vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 4 χρήστες
giorgos1999, Jorge, Milarepa, gama

Twitter

5 μέρες ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 12:12 »
ειναι κ η ψυχοθεραπεια ενα σημαντικο κομματι μεσα σ αυτο το φορουμ και η υποστιριξη, οχι μονο στους νεους, αλλα σε ολους τους ατμιστες ειναι πολυ μεγαλη κ εχει βοηθησει κ εμενα παρα πολυ :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 22:54 »
ΕΙΜΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!λοιπον παιδια το η.τ το ξεκινησα εδω και 3 μερες και εχω κανει μονο 1 κ.τ για να δω τη θα γινει χθες.δεν μπορω να πιστεψω οτι εκανα 3 μερες χωρις κ.τ.αν μου το ελεγε καποιος θα του ελεγα οτι ειναι χαζος.δεν εχω κανενα προβλημα στερησης,για την ωρα ατμιζω 18αρι.και το τρελο ειναι οτι το γουσταρω και με το παραπανω και νοιωθω και παλυ μαγκας ρε παιδι μου που πηγα στη δουλεια πρωτη μερα χωρις τσιγαρο εδω και δεκαετιες και εκανα και πλακα τους αλλους που με κοιτουσαν σαν χαζοι και περιμεναν οτι απο λεπτο σε λεπτο θα βγαλω τα winston 100s και ολα αυτα θα ειναι μια πλακα αλλα δεν εγινε ποτε αυτο!!!!!!!τελικα νομιζω οτι βρηκα το τροπο να φυγω απο το γ@#&μενο μια και καλη!!!!!να φανταστειτε οτι ποτε πριν δεν μου περασε απο το μυαλο να το κοψω!!!!υοτε για πλακα δεν μπορουσα να το φανταστω!!!!!!και να η 3 μερα χωρις χωρις κ.τ με τσαμπουκα και πολυ διαθεση!!!!!το μονο που φοβαμε ειναι μη βγει καμια ερευνα σε λιγο οτι το η.τ ειναι ακομα πιο κακο απο κ.τ και πεσω απο τα συνεφα που στρογγυλοκαθησα!!!!!συνεχιζουμε γερα και ο θεος βοηθος!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Joanna

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:03 »
Kαλησπερα σε ολους και απο εμενα!!!  :bye:

Ειμαι και γω στην 5η μερα ατμισματος και δεν σκεφτηκα να αναψω κανονικο τσιγαρο ουτε για πλακα προς το παρον.Οσον αφορα το ηλ.τσιγαρο  δεν το ειχα ψαξει καθολου πριν απλα μπηκα σε ενα καταστημα και πηρα μια κασετινα,μαλλον θα πρεπει να το ψαξω λιγο ωστε η επομενη αγορα να ειναι κατι καλο και σιγουρο.Το μοναδικο προβλημα που εχω ειναι οτι απο την μερα που το ξεκινησα ο λαιμος μου ποναει παρα πολυ,νοιωθω λες και εχω καπνισει 5 πακετα μονοκοπανια  :thumpdown: ελπιζω να υποχωρησει  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:07 »
Τζοαννα, ριξε μια ματια εδω σ αυτο το λινκ κ οι αποριες κ ανησυχιες σου θα σου περασουν, ολα ειναι μια φυσικη συνεπεια νεας προσαρμογης! καλα ατμισματα  ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,542.msg141086.html#msg141086

Αποσυνδεδεμένος spal

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 21:56 »
Καλησπέρα και από μένα φίλοι μου!!
Μετά από 30 χρόνια συνεχούς καπνίσματος, με μέσο όρο 2,5 πακέτα ημερησίως, βρίσκομαι ήδη στον 2ο μήνα ητ. Μόνο τη 2η μέρα κάπνισα 2 κτ. Έκτοτε, μόνο ητ.
Την 5η μέρα μόνο έκανα δοκιμαστικά μια τζούρα κτ και το άφησα, γιατί με αηδίασε η γεύση της πίσσας!!!
Το μόνο κακό είναι ότι το έχω σαν πιπίλα, ατμίζοντας 4-5ml στα 12mg ημερησίως (Halo/Tribeca), παίρνοντας σχεδόν πάντα διπλές "τζούρες" και αισθάνομαι σχεδόν μονίμως μια ελαφριά ζάλη, σαν να έχω πιει λίγο ουίσκι.
Ρώτησα την εταιρεία που αγοράζω τα ητ και μου είπαν ότι καλύτερα να παίρνω διπλές τζούρες με 12mg, παρά να ανέβω στα 18mg. Σωστό ή λάθος?
Για λιγότερη νικοτίνη, προς το παρόν, χλωμό το βλέπω. Έχω ανάγκη το "χτύπημα" στα πνευμόνια που νιώθω με τη νικοτίνη.
Πάντως, για κτ, ούτε λόγος. Σε ξεπέρασα, που λέει και το λαϊκό άσμα...

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 01:39 »
Σήμερα έκλεισα αισίως 5 μέρες με το η.τ.

Όλες αυτές τις μέρες δεν μου έκανε καμία όρεξη να καπνίσω κανονικό, αν και είχα πάντα μαζί μου το τελευταίο πακέτο που άνοιξα πριν αγοράσω το ego-t μου. Το κουβαλούσα πιο πολύ για ''πειρασμό'' και για να τεστάρω τον εαυτό μου. 20 χρόνια φανατικός καπνιστής βλέπετε, απλά δεν πίστευα ότι μπορούσα να απεξαρτοποιηθώ έτσι απλά!

Αφού δοκίμασα 3-4 υγρά, κατέληξα 2 μέρες τώρα να φουμάρω όλη μέρα Tribeca 12mg με ένα κάρτο Dual Coils και πραγματικά έπιασα τον εαυτό να το απολαμβάνει (ίσως περισσότερο από ότι πρέπει! ...γιατρέ να ανησυχώ  ;D )

Έχω κάποιες από τις παρενέργειες των πρώτων ημερών που έχουν αναφέρει και άλλοι φίλοι εδώ, αλλά πιστεύω ότι με τον καιρό απλά θα εξαφανιστούν. Ξηρό λαιμό, βήχα κυρίως την πρώτη μέρα (αν και αυτό πιστεύω ότι είχε να κάνει το 18άρι υγρό) και αυτή την αίσθηση ζαλάδας αν το παρακάνω με το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 04:08 »
.....η ζαλαδα ειναι σχετικη και με την τζουρα που κανει ακομα και ενας εμπειρος ατμιστης.
Η πιπιλα και η εντονη εισπνοη ατμισματος - χωρις ρυθμο,
εχει αποτελεσμα την ζαλαδα. ::)

Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:07 »
10η μερα σημερα !
Επιθυμια για κτ μηδεν  :hmmm:
Η ανασα ολο και βελτιωνεται , ο τσιγαροβηχας σχεδον εξαφανιστηκε , οι αντοχες μεγαλωσαν ,
και το σημαντικοτερο , η ξηροτητα στον λαιμο εξαφανιστηκε  :thumpup:
Θα επανελθω μολις κλεισω ενα μηνα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 12:50 »
Σήμερα είμαι στην 21η μερα σε ατμο. Εκανα ένα κτ την προηγούμενη εβδομάδα - περισσότερο για να δω πως είναι - και αηδίασα! Δεν το πίστευα. 25 χρονια φανατική καπνίστρια με 2 πακετα την ημερα. Για να είμαι ειλικρινής, το μόνο που με γοήτευσε - παρά τη βρώμα - ήταν αυτή ακριβώς η γοητευτική βρώμα που ένιωσα στο πρώτο τσιγάρο στα 17 μου.
Σε κάθε περίπτωση δεν εχω επιθυμια για κτ. Ακόμα όμως κι αν υπηρχε θα είχε εκμηδενιστεί από τη χαρά μου που ξεφορτώθηκα από πάνω μου, από το σπίτι μου, απο το αυτοκίνητό μου τη βρωμα του κτ. Ποτέ δεν πίστευα ότι εν μία νυκτί θα μπορούσα να γλυτώσω απο το κτ κι απο τα παρελκόμενά του, τασάκια, αναπτήρες....
Εχω φτάσει σχεδον να λυπάμαι αυτούς που κάπνίζουν....
(είμαι σοβαρά γιατρέ μου?  ;D

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 12:54 »
Eίσαι σε καλό δρόμο.... ;)

Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 16:46 »
Εχω φτάσει σχεδον να λυπάμαι αυτούς που κάπνίζουν....

Και εγώ τους βλέπω σαν άρρωστους και να φανταστείς ήμουν στην θέση τους πριν 1 μήνα. Βέβαια νιώθω ότι δεν έχω γίνει τελείως καλά γιατί το να φύγεις από μία εξάρτηση για να πας σε μία άλλη δεν είναι ότι καλύτερο (στην ουσία παραμένεις ανελεύθερος αν και περισσότερο υγιής ως προς την φυσιολογία σου). Αυτό τουλάχιστον που έχω κερδίσει προς το παρών είναι ότι δεν αγχώνομαι αν θα μου τελειώσει η μπαταρία - το υγρό που έχω μαζί μου κλπ. Έχω αποδεχτεί ότι μπορώ και 5 και 6 ώρες και μία μέρα αν χρειαστεί χωρίς άτμισμα. Με το κανονικό τσιγάρο είχα συνεχώς το άγχος να μην ξεμείνω (ειδικά τα βράδια που κλείνουν τα περίπτερα).

Αποσυνδεδεμένος Nalycion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Science above all...
Re: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 18:47 »
Τρίτη 6/12 με "έψησε" μια φίλη να πάρω η.τ. και από περιέργεια και εγώ το έκανα. 10η μέρα σήμερα με το αγαπημένο μου Elips και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Είχα και τις παρενέργειες που μου ανέφερε η φίλη μου για τις 3 πρώτες μέρες, όπως μια ελαφρά ταχυκαρδία λίγο πονοκέφαλος και αλλά τέτοια μικρά που μετά την 5η μέρα εξαφανίστηκαν.

Είχα και μέχρι χθες την κακία συνήθεια να κάνω από κανένα κ.τ με το φαγητό ή ειδικά το πρωί μόλις ξυπνούσα αλλά σήμερα το πρωί το πήρα απόφαση και δεν άναψα! Και έτσι μπορώ ευχάριστα να πω ότι είμαι 10 μέρες ατμιστής και 24 ώρες πλήρως απεξαρτημένος από το κ.τ! :)

Εύχομαι σε όλους όσους ξεκινάνε σαν εμένα καλή δύναμη, θέληση και πάνω από όλα υπομονή τις πρώτες μέρες που είναι το μεταβατικό στάδιο!


Sent by Samsung Galaxy S II

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #117 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 18:54 »
Τρεις ολόκληρες εβδομάδες και μια μέρα χωρίς ούτε ένα κ.τ!!!!
Βέβαια ατμίζω σαν τραίνο και ίσως σε αυτό οφείλεται ένας στομαχόπονος που δε λέει να σταματήσει, θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Re: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #118 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 18:59 »
.............. Και έτσι μπορώ ευχάριστα να πω ότι είμαι 10 μέρες ατμιστής και 24 ώρες πλήρως απεξαρτημένος από το κ.τ! :)

 :bye: Καλως ηρθες στην παρεα Nalycion και καλη συνεχεια !
.....γιατι το ξεκινημα ειναι σημαντικο σαν αποφαση και η συνεχεια ως συνεπεια στις επιλογες.
Η ιδεα της " πληρης απεξαρτησης " απο το κτ ,
μου φανταζει δυσκολη τουλαχιστον ψυχολογικα......  θεωρω πως ειναι ο εχθρος μου για να επαναπαυτω και
ισως γι'αυτο την σκεφτομαι παντα με επιφυλαξη.
Ολοι βεβαια δεν εχουμε την ιδια εξαρτηση - μακαρι να συμβαινει πραγματικα οπως το λες και να συνεχισεις
να το πιστευεις μονιμα απο εδω και περα.... ::)

Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #119 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:27 »
Σημερα ειναι η  5η μερα ατμισματος για μενα!!! 20+ χρονια καπνιστης των 2+ πακετων την ημερα και δεν εχω αναψει κ.τ.!!! :D :D :D!!! Διιαφορα τωρα στον οργανισμο μου δεν μπορω να πω οτι ειδα(ισως ειναι νωρις ακομα) αλλα μια αλλαγη στην διαθεση υπαρχει και ειναι καταλυτικη!!Οχι,δεν μου εχει ερθει επιθημια για κ.τ. και την παλευεω μια χαρα!!Η κορη μου δεν γυρναει το κεφαλι της οταν σκυβω να την φιλησω γιατι δεν βρομαω τσιγαριλα οπως πριν!!Το πορτοφολι μου  ειναι"γεματο" πλεον,και δεν ειναι  αξεσουαρ καθως τα χρηματα που διεθετα για να περασω την εβδομαδα μου παραμενουν all in!!! :yes: :yes:!!!O περιπτερας στην δουλεια με ρωτησε που χαθηκα 5 μερες και αν ειχα αδεια!!Εγω του εδειξα απο μακρια το ego-t και γουρλοσε τα ματια !!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:!!!...........Η μεγαλυτερη μεχρι στιγμης "επιτυχια" μου ειναι οτι το πρωι ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ!!!!Πριν ημουνα σαν ζομπι αν δεν καπνιζα αμεσως το πρωι!!Τωρα  μια τζουρα και ολα ειναι δρομος!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:!!!Αυτα μεχρι στιγμης................... :thumpup: :thumpup: :thumpup:


Προσπαθεια συνεχιζεται........................................ :) :) :)


33η μερα ατμισματος και ολα βαινουν καλως!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Δεν εχω καμμια επιθυμια για κ.τ και μειωσα και την νικοτινη απο το υγρο μου!!!

Η πιεση μου (την κοιταω συστηματικα) επανηλθε σε πολυ καλα επιπεδα για μενα!!!

Η οσφρηση μου επανηλθε,και αυτη, σε σχετικα καλα επιπεδα!!!Ασε που πλεον μου μυριζει ο καπνος και ο καπνιστης απο χιλιομετρα!!!!

Το μονο "κακο" οτι πηρα 3 κιλα απο τοτε που ατμιζω!!! >:( >:( >:(

Συνεχιζεται.................................... :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 201 42459 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:03
από Aoratix
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos