vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, dkostas, Milarepa, white varadero, marauder800

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #765 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:36 »
Και γω καινούργιος στον Eviva (από Atmistique) και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από τον ατμο
και από τα παιδιά στο κατάστημα, άψογη εξυπηρέτηση!
Να ρωτήσω κάτι τους πιο έμπειρους. Υπάρχει κάτι να προτείνετε για πιο βελούδινο χτύπημα
και όχι τόσο τραχύ όπως του Kayfun? Κάτι σε στήσιμο, σύρμα, διάμετρο, φυτίλι-βαμβάκι?
Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #766 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:37 »
Παλιος ο eviva και οπως λενε οι παλιοι "η γρια η κοτα εχει το ζουμι" :laugh1: :laugh1:
Ειναι καποια προιοντα που δεν θελουν σπρωξιμο ...πανε μονα τους και φυσικα για αυτους που ξερουν και σκαμπαζουν καποια πραγματα.
Γιατι απο θεωριες ουουου .
Αντε μην πω και αλλα....θα τα αφησω τον φεβρουαριο που θα σας αποχαιρετίσω  ;D   

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #767 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:39 »
Να επισημάνω ότι στήνω σε κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #768 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:40 »
polygrafos νομιζω οτι ο συγκεκριμενος δεν προσφερεται για smooth ατμισμα αλλα για το ελαφρος τραχυ οπως ανεφερες
βεβαια ειναι αρκετα απαλη η τζουρα του δεν κουραζει για μενα τουλαχιστον
,δεν νομιζω να το καταφερεις να παιξει ετσι,τωρα αν καποιος ατμιστης το εχει καταφερει θα ηθελα να το ξερω και εγω.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #769 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:44 »
Polygrafos, ανέβασε λίγο την αντίσταση σου προς το χείλος του κεραμικού, είτε, χωρίς να πειράξεις την αντίσταση και χάσεις και  απο γεύση, ίσως καλύτερα ρίξε λίγο τη νικοτίνη, ή και αύξησε λίγο τη VG.


Edit: Σωστός και ο Shado περι Watts …  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #770 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:45 »
Oλα γινονται.


Θες λιγοτερο χτυπημα και πιο απαλο ατμο ;;;     Κατεβαζεις νικοτινη και Watts σε VV/VW ή ανεβαζεις Ωμ σε μηχανικο...  Απλο..... ;D




Που θα πας το Φεβρουαριο  Βαγγο ;;;;;    Θα σε χασουμε δηλαδη ;;;

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #771 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:45 »
Παλιος ο eviva και οπως λενε οι παλιοι "η γρια η κοτα εχει το ζουμι" :laugh1: :laugh1:
Ειναι καποια προιοντα που δεν θελουν σπρωξιμο ...πανε μονα τους και φυσικα για αυτους που ξερουν και σκαμπαζουν καποια πραγματα.
Γιατι απο θεωριες ουουου .
Αντε μην πω και αλλα....θα τα αφησω τον φεβρουαριο που θα σας αποχαιρετίσω  ;D
Έτσι ακριβώς!
Που θα πας ρε μάστορα;;;;

Υ. Γ.  Αυτό το "αγαπούλα" του Κωστή κάθε φορά με πεθαίνει :D
Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #772 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:46 »
Εγω ειμαι της γνωμης Πολυγραφε να κανεις μια αντισταση καπου στα 1,2  1,3 και για την μπαταρια σου αλλα και να ανεβεις σε χτυπημα και ατμο με το πιο γρηγορο αρπαγμα απο το λεπτο 20αρι που εβαλες.
Πουθενα απλα θα ακολουθησω τα αχναρια των δεινοσαύρων.Ουτως η αλλως δεν εχω να παρω κατι αλλο απο οτι βλεπω.Οι ιστοριες επαναλαμβανονται :))
Ο Κωστης ειναι αδελφος και να μην πω και γ@#ώ τα παλληκάρια και το παρει και πανω του  :))

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #773 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:49 »
Σας ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #774 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:52 »
To πιο απαλό άτμισμα ο εβίβα το δίνει με ni200 σε tc.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #775 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:57 »
Θελω εδω και παρα πολυ καιρο να το γραψω , αλλα ........ δεν το εγραψα ποτε...


Οποιος θελει να μαθει κολπα για το χτυπημα των ατμοποιητων , προσωπικα πιστευω οτι ο πιο καταλληλος ανθρωπος για να τον οδηγήσει , ειναι ο SEB.
Ο λογος ;;;;


Ατμιζει χαλαρα 24mg νικοτινη.   Το κατεβασε απο τα 36mg............


Οταν βλεπω ερωτησεις για χτυπημα , εσενα εχω στο μυαλο μου φιλε Βαγγο ....
Αντε τωρα να σου πει καποιος οτι ο τεδε ατμ/της εχει χτυπημα ή οτι ο ταδε δεν εχει.......... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #776 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:03 »
Και γω καινούργιος στον Eviva (από Atmistique) και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από τον ατμο
και από τα παιδιά στο κατάστημα, άψογη εξυπηρέτηση!
Να ρωτήσω κάτι τους πιο έμπειρους. Υπάρχει κάτι να προτείνετε για πιο βελούδινο χτύπημα
και όχι τόσο τραχύ όπως του Kayfun? Κάτι σε στήσιμο, σύρμα, διάμετρο, φυτίλι-βαμβάκι?
Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες.
ni 200 0,27mm,5 σπειρες σε 2,5 αξονακι(με ανοιγμα του κεραμικου βεβαια,αλλα γινεται και με 2αρακι)=0,12Ω :respect: !!Και βαμαβακι cotton bacon!!!Αυτος δεν ειναι ατμος,ειναι Βελουδο :thumpup: !!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #777 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:06 »
Βασιλη οταν εχεις ξεκινησει με 510-901 και καρτομαιζερ της κακιας ωρας τοτε η 36αρα ηταν λιγη  :laugh1:
Ζγα ζγα και με τις εξελιξεις και την εκπαιδευση στον λαιμο με τοσους ατμοποιητες εμποριου και επισκευασιμους εμαθα να υπολογιζω και ποια υγρα ειναι τα σωστα mg που αναγραφουν τα μπουκαλακια  :)) :)) :))
Και για να ειμαστε μεσα στο θεμα του νηματος ο eviva ειναι μακραν ο καλυτερος ατμοποιητης που εχω δοκιμασει απο το 09 μεχρι και τωρα.Και οχι γιατι τον εφτιαξε ο Κωστης με τον Τασουλη αλλα γιατι ειχε τα παντα που θελει ενας ατμιστης σε εναν επισκευασιμο.
Ευκολο στησιμο( για αυτους που ξερουν να στηνουν ;D ) αποδοση γευσης μεχρι αηδιας και πολλα αλλα που ειναι γνωστα.
Βεβαια το πιο ευκολο ειναι να το παρεις χαμπαρι απο τις σελιδες του νηματος.Οσο πιο λιγες κατι σημαινει αυτο  ;)
Βλεπε καποιοn που εχουν φτασει 250 σελιδες με ενα σωρο update για να δουλεψει καλα και αν.Ονοματα δεν λεω αλλα οι περισσοτεροι καταλαβατε  ;)

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #778 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:09 »
Νομίζω ότι με το IPV που έχω (αγορασμένο πριν 6 μήνες) δεν μπορώ να λειτουργήσω TC σωστά?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #779 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:12 »
Οχι δεν μπορεις και η γνωμη μου ειναι οτι με το μοντακι αυτο , καλο ειναι να κανεις και μεγαλες αντ/σεις κοντα στα 2.0 Ωμ , ωστε να εχεις και το μοντ σε πληρη ικανοτητα λειτουργιας οπως ειναι και κατασκευασμενο να δουλευει δηλαδη , αλλα και στον ατμ/τη σου θα δεις πολυ καλυτερη συμπεριφορα.


20αρι μεχρι 25αρι συρμα στα Ωμ αυτα θα δωσουν τρελο αποτελεσμα σε ολα.




Πολυ σωστα το εθεσες Βαγγελη.
Τωρα ειναι ολα στο πιατο και ψαχνουμε να βρουμε γιατι η μια σπειρα εχει μεγαλυτερο κενο απο την αλλη......... :-[


Δικιο εχεις και για τις κατασκευες που χρειαζονται απντεϊτ και απγκρεϊτ και αππεϊντ και γ@@@@πεϊντ.....


Ενας ατμοποιητης που δινει αυτο που λεει χωρις να υπαρχει αναγκη για καινουρια εξοδα , δηθεν για καλυτερη αποδοση.
Δωσε και δωσε και δωσε ..... και στο τελος εχεις πραγματα που καθονται χωρις να τα δουλεψεις πουθενα.
Ωραια μοδα και πολλοι αυτοι που δεν μπορουν να δουν την ουσια σε ενα προϊον.


Τελικα βγηκε ο Diver και απαλλαξε τον κοσμο απο τα carto.
Bγηκε και ο Eviva για οποιον δεν θελει συρμα non , αλλα κρατησε και βελτιωσε τη γευση του Diver.


Δυο κινησεις που αφησαν το σημαδι τους και δεν σβηνει με τιποτα.


Οποιος θελει να ατμισει θα τον παρει .
Οποιος θελει να λεει οτι εχω και 'γω αυτο που διαφημίζεται στο youtube και στο FB ..............
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:23 από shadockan »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 979 123567 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:32
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12735 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos