις flavourtech δηλαδη θα πρεπει να δωσω 50 - 60 ευρω να παρω ολες τις καπνικες ελπιζοντας οτι καποια θα μου αρεσει και αν τελικα δεν μου αρεσει καμμια να τις πεταξω?! Για την ωρα με καλυπτει το Arabic tobacco αλλα οπως και να εχει ειναι τα υγρα ειναι κατι που θα ηθελα να φτιαχνω μονος μου.


Τελος να πω οτι τις τελευταιες μερες το πρωινο ξυπνημα εχει αλλαξει. Πλεον σε 5 λεπτα - εχω δεν εχω πιει καφε - ειμαι φυσιολογικος και λειτουργικος  ενω παλιοτερα χρειαζομουν μια ωριτσα μιαμιση και 5 6 κ.τ για να πω οτι οκ... ας προσπαθησω να μιλησω.

Αποσυνδεδεμένος Olaf

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 21:34 »
Γειά σας παδιά. Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλά!!
Έτσι δεν λένε συνήθως στα Meeting απεξάρτησης;  :D
Λοιπόν,όταν αναφέρομαι στο άτομό μου, αναφέρομαι σε έναν μανιώδη καπνιστή, που έχει στο ενεργετικό του 40 χρόνια καπνίσματος, με 50 - 60 τσιγάρα ημερησίως! Εξαρτημένος απόλυτα, το πρώτο πράγμα που έκανα το πρωΐ στην τουαλέτα, τσιγάρο! Ο μικρός χώρος ντουμάνιαζε και βρωμούσε και ο πρωΐνός καυγάς με την γυναίκα μου προγραμματισμένος.
Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή. Τα έβαζα συχνά με την μάνα μου που παραπονιόταν κάθε φορά που άναβα τσιγάρο στο σπίτι, πως η καπνίλα της φέρνει πονοκέφαλο και της έλεγα πως χρειάζεται ψυχολόγο!
Αργότερα γνώρισα την γυναίκα μου, μη καπνήστρια κι αυτή, που στην αρχή δεν έλεγε τίποτα κι ας κάπνιζα μέσα στο σπίτι. Αργότερα σούφρωνε την μύτη και τελικά ήρθε και το απαγορευτικό, πρώτα στο αυτοκίνητο κι αργότερα μέσα στο σπίτι.
Τα πεθερικά μου, χρυσοί άνθρωποι, μανιώδεις αντικαπνιστές, δεν έλεγαν τίποτε οι φουκαράδες, μα μόλις φεύγαμε εμείς ανοίγανε όλα τα παράθυρα του σπιτιού προσπαθώντας να αποβάλουν την βρωμερή τσιγαρίλα.
Με λίγα λόγια, κανείς μα κανείς στο συγγενικό και στο οικείο μου περιβάλλον δεν κάπνιζε, μόνο εγώ! Αισθανόμουν παρείσακτος όταν έπρεπε να βγαίνω στο μπαλκόνι, και είχα καταντήσει να βγαίνω κάθε τέταρτο... :idiot1: Η γυναίκα μου, οι δυό μου κόρες τα πεθερικά μου, ο κουνιάδος μου και η γυναίκα και τα παιδιά του, η μάνα μου, οι φίλοι μας, μη καπνιστές. Και το χειρότερο απ' όλα, ο γαμπρός μου!
Παιδιά μια συμβουλή: Μην κάνετε ποτέ γαμπρό ...γιατρό! :eyesplash: ΕΦΙΑΛΤΗΣ!!!!
Μόλις πήγαινα για τσιγάρο, πως γινόταν όταν επέστρεφα η συζήτηση να περιστρέφεται στον καρκίνο του πνεύμονα, δεν μπορώ να καταλάβω!
Πριν 5 χρόνια έκανα μια προσπάθεια να το γυρίσω σε Η/Τ. Πήγα και έσκασα 100 ευρώπουλα και πήρα μιά μ@λ@κία, αυτά τα περίεργα που είχαν κυκλοφορήσει στις αρχές και έμοιαζαν σαν τσιγάρα και όταν ρουφούσες άναβε ένα λαμπάκι στην κάφτρα. Το μόνο που μπορώ να πω γι' αυτά είναι πως ήταν αρκετά σικάτα, αλλά από αποτέλεσμα μηδέν!
Τα παράτησα σχετικά γρήγορα και το χειρότερο απ' όλα, σχημάτισα αρνητική εντύπωση για το Η.Τ μην θέλοντας ν' ακούσω γι' αυτό!
Η παρέα μου στο καφέ, ο Άρης και ο Σώτος ατμιστές και οι δύο, προσπάθησαν επανελειμένως να με παρακινήσουν προς το Η/Τ αλλά εγώ εκεί, ανένδοτος.
Κάποια στιγμή ο Άρης ήρθε μ' ένα istick 50W και Nautilo ατμοποιητή και είχε ένα υγρό που μοσχοβολούσε υπέροχα. Μου πρότεινε να το δοκιμάσω και το έκανα, γιατί μ' εντυπωσίασε το άρωμα του.
Αυτό ήταν! 3/11/2015, ιστορική ημέρα, πήγα κατευθείαν στο μαγαζί του Μιχάλη, αγόρασα ένα σετ και πήγα στο σπίτι. Έβαλα το υγρό και άρχισα να ατμίζω. Η γυναίκα μου που έλειπε, όταν ήρθε στο σπίτι έπαθε ηλεκτροπληξία!
Δεν πίστευε πως θα κόψω το τσιγάρο, αφού ούτε το ...διαζύγιο με φόβησε να το κόψω, κι ακόμη και σήμερα δεν έχει πειστεί ακόμα.
Εγώ πάντως το πιστεύω πλέον ακράδαντα, γιατί δυόμιση περίπου μήνες τώρα, δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου, εκτός από μιά φορά που έκανα μια δοκιμή και αν θέλετε το πιστεύετε...με αηδίασε! Ευτυχώς!
Πάω σε χώρους που ντουμανιάζουν και δεν με πειράζει καθόλου, θέλω να πω πως δεν αποζητώ το τσιγάρο. Βγάζω το μοντάκι μου και...πιπιλίζω! Χε!
Εγώ αισθάνομαι καλά, η γυναίκα και οι κόρες μου είναι ευτυχισμένες, δεν χρειάζετε να στέκομαι στην βεράντα σαν μ@λ@κ@ς μεσ' το κρύο και την βροχή και πάνω απ' όλα, δεν χρειάζεται να ακούω τις διαλέξεις του γαμπρού μου!
Ειμαι ο Βασίλης και είμαι καλά!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 21:39 »
Πάντα καλά και πάντα τέτοια!  :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος oumpra

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 22:02 »
Δεν βρωμανε τα ρουχα.............
καλα παντε σε καμια ταβερνα με καπνιστες και θα σας πω εγω :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος TigerBill

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 14:05 »
ενας ακομα χαρουμενος ατμιστης ;D

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 19:18 »
Καλησπέρα σε ολους και συγχαρητηρια για το πολυ καλο και ενημερωτικο site. Πριν απο λιγο τραβηξα τις πρωτες μου τζουρες με τον aspire mini nautilus και μια μπαταρια ijust2. Υγρο el greco classic 9mg. Καπνιζα 13 χρονια 10-15 Marlboro lights. Ολα καλα μεχρι στιγμης (φυσικα υπαρχουν οι αυτοματες κινησεις να αναψω τσιγαρο) αλλα το παλευω γιατι θελω να απαλλαγω απο το τσιγραο και να μην σηκωνομαι το πρωι και να βηχω σαν τρελος η να εχω αυτο το γνωστο βηχα-φλεμα ολη την ημερα.
Το μονο που παρατηρησα ειναι οταν τραβαω τζουρα οτι το υγρο κανει ενα θορυβο (προφανως βραζει). Οπως το μηχανημα του οδοντιατρου που σου βαζει στο στομα για τα σαλια! :)) :)) Ελπιζω να ειναι φυσιολογικο. Το υγρο καλο αν και θα ηθελα μαλλον κατι με ακομα πιο ουδετερη γευση.  Ενα μικρο καψιματακι  εχω στο λαιμο (ανεπαισθητο-ισως να ειναι και η ιδεα μου).
Πιστευω ομως οτι ολα θα πανε καλα και θα απαλλαγω μια και καλη απο το τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 19:59 »
@giorgiokatr, καλησπέρα και καλή αρχή.
Κι εγώ φρέσκος φρέσκος είμαι (λίγες αναρτήσεις παραπάνω είμαι, δες τα χάλια που είχα). Μην το ανάψεις και όλα θα είναι υπέροχα. Δεν ήθελα να το γράψω τώρα αλλά θα το πω. Πριν λίγες μέρες πήρα το ποδήλατο για ελάχιστες ώρες. Πέταγε ο άρχοντας! Το λέω αυτό γιατί την τελευταία φορά μετά από 30 λεπτά τερμάτιζα. Τώρα, πήγα κοντινές αποστάσεις μεν αλλά επέστρεψα ατσαλάκωτος δε (άσε που κάθε χρόνο κάνω γενικές εξετάσεις, και είμαι έτοιμος να ξεφτιλίσω τις σπιρομετρήσεις).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180620 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15632 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12