vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 1 χρήστης
FaniFox

Twitter

Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 17, 2014, 13:30 »
1 Μαρτιου 2014.
Ημερα αλλαγης απο καπνισμα σε ηλεκτρικο ατμισμα.
Ξεκινημα κλασικο με EGO Kαι SPINNER 1300 V.
Εδραιωση του ατμισματος και αναζητηση για κατι αλλο για γευση? σε ντουμανι?σε υγρα?
Επισκευασιμοι ατμο?ουτε που ξερω.
Διαβασμα λοιπον στο Φορουμ και............σιγα -σιγα αρχιζει κατι να <παιζει>.
Πρωτος KAYFUN LITE ΚΑΙ στησιμο με φυτιλι!
Τα ειδα ολα!
ΠΡΩΤΗ ΕΘΝΙΚΗ!!
Αλλη αντιληψη του πραγματος!!
Εκανα την εξης σκεψη.
2 μηνες τσιγαρο εχουμε 8χ60=480 ευρω.
ΑΝ εκοβα 2 μηνες αργοτερα θα ηθελα 480 ευρω,αρα αυτα θα τα κανω αγορες σ αυτα που νομιζω οτι χρειαζομαι και μου κανει ΚΕΦΙ.
Ετσι μετα απο δυομισι μηνες απολαμβανω το ατμισμα παρεα με τυπου ΝΕΜΕΣΙ και ΚΑΡΑΒΕΛΑ ,ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ,KAYFUN LITE,KAYFUN V3.1 ,TAIFUN GT,sokolataki atmomixani.3d,OMEGA,TRIDENT 2,FOGGER 2.
Ηλεκτρονικα μοντ ΙTASTE MVP 2,COOL FIRE 1.
Χωρις καλα -καλα να το καταλαβω το ατμισμα εγινε επιστημη,εγινε χομπυ!!!
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 23, 2014, 16:57 »
Καλησπερα
σημερα ουσιαστικα ειναι η πρωτη μου μερα ατμισματος αφου χθες το απογευμα εκανα τις απαιτουμενες προπονησεις
οι οποιες συνοδευτηκαν απο βηχα και γουρλωμα ματιων  :))

Επισης σήμερα νομιζω οτι ο ατμο itaste 30s σημερα αρχιζει και μου στρωνει
ειπα να ξεκινησω τα πρωτα μου βηματα με μια ηλ/κη innokin και μια δανεικη  μοντα
Χθες τραβηξα μεγαλο χτυπημα στα λαιμα στα σαγονια και στα νευρα
Σημερα τα πραγματα ειναι εμφανως καλυτερα αν και το πρωι χρειαστηκε να καπνισω 2 στριφτα λογω πεσμενης μπαταριας
Φορτιστη θα διαθετω απο αυριο (Δοξα ναχει η μεγαλη μοντα)

 

Αν τυχει και δει αυτο το μηνυμα καποιος παλιος ατμομπιλαϊζερ η καποιος διαχειριστης η εστω καποιο ιερο τερας του ατμισματος μηπως μπορει να με καθοδηγησει σε ποιο Thread μπορω να εκφραζω τις τεχνικες αποριες μου ως νεωρος .., του τυπου ;

για ποσο ζει ενας ατιμος ατμοποιητης ;
καθε ποτε αλλαζω κεφαλη ;

ευχαριστω  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2014, 17:55 από Lux »

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 23, 2014, 17:41 »
Το μοντακι το δεξι , τι ειναι?


Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 23, 2014, 17:56 »

Δε ξερω δε γραφει δε ρωτησα  8)
αυριο που θα παω να παρω το φορτιστη θα ρωτησω και θα σου πω


Αποσυνδεδεμένος elenigeop

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #95 στις: Αυγούστου 02, 2014, 13:06 »
Γειά σας κ από μένα,έχει περίπου 3 βδομάδες που ξεκίνησα και νομίζω ότι είμαι σε καλό δρόμο  ;)
Λόγω παρεξήγησης πήρα κατά λάθος 12mg για αρχή και πέθανα αλλά αμέσως το άλλαξα σε 6 και ήρθα και ίσιωσα.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι με την μπαταρία.Αγόρασα μαζί μ ένα φίλο μου της smok-e 3D και τον ΑSPIRE BDC με το πυρέξ αλλά μετά από 2 εβδομάδες χρήσης συνειδητοποίησα ότι η κεφαλή(αν το λέω καλά) δεν κούμπωνε καλά με την αντίσταση και ξενέρωσα :'(
Παρ'όλα αυτά έχω ήδη παραγγείλει την Vision spinner II πακέτο μ'έναν pro tank mini 3 έτσι για αλλαγή,να δω τι μου κάνει καλύτερα.
Απ'ότι έχω καταλάβει κάνω μικρή κατανάλωση υγρού γιατί το tank του Aspire μπορεί να μου κρατήσει και 2 μέρες κάτι το οποίο θεωρώ καλό.
Αν κάτι με έχει κάνει να θέλω να συνεχίσω είναι η έλλειψη της τσιγαρίλας αλλά και το ότι μπορώ πια να πηγαίνω το σκύλο μου βόλτα χωρίς να βήχω και να μου κόβεται η αναπνοή.
Αφού σκέφτομαι να ξεκινήσω τρέξιμο  :o
Χααχαχαχαχαχαχαχα ...Προς το παρόν το χω ρίξει στη μελέτη επί του θέματος μπας και ξεστραβωθώ!

Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #96 στις: Αυγούστου 02, 2014, 15:40 »
Αγαπητοί φίλοι Καλημέρα!

Έκλεισα αισίως μια βδομάδα ατμισματος και κάθε μέρα που περνάει το ευχαριστιέμαι όλο και περισσότερο.
Έχω ρίξει αρκετό διάβασμα στο forum, μίλησα με τον φίλο το Νίκο Παπ. και δοκιμάζω με τρείς διαφορετικούς ατμοποιητές, μέχρι να καταλήξω κάπου

Πρόκειται για 2 bottom dual coil ( aspire ce5, epsilon S ) Και τον iclear 16.
Από αυτούς μου αρέσει με διαφορά ο iclear. Μου δίνει ευκολότερη τζούρα, καλύτερη γεύση, μεγαλύτερο ντουμανι.
Με Αγχώνει λίγο που έχει αυτά τα φυτιλια. Δεν ξέρω κάθε πότε θέλουν αλλαγή, πως και πότε να καθαρίζω τον ατμοποιητή και άλλα τέτοια χαζά.
Επίσης τόσο ο ατμοποιητής, όσο και το πιπακι είναι γεμάτο υδρατμούς. Είναι ok αυτό ;;;

Από υγρά χρησιμοποιώ το desert ship 12Mar, που μου θυμίζει πολύ τον καπνό του κ.Τ.

Αυτά τα ολίγα για τις πρώτες εμπειρίες μου. Είμαι σίγουρος ότι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω!
Να είστε όλοι καλά!!!

Αποσυνδεδεμένος kirdou

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 06, 2014, 01:56 »
Και εγώ να πώ τι έχω κάνει μέχρι στιγμής όντας 3 μήνες περίπου ατμιστής.Απο τα 2 πακέτα τον πρώτο μήνα το έριξα στο 1 τον δεύτερο στα 10 τσιγάρα και πλέον με τον t-dux 3 κάνω 1 η 2 τσιγάρα το πολύ κάθε μέρα κυρίως μετά απο γεύμα.Ατμίζω παντού αλλά εκεί που με δυσκόλεψε περισσότερο ηταν στην παραλία χαχα.Καλή φάση αλλά δεν παύει να είσαι ακόμα εξαρτώμενος απο την νικοτίνη ρε γμτ.Αποκτάς όμως καλύτερες αντοχές,δεν βήχεις και δεν βρωμάς τσιγαρίλα.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 20:28 »
Ωραία είμαι ο πρώτος του 2015!! :))


Σήμερα 20 μέρες ατμιστής. Ξεκίνησα με ατμοποιητή Espilon-S BDC. Η εμπειρία μου???? Αν μου έλεγε κάποιος πριν 3 μήνες ότι δεν θα κάπνιζα κ.τ θα τον έλεγα τρελό. Είχα επιχειρίσει παλιότερα να το κόψω αλλά  :thumpdown: . Η δύναμη της συνήθειας. Πλέον είμαι καλυμένος τόσο όσο να μήν ξανακάνω κ.τ ( θα πώ όμως την αμαρτία μου, την 4η μέρα έκανα ένα γιατί ξέχασα να φορτίσω την μπαταρία μου).
Πρώτο πράγμα που άλλαξε ήταν η μυρωδιά στο σπίτι και στα ρούχα. Δεν μύριζουν καθόλου. Παρεπιπτώντος για το σπίτι έπλυνα όλους τους τοίχους γιατί όποτε έμπαινα μέσα μου μύριζε καφενέιο  :)) . Δευτερη αλλαγή ήταν το πρωινό ξύπνημα. Καθαρός λαιμός και καθαρή αναπνοή.
Για την γεύση δεν μπορώ να πώ με σιγουριά, αλλά μου φαίνεται ότι το αγαπημένο μου λεμόνι, η αγαπημένη μου σοκολάτα και το αγαπημένο μου πατσίτσιο είναι πιό……πιο…..πιο εύγευστα
Από αντοχές τώρα, ακόμα ασθμαίνω αλλά το σίγουρο έιναι ότι δεν θέλω κανα 5άλεπτο να συνέλθω. Ημιχρονάκι στο 5χ5 το βγάζω άνετα.
Σίγουρα το να ξεκινήσω το Η.Τ ήταν θεμα συγκυρίας ( μου το έκαναν δώρο), αλλά δεν μετάνιωσα στιγμή που άρχισα το άτμισμα.


 :bye: Και μία προτροπή για αυτούς που δεν έιναι ακόμα ατμιστές και σερφάρουν για διερευνηση και τυγχάνει να δουν αυτή την ανάρτηση. Η πιο μεγάλη ώρα έιναι τώρα όσο αναφορά την υγεία σας.Σε αυτό το φόρουμ υπάρχει πληροφόρηση για ότι χρειαστει κάποιος. Μια απόφαση είναι. :bye:

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 20:11 »
Νέος ατμιστής εδώ....Δηλαδή πιο νέος δεν γίνεται, αισίως κλείνω τη πρώτη μου ημέρα ατμίζοντας!
Σήμερα ήρθε στα χέρια μου το delirium 69 και νιώθω μια μικρή νίκη που κατάφερα να αφήσω τα τσιγάρα από το πρωί κλεισμένα στο συρτάρι.
Το να περάσει ημέρα χωρίς να ανάψω κ.τ. φαινόταν απλά αδύνατον μέχρι σήμερα...

Η αλήθεια είναι πως με βοήθησε πολύ το φόρουμ μιας και έχω λάβει πολλές και χρήσιμες πληροφορίες έως τώρα και νιώθω ότι έχω αποφύγει τα πρώτα λάθη που μπορεί να με έβαζαν σε δεύτερες σκέψεις!
Υπάρχει backup μπαταριών και κεφαλών, έμαθα πώς να "διαβαζω" την επιθυμία μου για νικοτίνη και να προσαρμόζω την περιεκτικότητα των υγρών ανάλογα και ελπίζω να αντέξω τις πρώτες ημέρες.

Χαιρετώ και ελπίζω να μην χρειαστεί να ανοίξω το συρτάρι με τα τσιγάρα σύντομα!  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 22:44 »
yian αν θελεις πραγματικα να κοψεις το κτ και να μεινεις στον κοσμο του ητ πετα στα σκουπιδια τα τσιγαρα που κρατας στο συρταρι. Φιλικα παντα...
Καλα ατμισματα σου ευχομαι.

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 14:15 »
Καλημέρα και απο εμενα! Καλώς σας βρήκα.
Μια εβδομάδα χωρίς κ.τ και τα πραγματα πανε κατ'ευχη!
Ξεκινησα με το μικρο joytech 510cc για να δω πως θα παει και αν μου κανει και τελικα κόλλησα! λεω να πεταχτω το απογευμα να παρω κανενα λιγο μεγαλυτερο σε μπαταρια, φιαλη για υγρο και μεκαλυτερο ατμιστη (αν τα λεω καλα τα μερη)
Οσο και να διαβαζω εδω για αρχη μου μοιάζουν γιαπωνεζικα (για την ωρα...)
Καμια προταση για ετοιμο η.τ.? κοιταζα μερικα της ovale...

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 15:12 »
πήγαινε δοκίμασε το ego-one της Joytech εάν σου είναι εύκολο.το δοκίμασα σε μαγαζί φίλου και εντυπωσιάστηκα.όμορφο,πολύ καλό μέγεθος και άριστη απόδοση γεύσης και απ' ότι μου είπαν και τα παιδιά εκεί που το χρησιμοποιούσαν,απροβλημάτιστο.

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 15:34 »
Ευχαριστω loniscup! Αν θυμαμαι καλα πρεπει να το ειχαν στο μαγαζι και αυτο αλλα επειδή δεν ηξερα αν θα το συνεχιζα το η.τ. ειπα να παρω το ποιο οικονομικο! Λογικα με την 1000αρα μπαταρια θα ατμιζω ασταματητα!!!!! Τωρα στην αρχη πιπιλα το εχω κανει!



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καλημέρα στην παρέα!
Εχθές όπως είχα πει έκανα μια βόλτα στο μαγαζί με τα η.τ. και κατέληξα στο joyetech ego one. Η διαφορά με το 510cc της ίδιας εταιρίας είναι μεγάλη (κατά την γνώμη μου πάντα...)  Στα πολύ θετικά είναι η μεγάλη μπαταρία του 1100μα! Έβαλα την κεφαλη του 1,0 ohm και η αποδοση σε ατμο ειναι για τα γουστα μου ικανοποιητικοτατη! Και πολυ καλη αποδοση γευσης! Με τον διακοπτη του αερα την ψαχνω ακομα αλλα ελπιζω να βρω ακρη! Αντε σιγα σιγα να καταληξω και σε γευση!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2015, 13:05 από floating »

Αποσυνδεδεμένος christospao13

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 14:16 »
Γεια σας. Εγω εκοψα το τσιγαρο μαχαιρι 35 μερες αλλα επειδη καποιες στιγμες ημουν ετοιμος να παω περιπτερο αγορασα το εψιλον 650 με υγρο secret skies της linguidom(12) το οποιο μου εδωσαν στη nobacco και με ενθουσιασε και ηταν το ιδανικο ξεκινημα.(Τωρα ειμαι γυρω στις 3 βδομαδες ατμιστης και συνολο 2 μηνες χωρις τσιγαρο).
Στη συνεχεια παραγγειλα απο inawera τα εξης black cherry.strawberry κ karamel(ολα 12 νικοτινη) τα οποια μου φανηκαν αρκετα καλα εως καλα αλλα οχι καλυτερα απο το πρωτο.
Θελοντας το βημα παραπανω για ακομα μεγαλυτερη απολαυση και διαβαζοντας στο φορουμ οτι τα ΑΤΜΟSLAB και F.A. ειναι τα πιο δημοφιλη και καλυτερα  παραγγειλα to BEBECA κ AGRINIO απο atmos και αλλα 5 ειδη απο Φ.Α συν καποια δειγματα που μου εστειλαν(ολα απο 9-12 νικοτινη).
Και καπου εδω που αρχιζω δοκιμες ο ενθουσιασμος κοβεται αποτομα:
BEBECA:Εντονη μποχα πριν καν ξεσφραγισω το μπουκαλι. Το βαζω και ατμιζω για κανα 5 λεπτο γευση απο φαρμακιλα μαζι με παστουρμα.Αραιωνω με σκετη βαση balanced 0% η φαρμακιλα παραμενει και γινεται πιο εντονη!Νεροχυτη
Μετα απο υπερπροσπαθεια να ξεβρωμισω το εργαλειο δοκιμαζω ΑΓΡΙΝΙΟ που ειχα ακουσει καλα λογια.Λιγοτερη φαρμακιλα αλλα γευση απο λιωμενο μπλε καπακι απο BIC στυλο που το καις με αναπτηρα. Νεροχυτη.
Βαζω καραμελα και εν συνεχεια butterscotch απο F.A. τα οποια ειχαν κι αυτα εντονη φαρμακιλα σαν σφραγισμα οδοντιατρου και οχι το λευκο αλλα το αμαλγαμα που εχει απαγορευτει με τον υδραργυρο το μαυρο.Τα RY4,MAXXBLEND,SOHO απo F.A και μηλο,βανιλια δειγμα απο ΑΤΜΟΣ φοβαμαι να τα δοκιμασω μη παθω τα ιδια. Τα εχω ανοιξει τα μπουκαλια και τα αφησα εδω και 2 μερες χωρις καπακι μπας και θελουν ωριμανση που εχω διαβασει αλλιως δε ξερω τι φταιει εχετε καμια ιδεα η ετσι πρεπει να μυριζουν?Επειδη με εκαναν αυτες οι γευσεις να το σιχαθω αρκετα ΤΟ Η.Τ.Υπαρχει περιπτωση η φαρμακιλα να προερχεται απο τη νικοτινη και εξασθενει με τις μερες?
Παντως σημερα εβαλα το black cherry της inawera και ξαναρθα στα ισα μου.




 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2015, 14:46 από christospao13 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12