vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 6 χρήστες
teo77, george kotsopoulos, ahill2, Lazy Dog, Sergios, azografos

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1680 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 14:38 »
Ρε παιδιά, σήμερα κλείνει τις 20 ημέρες ωρίμανση η δεύτερη παρτίδα Supreme με τη συνταγή που κυκλοφορεί εδώ στο νήμα, και δεν είμαι ικανοποιημένος. Δε μου θυμίζει το αυθεντικό καθόλου.
-> Στην πρώτη παρτίδα χρησιμοποίησα βάση ELF 70V/30P, το αποτέλεσμα ήταν να μην νιώθω καθόλου την καρύδα και να βγει ένα πολύ γλυκό μπισκότο με ένα αδύναμο καπνικό κομμάτι. Αν ένιωθα την καρύδα, έστω και λίγο, τότε θα ήταν πραγματικά στο 90% κοντά στο αυθεντικό που διαβάζουμε σε όλες τις σελίδες
-> Στην δεύτερη παρτίδα χρησιμοποίησα Abuelos 50/50 και ανέβασα λίγο την καρύδα στα 3.5% μιας δηλώνω φαν του γλυκού υγρού με μια σχετικά έντονη καρύδα τελικά. Το αποτέλεσμα είναι απλά ένα γλυκό υγρό (όχι γλυκό μπισκότο όπως πριν) με όλες τις γεύσεις να δηλώνουν απούσες. Επίσης, μου αφήνει μια χημική επίγευση στο τέλος.
Όλες οι παρτίδες στα 100ml, ίδια νικοτίνη. Φυλάχτηκαν σε ντουλάπι δροσερό, και ανακινούσα ελαφριά-κυκλικά τα μπουκαλάκια σχεδόν κάθε 1-2 ημέρες. Τι σκ@τά κάνω λάθος;;  :hmmm:


Κατ’ αρχάς δεν είναι απαραίτητο πως κάνεις κάτι λάθος. Μπορεί να μην σου πάει εσένα η συνταγή, μπορεί οι βάσεις που χρησιμοποίησες να σου κάθονται κάπως και υπάρχει και το ενδεχόμενο (δεν ξέρω πόσο πιθανό) κάποιο από τα συστατικά να ήταν λίγο ‘off’ (για την χημικίλα το λεω κυρίως). Και φυσικά δεν πρέπει να ξεχνάμε τον παράγοντα ατμοποιητής. Θα σου πω λοιπόν την δική μου εμπειρία με την συνταγή μπας και σου φανεί χρήσιμη.

Την πρώτη φορά που έφτιαξα την συνταγή χρησιμοποίησα βάση ότι νάναι. Δηλαδή άλλη μηδενική VG, άλλη μηδενική PG και άλλη νικοτινούχα. 50-50 (9 mg) η τελική αναλογία και από πάνω τα αρώματα. Το υγρό το άφησα να ωριμάσει πάνω από 6 εβδομάδες και όταν επιτέλους το δοκίμασα ήταν τέλειο. Δεν ξέρω πόσο κοντά στο έτοιμο ήταν, έγινε όμως το βασικό υγρό μου. Την δεύτερη φορά που το έφτιαξα χρησιμοποίησα βάση Pink Mule κόκκινη (70/30 PG/VG, είμαι της PG εγώ…) και δεν άλλαξα τίποτα άλλο στην όλη διαδικασία. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν ακόμα καλύτερο και αυτό το τελευταίο υγρό ατμίζω τώρα που μιλάμε. Πιθανολογώ πως η βάση αυτή έδωσε καλύτερο αποτέλεσμα ακριβώς γιατί περιέχει περισσότερη PG (ίσως να παίζει και κάποιο μικρό ρόλο η μαλτόλη που περιέχεται στην κόκκινη Pink Mule).

Σίγουρα όμως παίζει ρόλο και ο ατμοποιητής. Στους πιο γευστικούς και αναλυτικούς ατμοποιητές που δοκίμασα (πχ. Hurricane) η καρύδα είναι εκεί, κυρίαρχη αλλά είναι εμφανή και τα άλλα αρώματα. Σε ατμοποιητές με πιο ‘μουντή’ γεύση (δεν θα πω παραδείγματα, δεν θέλω να αρχίσει ο νέος πόλεμος των ατμοποιητών), η κυριαρχία της καρύδας υποχωρεί και το υγρό είναι ένα αρκετά ακαθόριστο αλλά πάντα πολύ γευστικό υγρό.

Επειδή είμαι σχεδόν σίγουρος πως για το κακό μέχρι στιγμής αποτέλεσμα δεν φταίνε οι βάσεις που χρησιμοποίησες, θα σου πρότεινα να ξεχάσεις το υγρό για 20 μέρες ακόμα και μετά να το δοκιμάσεις. Μάλλον θα εκπλαγείς ευχάριστα... :)


Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1681 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 15:25 »
Ευχαριστώ για την κατάθεση των εμπειριών σου με το συγκεκριμένο DIY υγρό φίλε cpbaroque.
Οι δοκιμές έγιναν σταθερά σε ίδιους ατμοποιητές, σε στήσιμο αρκετά παρόμοιο με αυτό που δοκιμάστηκε το αυθεντικό υγρό. Ο Avocado 24 πιστεύω πως είναι αρκετά γευσάτος, οπότε πιστεύω το θέμα ατμοποιητής έχει μικρό αντίκτυπο στα αποτελέσματα. Εκτός αυτού, μόνο και μόνο η μυρωδιά απ'το μπουκάλι διαφέρει αρκετά από παρτίδα σε παρτίδα, και πάνω-κάτω όπως μυρίζει, τέτοια γεύση μου δίνει. Η χημική αίσθηση υπάρχει και εκεί, οπότε πιστεύω πως το "πρόβλημα" βρίσκεται στο υγρό. 

Πάλι καλά έχω ετοιμάσει 2*100ml batches, τα οποία είναι μεγαλύτερης αναλογίας PG σε σχέση με το πρώτο και σίγουρα το ένα από τα δύο θα ωριμάσει αρκετό καιρό, τουλάχιστον 40-50 ημέρες. Σίγουρα θα του δώσω όσο χρόνο θέλει, μιας και, όπως είπα στο προηγούμενο μήνυμα, το πρώτο batch αν εμφάνιζε την καρύδα του, θα ήταν σαν να άτμιζα το αυθεντικό, πράγμα που θα έκανε πολύ χαρούμενο εμένα, την τσέπη μου καθώς και το σπίτι μου (αφήνει απίστευτη μυρωδιά στο χώρο).

Θα περιμένω άλλες 20 ημέρες, και θα επανέλθω στο νήμα με νέες εντυπώσεις, μιας και ίσως να είναι χρήσιμες για ατμιστές που θα επιλέξουν το συγκεκριμένο DIY με βάση Abuelos, και αν έχουν και αυτοί Avocado 24 θα τους δώσει έναν πιο "συγκεκριμένο" μπούσουλα για το προφίλ του υγρού ανά αριθμό εβδομάδων ωρίμανσης.

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1682 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 15:42 »
Δεν έχω avocado ούτε έχω φτιάξει το υγρό αλλά σε παρόμοιες περιπτώσεις έχω παρατηρήσει τα εξής;
  • οι "νέοι" ατμοποιητές, στους οποίους λογικά εμπίπτει και ο avocado, λόγω κατασκευής αλλά και αντιστάσεων -κλάπτον κλπ-  πετάνε την κυρίαρχη γεύση πολύ πιο μπροστά σε σχέση με παλιούς mtl ατμοποιητές τύπου ναυτίλου. Μπορείς να μειώσεις λίγο τα ποσοστά των αρωμάτων (με scaling ομως για να έχεις ίδιες αναλογίες)
  • όταν ένα υγρό βγάζει χημικίλα στα "σωστά" ποσοστά αρώματος, τότε θέλει κι άλλη ωρίμανση. Μπορεί 20 μέρες να φαίνεται πολύ, αλλά για πολλά αρώματα δεν είναι τίποτα. Προσωπικά τέτοια υγρά τα αφήνω και κάποιες ώρες ανοιχτά στο μπουκάλι ώστε να διαφύγουν τα έντονα αρώματα.
  • τρίτον κάτι που δεν αναφέρεται συχνά, προσωπική γνώμη βέβαια γιατί μπορεί το μυαλό σου να μην δουλεύει με τον ίδιο τρόπο, μην καταπιάνεσαι ποτέ με ένα DIY υγρό. Αν ατμίσεις πολύ από ένα υγρό δεν το καταλαβαίνεις σωστά, κι αν πρόκειται για diy το οποίο φτιάχνεις πρώτη φορά τη μία θα σου ξυνίζει την άλλη θα σου βρωμάει, γιατί έχεις την κρυφή προσδοκία να βγει τέλειο όπως "λένε οι άλλοι" (μάντεψε). Φτιάξε 5-6 διαφορετικά και δοκίμαζε τα κατά καιρούς μέχρι να μείνεις ικανοποιημένος. Βοηθάει να έχεις και μερικά έτοιμα αγορασμένα για να έχεις μέτρο σύγκρισης (συνήθως τα diy θα σου βγούνε καλύτερα από το μέσο έτοιμο υγρό  :tongue_smilie: ).
Πολύ κακώς έφτιαξες τόσο μεγάλη ποσότητα. Ούτε σε υγρά που δοκιμασμένα σου αρέσουν δεν θα σου πρότεινα να φτιάχνεις τόσο, γιατί με 200ml και να σου αρέσει υπάρχει περίπτωση να το σιχαθείς, πόσο μάλλον για καινούργιο.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 15:49 από superfuzz »

Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1683 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:01 »
Δοκιμάστηκε και σε Cubis και σε Fodi F2 (για όσο τον είχα στην κατοχή μου, MTL με απλό 1.6Ohm στήσιμο) με τα ίδια αποτελέσματα.
Έκανα μεγάλα batch γιατί ο Avocado δυστυχώς καταπίνει τα ml λες και είναι τρύπιος από παντού. Με 10ml/ημέρα minimum, τα 200 δε φαίνονται τόσα πολλά :laugh1:
Επίσης, αυτό που αναφέρεις στο τέλος, το έχω σκεφτεί και γι'αυτό έχω συνάμα σε στάδιο ωρίμανσης κλώνο Castle Long καθώς και κάποια έτοιμα υγρά theliquid και liqua για αλλαγή γεύσης, καθώς και 1 φορά την εβδομάδα κάνω ένα 5ml βάσης για να "καθαρίσω" τη γεύση μου.

Όπως και να 'χει, εγώ είχα μείνει στις περισσότερες αναφορές χρηστών για 20 ημέρες, αλλά βλέπω ότι δεν είναι τόσο μπούσουλας όσο το περίμενα, και θέλει κι'άλλο χρόνο. Σ'αυτό το χρόνο από εδώ και πέρα, να συνεχίσω τις καθημερινές ανακινήσεις με το χέρι;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1684 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:11 »
Ρε παιδιά, σήμερα κλείνει τις 20 ημέρες ωρίμανση η δεύτερη παρτίδα Supreme με τη συνταγή που κυκλοφορεί εδώ στο νήμα, και δεν είμαι ικανοποιημένος. Δε μου θυμίζει το αυθεντικό καθόλου.

-> Στην πρώτη παρτίδα χρησιμοποίησα βάση ELF 70V/30P, το αποτέλεσμα ήταν να μην νιώθω καθόλου την καρύδα και να βγει ένα πολύ γλυκό μπισκότο με ένα αδύναμο καπνικό κομμάτι. Αν ένιωθα την καρύδα, έστω και λίγο, τότε θα ήταν πραγματικά στο 90% κοντά στο αυθεντικό που διαβάζουμε σε όλες τις σελίδες
-> Στην δεύτερη παρτίδα χρησιμοποίησα Abuelos 50/50 και ανέβασα λίγο την καρύδα στα 3.5% μιας δηλώνω φαν του γλυκού υγρού με μια σχετικά έντονη καρύδα τελικά. Το αποτέλεσμα είναι απλά ένα γλυκό υγρό (όχι γλυκό μπισκότο όπως πριν) με όλες τις γεύσεις να δηλώνουν απούσες. Επίσης, μου αφήνει μια χημική επίγευση στο τέλος.

Όλες οι παρτίδες στα 100ml, ίδια νικοτίνη. Φυλάχτηκαν σε ντουλάπι δροσερό, και ανακινούσα ελαφριά-κυκλικά τα μπουκαλάκια σχεδόν κάθε 1-2 ημέρες. Τι σκ@τά κάνω λάθος;;  :hmmm:

Λοιπόν επειδή είχε και το ίδιο περίπου πρόβλημα ο αδερφός μου που χρησιμοποιεί βάση φαρμακείου VG "σύνδεσμος" σε συνδιασμό με νικοτινούχα 38mg PG μαύρη pink mule θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις μια 50/50 έτοιμη pink mule πράσινη.Θα εκπλαγείς απο την διαφορά(30+ μέρες ωρίμανση).Τα αρώματα της LF δεν τα πάνε καθόλου καλά με τις HI VG βάσεις.Πάρε για παράδειγμα τα έτοιμα μπουκαλάκια της εταιρείας.Πόσο ωραίο ειναι το 20ml που είναι 50/50 και πόσο διαφορετικό και άγευστο είναι το 50ml που είναι HI VG 70/30. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1685 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:12 »
Δεν χρειάζεται "καθάρισμα" η γεύση με βάση, αρκεί να μην ατμίζεις συνεχώς το ίδιο υγρό :tongue_smilie:
Εγώ δεν ανακινώ συχνά γιατί το ξεχνάω. Αν το θυμάσαι καλώς αλλά δε νομίζω να έχει μεγάλη σημασία.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1686 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:25 »
Όχι, σε αυτή:

CL CLONE

4 parts 3.1% KY BOURBON TFA
3 parts 2.3% TOASTED ALMOND CAPELLA'S
3 parts 2.3% COCONUT FA
1 part .77% SIMPLY VANILLA CAPELLA'S
1 part .77% MADAGASCAR VANILLA FW
1 part .77% BROWN SUGAR EXTRA TFA

percentages are slightly rounded

(https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/castle-long-clone-recipe-anyone.532626/page-6#post-13658123)

Ξέρει κάποιος τα ποσοστά αυτής της συνταγής γιατί δεν μπορώ να τα καταλάβω με τον τρόπο που είναι γραμμένη. Και η γνώμη σας γι αυτήν αν την έχετε δοκιμάσει, ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1687 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:37 »
Παίδες καμμιά καλή συνταγή για κλώνο tribeca παίζει ?

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1688 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 17:23 »
Ξέρει κάποιος τα ποσοστά αυτής της συνταγής γιατί δεν μπορώ να τα καταλάβω με τον τρόπο που είναι γραμμένη. Και η γνώμη σας γι αυτήν αν την έχετε δοκιμάσει, ευχαριστώ.

Μάλλον εννοεί:
4 parts 3,1% KY BOURBON TFA
3 parts 2.3% TOASTED ALMOND CAPELLA'S
3 parts 2,3% COCONUT FA
1 part 0,77% SIMPLY VANILLA CAPELLA'S
1 part 0,77% MADAGASCAR VANILLA FW
1 part 0,77% BROWN SUGAR EXTRA TFA


Τα ποσοστά είναι στρογγυλεμένα (ανεπαίσθητη διαφορά).
Όταν λέει "part" εννοεί 0,77%, θα είναι κάποιο σταγονόμετρο ή κάτι παρόμοιο που τον έχει βολέψει.


Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1689 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 18:24 »
Παίδες καμμιά καλή συνταγή για κλώνο tribeca παίζει ?

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δοκιμασε αυτη:

http://e-liquid-recipes.com/recipe/769518/Tribeca-GR

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1690 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 20:08 »
Μάλλον εννοεί:
4 parts 3,1% KY BOURBON TFA
3 parts 2.3% TOASTED ALMOND CAPELLA'S
3 parts 2,3% COCONUT FA
1 part 0,77% SIMPLY VANILLA CAPELLA'S
1 part 0,77% MADAGASCAR VANILLA FW
1 part 0,77% BROWN SUGAR EXTRA TFA


Τα ποσοστά είναι στρογγυλεμένα (ανεπαίσθητη διαφορά).
Όταν λέει "part" εννοεί 0,77%, θα είναι κάποιο σταγονόμετρο ή κάτι παρόμοιο που τον έχει βολέψει.


Απλά ονομάζει ότι 0.77% = 1 part, 1 μονάδα. Οπότε μετά όταν πει 4 parts bourbon = 4x0.77 = 3.08 δηλαδή 3.1% μετά την στρογγυλοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος jimyst

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1691 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 20:22 »
Για κλώνο supreme 50/50  βάση ecig 1,5 μήνα step , κορυφή, η καρύδα κάνει μπαμ και σε avocado 24 και σε fodi f2 καί  nautilus. Τώρα το έφτιαξα σε 70/30 ecig βάση  σε αναμονή για 1 μήνα ακόμα .

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1692 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 00:05 »
Αυτό με τα parts, βολεύει και είναι οικείο σε όσους έχουν ασχοληθεί με τη ζαχαροπλαστική. Εκτός από το ποσοστό αρώματος συνολικά, μας δίνει να καταλάβουμε και τις αναλογίες των αρωμάτων μεταξύ τους, όπως και της βάσης! Στην συγκεκριμένη περίπτωση, είναι 13 μέρη αρωμάτων προς 117 μέρη βάσης.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1693 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 01:00 »
Παίδες καμμιά καλή συνταγή για κλώνο tribeca παίζει ?

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τριμπεκα, γεματο κλωνοι αλλα οι "διασκευες" νομιζω εχουν πολυ πιο ενδιαφερον (εχω ανεβασει κι εγω μια δικη μου - τη metal beca) που μου αρεσει παρα πολυ,  αλλα απ οσες δοκιμασα καμια δε φτανει αυτη με το φυστικοβουτυρο... δε θυμαμαι πως τη λεει αλλα αν ψαξεις ειναι στα top)

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1694 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 01:02 »
Metal beca  συνταγη?

au79


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 201 42454 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:03
από Aoratix
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos