vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

277 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, dkostas, lagoudakis, manoslykos, Jorge, antiklitos140

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eviva
« Απάντηση #1830 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 17:28 »
Απο τη Σαπουντζάκη το εμπνεύστηκαν το ονομα;

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1831 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 17:31 »
Αναμένουμε φωτογραφίες για μπανιστήρι αυριο!!!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva
« Απάντηση #1832 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 17:34 »
Ιωάννα...



Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1833 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 18:19 »


Ιδιο στησιμο και υγρο και στους 2....Η κοντυτερη καμπανα δίνει ακομα καλυτερη γευση. Μπραβο στους δημιουργους!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva
« Απάντηση #1834 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 18:32 »
[justify]Θα μιλήσουν καλύτερα οι εμπειρότεροι από εμένα, όμως αυτό κατάλαβα κι εγώ, η καταπληκτική γνωστή γεύση, με παραπάνω ένταση να πω; Υπέροχο κουστουμάκι, υπέροχη γεύση, κουκλί σε όλα του το Eviva Jojo kit, και δεν γράφω τίποτε άλλο γιατί θα ξεφύγω. Μία βαθιά υπόκλιση στην υπέροχη ομάδα Atmistique! (kanthal 0.28mm, πυρήνας 1.8mm, 1.26Ω, υγρό αναπλήρωσης Thenancara/Paradisio)[/justify]


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva
« Απάντηση #1835 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 19:57 »
Σε περίοδο δοκιμής και εγώ με τον eviva, δανεικό από φίλο συνατμιστή και συμφορουμίτη (ευχαριστώ Στέφανε).
Πρώτο στήσιμο με 0.32mm kanthal, 2mm διάμετρο και ko gen do βαμβάκι. 
Πανεύκολος στο στήσιμο, ακολουθώντας φυσικά τις οδηγίες και τα tips του Στέφανου.
Από γεύση είναι αναμενόμενα εξαιρετικός, έδωσε στο tribeca μια διαφορετική χάρη σε σχέση με το φαινόμενο.
Τροφοδοσία απροβλημάτιστη.
Το μόνο που μου μένει είναι να ξεπεράσω το ψυχολογικό του λίγου ατμού, σε σύγκριση με το φαινόμενο που έχω συνηθίσει την tribeca. Τα χούγια φεύγουν τελευταια...
Θα τον δοκιμάσω και με 0.28mm σύρμα αλλά και με nrn για να δω τι διαφορές θα πάρω στη γεύση.


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Eviva
« Απάντηση #1836 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 20:33 »
Nα κάνω λίγο τον δικηγόρο του ;;;

Ωραίο το JoJo kit αλλά:

1. παίρνει μόνο 2 ml.

και 2. μπορεί να δίνει πιο ωραία γεύση (αν και προσωπικά δεν το νομίζω), αλλά δεν θα είναι και ο ατμός πολύ πιο ζεστός λόγω μικρότερης απόστασης της αντίστασης από το στόμα, ειδικά με το μεταλλικό ντριπ-τιπ;

Βέβαια περί ορέξεως...........

Προσωπικά μου αρέσει με το κανονικό τανκ και την κανονική καμπάνα.
 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1837 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 20:37 »
θαρθω να συμφωνησω μακη..οχι τοσο οτι θα με πειραζε ιδιαιτερα ο πιο ζεστος ατμος μιας και δουλευω το ss cup κυριως για ευκολια αλλα για μενα που ατμιζω κατα ρυπας μονο φασαρια θαχει να μου προσφερει το κιτακι.ομως για ανθρωπους που δεν καταναλωνουν και για στυλατες κυριες ειναι καλη φαση!!!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva
« Απάντηση #1838 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 21:09 »
[justify]@makis66, @kostasmoke, καλησπέρα. Παιδιά, διαφωνώ. Αν έχει τύχει στο παρελθόν να κουβεντιάσουμε μαζί για το θέμα “τανκ”, εγώ είμαι σταθερά οπαδός του ss, σε κάθε ατμοποιητή, όπου μπορώ να έχω αυτή την επιλογή, όπως επίσης και ss επιστόμια, σχεδόν πάντα. Εδώ όμως το kit κάνει δουλειά, είναι κουκλί, και η κοντή καμπάνα δίνει παραπάνω ένταση χωρίς να παίρνεις ζεστό ατμό (σε μένα τουλάχιστον όχι, έστω στη σύντομη σχέση μας, κι επάνω σε μηχανικό μοντ), αν δω το αντίθετο θα το πω σίγουρα και δεν θα χαριστώ. Επίσης, για τα 2ml. Προσωπικό μου πρόσφατο παράδειγμα, στον PitBull με το 1ml. Όταν ένας ατμοποιητής σού δίνει απλόχερα τέτοια γεύση, το τελευταίο που κοιτάζεις είναι η χωρητικότητα, εξάλλου δεν είναι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος, από δω και πέρα ξεχνάμε Eviva όπως το ξέραμε, οι χωρητικότητες θα πάνε περίπατο. [/justify]

[justify]Επίσης κάτι άλλο. Διαβάζω τον thenetpoet και παίρνω ανάσα ανακούφισης, κι αυτό γιατί δεν ήμουν τόσο σίγουρος για να γράψω στο θέμα ποσότητας ατμού. Δηλ., με 2 διαφορετικά και λεπτά σύρματα kanthal που πρόλαβα να στήσω, στην αρχή δεν είχα μεγάλη ποσότητα ατμού, ενώ γεύση, χτύπημα και ανάλυση ήταν σπουδαία. Λοιπόν, όταν άλλαξα ηλεκτρονικό μοντ σε μηχανικό, τότε όλα ήρθαν στο μέγιστο. Πυκνός ατμός, και το ξαναλέω, εγώ δεν πήρα παραπάνω ζέστη μέχρι τώρα. Παρ' όλα αυτά, θα περιμένω κι εγώ παραπάνω γνώμες.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1839 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 21:19 »
Παντα χρησιμες οι συμβουλες σου  φιλε joe...για μενα βεβαια επειδη τρεχω το μεγαλυτερο διαστημα της μερας και παντα ειμαι στο γεμισμα,εχει να κανει η χωριτηκοτητα.οχι βεβαια οτι δεν θα την θυσιαζα για την απολαυση..προς θεου.απλα για μενα ο εβιβα ειναι ο καθημερινος και αχωριστος συντροφος και τον θελω ετοιμο.ολα αυτα τα λεω απο πρακτικης και ευχρηστιας αποψη και μονο.δεν αποκλειω πολυ συντομα η αργοτερα να το αποκτησω το κιτακι απλα δεν καιγομαι.θα περιμενω να διαπυστωσω του λογου το αληθες περι εξτρα εντασης γευσης.

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1840 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 21:23 »
Χρησιμοποιω το νεο τανκ τις τελευταιες ωρες σε συνδυασμο σε αλλο mod με το κλασσικο με ιδιο υγρο και στησιμο στα ιδια αστρονομικα 10.5 με 12w και μπορω  να πω οτι στο νεο τανκ  η θερμοκρασια   ειναι ελάχιστα υψηλότερη οχι ομως σε επιπεδα eviva d. Την δε γευση εγω την αντιλαμβανομαι πιο πυκνή στα επιπεδα του  dripper. Απο την αλλη σε ντουμανι στα ιδια νορμαλ επιπεδα δεδομενου στησιματος. Τωρα οσον αφορα την μικρη χωρητικοτητα θα ηθελα να οτι σε εμενα τουλαχιστον τα 2ml ατμισματος σε eviva αντιστοιχουν σε 5ml ατμισματος σε avocado ή αλλους αερατους.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva
« Απάντηση #1841 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 21:24 »
[justify]Κώστα, ευχαριστώ αλλά μην δίνεις μεγάλη αξία στα δικά μου λόγια, ειδικά όταν γράφουν οι παραπάνω κύριοι. Όμως στο θέμα των 2ml είμαι απόλυτος για τον Eviva. Γεμίζει τόσο εύκολα, και με κουβά, που μόνο ως δικαιολογία θα το σκεφτόμουν παραπάνω από 1sec. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1842 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 21:28 »
ξερεις joe οτι σουχω πολυ εμπιστοσυνη και μεχρι τωρα μεχεις βγαλει παλικαρι.(ξερεις εσυ)..τωρα οσο αφορα το θεμα γεμισμα εχεις απολυτο δικιο.προφανως πρεπει να πειστω για την παραπανω ενταση..εξαλλου μιας και εινααι ο βασικος μου του αξιζει και ενα δωρακι απο εμενα για εμενα οταν με το καλο το παρω αποφαση!!!!!!!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
θαθελα απο καποιον που εχει 2 εβιβα(mfk για σενα χτυπα η καμπανα)να τους βαλει side to side τον απλο και με το jojo kit να δω την διαφορα υψους αν υπαρχει και ποση.ευχαριστω εκ των προτερων!!

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1843 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 22:34 »
Μια γρηγορη φωτο και των 2 αφου μου ζητηθηκε.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1844 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 22:42 »
Εντάξει τώρα εκτός από το jojo θέλω και μηχανικό χαχαχαχα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123693 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos