vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 10 χρήστες
Jorge, Buliwyf, tibolaso, vasim, yorgoss, manoslykos, Milarepa, djfloor, fratz8, pngtszs1976

Twitter

Πονοκέφαλος

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #135 στις: Απριλίου 19, 2016, 01:15 »
εχω προσέξει ότι εχω πονοκέφαλο από μη ποιοτική νικοτίνη inawera, nicselect,hangseng .

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #136 στις: Απριλίου 19, 2016, 01:19 »
Ξεκίνησα το άτμισμα πριν 4 μήνες με 12mg νικοτίνη. Τις 2 πρώτες εβδομάδες είχα συχνά πονοκέφαλους και κάποιες φορές ταχυπαλμία. Μείωσα την νικοτήνη στα 9mg και είδα κάποια βελτίωση έτσι την μείωσα κι άλλο στα 6mg και οι πονοκέφαλοι εξαφανίστηκαν. Τον τελευταίο μήνα κατέβηκα στα 5mg και είμαι μια χαρά. Ατμίζω περίπου 6ml / ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #137 στις: Απριλίου 24, 2016, 01:00 »
Έχω κι εγώ πονοκεφάλους κυρίως όταν το παρακάνω και λαμβάνω υπερβολική νικοτίνη. 
Όμως να σημειώσω κάτι για τον φίλο που ξεκίνησε το thread. Έχω ιγμορίτιδα από μικρός και συγκεκριμένα μετωπική ιγμορίτιδα. Παρατήρησα πως με την έναρξη του η.κ. οι πονοκέφαλοι που έχω λόγω της ιγμορίτιδας, αυξήθηκαν. Το τονίζω το "λόγω της ιγμορίτιδας" για να μην παρεξηγηθώ. Το συζήτησα με τον ωριλά και μου είπε πως ίσως η εισροή ατμού να επηρεάζει μερικώς την ιγμορίτιδα αλλά δεν ήξερε και αυτός να μου πει 100%. Χωρίς να είμαι γιατρός, νομίζω βάση της λογικής, πως ιγμορίτιδα και η.τ. ίσως και να συνδέονται εν μέρει.
Ο topic starter ας τσεκάρει το αν έχει ιγμορίτιδα πριν κόψει το η.τ. 

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 03, 2016, 16:55 »
Πονοκεφαλος στο πισω μερος του κεφαλιου,στον αυχενα,με 6mg νικοτινη

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 03, 2016, 17:09 »
Έχω κι εγώ πονοκεφάλους κυρίως όταν το παρακάνω και λαμβάνω υπερβολική νικοτίνη.
Όμως να σημειώσω κάτι για τον φίλο που ξεκίνησε το thread. Έχω ιγμορίτιδα από μικρός και συγκεκριμένα μετωπική ιγμορίτιδα. Παρατήρησα πως με την έναρξη του η.κ. οι πονοκέφαλοι που έχω λόγω της ιγμορίτιδας, αυξήθηκαν. Το τονίζω το "λόγω της ιγμορίτιδας" για να μην παρεξηγηθώ. Το συζήτησα με τον ωριλά και μου είπε πως ίσως η εισροή ατμού να επηρεάζει μερικώς την ιγμορίτιδα αλλά δεν ήξερε και αυτός να μου πει 100%. Χωρίς να είμαι γιατρός, νομίζω βάση της λογικής, πως ιγμορίτιδα και η.τ. ίσως και να συνδέονται εν μέρει.
Ο topic starter ας τσεκάρει το αν έχει ιγμορίτιδα πριν κόψει το η.τ.

με  θεμα  ιγμοριτιδας  και  αλλεργικης  ρινιτιδας  ...εχω  βρει  την  υγεια  μου  [ σχημα  λογου ]  βγαζοντας τον ατμο  απο  την  μυτη    υγραινω  τους  βλενογονους  ετσι  το  θεμα  πονοκεφαλος  το  ξεχασα  -  σε  ερωτηση  με  τον  χειρ/ωρλ  που  εχω  μου  ειπε  οτι σαφως  ο ατμος  λειτουργει  σαν υργαντηρας  της  μυτης  ------αυτο  εχει  να  κανει με  εμενα  και  με  την  δικη  μου  φυσιολογια της μυτης  μου  δεν  ειναι  θεραπεια  το  η.τ   αλλα  ομως  σε  εμενα  λειτουργησε  θεραπευτικα  

κανω  5-9nic  αν  εχει  καποια  σημασια  

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 03, 2016, 18:22 »
Καλησπέρα και από μενα.Για να μην κουρασω θα τα πω εν τάχει.Κανω 12mg νικοτινη με αρωμα και ανα περιοδους στις απανωτες τζουρες με πιάνει πονοκέφαλος και το αισθημα του light μεθυσμενου.Λογικα λογικοτατα εκοψα αυτο το συνηθειο και χαμηλωσα και την καταναλωση.Το φαινομενο δεν εξαλειφθηκε εντελως αλλα σαφως ειδα βελτίωση.Αλλαζω αρωμα απο αλλη εταιρεια,τα συμπτωματα τα ιδια αλλα σε μικροτερο βαθμό.Το σαββατο λοιπον μου μπηκαν ψυλλοι στ αυτια και τραβηξα προς αναζητηση σκετης βασης κι αυτη στα 12 mg.Αρχιζω να ατμιζω,1 2 3 4 τζουρες απανωτες να δω τι θα γινει.Το αποτελεσμα;Πονοκέφαλος μηδεν!!!Εγω νομιζω οτι φταινε τα υλικα που βαζουν για την παρασκευη των αρωματων.Εφτιαξα αρωμα της ιδιας εταιρειας και περιμενω να δεσει καμμια 10 αρια μερες και θα επανελθω...Το θεμα ειναι οτι η 12αρα μου πεφτει γενικα βαρια,η 6αρα δεν με καλυπτει,μπορει να φτασω και τα 10 ml την μερα και δεν θα εχω ευχαριστηθει κι ολας.Οποτε οδευουμε σε 8-9 max και νομιζω θα ειμαστε οκ...
Αυτο με το αρωμα που αναφερεις ειναι ενδιαφερον.Εχουμε επικεντρωθει στις παρενεργειες της pg κυριως.Εμενα τα αρωματα πχ απο τα τοπ liquids της California  αλλα και αλλα μου κανουν μια ψιλοαλλεργια δηλ μικρα σπιρακια στο κουτελο.Τωρα κανω σκετη vg για να το τσεκαρω 100% .Πονοκεφαλος οχι γιατι ειμαι στα 3 mg νικοτινη
Από ένα σημείο και μετά άρχισαν οι πονοκέφαλοι επί καθημερινής βάσεως. Παρατήρησα ότι είχα αυξήσει τα ml κατανάλωσης, έτσι πήρα την απόφαση και έπεσα στα 3mg νικοτίνης. Από τότε όλα καλά!

Αποσυνδεδεμένος alkistis83

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fight Or Flight!
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 15, 2016, 19:46 »
Καλησπερα σε ολους.
Εχω κοψει το τσιγαρο εδω και 1,5 μηνα και ατμιζω 2-3ml την ημερα υγρα με 6mg νικοτινης. Απο την πρωτη μερα παρουσιαστηκαν πονοκεφαλοι και μια αισθηση σαν να ειμαι ελαφρως μεθυσμενη..Δοκιμασα διαφορα υγρα με διαφορετικες περιεκτικοτητες σε pg/vg αλλα δεν ειδα διαφορα..Ειδικα αυτη η αισθηση της light μαστουρας ειναι πολυ ενοχλητικη.Μεχρι και ψιλοασταθεια αισθανομαι μερικες φορες..Το περιεργο ειναι οτι αισθανομουν ετσι και οταν ειχα κοψει το τσιγαρο..Δεν θελω με τιποτα να ξεκινησω παλι το τσιγαρο...!Θα ριξω και αλλο τη νικοτινη και θα δοκιμασω με σκετη βαση χωρις γευσεις..Μπορει κατι απο αυτα να ενοχλει..Αλλα η νικοτινη μου κανει εντυπωση γιατι ημουν βαρια καπνιστρια και δεν γινεται να με ενοχλουν τα 6mg..Δεν ξερω...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 15, 2016, 20:17 »

Δεν είμαι κανένας ειδικός στο θέμα αλλά πιστεύω πως το ίδιο το κείμενο σου περιέχει και την απάντηση στο πρόβλημα που σε απασχολεί. Γράφεις:

«...αισθανομουν ετσι και οταν ειχα κοψει το τσιγαρο...»

 Ήσουν βαριά καπνίστρια και τώρα κάνεις 2-3 ml με 6 mg νικοτίνη. Και έχεις τα συμπτώματα που περιγράφεις και που παρόμοια είχες και όταν είχες κόψει το τσιγάρο. Άποψη μου είναι πως αιτία γι’ αυτά δεν είναι η υπερβολική δόση νικοτίνης αλλά η στέρηση αυτής. Μήπως θα έπρεπε να δοκιμάσεις και υγρά (ή και σκέτη βάση – ακόμα καλύτερα) με λίγη περισσότερη νικοτίνη για ένα διάστημα;

 (Προσπάθησε μόνο να μην αυξήσεις τα ml γιατί αυτά δυσκολότερα θα τα περιορίσεις μελλοντικά)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 15, 2016, 21:03 »
Εμενα ειναι συγκεκριμενες γευσεις, οι οποιες παρ' ολο που μπορει να μου αρεσουν, να μου προκαλουν πονοκεφαλο. Αλλα υγρα της ιδιας εταιριας, κανενα προβλημα!

Αποσυνδεδεμένος alkistis83

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fight Or Flight!
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #144 στις: Μαΐου 15, 2016, 21:06 »
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας..Και εγω πιστευω οτι παιζουν ρολο τα αρωματα που βαζουν..Θα δοκιμασω να κανω και σκετες βασεις με διαφορες περιεκτικοτητες σε νικοτινη και αναλογια pg/vg και θα επανελθω..Οι σκετες βασεις e-cig ειναι καλες?

Αποσυνδεδεμένος Greg61

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #145 στις: Μαΐου 15, 2016, 21:14 »
Μιά χαρά άοσμες - άγευστες βάσεις είναι. Τις ατμίζω εδώ και 5 μήνες.
Έχω δοκιμάσει νικοτίνες 12% VPG, 12% VG, 24% VPG.

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #146 στις: Μαΐου 23, 2016, 18:26 »
Καλησπερα σε ολους.
Εχω κοψει το τσιγαρο εδω και 1,5 μηνα και ατμιζω 2-3ml την ημερα υγρα με 6mg νικοτινης. Απο την πρωτη μερα παρουσιαστηκαν πονοκεφαλοι και μια αισθηση σαν να ειμαι ελαφρως μεθυσμενη..Δοκιμασα διαφορα υγρα με διαφορετικες περιεκτικοτητες σε pg/vg αλλα δεν ειδα διαφορα..Ειδικα αυτη η αισθηση της light μαστουρας ειναι πολυ ενοχλητικη.Μεχρι και ψιλοασταθεια αισθανομαι μερικες φορες..Το περιεργο ειναι οτι αισθανομουν ετσι και οταν ειχα κοψει το τσιγαρο..Δεν θελω με τιποτα να ξεκινησω παλι το τσιγαρο...!Θα ριξω και αλλο τη νικοτινη και θα δοκιμασω με σκετη βαση χωρις γευσεις..Μπορει κατι απο αυτα να ενοχλει..Αλλα η νικοτινη μου κανει εντυπωση γιατι ημουν βαρια καπνιστρια και δεν γινεται να με ενοχλουν τα 6mg..Δεν ξερω...
Μια από τα ίδια κι εγώ ...ένας μήνας ατμισματος. ...χωρίς καθόλου τσιγαρο...έχω δοκιμάσει από 18αρα νικοτινη μέχρι 0....δεν κάνω πάνω από 1 -2 ml ...αλλά έχω πονοκεφάλους και τσούξιμο στα μάτια. ...μάλλον  θα κόψω και το ητ. ...κρίμα και μ αρέσει το ατμισμα. ..σίγουρα πάντως τα έντονα αρώματα με ενοχλούν πιο πολύ και ακόμα πιο πολύ η υψηλή νικοτινη. ..

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #147 στις: Μαΐου 23, 2016, 18:32 »
Πια  συσκευή  ατμισματος  έχεις?

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #148 στις: Μαΐου 24, 2016, 07:38 »
Aspire triton mini me istick pico

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Έχω και istick basic με gs air 2

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2016, 07:56 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #149 στις: Μαΐου 24, 2016, 08:04 »
Δοκίμασε υγρά ή βάση με υψηλότερη  vg πχ 70 ή ακόμα και 100% vg. Την νικοτίνη ομως μη την κόψεις ακόμη διοτι ο οργανισμός σου δεν εχει συνηθίσει χωρίς αυτη και οι ζαλάδες και αδυναμίες είναι στερητικό σύνδρομο. Μείωνε την σταδιακά με τον καιρό και για την ωρα κράτα την σταθερή. Αποψη μου ολα.. δεν  είμαι γιατρος.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2016, 08:12 από mfk »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix