vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, lagoudakis, Tazz, bloodlessz, Amcm, manoslykos, giorgos1999

Twitter

Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #60 στις: Αυγούστου 13, 2013, 08:10 »
:thumpup:
Και τελικα καταλήξαμε σε αυτο που είπα στην προηγούμενη σελίδα. Να προτείνουμε όλοι αυτό που αρέσει σε μας και με τόσες προτάσεις να χάσει τη μπάλα . Οτι αρέσει σε εμένα ένας ατμοποιητής ή υγρό, ή mod, δεν σημαίνει οτι θα αρέσει και σε άλλον.

να πω κατι χωρις να το παρει κανεις στραβα
δεν ειχα ποτε μου Steam Machine και ουτε προκειται να παρω γιατι δεν με εξυπηρετη,εχω σεταρει αρκετους
η αποδοση του ειναι πολυ καλη,ευκολος στο σεταρισμα,και δουλευη αψογα με την μπαταρια του φιλου
και γι'αυτο τον προτεινα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 13, 2013, 09:14 »
ναι, ο steam machine είναι επισκευάσιμος που συνεργάζεται με εγκο μπαταρία
Aν κι έχει περίπλοκο σετάρισμα με δυο ειδών σύρματα...πόσο εύκολο αυτό για αρχάριο;
Η δε ιθάκη εύκολη στο σετάρισμα; και πάνω σε εγκο; σαν καψόνι σε νεοσύλλεκτο ακούγεται αυτο
όσο για το vv1 του κλέβερ, που είναι το φτηνότερο vv1 της αγορας... το δίνει με no name φορτιστή και μπαταρίες και βλέπω στο νήμα ότι πολλοί ζητάνε ανταλλακτικές κεφαλές επειδή χαλούν οι δικές του...με λίγα περισσότερα υπάρχουν πιο αξιόπιστες λύσεις από καταστήματα που μπορεί να επισκέπτεται για καθοδήγηση στην αρχή που δε θα γνωρίζει ακόμη καλά

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 13, 2013, 09:40 »
Εδώ πάντως, θέλω να αναφέρω, ότι ο omikron είναι πράγματι εύκολος για νέο ατμιστή και την είσοδό του στο χώρο των επισκευάσιμων, και με αντιστάσεις 1,8 ως 2,0 συνεργάζεται άψογα με ego μπαταρία. Φιλαράκι εδώ, 2-3 μηνών ατμιστής, τον πήρε και είναι  :thumpup:  Τον βολεύτηκε πολύ. Βέβαια..... τώρα θα πάρει και μοντ για να προχωρήσει πλήρως..... Οπότε κι οι φίλοι πιο πάνω που γράφουν για μοντ, .... δεν έχουν άδικο......

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 13, 2013, 11:39 »
Κατ' αρχάς, και με κίνδυνο να θεωρηθώ off topic, πιστεύω ότι αν κάποιος θέλει να πάρει επισκευάσιμο μόνο και μόνο για να γλιτώσει χρήματα, ξεκινά λάθος. Εκτός αν ατμίζει 12ml/μέρα, οπότε ότι γλιτώσει καλό είναι. Δεν έχω επισκευάσιμο, απλά έχω δει Killer, Iatty και μία Πηνελόπη. Δεν τους έχω δοκιμάσει καν (Χρήστο συντοπίτη θα σου κάνω ντου μια μέρα και θα κάψουμε καμιά 10ριά μέτρα σύρμα :laugh1: :laugh1: :laugh1: ), αλλά από ότι διαβάζω, στην επιλογή επισκευάσιμου παίζει ρόλο η απόδοση που θέλουμε και φυσικά το πόσο δύσκολο είναι να το σετάρεις. Εγώ, παρ' όλο που θεωρούμαι πατεντιάρης και μερικές φορές γουστάρω μαστόρεμα, δεν το χω να κάτσω να σετάρω σε μικροσκοπικούς χώρους, και γενικά, έχω δηλώσει και στο παρελθόν ότι δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ με το σπορ. Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις, και μπορεί τέτοια εποχή του χρόνου να με δείτε με κανένα NoMaaM και να με δουλεύετε, αλλά έτερον εκάτερον!

Για να μην το κουράζω, φίλε giwrgos197, σου συστήνω τα εξής:
φρόντισε να κάνεις δοκιμές, όσο περισότερρες μπορείς, σε υγρά, ατμοποιητές και φυσικά μοντάκια.
φρόντισε να βρεις ένα τρόπο ώστε ο ατμός να εδραιωθεί στη ζωή σου. Αν αυτός ο τρόπος είναι ego-c, έχει καλώς. Αν πάλι είναι είναι μοντ των χ €υρώ και επισκευάσιμος των επίσης χ €υρώ, πάλι καλώς.
Σιγά σιγά θα καταλήξεις σε αυτό που θα σε ικανοποιεί, ελπίζω δηλαδή, γιατί όσο ψάχνεις, τόσο ανακαλύπτεις καινούρια πράγματα. Και αν τελικά καταλήξεις σε επισκευάσιμο, καλό θα είναι να το κάνεις γιατί είτε σε ικανοποιεί η απόδοση σε γεύση-ντουμάνι-χτύπημα, είτε τη βρίσκεις να το "στρίβεις". Η εξοικονόμιση χρημάτων, παρόλο που είναι φυσικό επόμενο, κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να αποτελεί κριτήριο για την στροφή στους επισκευάσιμους. Η μάλλον πρέπει να βρίσκεται χαμηλά στη λίστα των λόγων επιλογής επισκευάσιμου.

Αποσυνδεδεμένος giwrgos197

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 13, 2013, 14:05 »
]ευχαριστω πολυ.
Μου άρεσε  η ιδέα vv1 με eternity μάλλον θα το δοκιμάσω
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2013, 14:14 από giwrgos197 »

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 13, 2013, 14:15 »
ναι, ο steam machine είναι επισκευάσιμος που συνεργάζεται με εγκο μπαταρία
Aν κι έχει περίπλοκο σετάρισμα με δυο ειδών σύρματα...πόσο εύκολο αυτό για αρχάριο;
Η δε ιθάκη εύκολη στο σετάρισμα; και πάνω σε εγκο; σαν καψόνι σε νεοσύλλεκτο ακούγεται αυτο
όσο για το vv1 του κλέβερ, που είναι το φτηνότερο vv1 της αγορας... το δίνει με no name φορτιστή και μπαταρίες και βλέπω στο νήμα ότι πολλοί ζητάνε ανταλλακτικές κεφαλές επειδή χαλούν οι δικές του...με λίγα περισσότερα υπάρχουν πιο αξιόπιστες λύσεις από καταστήματα που μπορεί να επισκέπτεται για καθοδήγηση στην αρχή που δε θα γνωρίζει ακόμη καλά

Tο κεραμικό του SM είναι ίδιο με το κεραμικό του Dripper. Για τον dripper υπάρχουν έτοιμες αντιστάσεις με κεραμικό, άρα κάνουν και για τον SM, σωστά; (δεν έχω SM, οπότε απλά υποθέτω). Αλλά ακόμα και να μην κάνουν, υπάρχουν έτοιμα κολλημένα σύρματα που κάνουν σε όλους τους άτμο που χρειάζονται με και χωρίς.

Δεν ξέρω αν η ιθάκη είναι εύκολή ή δύσκολη, αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι πως και μια απλή αντίσταση για omikron/eternity, μπορεί να σε δυσκολέψει αν είναι η πρώτη που φτιάχνεις. Από κάπου πρέπει να μάθεις όμως. Ο μόνος ενδοιασμός για το αν το σχολείο θα είναι η ιθάκη ή όχι, είναι το αν μπορείς/θέλεις να δώσεις τα χρήματα που στοιχίζει. Τώρα το ιθάκη σε ego... νομίζω το παιδί που την πρότεινε αρχικά, δεν ήξερε πως ο ενδιαφερόμενος δεν έχει κάποιο μοντ  :)

Το VV No1 όλοι με no name μπαταρίες και φορτιστή δεν το δίνουν; Δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου κάτι διαφορετικό, αν κάνω λάθος διορθώστε με (και δώστε κι ένα link  ;) ). Kαι... όλες οι κινεζιές χαλάνε αργά η γρήγορα, ακόμη κι οι αξιόπιστες με τα λίγο περισσότερα χρήματα. Το πόσο γρήγορα, είναι λίγο λαχείο. Με 22€ νομίζω πως μέχρι να χαλάσει, μάλλον θα έχει κάνει απόσβεση, αν όχι , άντε γεια πας γι' άλλα... Όμως και ένα vamo πχ δεν νομίζω να στο αλλάξει κανείς μετά από δυο βδομάδες χρήσης πχ  ::) . Τεσπά, στα λεφτά του είναι οικονομικότερο κι από τυπου twist/spinner μπαταρίες, δεν είπε κανείς ότι είναι το καλύτερο, απλώς ότι είναι μάλλον το ιδανικότερο για νέο ατμιστή (εγώ και για προχωρημένο, θα έλεγα, αλλά εγώ πάλι, είμαι στα μηχανικά οπότε... )


Αγαπητέ Γιώργο, όπως γράφει κι ο φίλος cruiser79, δοκιμές και σε άτμο και σε μοντ και σε υγρά, για να φτάσεις εκεί που θες, ό,τι κι αν είναι αυτό.
Το οποίο όμως συνεπάγεται και αυτό που είχα γράψει και σε προηγούμενο ποστ, πριν φτάσεις στην οικονομία θα πρέπει να ξοδέψεις κατιτίς.
Η οικονομία δεν πρέπει να είναι το μόνο κριτήριο γιατί το ητ είναι ούτως ή άλλως οικονομικότερο από το κτ. Επίσης η πραγματική οικονομία είναι στα DIY υγρά κι όχι στις φυτιλοαντιστάσεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 13, 2013, 14:33 »


Το VV No1 όλοι με no name μπαταρίες και φορτιστή δεν το δίνουν; Δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου κάτι διαφορετικό, αν κάνω λάθος διορθώστε με (και δώστε κι ένα link  ;) ). Kαι... όλες οι κινεζιές χαλάνε αργά η γρήγορα, ακόμη κι οι αξιόπιστες με τα λίγο περισσότερα χρήματα. Το πόσο γρήγορα, είναι λίγο λαχείο. Με 22€ νομίζω πως μέχρι να χαλάσει, μάλλον θα έχει κάνει απόσβεση, αν όχι , άντε γεια πας γι' άλλα... Όμως και ένα vamo πχ δεν νομίζω να στο αλλάξει κανείς μετά από δυο βδομάδες χρήσης πχ  ::) . Τεσπά, στα λεφτά του είναι οικονομικότερο κι από τυπου twist/spinner μπαταρίες, δεν είπε κανείς ότι είναι το καλύτερο, απλώς ότι είναι μάλλον το ιδανικότερο για νέο ατμιστή (εγώ και για προχωρημένο, θα έλεγα, αλλά εγώ πάλι, είμαι στα μηχανικά οπότε... )





Οχι. Η zerobacco και η fabvape το έδιναν με επώνυμες μπαταρίες και φορτιστή, γι΄αυτό και υπήρχε διαφορά στην τιμή τους.
Oσο για την αξιοπιστία του, αν δείτε στα νήματα των τριών καταστημάτων, τα πολλά προβλήματα παρουσίαζαν αυτά του κλέβερ, με αρκετές βλάβες ακόμη και στις πρώτες μέρες.
Οπότε, όχι, απόσβεση δεν κάνει ένα μηχανάκι σε λίγες μέρες. Ισως γενικά να έχει βέβαια κάποιο θέμα, βλέπω ότι πλέον κανείς άλλος δεν το φέρνει, το αντικατέστησαν με νέα μοντέλα.
Για το βάμο βέβαια βλέπω πολύ καλύτερες κριτικές για την αντοχή του.
Σχετικά με τις πολυβολτικές ego, θα έλεγα ότι 5 τέτοιες που αγοράσαμε με μια φιλη Νοέμβρη και Δεκέμβρη δουλεύουν ακόμη. Οπότε, συμφέρουσες αγορές σαφέστατα τις θεωρώ. Αντίστοιχα στοιχεία για το πόσα vv1 λειτουργούν μετά από 10 μήνες αποκλειστικής χρήσης δεν έχω για να κάνω σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 13, 2013, 15:15 »
Petra, 27/11/2012 παρέλαβα το δικό μου VV No.1 από clever, με έξτρα μπαταρίες αντί για φορτιστή (TR-001 είχα ήδη), και από τότε του έχω αλλάξει τα πετρέλαια! Καμία βλάβη, κανένα πρόβλημα, δεν με παράτησε ποτέ, είναι σκυλί μαύρο και για να το ευχαριστήσω θα του φτιάξω σωλήνα 2*18650! Ορίστε το πρώτο σου συγκριτικό!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 13, 2013, 15:33 »
Ομορφα. Ας βρούμε κι άλλα τέσσερα λοιπον  :)) :))
Σόρι πάντως, αλλά εδώ [size=78%]http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12994.120.html[/size] είδα ότι αρκετές κεφαλές βγάζουν πρόβλημα, όπως είδα και τη σύνθεση του μοντ με noname μπαταρίες-φορτιστή.
Εν πάσει περιπτώσει, το θέμα μας δεν είναι το συγκεκριμένο μοντ, αλλά αυτό που ήθελα να τονίσω είναι η φιλοσοφία ότι ένας νέος ατμιστής καλό είναι να παίρνει εργαλεία που γενικώς θεωρούνται χαμηλού ποσοστού βλαβών και να τα συνοδεύει με επώνυμες μπαταρίες-φορτιστή, ακριβώς επειδή δεν έχει την πείρα να κουμαντάρει τις ιδιοτροπίες τους ή να τηρήσει τους κανόνες ασφαλείας όπως ένας έμπειρος. Κρίμα και η πιθανή ταλαιπωρία του βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 13, 2013, 15:36 »
Kαι γω έχω το VV1 του Clevestore από τον Σεπτέμβριο του 2012 και δεν μου έχει παρουσιάσει ακόμα κανένα απολύτως πρόβλημα αν και τώρα τελευταία δεν το χρησιμοποιώ και πολύ...
Πάντως και να χαλάσει κάποια στιγμή η κεφαλή με 5 € αγοράζεις καινούρια, οπότε...   

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 13, 2013, 16:03 »
Φίλε μου, χρήματα από την αλλαγή αντιστάσεων γλιτώνεις αν τις επισκευάζεις, οπότε εγώ, θα σου πρότεινα να πάρεις φυτίλι και σύρμα και να ξεκινήσεις, για αρχή, να επισκευάζεις τον epsilon που έχεις (δεν σου λέω για τον primero γιατί νομίζω θέλει ένωση συρμάτων, άστο γι' αργότερα).
 
 
 
 
 
Kαι ο epsilon και γενικα ολοι οι clearomizer  με συλικονακια,καθος και αρκετοι επι/μοι θελουν συρμα χwρις αντ/ση
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 13, 2013, 16:34 »

Οχι. Η zerobacco και η fabvape το έδιναν με επώνυμες μπαταρίες και φορτιστή, γι΄αυτό και υπήρχε διαφορά στην τιμή τους.
Oσο για την αξιοπιστία του, αν δείτε στα νήματα των τριών καταστημάτων, τα πολλά προβλήματα παρουσίαζαν αυτά του κλέβερ, με αρκετές βλάβες ακόμη και στις πρώτες μέρες.
Οπότε, όχι, απόσβεση δεν κάνει ένα μηχανάκι σε λίγες μέρες. Ισως γενικά να έχει βέβαια κάποιο θέμα, βλέπω ότι πλέον κανείς άλλος δεν το φέρνει, το αντικατέστησαν με νέα μοντέλα.
Για το βάμο βέβαια βλέπω πολύ καλύτερες κριτικές για την αντοχή του.
Σχετικά με τις πολυβολτικές ego, θα έλεγα ότι 5 τέτοιες που αγοράσαμε με μια φιλη Νοέμβρη και Δεκέμβρη δουλεύουν ακόμη. Οπότε, συμφέρουσες αγορές σαφέστατα τις θεωρώ. Αντίστοιχα στοιχεία για το πόσα vv1 λειτουργούν μετά από 10 μήνες αποκλειστικής χρήσης δεν έχω για να κάνω σύγκριση.

Δεν επιθυμώ να ξεκινήσω καμιά αντιπαράθεση για το ποιο μαγαζί έχει τα καλύτερα, οπότε θα θέσω την ρητορική ερώτηση που έχω κάνει και στο νήμα του vamo : "Τα μαγαζιά από πού αγοράζουν... ; " και να το επεκτείνω λίγο ακόμη, μήπως το χ μαγαζί έχει -ίσως- περισσότερες αστοχίες γιατί πούλησε το ίδιο προϊόν σε πολύ μεγαλύτερες ποσότητες από ότι τα μαγαζιά ψ και ω ;
To ότι κάποιοι σταμάτησαν να το φέρνουν δεν μου λέει κάτι (βασικά μου λέει, αλλά μάλλον όχι τα ίδια που λέει και σε εσένα  :) ). Κάποια άλλα μαγαζιά, έχουν σταματήσει να πουλάνε και απλούς 510 ατμοποιητές, αυτό σημαίνει ότι όπου δω 510 άτμο είναι μούφα;

Προσωπικά δεν υποστηρίζω κανένα μαγαζί. Έχω τις προτιμήσεις μου σε προϊόντα αλλά όχι σε μαγαζιά. Τα μαγαζιά κοιτάζουν το κέρδος τους κι εγώ το δικό και τις περισσότερες φορές, αυτά τα δύο δεν συμβαδίζουν...

'nough said, ο νοών νοείτω, περι ορέξεως, κολοκυθοτυρόπιτα κλπ κλπ  :)) :)) :)) είμαι ήδη πολύ offfff :laugh1:

 :bye: :bye: :bye:

edit : φίλε shadockan, έχω χρησιμοποιήσει αρκετες φυτιλοαντιστάσεις από κεφαλές epsilon, thor, mini vivi και vision stv, στον omikron, για να μην πάνε χαμένες. Σε καμία δεν είδα ένωση με non  :dontknow: Επίσης στον mini vivi αλλά και στον epsilon είχα στρίψει και δικές μου χωρίς πάλι να χρησιμοποιήσω non και δεν είχα κανένα πρόβλημα (στον epsilon μάλιστα είχα βάλει και μες, άσχετο  :laugh1: ). Νομίζω οι αποστάσεις είναι τόσο μικρές που δεν χρειάζεται non και, δεν είχα δει και κάποιο σχετικό βίντεο που να το λένε και γι' αυτό και δεν έβαλα. Γι' αυτό και το πρότεινα. Σε μένα δούλεψε...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2013, 17:01 από kristoff »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 13, 2013, 17:48 »
VV No1 με 2 μπαταρίες και φορτιστή (πλήρες πακέτο) 22
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35602

+

Nobacco Omikron 34
http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/111-nobacco-mods/nobacco-omikron-atomizer

Ενα άλλο + του Vision Eternity / Nobacco Omikron είναι η δυνατότητα αγοράς έτοιμων κεφαλών: http://ow.ly/lijeQ , http://ow.ly/lij0j μέχρι να μάθει ο ατμιστής να τις επισκευάζει / κατασκευάζει μόνος του...

Αποσυνδεδεμένος Ppanos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #73 στις: Αυγούστου 13, 2013, 18:39 »
Γεια!
Κάνε απαλές και μακρυές τζούρες.Άν δεν σου βγαίνει μ'αυτο, ξέρω ότι δεν θέλεις να μπαίνεις σε επιπλέον έξοδα αλλά θα σου πρότινα να πάρεις μια eGO μπαταρία με ένα clearomizer πάνω και θα δείς τη διαφορά.


Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 13, 2013, 18:40 »
Για τον φίλο μας να πω ότι θα αισθανόμουν αν ήμουν στη θέση του όπως
αν κάποιος μου πρόσφερε ακόμα την εποχή που ήμουν νέος ένα έτοιμο πακέτο με mod
και επισκευάσιμο, θα είχα χάσει τον προσανατολισμό μου και δεν θα γευόμουν το ταξίδι
με την απόλαυση, την αγωνία και την ίδια λαχτάρα που είχα ως τώρα.

Το άτμισμα δεν το κάνει απαραίτητα ένας επισκευάσιμος, ούτε ένα mod,
αλλά η σωστή χρήση οποιουδήποτε η.τ. μπαταρίας και ατμοποιητή.

Το να πάρει ένα mod με εναλλασσόμενα volt και να βάλει έναν ατμοποιητή επισκευάσιμο
δεν θα κάνουν τη διαφορά σε έναν νέο ατμιστή, που θα χάσει αμέσως το μικρό βάρος
και μέγεθος και που πιθανόν να του δημιουργήσει δυσκολία στην εργονομία ή ακόμα
και στο άτμισμα καθότι νέος θα παίρνει "καψούλι" και δεν θα ξέρει τι φταίει και από
που προέρχεται.

Θα τον συμβούλευα να παραμείνει εκεί που είναι μέχρι να είναι έτοιμος να κάνει το επόμενο
βήμα αφού έχει αποκτήσει κάποιες γνώσεις και να πάει πρώτα σε vv και αργότερα θα δει
πως θα κατευθυνθεί, αν πάει σε επισκευάσιμο ή θα επισκευάζει μόνος τις αντιστάσεις από
εργοστασιακούς ατμοποιητές, όπου το μηδαμινό έξοδο και η εμπειρία θα είναι προς όφελος του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180425 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12