vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 3 χρήστες
Joskoil, manoslykos, camber

Twitter

5 μέρες ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 11:11 »
alani-jm σε τι ατμοποιητές δοκίμασες τα υγρά στο κατάστημα; Πιθανότατα ήταν αρκετά καλύτεροι από τον δικό σου γι' αυτό και η διαφορά στη γεύση. Υπάρχουν βέβαια και καταστήματα που δοκιμάζεις πόσο καμένη είναι η κάθε τους αντίσταση αλλά προφανώς δεν έπεσες σε τέτοια περίπτωση.

Σου πρότειναν το power mode για αρχή, όπως έκαναν και σε μένα, γιατί τα άλλα mode είναι λίγο πιο πολύπλοκα και θέλουν διαφορετικές αντιστάσεις από αυτήν που έχεις. Πιστεύω ότι είναι κάτι σαν "μέτρο" για να μην ξενερώσει ο νέος ατμιστής από την όποια δυσκολία έχουν τα υπόλοιπα mode και να μπορεί για αρχή να έχει ένα αποτελεσματικό&εύκολο άτμισμα. Από εκεί και πέρα όταν νιώσεις ότι θες να πας στο επόμενο στάδιο και αφού έχεις ρίξει μπόλικο διάβασμα στο φόρουμ, αρχίζεις να πειραματίζεσαι με σωστά σύρματα σε σωστά mode στον επισκευάσιμο ατμοποιητή που μάλλον θα τσιμπήσεις. 28 μέρες ατμιστής σε power mode κι εγω :))

Αποσυνδεδεμένος alani-jm

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 11:37 »
Ευχαριστω 1ον για την απαντηση.Δοκιμασα στον Gs air 2 και σε τυπου Aspire bdc,δεν ξερω ποιος ακριβως.Και οι 2 ειναι πιο φτηνοι και παλιοτεροι νομιζω.Λανσαρουν σχεδον παντου τον cubis απο τους καλυτερους στην τιμη του.Απλα περιμενα την ιδια γευση και οχι πολυ λιγοτερη.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 11:49 »
Με τί ρυθμίσεις το δουλεύεις εσύ όμως και με τί αντίσταση? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alani-jm

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 11:55 »
Στο power οπως ειπαν με 0,5  η  1Ωμ αντισταση στα 20w και 13w αντιστοιχα και αυτη την στιγμη στο temp ss316 με 1Ωμ στα 22w και 250βαθμους με κλειδωμενη αντισταση.Εχω ελαχιστα ισα ισα λιγη περισοτερη γευση

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 12:10 »
Μάλιστα...
Φαντάζομαι έχεις ανεβοκατεβάσει watt στα επιτρεπτά όρια ε...
Τι να σου πω...δεν δοκιμάζεις και την αντίσταση του νικελίου που έχει? Αφού ξέρεις και δουλέυεις το ατσάλι σε TC, το ίδιο είναι και με το νικέλιο μόνο που το βάζεις σε temp Ni και μόνο εκεί. Μη σου ξεφύγει και το βάλεις σε power mode.
Ξεκίνα τη απο 15watt ας πούμε και 180 βαθμούς και ανέβα σιγά σιγά μέχρι να βρείς το ιδανικό για σένα.
Όλα αυτά σε ένα υγρό μόνο όμως, στο Dragon Scape? Ή και στα άλλα? Γιατί μπορεί και απο την πρώτη μέρα ακόμα να έχει κορεστεί η γεύση σου και να μην το γεύεσαι το υγρό... Αφού έχεις και άλλα, άστο δυο τρείς μερούλες στην άκρη και ξαναδοκίμασέ το.
Απο την άλλη δεν αποκλείεται και η περίπτωση εσένα να μην σου αρέσει ο cubis :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #230 στις: Μαρτίου 15, 2016, 02:53 »
Συγχαρητηρια!! Ομοιοπαθουσα και επισης ατμιστρια ολιγων ημερων

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω τις ιδιες αποριες, αν και διαφορετικο ατμοποιητη

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2016, 12:01 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #231 στις: Μαρτίου 15, 2016, 04:34 »
margo, αναφέρεσαι στη διαφορά γεύσης υγρών που λέει πιο πάνω ο alani-jm; Αν όχι, σε τι; Γίνε πιο συγκεκριμένη.

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #232 στις: Απριλίου 06, 2016, 20:53 »
Καλύτερη γεύση προσωπικά μου έβγαλε ο cubis με την 1,5ohm στα 15-17W... Κλειστός ο αέρας, τσιγαρίσια τζούρα. Mod releaux rx200

Αποσυνδεδεμένος Georgekvts

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #233 στις: Απριλίου 26, 2016, 16:16 »
Καλώς σας βρήκα.  Νέος ατμιστής και εγώ.  Μόλις συμπλήρωσα τις 5 ημέρες και μπορώ να πω ότι ούτε εγώ δεν το περίμενα.  
Ούτε ένα ΚΤ αυτές τις ημέρες και το έχω πάρει αρκετά ζεστά, οπότε θα συνεχίσω έτσι.  Πρώην καπνιστής για 20 χρόνια με ένα διάστημα διακοπής 3,5 χρόνων (συνολικά 16,5 χρόνια).  
Ας είναι καλά συνάδελφος από τη δουλειά που με μύησε στα μυστικά του ατμίσματος.
Συγχαρητήρια σε όλους σας για την αποφασιστικότητα...

Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #234 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 07:22 »
Λοιπόν καλημέρα και από μένα και συγχαρητήρια σε διαχειριστές και μέλη για την παροχή γνώσεων μέσω του παρόντος. Ηλικιακά είμαι 41 και καπνίζω περίπου 20 χρόνια ότι έχει υπάρξει μέχρι τώρα,
Θα αναφέρω τις αλλαγές μετά από 5 ημέρες ατμισματος.
Επανήλθε η γευση μου και η όσφρηση μου.
Δεν έχω την ανάγκη για τσιγάρο το πρωί τόσο έντονα
έφυγε αυτό το τσαρούχι που ένιωθα στο στόμα μου
Παραμένει το στέγνωμα του λαιμού κατά την διαρκεια της νύχτας.
Χρησιμοποιώ ένα σετάκι power nano istick με cubis pro έχει μικρή μπαταρία
αλλά είναι πολύ βολικός έξωθεν σπιτιού.
Πειραματίζομαι με τα mods αλλά γενικά παραμένω στην vw mode που με βολευει.
Να στε καλά!!!

Αποσυνδεδεμένος V_For_Variemai

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #235 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 20:54 »
Καλησπερα και απο εμενα ειμαι καινουργιος ατμιστης απο την παρασκευη (4 μερες) καπνιζα απο 14 ετων και τωρα ειμαι στα 31 την αποφαση να παρατησω το τσιγαρο την πηρα 1ον και κυριοτερο για την υγεια μου ειχα φτασει σε σημειο να περπαταω 10 μετρα να ανεβαινω 10 σκαλες και να λαχανιαζω ο 2ος λογος οικονομικο δουλευα για να περνω καπνο δεν μου εφταναν 3 30gr καπνοι την εβδομαδα οποτε μετα απο τοσα χρονια πηρα την μεγαλη αποφαση και ειπα να το σταματησω εντελως με την βοηθεια του Η.Τ. οσο ευκολο να ακουγεται το θεμα η.τ. ειναι περιπλοκο ειδικα για καποιον νεο ατμιστη πολλα να μαθει να δει τι παιζουν και θελει ψαξιμο οσο δεν παει και ο λογος επειδη δεν ειναι ενα παιχνιδι το πηρες αντε οκ ειναι κατι που εχει αμεση σχεση με την υγεια σου παντος 4 μερες τωρα δεν εχω την αναγκη για τσιγαρο (ευτυχως) ξεκινισα με νικοτινη 6mg (απο τα 10-18mg που εμπεριεχει ενας καπνος) ειδα οτι δεν με καλυπτε πληρος και ετσι σημερα το ανεβασα στα 12mg το πολυ καλο στην υποθεση ειναι οτι δεν εχουμε την πισσα να μας "φραζει" τα παντα

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #236 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 20:56 »
+1 για το nick :yoloyeah:

Kαλώς ήρθες στην παρέα μας. Καλή διαμονή και καλά ποστ.

Αποσυνδεδεμένος G.PAL

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #237 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:01 »
καλως ορισες V..ωραιο Nick name.. ;)

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #238 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:01 »
Καλησπερα και απο εμενα ειμαι καινουργιος ατμιστης απο την παρασκευη (4 μερες) καπνιζα απο 14 ετων και τωρα ειμαι στα 31 την αποφαση να παρατησω το τσιγαρο την πηρα 1ον και κυριοτερο για την υγεια μου ειχα φτασει σε σημειο να περπαταω 10 μετρα να ανεβαινω 10 σκαλες και να λαχανιαζω ο 2ος λογος οικονομικο δουλευα για να περνω καπνο δεν μου εφταναν 3 30gr καπνοι την εβδομαδα οποτε μετα απο τοσα χρονια πηρα την μεγαλη αποφαση και ειπα να το σταματησω εντελως με την βοηθεια του Η.Τ. οσο ευκολο να ακουγεται το θεμα η.τ. ειναι περιπλοκο ειδικα για καποιον νεο ατμιστη πολλα να μαθει να δει τι παιζουν και θελει ψαξιμο οσο δεν παει και ο λογος επειδη δεν ειναι ενα παιχνιδι το πηρες αντε οκ ειναι κατι που εχει αμεση σχεση με την υγεια σου παντος 4 μερες τωρα δεν εχω την αναγκη για τσιγαρο (ευτυχως) ξεκινισα με νικοτινη 6mg (απο τα 10-18mg που εμπεριεχει ενας καπνος) ειδα οτι δεν με καλυπτε πληρος και ετσι σημερα το ανεβασα στα 12mg το πολυ καλο στην υποθεση ειναι οτι δεν εχουμε την πισσα να μας "φραζει" τα παντα
Παρόλα αυτά απο ότι βλέπω σου έφτασε μια ανάσα να τα πείς όλα αυτά...  ;D
Αστειεύομαι, καλώς ήρθες και απο εμένα και καλή συνέχεια στην ατμιστική σου πορεία!

Αποσυνδεδεμένος V_For_Variemai

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #239 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:16 »
σας ευχαριστω παιδια για την υποδοχη :D το σιγουρο ειναι οτι θα συνεχισω το ατμισμα εχω τωρα ενα Nobacco Epsilon 650 (το ειχα παρει δοκιμαστικα) και θα παω για αναβαθμηση πιστευω το καλυτερο modaki για εναν νεο ατμιστη εφοσον θελει να αναβαθμηστει ειναι το iStick Pico για πολλους και διαφορους λογους

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237200 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136082 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12