vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 09, 2014, 02:57 »
Δηλαδη καταναλωνεις περιπου 4ml τη μερα με 12αρα νικοτινη.
Εισαι στο μεσο ορο προσληψης νικοτινης, μη σου πω και πιο κατω, αρα δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι.

Αποσυνδεδεμένος 206xtreme

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 09, 2014, 03:03 »
Μισό λεπτό... Επειδή έκανα τις πράξεις μάλλον λάθος... :P

4ml με 12mg/ml = 48mg

1 πακέτο winston που έκανα είχε 0.8mg (ανα τσιγάρο;;;;;; πάντα είχα την απορία).... 0.8 x 20 = 16mg (αν τα λέω σωστά)

Οκ, δεν 10πλασίασα όπως είπα πριν βιαστικά... Τριπλασίασα όμως... Δεν είναι άξιο απορίας αυτό;;; Θα καταφέρω άραγε να το ρίξω ή όσο πάμε θα τραβάμε την ανηφόρα;;;


Από το συντoνισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Μην κάνετε κατάχρηση της "Παράθεσης"
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2014, 03:04 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 09, 2014, 10:26 »
Μην ανησυχείς, σε καλά επίπεδα είσαι!
Η πρόσληψη νικοτίνης μέσω του ατμού, δεν έχει καμία σχέση με την πρόσληψή της μέσω του κτ...

Ρίξε μια ματιά εδώ...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20705.msg717806.html#msg717806

Αποσυνδεδεμένος mgd

  • *
  • 41
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 09, 2014, 12:07 »
Να πω και εγω την εμπειρια μου μιας και ατμιζω γυρω στον 1.5 μηνα!!
Ημασταν 4/4 καπνιστες στο σπιτι και πλεον ειμαστε 4/4 ατμιστες και αυτο με κανει πολυ χαρουμενη που προσφερω στην οικογενεια μου!
Χαρη σε μενα, δεν χρειαζεται πια να περνει φαρμακα η μητερα μου για τον βηχα που επερνε καθημερινα, και ειμαι πολυ περηφανη για αυτο!
Λοιποοον, απο την πρωτη μερα, αυτο που με εκανε να το λατρεψω, ειναι οτι κοιμομουν και ξυπνουσα και μυριζα ακομα οδοντοπαστα και οχι σαν τζακι που μυριζα παλια.. Ολα πανε τελεια, ουτε ξερο αισθανομαι το στομα μου ουτε τιποτα! Ειναι σκετη απολαυση.. Και να τα λεμε και αυτα, ειχα πει απο την αρχη, οτι οταν θα κλεισω εναν μηνα, θα δοκιμασω κτ να δω αν θα μου αρεσει ακομα, εκανα λοιπον μια τζουρα απο μια φιλη μου, αλλα ενιωσα σαν σολα τον ουρανισκο μου.. και ειπα, αποκλειεται μεσα σε εναν μηνα να με κανει να αηδιαζω τοσο το κτ.. και εδωσα βαση στο οτι δεν μου αρεσαν ουτε παλια τα σλιμ και για αυτο εγινε αυτο που εγινε.. Δοκιμασα και χθες μια τζουρα απο αλλη φιλη, η οποια εκανε ακριβως τον ιδιο συνδιασμο καπνο-χαρτακια-φιλτρακια με μενα! και τα ιδιααα  ;D ;D  και μπορω να πω με σιγουρια οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισω στο σιχαμα!
Και θα ευχαριστησω και εγω το φορουμ, γιατι οσο υπερβολικο και αν φαινεται, σωσατε 4 ζωες απο οχι μονο την πιθανοτιτα να παθουμε κατι σοβαρο, αλλα μονο και μονο που μας διωξατε απο την μποχα και φτιαξατε την καθημερινοτητα μας εγω θα σας ευγνομωνω !! Καλημερες!!

Αποσυνδεδεμένος konstantinosbg

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 13, 2014, 21:41 »
Για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται για την γνώμη μου....έχω κλείσει ένα μήνα με vision spinner μπαταρία και 2 ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizers άκοπα και  κυρίως απροβλημάτιστα.Καν.τσιγάρα 2 τις τελευταιες 10 ημέρες (κανένα την τελευταια εβδομάδα). :) . Δεν ξέρω αν θα βρώ σε mod αργότερα κάτι καλύτερο (δεν εχω δοκιμάσει ακόμα κάτι) αλλά ως τώρα ΜΙΑ ΧΑΡΑ ;D

Αποσυνδεδεμένος superhero

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 13, 2014, 23:13 »
Ατμίζω 4 μήνες και νιώθω υπέροχα..Είναι πραγματική απόλαυση το η.τ.! ;D
Τώρα ατμίζω με μια μπαταρία Κanger Evod 650mAh 3.7V passthrough και έναν mini protank 3 1.5Ω.Αγαπημένα υγρά τα Natura.
Γλίτωσα από πονοκεφάλους,καούρες,βρώμα,βήχα,στοματίτιδες,κιτρινίλα στα δάχτυλα,δεν ενοχλώ τους γύρω μου,ξυπνάω το πρωί και δεν έχω γεύση κάλτσας στο στόμα μου,αναπνέω καλύτερα..Όλα καλά! :)

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 16, 2014, 01:43 »
15 μονο μερες ατμισμα,  δεν εχω βαλει κτ στο στομα μου και τα αποτελεσματα στον οργανισμο μου εκπληκτικα. Μυριζω και γευομαι καλυτερα, δεν εχω βηχα και επιτελους σταματησα να βρωμαω τσιγαριλα :D

Αποσυνδεδεμένος keepthefaith

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 16, 2014, 22:14 »
Καλησπερα και απο μενα ειμαι 25 και σημερα πηρα το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο απο nobacco το E650. ;D (πολυ εξυπηρετικα τα παιδια στο καταστημα μ δωσαν να δοκιμασω και γευσεις  )καλο η οχι θα δειξει αλλα ως τωρα με εχει αφησει ικανοποιημενο σε βαθμο π δν το περιμενα!!!  :) (εχω πεταξει και τν καπνο οποτε πλεον δν υπαρχει πισωγυρισμα)πηρα 2 γευσεις μια π φερνει σε τσιγαρο με νικοτινη 1,2 % και με μια με red bull .με εχει ικανοποιησει απιστευτα η ρεντ μπουλ και ατενιζω το μελλον με αισιοδοξια!! το μοντελο τι λεει καλο ειναι η θα πρεπει να κοιταξω για κατι αλλο στο μελλον ?? (ως τωρα παντως ειμαι ικανοποιημενος 100 % σε βαθμο π ελεγα τι μ@##κία εκανα π καπνιζα)
στα + οτι ειναι μια χαρα και το χτυπημα στο λαιμο τωρα για σταξιμο και τετοια δν ξερω ακομα .
Αυτα και καλως σας βρηκα


πς να πω οτι ειμουν διστακτικος στο να το δοκιμασω μιας και ο αδερφος π ειχε κανει δοκιμη μ λεγε οτι τν εκαιγε στην γλωσσα και το σταματησε ..βεβαια διαβαζοντας εδω το φορουμ 2 μερες τωρα ειδα οτι ειναι κατι π διορθωνεται οποτε το ξεπερασα . :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2014, 22:19 από keepthefaith »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 16, 2014, 22:23 »

Καταρχήν καλώς ήρθες και καλή αρχή! :bye:
.......το μοντελο τι λεει καλο ειναι η θα πρεπει να κοιταξω για κατι αλλο στο μελλον ??.......

Προς το παρόν μην κοιτάς τίποτα (για αγορά, γιατι για ενημέρωση, μπορείς να βλέπεις τα πάντα)

Όταν με το καλό νιώσεις οτι δεν σε ικανοποιεί κάτι στο "άτμισμα" γενικότερα, τότε με μια ερώτησή σου εδώ, θα δούμε αν είναι η μπαταρία, ο ατμοποιητής σου, ή οτιδήποτε άλλο.

Μέχρι τότε, κράτα τα λεφτά στην τσέπη σου, και απόλαυσέ το μιας και είδα ότι ήδη το απολαμβάνεις! ;)

Αποσυνδεδεμένος keepthefaith

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 16, 2014, 23:22 »
μια ερωτηση λιγο .το ρεντ μπουλ που κανω η red cow εχει και αυτο νικοτινη μεσα ? και αν ναι ποση ? ευχαριστω ¨


φραφει 16 mg ειναι αυτο μηπως ??

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 16, 2014, 23:25 »
Αυτό θα το δεις στο μπουκαλάκι σου!

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 16, 2014, 23:26 »
Βγαίνει είτε με νικοτίνη είτε χωρίς. Θα λέει πάνω το μπουκαλάκι που έχεις.


Κάνε μια βόλτα και στα νηματα με τα υγρά, γιατι εδώ βγαίνουμε απο το θέμα του νήματος....

Αποσυνδεδεμένος kirdou

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 17, 2014, 02:24 »
Kαλησπέρα και απο μένα και καλώς σας βρήκα!Πολύ χρήσιμο το φόρουμ!Νέος ατμιστής και εγώ μόλις 9 ημερών.Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις μου απο το ητ,έχω ένα alterego A5.Κατάφερα άνετα τον πρώτο μου στόχο που ήταν να μειώσω το τσιγάρο απο δύο πακέτα την ημέρα σε ένα.Υγρό έχω το street tobacco με ελαφριά γεύση βανίλιας, αρκετά καλό θυμίζει τσιγάρο και δυνατό στο λαιμό.Δεν το περίμενα να με καλύψει για τέτοια μείωση αλλά τα δύσκολα τώρα αρχίζουν διότι επόμενος στόχος είναι το οριστικό κόψιμο!Σε αυτό θα χρειαστεί περαιτέρω ψάξιμο και πειραματισμό αλλά εδώ είμαστε να τα λέμε να ρωτάμε και γιατί όχι να απαντάμε και εμείς σε ότι μαθαίνουμε!

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 17, 2014, 05:55 »
Αφου σε καλυψε αμεσως το υγρο και δεν εχεις πονολαιμους κλπ μεινε εκει.
Ολα καλα με το η.τ και μπορω να πω οτι εχω γινει φανατικος και χωρια που εχω κολλησει και τη μιση παρεα μου και ατμιζει
αλλα πολλα χρηματα τζαμπα στην αρχη για υγρα λες και καπνιζα κ.τ
Οποτε απο αυτη την αποψη το λεω.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 17, 2014, 11:41 »
Στα υγρά είναι λογικό να φεύγουν αρκετά χρήματα στην αρχή γιατί πρέπει να δεις που θα αράξεις …
όσο για τα υπόλοιπα συσκευές ατμισματος ,ατμοποιητες κτλ καλύτερα να ρωτάτε άτομα του φόρουμ που έχει καεί η γούνα τους που λέμε και μπορούν άνετα να αποτρέψουν ένα νέο ατμιστη στο να ξοδέψει χρήματα σε λάθος αγορές .
και ναι είναι πολύ πρόθυμοι όλοι τους εδώ μέσα …ΜΠΡΑΒΟ !!!!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup: 

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2014, 11:52 από joyeman »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8490 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12