vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, Aoratix, ZoeM

Twitter

Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 11, 2018, 21:22 »
Κοπελιά πάντως απο το να ανεβάσεις νικοτίνη, καλύτερα να βρεις ένα άλλο υγρό που είτε δεν έχεις συνηθίσει, είτε η γεύση του δεν είναι τόσο απαλή. Δεν το ξέρω το υγρό σου, αλλά όπως κι εσύ, έτσι κι όλοι μας το εχουμε δει αυτο που λες ή κάτι παρόμοιο.
Εγώ στο άλλο νήμα πρότεινα κάποια υγρά που δοκίμασα της Joyetech. Μόνο για να εκκινήσω να γράφω, είχαν κάτι καλό και παραπάνω, η ecig δεν μοιράζει τα μεροκάματα τόσο εύκολα :)).
Να συμπληρώσω πως το desert την 3 ημέρα τελικά ανέβασε αρκετά ένα γλυκό κομμάτι, μια ζάχαρη, που την πρώτη ημέρα ήταν άφαντο.  Επίσης το USA και το Cigar την Joyetech, 3ημέρα ειναι 2 πολύ ωραία καπνικά, με μικρές διαφορές στον όγκο/σώμα, το usa με πολύ διακριτικό ξηρο καρπό.
Δεν αφορά ριβιου των αρωμάτων αλλα μία πρόταση, γι αυτό και δεν έκανα νήμα ειδικο ή ειδικου. Δεν τα έχω δοκιμάσει καν σε κάτι άλλο απο ντριπερ κι αυτος ειναι ένας ακόμα λόγος. Τώρα που γράφω και το σκέφτομαι, εκτός απο τις δοκιμές που έκανα στην ecig οταν ψώνιζα και που πάλι όμως ήταν με έναν δυνατό ατμοποιητή, δεν θυμαμαι το όνομα.
Ίσως είναι καιρός να προχωρήσεις, στο όλο σου σετ, σεμνά και ταπεινά® αν αυτό δε σε πληρεί. Η ecig μας έχει περπατήσει όλους σχεδον στα καπνικά :)) Υπάρχουν βέβαια και πιο gourmet καπνικά και φεύγα, συν μπισκότο, συν ουίσκι, συν τσάι ακόμα και ότι άλλο θες αν κοιταξεις γύρω.

Αποσυνδεδεμένος yiona.11

  • *
  • 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ..ότι να 'ναι..
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 11, 2018, 21:41 »
Mε άλλο εξοπλισμό θα καταλαβαίνεις και τη νικοτίνη καλυτερα και το χτύπημα και όλα αυτά τα καλά του ατμού, και ναι, είναι εντυπωσιακή η διαφορά που ζεις στην καθημερινότητά σου χωρίς το τσιγάρο.Την διατροφή σου πρόσεξε λίγο γιατί όλοι στην αρχή τα πήραμε τα κιλάκια μας... ;D
uhmm... :hmmm:ήταν το επόμενο το οποίο ήθελα να συζητήσω... αλλά μάλλον θα με πείτε τρελλή... είναι φυσικό που απ την ώρα που ξεκίνησα το άτμισμα μου έχει κοπεί η όρεξη;;;; :-\

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 11, 2018, 21:51 »
Εμείς να σε πούμε τρελλή?  :o Να χαίρεσαι που δεν έχεις όρεξη...και νεράκι μην ξεχνάς..άντε πότε θα πας για εξοπλισμό?  ;D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 11, 2018, 21:56 »
Ο κάθε οργανισμός και ψυχισμός αντιδράει διαφορετικά...

Όπως και να έχε υπάρχει πάντα μια περίοδος προσαρμογής, στην οποία δεν είναι ανάγκη να τα ψάχνουμε όλα (όταν δεν είναι θέματα υγείας φυσικά).

Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου ...

Φυσικά, είμαστε  όλοι εδώ να σε βοηθήσουμε όπου μπορούμε. 

Τα κιλά που ανέφερε η Άννα θα τα δεις λίγο αργότερα, υπομονή  :))


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:01 »
uhmm... :hmmm:ήταν το επόμενο το οποίο ήθελα να συζητήσω... αλλά μάλλον θα με πείτε τρελλή... είναι φυσικό που απ την ώρα που ξεκίνησα το άτμισμα μου έχει κοπεί η όρεξη;;;; :-\
Τυχεροί άνθρωποι, τυχεροί άνθρωποι :)

Αποσυνδεδεμένος yiona.11

  • *
  • 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ..ότι να 'ναι..
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #260 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:24 »
Κοπελιά πάντως απο το να ανεβάσεις νικοτίνη, καλύτερα να βρεις ένα άλλο υγρό που είτε δεν έχεις συνηθίσει, είτε η γεύση του δεν είναι τόσο απαλή. Δεν το ξέρω το υγρό σου, αλλά όπως κι εσύ, έτσι κι όλοι μας το εχουμε δει αυτο που λες ή κάτι παρόμοιο.
Εγώ στο άλλο νήμα πρότεινα κάποια υγρά που δοκίμασα της Joyetech. Μόνο για να εκκινήσω να γράφω, είχαν κάτι καλό και παραπάνω, η ecig δεν μοιράζει τα μεροκάματα τόσο εύκολα :)).
Να συμπληρώσω πως το desert την 3 ημέρα τελικά ανέβασε αρκετά ένα γλυκό κομμάτι, μια ζάχαρη, που την πρώτη ημέρα ήταν άφαντο.  Επίσης το USA και το Cigar την Joyetech, 3ημέρα ειναι 2 πολύ ωραία καπνικά, με μικρές διαφορές στον όγκο/σώμα, το usa με πολύ διακριτικό ξηρο καρπό.
Δεν αφορά ριβιου των αρωμάτων αλλα μία πρόταση, γι αυτό και δεν έκανα νήμα ειδικο ή ειδικου. Δεν τα έχω δοκιμάσει καν σε κάτι άλλο απο ντριπερ κι αυτος ειναι ένας ακόμα λόγος. Τώρα που γράφω και το σκέφτομαι, εκτός απο τις δοκιμές που έκανα στην ecig οταν ψώνιζα και που πάλι όμως ήταν με έναν δυνατό ατμοποιητή, δεν θυμαμαι το όνομα.
Ίσως είναι καιρός να προχωρήσεις, στο όλο σου σετ, σεμνά και ταπεινά® αν αυτό δε σε πληρεί. Η ecig μας έχει περπατήσει όλους σχεδον στα καπνικά :)) Υπάρχουν βέβαια και πιο gourmet καπνικά και φεύγα, συν μπισκότο, συν ουίσκι, συν τσάι ακόμα και ότι άλλο θες αν κοιταξεις γύρω.
Νομίζω πως με έχεις πιάσει γευστικά.. ;D chillo..
Καπνικά και στο μυαλό μου τελευταία γυροφέρνω κάτι σε ξηρό καρπό, φυστικοβούτυρο με ελάχιστη ισως ζάχαρη.. (αλλά με τιποτε μα με τίποτε βανίλιες κανέλες καραμέλες μπισκότα καφέδες, ποτά κλπ φαγώσιμα φρούτα κλπ)
Σ ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις.. (και όλους όσους ρίχνετε φως στον ατμό :) μου) eCig λοιπόν.. θα το δοκιμάσω και αυτό..
Δεν ξέρω αν πρέπει να μπω ακόμα σε μοντάκια γιατί θα καώ εντελώς.
Ήδη κάηκα 1-2 εβδομάδες μέχρι ν αποφασίσω με ποιο starter να ξεκισνήσω.. τι παίζει με τις αντιστάσεις.. τι με τα ohm τι με τις τσιγαρίσιες ή πνευμονικές τζούρες... Τώρα προσπαθώ να κατανοήσω τι παίζει με τα Pg/Vg σε συνδιασμό με μια αντισταση των 0,5 και 0,6 ohm.. Μην εχει πολύ VG γιατί καίει έμαθα αυτές τις αντιστάσεις.. καλύτερα να επιλέγω, έμαθα για το starter μου, mix & vape αποτελέσματα 50/50. Να αποφεύγω ένα αποτέλεσμα όπου υπερτερεί η VG λογω αντίστασης.
Επίσης όταν υπερτερεί η PG δίνει κατι παραπανω στο άρωμα καθώς επίσης και στο χτύπημα..  :hmmm:
Αρα κατι ιδανικο θα ήταν οπως το καταλαβαίνω.. 70PG/30VG.. αλλά σε μια αντίσταση 0,6 ohm; θα την τίναζε στον αέρα;
ή μήπως ενα αποτελεσμα με 30PG/70VG θα τίναζε την αντίσταση αυτή;  πφφφ... μπλέξιμο.. τι να πρωτομάθω σε λιγότερο απο 2 εβδομάδες..!!!!! :wall:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #261 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:28 »
Αγαπητή yiona.11. Όλοι αυτοί οι απρόσκλητοι που σου απαντάνε εδώ πέρα είναι ηλικιωμένοι άνθρωποι και οι εμπειρίες τους μάλλον σου είναι εντελώς άχρηστες. Εγώ που είμαι πιο κοντά σου στην ηλικία έχω να σου πολλά χρήσιμα αλλά όχι σήμερα γιατί πρέπει να κοιμηθώ νωρίς επειδή αύριο γράφω πανελλήνιες.... :yes:


ΥΓ. Άφηνε το κάτω που και που το ατμηστήρι σου και θα δεις τι ωραίο χτύπημα θα έχεις μετά... :)

ΥΓ2. Δεν καταλαβαίνω γιατί γελάει ο κύριος από κάτω. Θα με μπερδεύει με άλλον... :yes:





Αποσυνδεδεμένος yiona.11

  • *
  • 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ..ότι να 'ναι..
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #262 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:35 »
Ο κάθε οργανισμός και ψυχισμός αντιδράει διαφορετικά...

Όπως και να έχε υπάρχει πάντα μια περίοδος προσαρμογής, στην οποία δεν είναι ανάγκη να τα ψάχνουμε όλα (όταν δεν είναι θέματα υγείας φυσικά).

Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου ...

Φυσικά, είμαστε  όλοι εδώ να σε βοηθήσουμε όπου μπορούμε.

Τα κιλά που ανέφερε η Άννα θα τα δεις λίγο αργότερα, υπομονή  :))
Λεεες;;; Μη μου λες τέτοια καλοκαιριάτικα... :)) :wall: // σας ευχαριστώ πολύ και πάλι όλους εναν προς εναν :-[

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #263 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:36 »
όχι σήμερα γιατί πρέπει να κοιμηθώ νωρίς επειδή αύριο γράφω πανελλήνιες.... :yes:
Μπαροκάκοοοοο, έλα γρήγορα να φας το φρούτο σου και να κοιμηθείς! Γράφεις αύριο, βρε αχαΐρευτε! 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #264 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:37 »

Λεεες;;; Μη μου λες τέτοια καλοκαιριάτικα... :)) :wall: // σας ευχαριστώ πολύ και πάλι όλους εναν προς εναν :-[
Μην ανησυχείς ... θα χειμωνιάσει  ;)

:))


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #265 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:42 »

Αγαπητή yiona.11. Όλοι αυτοί οι απρόσκλητοι που σου απαντάνε εδώ πέρα είναι ηλικιωμένοι άνθρωποι και οι εμπειρίες τους μάλλον σου είναι εντελώς άχρηστες. Εγώ που είμαι πιο κοντά σου στην ηλικία έχω να σου πολλά χρήσιμα αλλά όχι σήμερα γιατί πρέπει να κοιμηθώ νωρίς επειδή αύριο γράφω πανελλήνιες.... :yes:


ΥΓ. Άφηνε το κάτω που και που το ατμηστήρι σου και θα δεις τι ωραίο χτύπημα θα έχεις μετά... :)

ΥΓ2. Δεν καταλαβαίνω γιατί γελάει ο κύριος από κάτω. Θα με μπερδεύει με άλλον... :yes:





Αντε ρε μικρε για υπνο , εχουμε πληρωσει τα μαλιοκεφαλα μας για φροντιστηρια , αντε και γραφεις αυριο πουλακι μου , και ποσο θα μας κοστισει να σπουδαζεις καμια δεκαετια ...τουλαχιστον   ::)

[member=22291]yiona.11[/member] , μην σε απασχολουν τα ποσοστα vg pg ακομα , εμενα με απασχολησαν μονο οταν αρχισα να φτιαχνω υγρα και στην αρχη πηγαινα 50-50 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #266 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:43 »
Καταρχάς, πως μπήκε το ανήλικο στο φόρουμ;  :ban6:

Αποσυνδεδεμένος yiona.11

  • *
  • 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ..ότι να 'ναι..
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #267 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:43 »
Αγαπητή yiona.11. Όλοι αυτοί οι απρόσκλητοι που σου απαντάνε εδώ πέρα είναι ηλικιωμένοι άνθρωποι και οι εμπειρίες τους μάλλον σου είναι εντελώς άχρηστες. Εγώ που είμαι πιο κοντά σου στην ηλικία έχω να σου πολλά χρήσιμα αλλά όχι σήμερα γιατί πρέπει να κοιμηθώ νωρίς επειδή αύριο γράφω πανελλήνιες.... :yes:


ΥΓ. Άφηνε το κάτω που και που το ατμηστήρι σου και θα δεις τι ωραίο χτύπημα θα έχεις μετά... :)

ΥΓ2. Δεν καταλαβαίνω γιατί γελάει ο κύριος από κάτω. Θα με μπερδεύει με άλλον... :yes:
Υ.Γ. 1 Το έχω εντοπίσει αυτό το "ότι πρέπει να το αφήνω λίγο ήσυχο" αλλά έλα που δεν μπορώ.. και νομίζω πως επειδή είμαι με starter μάλλον πρέπει να το αφήνω λίγο πιο συχνα απ όσο πρέπει σε αντίθεση με τα μοντάκια... Λέω εγώ τώρα...

Υ.Γ 2 μιας λοιπόν και είσαι πιο κοντά στην ηλικία μου, καλή επιτυχία στις πανελλήνιες λοιπόν!!! :))

Υ.Γ. 3 Απ την ώρα που καταπιάστηκα με αυτη την ιστορία με το η.τ. εχω μετανιώσει οικτρά που δεν τελείωσα Σιβιτανίδειο.. ένα ηλεκτρολόγος.. ηλεκτρονικός.. που να ξερα τι με περιμένει... :)) :)) :))

Εμείς να σε πούμε τρελλή?  :o Να χαίρεσαι που δεν έχεις όρεξη...και νεράκι μην ξεχνάς..άντε πότε θα πας για εξοπλισμό?  ;D
Εντάξει! με το νερό το χω!! 2-3 lt / ημέρα.. αλλά με το φαγητό.. αλήθεια μου χει κοπεί η ορεξη.. Από κει που τσάκιζα πρωινό.. (και γερό πρωινο λέμε.. ε;όχι αστεία.. σούπερ food λέμε με μέλι, ταχίνι, αμυγδαλα, καρύδια.. πολύσπορο ψωμί) τώρα τίποτα... και απορώ... :hmmm:(την υπόλοιπη μέρα εκ των πραγματων δεν πολυτρώω λόγω δουλειας και άγχους/εγώ θέλω τον χρόνο μου και την ηρεμια μου για να φαω.. και το απογευμα αργα που θα γυρίσω δεν παιζει να φαω οπως θα ετρωγα κανονικα μεσημερι.. θα φαω κανα τοστακι.. καμια σαλάτα.. ψόφια πράγματα.. γι αυτο και μεχρι προτεινως εριχνα βαρυτητα στο πρωινο.. τώρα πάει κι αυτο..)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2018, 02:27 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #268 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:59 »
Μην αγχώνεσαι για τίποτα..αυτό που έγραψε η συμμαθήτρια μου η Νεφ  ;D ...συνεχίζεις και θα τα βρεις όλα σιγά σιγά αρκεί να έχεις θέληση  :yes:

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #269 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:59 »

Καλά με την ζέστη ποιός έχει όρεξη για φαγητό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180653 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33981 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12