vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

403 επισκέπτες, 8 χρήστες
axilleaspro, Sergios, dkostas, aragiannis, Jorge, panoskapa, Milarepa, camber

Twitter

5 μέρες ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 23:57 »
Λοιπόν, εγώ είμαι στις 3 εβδομάδες χωρίς τσιγάρο, δεν μου λείπει καθόλου το να καπνίσω μόνο η διαδικασία του στριψίματος (20 χρόνια είναι αυτά).  Όταν με πιάνει ανοίγω και καθαρίζω το protank mini 3 και μου περνάει.


Είμαι επίσης στην ευχάριστη θέση να σας πω ότι προσυλίτισα και ήρθαν στην άλλη πλευρά μαζί μας, τους 2 κολλητούς μου, τον πατέρα μου, τον αδελφό μου και έναν από τους θείους μου.  Έχουμε άλλους 5 νέους ατμιστές!!!!


Έχω ήδη ξεκινήσει καμπάνια για τους υπόλοιπους της παρέας και της οικογένειας  :thumpup:


Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο forum γιατί 3 εβδομάδες τώρα είναι στην Home page και έχω σκιστεί στο διάβασμα και ακόμα μαθαίνω!


Μπράβο σε όλους σας παιδιά και κάντε κουράγιο, θα το νικήσουμε το ρημάδι  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ppet

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 22:21 »
καλησπέρα σε όλους


μία εβδομάδα χωρίς τσιγάρο μετά από 34 χρόνια !?


θέλω να ευχαριστήσω τα μέλη του forum για τις κατατοπιστικές πληροφορίες.
Διαβάζω το forum 10 ημέρες τώρα και αφιέρωσα 3 μέρες μελέτης πριν προβώ στην πρώτη αγορά μου. Βλέποντας αυτήν την εβδομάδα την ποιότητα της εμπειρίας μου σε σχέση με διάφορους γνωστούς και μη, που χρησιμοποιούν η.τ., βλέπω ότι είμαι χιλιόμετρα μπροστά τους χάρη την βοήθειά σας


το αρχικό μου setup αποτελείται από ένα istick με aerotank mini και υγρά Umami - 'κάπνισμα' V2.0


δύο λόγια για τα υγρά αναπλήρωσης της Umami
δοκίμασα διάφορα υγρά από το κατάστημα της πόλης μου (Ιωάννινα) που προμηθεύτηκα τον πρώτο μου εξοπλισμό και έφυγα με δύο μπουκαλάκια μαζί με ανάμικτα συναισθήματα και ανησυχία εάν θα συνηθίσω / αντέξω την μετριότατη έως κακή εμπειρία ατμίσματος που είχα.
άτμισα (με το ζόρι) τα δύο μπουκαλάκια για δύο μέρες μέχρι να έρθει η παραγγελία της Zerrobacco με courrier


και μετά ήρθε η έκπληξη. Προφανώς έχω ελάχιστη εμπειρία, αλλά θα το πω. Εκπληκτική εμπειρία γεύσης, στον λαιμό κλπ
ΔΕΝ περίμενα τέτοια ευχάριστη έκπληξη. Αυτά πρέπει να έχουν για δείγματα να δοκιμάζουν οι αρχάριοι


και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ και θα τα λέμε






Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 22:25 »
Μπραβο φιλε ειδες τι κανει η μελετη ;
εκανες καταπληκτικες επιλογες σε ολα , καλη συνεχεια !

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:55 »
iStick και Mini Nautilus, 6 μέρες και συνεχίζουμε. Και ατμίζω ένα υγρό ιδιοκατασκευή, Maxxx σε βάση Balanced της Atmos Labs στα 9mg το οποίο είναι πολυ γευστικό. Την Τρίτη που άρχισα το άτμισμα πήγα σε ντόπιο κατάστημα και αγόρασα υλικά και το βράδυ έβαλα υγρά σε μπουκαλάκια να "ωριμάσουν". Το αποτέλεσμα 6 ημέρες μετά με εξέπληξε.

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 10:16 »
2η μέρα σήμερα...
ναυτίλος μίνι και istick ροζ  ;)
υγρό atmoslab apache και τα μυαλά στα κάγκελα  :))
τι ωραία που βλέπω την βροχή να πέφτει έξω και να φυσάει του σκοτωμού και εγω να έχω επιτέλους κλειστό το παράθυρο γιατί δεν καπνίζω,τι ωραία!!
το βόλεύτηκα,πίνω τώρα το καφεδάκι μου μια χαρά...χθες με το που το πήρα,καπάκια είχα πάει για καφέ και δεν είχα κανένα θέμα,λες και το είχα χρόνια...και μάλιστα μου έκανε εντύπωση όλο αυτό,γιατί δήλωνα φανατική καπνίστρια,χωρίς καμία διάθεση διακοπής καθότι μου άρεσε η όλη ιεροτελεστία (μπορείς να το πεις έτσι) και ναι,όταν το ξεκίνησα κανείς δεν μου το έδωσε,απλά πήγα στο περίπτερο και πήρα πακέτο,τόσο απλά πριν 20 περίπου χρόνια!


άντε και καλά μας ατμίσματα...το σίγουρο είναι ότι χειρότερο από το κ.τ δεν είναι πάντως!


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #200 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 12:09 »
Εισαι σε πολυ καλο δρομο! Και για μενα η μεταβαση εγινε απιστευτα ευκολα και γρηγορα, ενω εχω και αναλογο με το δικο σου παρελθον στο τσιγαρο. Νεα απολαυση , νεα ιεροτελεστια  ;) . Το apache κορυφη, δοκιμασε και camila καποια στιγμη. Keep on vaping  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #201 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 08:07 »
Καλημέρα σε όλους. Σήμερα έιμαι στην 5η μέρα ατμίσματος. Σε γενικές γραμμές έιμαι οκ και δεν μου λέιπει το κ.τ. Το μόνο που ψιλοζορίζομαι έιναι το πρωί και δεν ξέρω γιατί. Αύξησα και η νικοτίνη αλλά δεν είναι εκεί το θέμα μου. Μάλλον η διαδικασία στριψίματος την ώρα του καφέ έιναι, και η συγκεκριμένη  γεύση που δεν έχω με τον καφέ ( 4 χρόνια στριφτό). σε συτές τις 5 ημέρες έχω κάνει 1 κ.σ χτές το πρωί. Σήμερα, ενώ πάλι ζορίζομαι, θα πιπιλιάσω μέχρι να μπουχτήσω. Γενικότερη εντύπωση μου έχει κάνει το πρωινο ξύπνημα που δεν εχω στόμα τσαρούχι. Σήμερα θα πάω και σε μιά μετακόμιση και θα δώ τις αντιδράσεις μου σε κουβάλημα ( συχνότητα στέρισης κυριότερα). Πάντως ( μπορέι να ακούγομαι πολύ αισιόδοξος) δεν νομίζω να ξαναρχίσω το κ.τ. και το χτεσινό που έκανα με χάλασε. Συνεχίζω….

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #202 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 09:38 »
Καλη αρχη λοιπον κ συνεχισε το η.τ. δοκιμαζοντας κ αλλο υγρο!ατμιζοντας κ κοιτωντας το φορουμ θα ξεχασεις το κ.τ. και τα "τσαρουχια"..επεισης υπαρχουν μελοι που ασχολουντε πολυ καιρο κ βοηθανε για το οτιδηποτε χρειαστεις!

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #203 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 10:58 »
Μην σκεφτεις το κτ....
Εφυγες απο αυτη την τριτοκοσμικη συνηθεια και τωρα βαδιζεις σε εναν πιο υγιεινο-σωστο και glamurus τροπο ζωης.
Εσν σου λειπει το στρηψιμο στριβε αντιστασεις και θα το ξεχασεις...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #204 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 11:10 »
Άσε τον άνθρωπο να αλλάξει πρώτα μια έτοιμη κεφαλή  :))
Έχει καιρό μπροστά του να δει αν του κάνει το σπορ

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #205 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 19:21 »
Χα χα δικιο. Αυριο θα αλλάξω την πρώτη μου κεφαλή!!!!! ;D  Τυχαία το μεσημέρι ίσως και να βρήκα λύση στο πρόβλημά μου. Αντί να πιώ γλυκό( που τον πίνω πάντα) τον φραπέ τον ήπια μέτριο γιατί έκανε λάθος η κοπέλα και βιαζόμουν για να τον αλλάξω. Δυο ρουφιξιές μέτριο και άτμισμα με το καπνικό μου.  ΌΟΟΟΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ βρήκα την πικρίλα που ήθελα να μένει. Και όχι μόνο αυτό, ήταν κι καλύτερη(πληρέστερη) από ότι με το κ.τ και μετά από 5 τζούρες ατμό, δεν ξαναάτμισα για 1.5 ώρα. Ακόμα ενιωθα πλήρης. Φυσικά έιμουν και σε μετακόμιση αλλά ούτε στο πρώτο διάλλειμα δεν ένιωσα στέριση. Άυριο το πρωί το μεγάλο τέστ και θα σας πώ αποτελέσματα! :idiot1:


Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση και την στήριξη

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Άσε τον άνθρωπο να αλλάξει πρώτα μια έτοιμη κεφαλή  :))
Έχει καιρό μπροστά του να δει αν του κάνει το σπορ
Το σπόρ θα μου κάνει θελει δεν θέλει. Το πήρα απόφαση ότι θα το κόψω και θα το κόψω, πρίν με κόψει κιάλλο!!!!!! ;D 


ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Πέτυχε με τον μέτριο καφέ. Βεβαίως έκανα περισσότερες τζούρες αλλά την επίγευση που ήθελα για πρωί την βρήκα!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2015, 07:56 από NekosAthina »

Αποσυνδεδεμένος TeoTews

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΖΩ απο 31-5-2015 ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #206 στις: Ιουνίου 17, 2015, 14:42 »
Καλησπέρα σας
18 ημερες και συνεχίζουμε το ατμισμα... μετα απο 18 χρονια καπνίσματος
υγρό Νο 2 nobacco 6mg στο 2 μπουκαλάκι τώρα...
μπαταρίες delirium Tm, ego-c ovale και ego....,χρυσο χρώμα η κεφαλι δεν ξέρω ποιάς εταιρίας είναι
ατμοποιητες 2 epsilonBDC της nobacco... εχω αλλάξει μια φορά αντισταση

Μέχρι και στην συναυλία των BLACK KEYS πήγαμε και είμασταν και στην αρχη...
πρόβλημα αποδοχής δεν έχω μόνο λίγο βαριά τα πνευμόνια μου αλλά ξέρω ότι είναι αντίδραση από το κ/Τ μόνο για το πρωί ισχύει αυτό και όχι κάθε ημέρα

Ευχαριστώ τον αείμνηστο βαγιο-συναδελφο που μας άνοιξε τα ματια... κολοκαρκινε
Του πνεύμονα
Και τον φίλο συνάδελφο πολύχρονη που με έσπρωξε  να το ξεκινησω...

Καλή προσπάθεια και Καλή συνεχεια σε ολους

Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #207 στις: Ιουνίου 17, 2015, 21:30 »
Μπράβο σας, απλά να επιβεβαιώσω πως είστε σε καλό δρόμο. Όσοι συνεχίζετε να κάνετε κανένα κτ που και που , πάρτε υγρό με ψηλότερη νικοτίνη (ε;ν έχετε 12- 18  18-24 κλπ), δεν παίζουν ρόλο τόσο τα νούμερα όσο να φύγει από την ζωή σας το τασάκι . Υπάρχει βοήθεια εδώ .

Αποσυνδεδεμένος alexvan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #208 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 14:17 »
Καλημέρα σε όλους.
5 όχι. 1 μήνα πλέον χωρίς κ.τ.
100μλ υγρών = 35€ κόστος
80€ εξοπλισμός
(1 πακέτο gauloises X 3.50€ Χ 30μέρες  = 100€ κόστος) αν κάπνιζα

Δύσκολο μήνα διάλεξα να ξεκινήσω. 16/8 χάνω τον πατέρα μου, 24/8 γεννιέται η κόρη μου (3ο παιδάκι)
Κανένα κ.τ.

Νοιώθω καλά και συνεχίζω.
ΌΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ
keep going!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ίριδα

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #209 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 23:48 »
Μπράβο σου!!!! :)


Παιδιά καλησπέρα κι από μένα. 5 χρόνια καπνίζω και τα 3 από αυτά θέλω να το κόψω. Θέλω, αλλά δέν προσπαθώ αρκετά.

[/size][size=78%] [/size][/size]Πριν 3 χρόνια λοιπόν είχα την πρώτη μου επαφή με ηλεκτρονικό, ένα ego T με κάτι πλαστικά ανταλλακτικά στο εσωτερικό του ατμοποιητή και είχα ενθουσιαστεί αρχικά με τη νέα μου συνήθεια, το τσιγάρο δεν μου έλειπε μέχρι που εξοργίστηκα με τις διαρροές υγρού και αργοτερα με την αίσθηση καμμένου και το παράτησα. Πριν κανα εξάμηνο λοιπόν ξαναπροσπάθησα με ηλεκτρονικό τσιγάρο, υποθέτοντας πως εχει εξελιχτεί αρκετά και πήρα το slim A3 της ego πάλι μιας και είναι μικρό και πολλύ κοντα στην αίσθηση καπνίσματος λόγω σχεδιασμού και ατμίσματος χωρις κουμπι . Δε θα πω πως έμεινα ευχαριστημένη καθώς η ποιότητα του καπνου και κυρίως της γεύσης δεν με κάλυψε. Και πάλι αυτή η αίσθηση καμμένου. Τώρα βολεύομαι με με την παλιά μπαταρία alter ego-T και έναν ατμοποιητή πάααααλι της ego A5 C. Και πάλι δεν είμαι ικανοποιημένη κυρίως από το θέμα παραγωγής καπνου, ούτε αυτού που ''κατεβάζω'' και προφανώς και αυτού που φυσάω. Και είναι κρίμα γιατί μου αρέσει το άτμισμα περισσότερο από το κάπνισμα και αν δεν μου έσπαγαν τα νεύρα με το ηλεκτρονικό θα το χα κόψει σιγά σιγά και το ηλεκτρονικό θα ήταν στα χέρια μου και όχι καταχωνιασμένο ξανά σε ένα συρτάρι.[size=78%]


[/size]Ας μου πούν οι πιο έμπειροι τις προτάσεις τους για έναν έμπιστο ατμοποιητή. [size=78%]

[/size]Ευχαριστώ προκαταβολικά και σόρρυ για το μπλα μπλα! [size=78%] :D [/size]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172361 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364