vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 4 χρήστες
panos61, Doubt, Mimhsdr, bloodlessz

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #510 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 00:11 »
Στρηβεις το συρμα σε 2mm τρυπανακι , τη βαζεις μεσα στο κεραμικο χωρις το τρυπανακι και μετα περναμε το τρυπανακι ''σουβλιστα'' στο κεραμικο.
Τα περισσοτερα κεραμικα στο κατω μερος της οπης ειναι στα 2+mm....... 8) ;)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #511 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 01:00 »
Ασχέτως ανοίγματος του κεραμικού μπορούμε να βάλουμε μεγαλύτερη διάμετρο coil αν το κατασκευάσουμε εκτός του κεραμικού, περάσουμε μέσα το βαμβάκι μας και το τοποθετήσουμε μετά στο κεραμικό.


Χρησιμοποιώ σύρμα N-R-N (δεν είναι απαραίτητο) και δίνω την εξής μορφή :






περνάω μέσα το βαμβάκι και το τοποθετώ στο κεραμικό :






 το τελικό αποτέλεσμα με σύρμα Α1 0,28 mm σε coil 2 mm :





 

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Eviva
« Απάντηση #512 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 09:03 »
Ναι αλλα μεσα στο κεραμικο πως μενει σταθερο και ευθυγραμμισμενο?αν καταλαβα σωστα το βαζεις χωρις οδηγο!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #513 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 10:51 »
o netsplit περνάει αμέσως το βαμβάκι. Πριν κάτσει την αντίσταση στο κεραμικό. Θέλει λίγη μαστοριά αυτό βέβαια. Το βαμβάκι είναι αρκετό, οπότε χρησιμεύει ως οδηγός. Με την οδοντογλυφίδα πατάει όπου χρειάζεται, για να μπει σωστά στη θέσης της η αντίσταση.
Επειδή χρησιμοποιεί νον στις άκρες, δεν πειράζει αν ακουμπάει το σύρμα στο κεραμικό ή δεν δεν ποτίζεται από το βαμβάκι.
Πάντως, και την οδοντογλυφίδα να χρησιμοποιήσεις ως οδηγό, θα σου κάτσει ψηλά η αντίσταση, αλλά μετά θα την πατήσεις λίγο και θα κάτσει μέσα στο κεραμικό.
Αν βρίσκεις 1.8 διάμετρο 'αξονα και βολεύεσαι, κάντο όπως σε βολεύει

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #514 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:38 »
ποιο ειναι το bell cap για dripping στον eviva?

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Eviva
« Απάντηση #515 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:39 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #516 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:49 »
Τα παιδια πιο πανω μιλουσαν για το πλαστικο διαφανο τανκ του Kayfun.
Εχει τις ιδιες σπειρες με τις σπειρες που βιδωνει το τανκ του Eviva στη βαση.
Οποτε θα μπορουσε καποιος να βαλει το bell cap του Kayfun στον EVIVA και να τον δουλευει σαν dripping .


Γιαυτο μιλουσαν Θωδωρη.




Το καπακι για να γινει ο EVIVA dripping ομως , ειναι αυτο που εβαλε ο Αντωνης απο πανω.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #517 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:56 »
Στρηβεις το συρμα σε 2mm τρυπανακι , τη βαζεις μεσα στο κεραμικο χωρις το τρυπανακι και μετα περναμε το τρυπανακι ''σουβλιστα'' στο κεραμικο.
Τα περισσοτερα κεραμικα στο κατω μερος της οπης ειναι στα 2+mm....... 8) ;)
Βασιλη ετσι το κανα και γω παλια...αλλα απο την μερα που ανοιξα τις οπες του κεραμικου με το dremel και τις εκανα 2,5+mm,ο eviva απογειωθηκε :yes: !!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #518 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 16:01 »
Εγω το ξερω.  Ετσι τα κανω και 'γω , αλλα δεν εχω dremmel και μου τα κανει φιλος.




Αυτο αλλος ομως πρεπει να το ακουσει... 8)   και να μπορουμε να αγοραζουμε ετοιμα με τετοια διασταση οπων..... 8) ......




Για μερικες μερες δεν θα ειμαι παρον.......     Θα κρύβομαι για να μη με βρει ο Κωστας........ :))

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #519 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 16:23 »
Και λιιιιιγο off topic...Δηλ βγαζουν και ξαναβγαζουν καινουργιους ατμοποιητες,αυτο το θαυματουργο πραγμα που λεγεται κεραμικο....δεν μπορουν να το στριμωξουν πουθενα :hmmm: :hmmm: !!Παντως εγω κατι ετοιμαζω..(πατεντα),οχι ατμοποιητη...χαχαχα και αμα πετυχει θα ενημερωσω στο καταλληλο topic :thumpup: !

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #520 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 20:44 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:


Πες και 'μενα θειο..........


Το κεραμικο ειναι δυσκολο και αρχαιο πλεον.
Τωρα εχουμε τα ευγενη μεταλλα (Ni200-Ti-SS-NiFe κλπ.) , τα subohm κατω απο το μηδεν.... :)) .... και τα συρματα του 1mm.
Που ζεις βρε ;;;    Στο μεσαιωνα ;;;  Παρε εκει ενα dripper που να μπορεις να κανεις 10 αντιστασεις με συρματοσχοινο , κανε και τρυπες για τον αερα των 35mm να εχεις ντουμανι , βαλε και μια μπαταρια απο παπακι στην πλατη και τραβα για καφε.
Ετσι θα εισαι in.....


Που πα ρε Καραμητρο με τον EVIVA ?????

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #521 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 20:49 »
οντος βασιλη και εγω το εχω απορια γιατι δεν βγαινουν κεραμικοι ατμο ισως και πιο βελτιωμενοι απο το κλασικο ce2...πολυ εξυπνο παντως το 3 σε 1 του eviva και να αποδιδει μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Eviva
« Απάντηση #522 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 21:07 »
Θα'λεγα τώρα ποιος νοιαζεται για in κλπ, αλλά εχε χαρη που γραφουμε σε φορουμ και δε κανει... Αλλά θα πω αυτό όμως... T'ακούω κι εγώ καμμια φορά αυτά απο τους ...in... kai ... χαμογελάω! Γιατί για μένα, όταν τα ζητούμενο ειναι η γευση και η απόλαυση στο άτμισμα, τότε ό,τι μπορεί να μου τα δώσει, είτε λέγεται κεραμικό, είτε mesh, είτε φυτίλι, είτε βαμβακι, είτε ... Κλέανθος, για μένα πάντα θα είναι οι σωστές λύσεις κι εργαλεία. Θα με πουν κολλημένο, μεσαιωνικό, not cool, ή ό,τι άλλο? Ας με πουν και Ευλαμπία, αλλά εγω στο τέλος της μέρας θα έχω την απόλαυση που πολλοί δε θα έχουν ίσως και ποτέ και να'σαι σίγουρος πως πάλι θα ... χαμογελάω ;)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #523 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 21:34 »
Ναι αλλα μεσα στο κεραμικο πως μενει σταθερο και ευθυγραμμισμενο?αν καταλαβα σωστα το βαζεις χωρις οδηγο!


  όπως έγραψε η petra χρησιμοποιώ το βαμβάκι σαν οδηγό. Βάζω την αντίσταση στο κέντρο του κεραμικού, βαμβάκι και σύρματα στις σχισμές του κεραμικού, βιδώνω σύρματα και τέλος.


Αποσυνδεδεμένος thodoris1

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #524 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 11:48 »
Δεν βγάζω άκρη με τον πόλο του εβίβα. Δεν λέει να δουλέψει. Τον ξεβιδώνω αρκετά, φαίνεται να πιάνει σε ένα σημείο αλλά δεν είναι βιδωμένος ο ατμοποιητής, άν τον βιδώσω δεν πιάνει. Κάποιες φορές πάλι που πιάνει μετά από λίγο δεν πιάνει. Δεν βγάζω άκρη. Δεν γίνεται να μείνει σταθερός κάπου;
το προβλημα που εχεις το ειχα και εγω στο δικομου ειχε χαλαρωσει η αλενοβιδα στο κατω μερος στο δαχτυλιδι δλδ με λιγο σφιξιμο στανιαρε 0.9 αλενακι χρειαζετε ;)  (μην το σφιξεις παρα πολυ ισα ισα να καταλαβεις οτι σφιγγει ελαυρος αν το σφιξεις παραπανω θα μπει μεσα η βιδα και θα θελει ολος λυσιμο μετα)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2015, 11:56 από thodoris1 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12683 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem